[PYTANIE] Buty Spidi XPD X-Ultra na lato do miasta.

Kaski, kombinezony, kurtki, spodnie, buty, rękawice, ochraniacze i buzery, bluzy, bielizna termoaktywna, dodatki do odzieży, kamery, interkomy i bluetooth.
Regulamin działu W tym dziale utrzymujemy porządek. Trzymamy się tematu w wypowiedziach! Wszystkie posty nie na temat będą usuwane.

[PYTANIE] Buty Spidi XPD X-Ultra na lato do miasta.

Postprzez 4kowal » Cz gru 26, 2013 3:25 pm

Ma ktoś buty XPD X-Ultra ? Poproszę o opinie.
http://www.xpdstore.com/product/x-ultra-wrs
Poszukuję typowo letnich, na miasto do załatwiania spraw. Muszą być wygodne do chodzenia.
Powyższe mierzyłem. Są lekkie, wygodne i mają perforowaną skórę, która powinna być przewiewna. Przydały by się jakieś opinie z placu boju. Są do kupienia do końca roku w Honda Plaza za około 450PLN.
Obrazek
Avatar użytkownika
4kowal
Maniak
 
Posty: 1305
Dołączył(a): Cz sie 11, 2011 12:38 pm
Lokalizacja: Legionowo
Wiek: 41
Imię: Michał
Motocykl: CBF600SA '08
W siodle: <100 kkm

Re: [PYTANIE] Buty Spidi XPD X-Ultra na lato do miasta.

Postprzez Monte Christo » Pt gru 27, 2013 9:24 am

Ale wiesz, że Ci będzie wiatr pizgał po piszczelach bo krótkie?
Chuja się zarabia, a żyje się jak hrabia.
Avatar użytkownika
Monte Christo
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 7506
Dołączył(a): Cz lip 05, 2012 1:24 pm
Wiek: 43
Motocykl: nie ma
W siodle: <100 kkm

Re: [PYTANIE] Buty Spidi XPD X-Ultra na lato do miasta.

Postprzez blady2111 » Pt gru 27, 2013 10:35 am

ja również szukam czegoś wygodnego na lato właśnie. I myślę na takimi : http://allegro.pl/forma-buty-velocity-g ... 75402.html

Niestety nie robiłem jeszcze przymiarki bo najbliżej sa dostępne w Bielsku. Podjadę już w przysżłym roku, ale może ktoś miał do czyniania z takimi skokami ?? ;)
Avatar użytkownika
blady2111
Znawca
 
Posty: 365
Dołączył(a): Wt sie 21, 2012 5:42 am
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiek: 43
Imię: Marcin
Motocykl: T7
W siodle: <100 kkm

Re: Odp: [PYTANIE] Buty Spidi XPD X-Ultra na lato do miasta.

Postprzez 4kowal » Pt gru 27, 2013 1:12 pm

Monte Christo napisał(a):Ale wiesz, że Ci będzie wiatr pizgał po piszczelach bo krótkie?


Mam zamiar je nosić, gdy jest gorąco. Maja dziurki wiec nawet w stopy powinno wiać. W czym przeszkadza wiatr w piszczelach ? Chodzi o reumatyzm na starość ? Tak poważnie pytam bo od początku jeżdżę w długich i mogę sobie nie zdawać z czegoś sprawy.
Obrazek
Avatar użytkownika
4kowal
Maniak
 
Posty: 1305
Dołączył(a): Cz sie 11, 2011 12:38 pm
Lokalizacja: Legionowo
Wiek: 41
Imię: Michał
Motocykl: CBF600SA '08
W siodle: <100 kkm

Re: Odp: [PYTANIE] Buty Spidi XPD X-Ultra na lato do miasta.

Postprzez Monte Christo » Pt gru 27, 2013 1:50 pm

4kowal napisał(a):
Monte Christo napisał(a):Ale wiesz, że Ci będzie wiatr pizgał po piszczelach bo krótkie?


Mam zamiar je nosić, gdy jest gorąco. Maja dziurki wiec nawet w stopy powinno wiać. W czym przeszkadza wiatr w piszczelach ? Chodzi o reumatyzm na starość ? Tak poważnie pytam bo od początku jeżdżę w długich i mogę sobie nie zdawać z czegoś sprawy.


Lepsze są dłuższe, bo wiatr nie wieje po nogach, jest po prostu cieplej w gice. W lato w temp. +25 nie powinieneś odczuć specjalnie chłodu nawet wprost przeciwnie, możesz być zadowolony z miziania i przeciągów. Na wiosnę i na jesieni np. wieczorami docenisz dłuższy but. Ot co. Czy o reumatyzm chodzi? Pewnie trochę tak, bo przechłodzone stawy na starość mogą okazać się bolesne :smile: Sądzisz, że dożyjesz? :> :wink:
Generalnie chodzi mi o to, że przy krótszym obuwiu możesz odczuwać lekki chłodek, tak żebyś wiedział.
Jeszcze jedna sprawa, takie niepełnowymiarowe buty może i są wygodne, bo prosto się je zdejmuje i wkłada no i na ulicy sie można przejść - czasami nie wyglądają wręcz jak motocyklowe, ale są mniej bezpieczne. But ma trzymać nogę wszędzie, okalać ją i zabezpieczać a wszystkie te cechy zapewnia właśnie but długi.
Chuja się zarabia, a żyje się jak hrabia.
Avatar użytkownika
Monte Christo
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 7506
Dołączył(a): Cz lip 05, 2012 1:24 pm
Wiek: 43
Motocykl: nie ma
W siodle: <100 kkm

Re: [PYTANIE] Buty Spidi XPD X-Ultra na lato do miasta.

Postprzez klemens » Pt gru 27, 2013 3:02 pm

oj ta, oj ta. Ja jeżdżę w takich http://www.defender.net.pl/product-pol- ... r-GTX.html cały sezon i jest OK.
Faktycznie , jak jest już bardzo zimno (zimno na moto czyli powiedzmy 0-kilka st) lekko po piszczelach ciągnie, zanim silnik porządnie się nagrzeje. Ale w takich temperaturach jeżdżę sporadycznie, za to w ciepłe dni nie wyobrażam sobie dłuższych butów. No i do chodzenia super. Raz byłem w nich nawet na kilkugodzinnej wycieczce w góry :naughty:
PS. O reumatyzmie coś tam czytałem... Jakieś 33 letnie dziadki się skarżyły ... :naughty:
Lepiej się wysrać i spóźnić niż być na czas i się zesrać
Avatar użytkownika
klemens
Nightmare
 
Posty: 5259
Dołączył(a): Cz wrz 09, 2010 8:04 am
Wiek: 62
Motocykl: T7

Re: Odp: [PYTANIE] Buty Spidi XPD X-Ultra na lato do miasta.

Postprzez dzik » So gru 28, 2013 6:06 pm

Mam letnie tcxy.
Jak jest plus czydzieści czy ;-) i czuje miły wiaterek między paluchami nożnymi, to cieszę się że dorzuciłem tych kilka stówek i nie muszę się kisić w wysokich skórzanych z gore.
Klemens, ilo letnie dziadki??? :rotfl:
Jedź szybko tam gdzie wolno.
Avatar użytkownika
dzik
Fanatyk
 
Posty: 3918
Dołączył(a): Pn lip 30, 2012 5:26 pm
Lokalizacja: Wuwua
Wiek: 43
Motocykl: CBF1125
W siodle: 100-200 kkm

Re: [PYTANIE] Buty Spidi XPD X-Ultra na lato do miasta.

Postprzez Glub » N gru 29, 2013 1:41 pm

dzik napisał(a):Mam letnie tcxy.
Jak jest plus czydzieści czy ;-) i czuje miły wiaterek między paluchami nożnymi, to cieszę się że dorzuciłem tych kilka stówek i nie muszę się kisić w wysokich skórzanych z gore.
Klemens, ilo letnie dziadki??? :rotfl:
dzik które letnie tcxy masz?
Obrazek
Avatar użytkownika
Glub
Nightmare
 
Posty: 7330
Dołączył(a): So sie 04, 2012 2:08 pm
Lokalizacja: Nowodwory
Wiek: 45
Imię: Mikołaj
Motocykl: NC700XD 2012
W siodle: 100-200 kkm

Re: [PYTANIE] Buty Spidi XPD X-Ultra na lato do miasta.

Postprzez MarQ » N gru 29, 2013 2:42 pm

Mam te buty i polecam- do jazdy na lato tzn tak od temperatury 18 stopni wzwyż, do chodzenia OK
MarQ
Znawca
 
Posty: 284
Dołączył(a): Cz paź 07, 2010 5:04 pm
Motocykl: PCX 125

Re: [PYTANIE] Buty Spidi XPD X-Ultra na lato do miasta.

Postprzez 4kowal » Pn gru 30, 2013 3:24 pm

Byłem dzisiaj kupić ale niestety już nie było mojego rozmiaru.
Obrazek
Avatar użytkownika
4kowal
Maniak
 
Posty: 1305
Dołączył(a): Cz sie 11, 2011 12:38 pm
Lokalizacja: Legionowo
Wiek: 41
Imię: Michał
Motocykl: CBF600SA '08
W siodle: <100 kkm

Następna strona

Powrót do Dla motocyklisty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości