Switch to full style
Kaski, kombinezony, kurtki, spodnie, buty, rękawice, ochraniacze i buzery, bluzy, bielizna termoaktywna, dodatki do odzieży, kamery, interkomy i bluetooth.

Regulamin działu

W tym dziale utrzymujemy porządek. Trzymamy się tematu w wypowiedziach! Wszystkie posty nie na temat będą usuwane.
Odpowiedz

[PYTANIE] Buty Spidi XPD X-Ultra na lato do miasta.

Cz gru 26, 2013 3:25 pm

Ma ktoś buty XPD X-Ultra ? Poproszę o opinie.
http://www.xpdstore.com/product/x-ultra-wrs
Poszukuję typowo letnich, na miasto do załatwiania spraw. Muszą być wygodne do chodzenia.
Powyższe mierzyłem. Są lekkie, wygodne i mają perforowaną skórę, która powinna być przewiewna. Przydały by się jakieś opinie z placu boju. Są do kupienia do końca roku w Honda Plaza za około 450PLN.

Re: [PYTANIE] Buty Spidi XPD X-Ultra na lato do miasta.

Pt gru 27, 2013 9:24 am

Ale wiesz, że Ci będzie wiatr pizgał po piszczelach bo krótkie?

Re: [PYTANIE] Buty Spidi XPD X-Ultra na lato do miasta.

Pt gru 27, 2013 10:35 am

ja również szukam czegoś wygodnego na lato właśnie. I myślę na takimi : http://allegro.pl/forma-buty-velocity-g ... 75402.html

Niestety nie robiłem jeszcze przymiarki bo najbliżej sa dostępne w Bielsku. Podjadę już w przysżłym roku, ale może ktoś miał do czyniania z takimi skokami ?? ;)

Re: Odp: [PYTANIE] Buty Spidi XPD X-Ultra na lato do miasta.

Pt gru 27, 2013 1:12 pm

Monte Christo napisał(a):Ale wiesz, że Ci będzie wiatr pizgał po piszczelach bo krótkie?


Mam zamiar je nosić, gdy jest gorąco. Maja dziurki wiec nawet w stopy powinno wiać. W czym przeszkadza wiatr w piszczelach ? Chodzi o reumatyzm na starość ? Tak poważnie pytam bo od początku jeżdżę w długich i mogę sobie nie zdawać z czegoś sprawy.

Re: Odp: [PYTANIE] Buty Spidi XPD X-Ultra na lato do miasta.

Pt gru 27, 2013 1:50 pm

4kowal napisał(a):
Monte Christo napisał(a):Ale wiesz, że Ci będzie wiatr pizgał po piszczelach bo krótkie?


Mam zamiar je nosić, gdy jest gorąco. Maja dziurki wiec nawet w stopy powinno wiać. W czym przeszkadza wiatr w piszczelach ? Chodzi o reumatyzm na starość ? Tak poważnie pytam bo od początku jeżdżę w długich i mogę sobie nie zdawać z czegoś sprawy.


Lepsze są dłuższe, bo wiatr nie wieje po nogach, jest po prostu cieplej w gice. W lato w temp. +25 nie powinieneś odczuć specjalnie chłodu nawet wprost przeciwnie, możesz być zadowolony z miziania i przeciągów. Na wiosnę i na jesieni np. wieczorami docenisz dłuższy but. Ot co. Czy o reumatyzm chodzi? Pewnie trochę tak, bo przechłodzone stawy na starość mogą okazać się bolesne :smile: Sądzisz, że dożyjesz? :> :wink:
Generalnie chodzi mi o to, że przy krótszym obuwiu możesz odczuwać lekki chłodek, tak żebyś wiedział.
Jeszcze jedna sprawa, takie niepełnowymiarowe buty może i są wygodne, bo prosto się je zdejmuje i wkłada no i na ulicy sie można przejść - czasami nie wyglądają wręcz jak motocyklowe, ale są mniej bezpieczne. But ma trzymać nogę wszędzie, okalać ją i zabezpieczać a wszystkie te cechy zapewnia właśnie but długi.

Re: [PYTANIE] Buty Spidi XPD X-Ultra na lato do miasta.

Pt gru 27, 2013 3:02 pm

oj ta, oj ta. Ja jeżdżę w takich http://www.defender.net.pl/product-pol- ... r-GTX.html cały sezon i jest OK.
Faktycznie , jak jest już bardzo zimno (zimno na moto czyli powiedzmy 0-kilka st) lekko po piszczelach ciągnie, zanim silnik porządnie się nagrzeje. Ale w takich temperaturach jeżdżę sporadycznie, za to w ciepłe dni nie wyobrażam sobie dłuższych butów. No i do chodzenia super. Raz byłem w nich nawet na kilkugodzinnej wycieczce w góry :naughty:
PS. O reumatyzmie coś tam czytałem... Jakieś 33 letnie dziadki się skarżyły ... :naughty:

Re: Odp: [PYTANIE] Buty Spidi XPD X-Ultra na lato do miasta.

So gru 28, 2013 6:06 pm

Mam letnie tcxy.
Jak jest plus czydzieści czy ;-) i czuje miły wiaterek między paluchami nożnymi, to cieszę się że dorzuciłem tych kilka stówek i nie muszę się kisić w wysokich skórzanych z gore.
Klemens, ilo letnie dziadki??? :rotfl:

Re: [PYTANIE] Buty Spidi XPD X-Ultra na lato do miasta.

N gru 29, 2013 1:41 pm

dzik napisał(a):Mam letnie tcxy.
Jak jest plus czydzieści czy ;-) i czuje miły wiaterek między paluchami nożnymi, to cieszę się że dorzuciłem tych kilka stówek i nie muszę się kisić w wysokich skórzanych z gore.
Klemens, ilo letnie dziadki??? :rotfl:
dzik które letnie tcxy masz?

Re: [PYTANIE] Buty Spidi XPD X-Ultra na lato do miasta.

N gru 29, 2013 2:42 pm

Mam te buty i polecam- do jazdy na lato tzn tak od temperatury 18 stopni wzwyż, do chodzenia OK

Re: [PYTANIE] Buty Spidi XPD X-Ultra na lato do miasta.

Pn gru 30, 2013 3:24 pm

Byłem dzisiaj kupić ale niestety już nie było mojego rozmiaru.
Odpowiedz