subiektywnie o 4 kaskach

Kaski, kombinezony, kurtki, spodnie, buty, rękawice, ochraniacze i buzery, bluzy, bielizna termoaktywna, dodatki do odzieży, kamery, interkomy i bluetooth.
Regulamin działu W tym dziale utrzymujemy porządek. Trzymamy się tematu w wypowiedziach! Wszystkie posty nie na temat będą usuwane.

subiektywnie o 4 kaskach

Postprzez PeterS » Wt cze 18, 2013 8:23 am

Hi,
w zał. przemyślenia dot. 4 kasków.
- CBF 1000 przed liftem, siodło w najniższym położeniu, szyba Givi D303st w najniższym położeniu + deflektor Darokojaka 12cm
- kierownik 1,70cm/74 kg, niepalący, podobno przystojny.

Sv 55 - trochę odstaje jakością wykonania (i napisem z przodu ;) od Neoteca, mniej od Multiteca, ogólnie może być, a za tę kasę (o 1.000 zl mniej niż Multi), to rewelacja. Myślę, że bije na głowę kilka droższych szczękowców.

Multitec – niby lepszy od sv 55 (cena), a gorszy od Neoteca, ogólnie może być, z tym, że nie za takie pieniądze. Pinlock zaczyna się zbyt nisko, przez co jego styk z szybą wypada na wysokości wzroku. W Neotecu już to poprawili.

Bell M4R – b. lekki, dobrze dopasowany (uciska w policzki), na nakedzie (ETZ 250 i HD Street Bob) przy zamkniętych wlotach jest rewelacyjnie cichy. Na CBF 1000 raczej słabo sobie radzi z hałasem. Jest b. ścisle spasowany i pewnie dlatego rezonans zawirowanego powietrza mocno przenosi się do wnętrza kasku i na uszy. Wentylacja w praktyce nie istnieje. Za to genialny w swej prostocie system płynnego (bezstopniowego) otwierania/ uchylania szyby. Dlaczego inni tak nie robią???
Zewnętrzna powłoka b. wrażliwa i podatna na uszkodzenia – kask spadł mi z moto na postoju, co spowodowało pęknięcia. W SV 55 po upadku czegoś takiego nie zanotowałem.

NEOTEC – hasła o superwytłumieniu są tylko pustymi sloganami producenta. Jeśli liczycie na cisze na nakedzie i CBF 1000 z oryginalną szybą, to szkoda kasy wyrzuconej w błoto. Jest chyba najgłośniejszym kaskiem w tym towarzystwie. Dziwnym trafem i zupełnie niewytłumaczalnie przy zestawie szyba Givi D303 st + Darkojak 12cm jest dość cicho – najciszej wśród ww. kasków. W tym zestawie czuć jednak trochę masę – kask jakby lekko ciągnął do przodu. Wentylacja świetna, stawia włosy. Gdyby powietrze opływało też boki i tył glowy, to byłoby 6 , przy oryg. szybie i na nakedzie b. efektywny nawiew na szczęce – strumień wiatru w górną część brwi. Otwarcie w takich warunkach nawiewu na szczęce wydatnie zwiększa hałas, chyba bardziej niż otwory u góry kasku. Nie zanotowałem jakiegokolwiek działania nawiewnika w górnej tylnej części kasku. Zapięcie o wiele lepsze niż DD. Wygląda jak metalowa, zmniejszona podróba paska zębatego z SV 55, z tym, że trudniej go zapiąć w rękawicach (w Shoei`u pewnie powiedzą, że to wynik wieloletnich badań nad bezpieczeństwem ;). Zapięcie DD ma jednak ten plus, że da się kask przytroczyć linką stalową do motocykla, w SV55 i Neotecu nie znalazłem na to sposobu. Blenda jaśniejsza niż w SV55, spoko daje radę ale jakby trochę rozmywa i zmętnia obraz.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
PeterS
Fanatyk
 
Posty: 3165
Dołączył(a): Pn wrz 06, 2010 9:22 am
Lokalizacja: Audiland, woj. małopolskie
Wiek: 47
Motocykl: HH 600+ETZ 250
W siodle: 100-200 kkm

Re: subiektywnie o 4 kaskach

Postprzez Dedek » Wt cze 18, 2013 9:31 am

Używam Neoteca od początku tego sezonu (ok 3k KM), i co do hałasu (o ile wywietrzniki sa zamknięte) to jak dla mnie rewelacja, wcześniej jeździłem w Shark RSI, i wytłumienia nie ma co równać.

Co do innych zalet wymienionych przez PeterS dorzycilbym świetna aerodynamikę - nawet lecąc ponad 2oo nie miota kaskiem.

Co do wad to łeb mi uciska nad uszami pomimo ugniatań i kilku dobrych godzin na dyńce - ale chyba kres cierpień sie zbliża :)

P.S.
O ile pamiętam PeterS jak próbowałeś mój kask na zlocie to bylo cicho...
A masz w tym twoim takie zatyczki tłumiące:
Obrazek
Avatar użytkownika
Dedek
Maniak
 
Posty: 1143
Dołączył(a): Cz lut 02, 2012 11:44 am
Lokalizacja: Olkusz
Wiek: 42
Imię: Tomasz
Motocykl: CBF 1000

Re: subiektywnie o 4 kaskach

Postprzez mik72 » Wt cze 18, 2013 5:24 pm

Dla mnie najbardziej cichym kaskiem podczas jazdy CBF z zamontowaną ST303 i darkojakiem 12 cm jest Schuberth C3, którego bardzo polecam, tylko ceną powala.
CBF 600 black tourist
Avatar użytkownika
mik72
Znawca
 
Posty: 227
Dołączył(a): N paź 09, 2011 4:13 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Wiek: 51
Motocykl: CBF600 black tourist
W siodle: 100-200 kkm

Re: subiektywnie o 4 kaskach

Postprzez trampek » Wt cze 18, 2013 7:36 pm

mik72 napisał(a):Dla mnie najbardziej cichym kaskiem podczas jazdy CBF z zamontowaną ST303 i darkojakiem 12 cm jest Schuberth C3, którego bardzo polecam, tylko ceną powala.


Jestem w stanie się zgodzić. Z zastrzeżeniem - nie bierzcie czarnego Schuberta. Każdą najmniejszą ryskę na nim widać.
Ze stwierdzeniem o cichości C3 niestety nie zgodzę się w zestawie standardowa szyba CBF 600, albo standardowa z darkojakiem 12 cm. Jest do bani. Huczy i wyje w C3 jak jasna cholera. Szczerze to byłem wściekły na ten kask, a konkretniej na siebie, że wydałem na niego taką kasę i jest tak głośny. Przy wysokiej szybie i darkojaku jest bardzo cicho. To niezaprzeczalny fakt. Jest za to inna wada - można się udusić. Zero wentylacji... Do 120 km/h jeżdżę z otwartą szybą bo nie jestem w stanie wytrzymać duchoty.
Avatar użytkownika
trampek
Maniak
 
Posty: 1879
Dołączył(a): Pn wrz 19, 2011 7:47 pm
Lokalizacja: Warszawa
Motocykl: Brak
W siodle: <100 kkm

Re: subiektywnie o 4 kaskach

Postprzez zbyhu » Cz cze 20, 2013 8:42 am

A ja się zgodzę, że SV 55 to zajebisty kask za zajebistą cenę :).
Obrazek
Avatar użytkownika
zbyhu
Nightmare
 
Posty: 7385
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 6:14 pm
Lokalizacja: Rybnik
Wiek: 40
Motocykl: CBF1000, Tiger900GT
W siodle: >300 kkm

Re: subiektywnie o 4 kaskach

Postprzez szczęście » Cz cze 20, 2013 12:55 pm

zbyhu napisał(a):A ja się zgodzę, że SV 55 to zajebisty kask za zajebistą cenę :).


nie sposób się z Wami nie zgodzić, w 3 wątku z kolei napiszę, że jest zajebiaszczy :)
szczęście
 

Re: subiektywnie o 4 kaskach

Postprzez PeterS » Cz cze 20, 2013 2:07 pm

Dedosław - mam te zatyczki. Btw musze wyprobować jak jest bez nich. Wydaje mi sie, ze w Twoim garnku było trochę ciszej - moze dla tego, że byl na mnie troche za luźny i nie przenosil tak drgan zawirowanego powietrza na czachę...? Nie wiem. Ptak czy psiak, na mojej CBFie jest najcichszy z kaskow, w ktorych jeździlem i już chyba zakończe poszhkiwania ciszy na CBF. No może tylko kiedys małe słuchaweczki z aktywnym tłumieniem ;)
Avatar użytkownika
PeterS
Fanatyk
 
Posty: 3165
Dołączył(a): Pn wrz 06, 2010 9:22 am
Lokalizacja: Audiland, woj. małopolskie
Wiek: 47
Motocykl: HH 600+ETZ 250
W siodle: 100-200 kkm

Re: subiektywnie o 4 kaskach

Postprzez zbyhu » Cz cze 20, 2013 5:55 pm

szczęście napisał(a):
zbyhu napisał(a):A ja się zgodzę, że SV 55 to zajebisty kask za zajebistą cenę :).


nie sposób się z Wami nie zgodzić, w 3 wątku z kolei napiszę, że jest zajebiaszczy :)


No co. Trzeba głosić dobrą nowinę ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
zbyhu
Nightmare
 
Posty: 7385
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 6:14 pm
Lokalizacja: Rybnik
Wiek: 40
Motocykl: CBF1000, Tiger900GT
W siodle: >300 kkm

Re: subiektywnie o 4 kaskach

Postprzez PeterS » Cz cze 20, 2013 6:10 pm

jesli o mnie chodzi, to na wieki będę sławił imię Jego: SV55 :)
Avatar użytkownika
PeterS
Fanatyk
 
Posty: 3165
Dołączył(a): Pn wrz 06, 2010 9:22 am
Lokalizacja: Audiland, woj. małopolskie
Wiek: 47
Motocykl: HH 600+ETZ 250
W siodle: 100-200 kkm


Powrót do Dla motocyklisty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości