Konserwacja odzieży skórzanej

Kaski, kombinezony, kurtki, spodnie, buty, rękawice, ochraniacze i buzery, bluzy, bielizna termoaktywna, dodatki do odzieży, kamery, interkomy i bluetooth.
Regulamin działu W tym dziale utrzymujemy porządek. Trzymamy się tematu w wypowiedziach! Wszystkie posty nie na temat będą usuwane.

Re: Konserwacja odzieży skórzanej

Postprzez klemens » Cz sty 02, 2014 10:24 am

Lepiej się wysrać i spóźnić niż być na czas i się zesrać
Avatar użytkownika
klemens
Nightmare
 
Posty: 5259
Dołączył(a): Cz wrz 09, 2010 8:04 am
Wiek: 62
Motocykl: T7

Re: Konserwacja odzieży skórzanej

Postprzez adbok » Cz sty 02, 2014 11:07 am

Tiarus napisał(a):
adbok napisał(a):
Tiarus napisał(a):Dość dobrą (i relatywnie niedrogą) znajdziesz w sklepach z buciorami.
Nazywa się Cream Elegance i ma tę zaletę, że ładnie się wchłania (i w licową i w lekki welur) nie zostawia tłustych plam, nie odbarwia..
Można znaleźć w sieciówce obuwniczej z pomarańczowym, trzyliterowym logo (trzy takie same literki :D ).

Posiadam takie coś i muszę stwierdzić, że cholernie brudzi ;/ :hammer: Ale to chyba jedyna wada :clap:


Ale jak brudzi?
Na tłusto?
Bo jeśli brudzi Ci kolorem, to bierz bezbarwną - ja tak robię nawet dla czarnych rękawic moto. Jadę bezbarwną po całości i już, ale tłustych plam nie miałam i nie mam.. :smoke:

Kolorem :bash: Sprawdzę patent z bezbarwnym odpowiednikiem.
Avatar użytkownika
adbok
Miłośnik
 
Posty: 632
Dołączył(a): Pt cze 29, 2012 4:42 pm
Lokalizacja: Kraków / Drzewica
Wiek: 35
Imię: Adam
Motocykl: była CBF 600 SA
W siodle: <100 kkm

Re: Konserwacja odzieży skórzanej

Postprzez terry » Pt sty 10, 2014 5:00 pm

Ja własnie przetestowałem Effax'a Leder Balsam. Ogólnie ładnie odświeża wygląd skóry, i dosyć dobrze ją zmiękcza. Wyraźnie tłustszy niż klasyczna pasta do skóry (Kiwi itp.). Mocno nabłyszcza przy pastowaniu (to jest bezbarwna pasta), po paru minutach lekko matowieje, ale efekt nabłyszczenia jest większy niż np. przy Kiwi czy Nixwax. Z wad to głownie to, że pachnie jakimś zwierzęcym tłuszczem :tongue:
Avatar użytkownika
terry
Miłośnik
 
Posty: 813
Dołączył(a): N cze 23, 2013 3:33 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 45
Motocykl: GSXR 750

Re: Konserwacja odzieży skórzanej

Postprzez MisiekK » Pt sty 10, 2014 9:07 pm

terry napisał(a):Ja własnie przetestowałem Effax'a Leder Balsam. Ogólnie ładnie odświeża wygląd skóry, i dosyć dobrze ją zmiękcza. Wyraźnie tłustszy niż klasyczna pasta do skóry (Kiwi itp.). Mocno nabłyszcza przy pastowaniu (to jest bezbarwna pasta), po paru minutach lekko matowieje, ale efekt nabłyszczenia jest większy niż np. przy Kiwi czy Nixwax. Z wad to głownie to, że pachnie jakimś zwierzęcym tłuszczem :tongue:


To super, bo ja się naczekałem prawie dwa tygodnie aż dotrze do krakowskiego salonu moto-akcesoria. Wczoraj dostałem sms'a że jest, ale i wczoraj i dziś praca. Jutro podjadę i wieczorkiem planuję się zająć kurteczką.
A co do zapachu to mnie się wydawało, że to bardziej woskiem pachnie niż tłuszczem :D
Avatar użytkownika
MisiekK
Fanatyk
 
Posty: 2400
Dołączył(a): N maja 06, 2012 1:55 pm
Lokalizacja: Kraków
Wiek: 43
Imię: Michał
Motocykl: Honda CBF600 SA
W siodle: <100 kkm

Poprzednia strona

Powrót do Dla motocyklisty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości