Interkom EASY TALKIE R4/G6/G7

Kaski, kombinezony, kurtki, spodnie, buty, rękawice, ochraniacze i buzery, bluzy, bielizna termoaktywna, dodatki do odzieży, kamery, interkomy i bluetooth.
Regulamin działu W tym dziale utrzymujemy porządek. Trzymamy się tematu w wypowiedziach! Wszystkie posty nie na temat będą usuwane.

Re: Interkom EASY TALKIE R4/G6/G7

Postprzez garbaty » N lut 22, 2015 9:27 am

Romek napisał(a):Właśnie kupiłem ten zestaw Intercom R4 na dwa kaski. Podzielę się wrażeniami jak na razie po jednym dniu użytkowania w fazie testowej. Dla mnie bomba. Wmontowałem całość w dwa kaski zamknięte. W Nolanie wszystko weszło gładko, w Sharku zrobiłem jedynie odpowiednio zamaskowany otwór w styropianie na mikrofon na wzór Nolana który jest oryginalnie dostosowany do zestawu Basic-kit. Jadąc sam, wszystko ładnie chodzi, dobrze się paruje z różnymi telefonami i smartfonami, automatyczny odbiór rozmowy po trzech sygnałach jest debeściarski, zaskakująco dobra jakość dźwięku zarówno telefonicznego jak i podczas słuchania muzyki. Ja słyszę głośno i wyraźnie, mnie też tak słyszą. DUŻA wygoda z pilotem na kierownicy (głośniej-ciszej, odrzucanie rozmów, wybieranie ostatniego numeru, przełączanie rozmówców między odbiorcami typu kierowca-pasażer czy kierowca-kierowcy itp). Testowałem rozmowy między kaskami biker-biker na razie na odległość około 500 metrów i jakość jest rewelacyjna, moim zdaniem lepsza od rozmów telefonicznych. Yanosik chodzi jak trzeba, Hołek też wyraźnie gada w nawigacji. Jednym słowem czemu ja tego nie kupiłem wcześniej ?! Na rynku znalazłem dwóch sprzedających. Jeden za 625 zł z przesyłką ale bez gwarancji i bez instrukcji pl w formie książeczki i drugi od którego kupiłem z roczną gwarancją, instrukcją i serwisem za 640 z opcją droższą na wiosne. Mowa tu o dwóch zestawach. Przekopując opinie w necie nie ma lepszego zestawu biorąc pod uwagę jakości do ceny :clap:


A możesz podać namiar na sprzedającego z gwarancja? Nie znalazłem r4 nigdzie w oficjalnej polskiej dystrybucji. G7 owszem, zestaw na 2 kaski wychodzi nawet taniej niż r4, ale bez pilota.
garbaty
Znawca
 
Posty: 375
Dołączył(a): Wt maja 06, 2014 5:58 pm
Motocykl: CBF 1000A
W siodle: <100 kkm

Re: Interkom EASY TALKIE R4/G6/G7

Postprzez Romek » N lut 22, 2015 9:48 am

Ja kupiłem ostatnie 2 sztuki tego zestawu, ma on jeszcze inne w zakładkach "pokaż przedmioty sprzedającego"
Wiem że będzie miał dostawę R4 na wiosnę trochę drożej. Te "blutufy" sprzedaje na pewno od przynajmniej roku.
http://allegro.pl/interkom-r4-easy-talk ... 17779.html

Znalazłem kontakt z dwoma osobami które kupiły od niego w tamtym roku i obaj są Mega zadowoleni : Tu kopia jednej z moich korespondencji Dodam że mowa tu zastosowaniu w głośnym kasku i prędkości do 100 km. Ja mam kaski zamknięte i jest jeszcze lepiej :tongue: :

"Witam.

Tak kupiłem już chyba z pół roku temu. Używam go na co dzień jeżdżąc po mieście a także będąc w dłuższych trasach.


Jestem bardzo bardzo zadowolony. Jakość wykonania 5+, zarówno pilot jak i centralka jest wykonana z bardzo fajnego tworzywa.

Baterie trzymają stosunkowo długo, mogę śmiało stwierdzić że częściej ładuję telefon niż centralkę.

Jakość rozmów: Nie miałem okazji użyć interkomu gdyż nikt z moich znajomych nie posiada drugiego egzemplarza więc na dzień dzisiejszy nic na ten temat nie wiem. Jeśli chodzi o rozmowy telefoniczne to bardzo dobrze się spisuje. Mam zamontowane w kasku otwartym z maską: http://www.osbe-poland.pl/index.php?opt ... e&Itemid=8

Do prędkości 100 km/h udaje się rozmawiać przez telefon jeśli druga strona nieco podniesie głos, mnie słychać czysto i bardzo wyraźnie. Anulowanie szumu wiatru jest bardzo dobra.

Słuchać muzyki również da się nawet do prędkości 120 - 130 km/h większych prędkości nie osiągam nawet na autostradzie :)

80% powyższych doświadczeń to jazda na Yamaha Mayesty DX 250

Pozostałe 20% to jazda Hondą Shadow VT750 ale nie przypominam sobie żebym testował ten interkom na tym moto przy jakiś ekstremalnych warunkach :) bo tym jeżdżę turystycznie i rekreacyjnie bez spiny.

Dotychczas używałem interkomu z chińskim telefonerm w63 S09 http://www.dx.com/p/enjoy-s09-mtk6589w- ... OT1Msal6Uk

oraz z smartwatchem http://www.dx.com/p/tw206b-bluetooth-v3 ... OT4Asal6Uk

W smartfonie mam Androida 4.2.2 w smartwatchu nie wiem co to za system.

Ze smartfonem:
Guzikiem zielonym na interkomie można włączać/wyłączać muzykę - nie można przewijać ani przerzucać na następny utwór więc warto skomponować sobie od razu fajną playlistę.

Gdy dzwoni telefon zielonym przyciskiem odrzucamy rozmowę i ją zakańczamy. Po 3 sygnałach rozmowa odbierze się sama. Nie ma możliwości wybierania numeru ani oddzwonienia, należy się zatrzymać i wybrać numer na telefonie.

Bardzo dobrze współpracuje z nawigacją, zarówno tę od googla a także z Orange.

Połączenie z telefonem można wykonać albo za pomocą kabla (wtyki słuchawkowe)- nie sprawdzałem ale w instrukcji jest napisane, że wtedy nie można przyciszać za pomocą interkomu.

W smartwatchu natomiast nie działa właczanie muzyki za pomocą pilota lub centralki (trzeba to zrobić w zegarku) natomiast można oddzwaniać, po przytrzymaniu zielonego guzika na pilocie lub centralce jest wybierany ostatni numer który do nas dzwonił. Dokładnie tego nie testowałem ale z raz chyba korzystałem.


Podsumowując za 300 złotych ten interkom jest po prostu wspaniały pod każdym względem. Naprawdę się cieszę, ze mnie nie było stać na kupno czegoś droższego bo bym pewnie żałował gdybym spotkał potem kogoś z tym interkomem :)

Czy są jakieś minusy? Pewnie tak. Mówię nie wiem jak działa komunikacja między kilkoma takimi urządzeniami a można połączyć 4. Wkurza ładowanie za pomocą kabla z wtykiem audio, jak zapodziałem ten kabelek to przez miesiąc byłem bez interkomu aż pewnego dnia przekopałem cały pokój i go znalazłem.
Kolejnym pewnie minusem jest brak dostępu do baterii i w razie gdy padnie po gwarancji będzie problem.
Na centralce zielony przycisk przydałby się, żeby był większy i bardziej wystający ponad inne. Długo mi zeszło przyzwyczajenie się i odnalezienie go w grubych rękawicach. Obecnie nie mam problemu ze zlokalizowaniem wszystkich przycisków.

W razie dodatkowych pytań pisz śmiało.

Pozdrawiam
Rafał"

BTW : U mnie jest jeszcze możliwość połączenia z ostatnim numerem z pilota lub z centralki, podobno nie w każdym telefonie. O baterie w razie "W" pytałem u sprzedawcy i nie ma problemu z zamówieniem .
Avatar użytkownika
Romek
Miłośnik
 
Posty: 731
Dołączył(a): Pt sty 03, 2014 4:00 pm
Motocykl: CBF 1000A
W siodle: <100 kkm

Re: Interkom EASY TALKIE R4/G6/G7

Postprzez Turos » N lut 22, 2015 2:11 pm

Potwierdzam :)
A jak masz jeszcze owiewki kawałek i dobrze wyciszony kask to chyba nie ma lepszego rozwiązania w tak niskiej cenie :)
...be brave like those Soldiers who die in a battle...
Avatar użytkownika
Turos
Nightmare
 
Posty: 7612
Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 7:26 am
Lokalizacja: Otwock koło WWA
Wiek: 35
Imię: Robert
Motocykl: FZ6 Fazer
W siodle: <100 kkm

Re: Interkom EASY TALKIE R4/G6/G7

Postprzez nocny » Śr lut 25, 2015 10:25 am

Tymczasem w angielski Lidlu:
http://www.lidl.co.uk/en/our-offers-249 ... l&id=21221

Ciekawe czy będzie dostępny w polskim lidlu.
Pozdrawiam
Marcin Jan

mistrz prostej spod świateł
Avatar użytkownika
nocny
Maniak
 
Posty: 1774
Dołączył(a): Śr lis 28, 2012 12:51 pm
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiek: 47
Imię: Marcin
Motocykl: CRF 1100
W siodle: <100 kkm

Re: Interkom EASY TALKIE R4/G6/G7

Postprzez Romek » Śr lut 25, 2015 5:58 pm

To tańsza opcja. Wady :
1.Brak rozmowy miedzy motocyklistami.
2.Rozmowa z pasażerem niewygodna na krótkim kablu ograniczająca swobodę plecaka nie mówiąc o pamiętaniu wypięcia przewodu na każdym postoju.
3. Brak sterownia pilotem.
Jedyny plus to bluetooth do jazdy solo i w tej cenie chyba nic u nas nie ma na tym poziomie. Gdzieś już takie widziałem.
Avatar użytkownika
Romek
Miłośnik
 
Posty: 731
Dołączył(a): Pt sty 03, 2014 4:00 pm
Motocykl: CBF 1000A
W siodle: <100 kkm

Re: Interkom EASY TALKIE R4/G6/G7

Postprzez Romek » N kwi 12, 2015 4:53 am

Kolejne wrażenia z zestawem R4. W poprzednich dniach jeździłem na dwóch motocyklach CB 500 i CBF 1000. Dni były wietrzne powiewy w przedziale od 3 do nawet 8 m/s według meteo. W mieście nie ma co opisywać bo wszystko jest rewelacyjne pod każdym względem. Trochę inaczej jest przy prędkościach 100/120/ 160 km. Główne różnice polegają na odpowiedniej ochronie przed wiatrem. W Cebuli z dodatkową owiewką R4 jest dobrze słyszalny do 100 km/h i względnie przy 120 km/h w dużej zależności od "aktualnych powiewów aury" . Powyżej tych prędkości słychać ale niezbyt wyraźnie. Muzykę jeszcze rozpoznasz ale o rozmowie telefonicznej raczej nie ma mowy. Szybka jest tak ustawioną że na klatę nie wieje a cały pęd powietrza idzie na kask i bezpośrednio pod kask w okolice uszu. Na początku myślałem że zaczepy boczne od szybki kasku się poluzowały i tak huczy ale to taki urok ochrony przed wiatrem w nakedzie z owiewką. Zupełnie inne wrażenia pod względem szumów są jadąc CBF 1000 z wysoką szubą akcesoryjną. Nie ma najmniejszych problemów do 160 km/h. Niemniej jednak zestaw nie służy do rozwijania prędkość i nie o to tu chodzi :msn-wink: Nieoceniony jest automatyczny odbiór rozmów telefonicznych i sterowanie głośnością pilotem na kierownicy podczas słuchania muzy w mieście. Co do wytrzymałości baterii, jeździłem przez 3 dni pod rząd bez ładowania i wszystko hula. Oczywiście wyłączałem zestaw na postojach. Uwagę należy zwrócić na pilota który nie używany u mnie przez 2 tygodnie w okresie gdy pogoda nie dawała szans na polatanienie sam się rozładował w garażu bez styczności w centralką. Przed dłuższym wyjazdem należy pamiętać o pełnym naładowaniu obu urządzeń.
Avatar użytkownika
Romek
Miłośnik
 
Posty: 731
Dołączył(a): Pt sty 03, 2014 4:00 pm
Motocykl: CBF 1000A
W siodle: <100 kkm

Re: Interkom EASY TALKIE R4/G6/G7

Postprzez Turos » Pt paź 02, 2015 6:20 am

Mały update:
Na zlocie próbowałem połączyć się z interkomem Marcusa (o ile dobrze pamiętam BT NEXT). Niestety nie udało się połączyć.
Bateria nadal trzyma jak trzymała od nowości, czyli powiedzmy cały dzień na słuchaniu muzy, czuwaniu i rozmowach. :)
...be brave like those Soldiers who die in a battle...
Avatar użytkownika
Turos
Nightmare
 
Posty: 7612
Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 7:26 am
Lokalizacja: Otwock koło WWA
Wiek: 35
Imię: Robert
Motocykl: FZ6 Fazer
W siodle: <100 kkm

Re: Interkom EASY TALKIE R4/G6/G7

Postprzez nocny » Pn paź 05, 2015 11:48 am

Nie chcę Cię martwić Ale kiepski wynik. Mam sene i ostatni raz ja ladowalem przed wyjazdem na Słowację z Dedkiem. Dwa dni trochę muzyki, rozmów i navi google. Po przyjeździe zrobiłem jeszcze jakieś 800 km zawsze z włączonym interkomem i nadal bateria nie pada. Choć pewnie teraz przed dłuższą jazda wypadło by naładować.
Pozdrawiam
Marcin Jan

mistrz prostej spod świateł
Avatar użytkownika
nocny
Maniak
 
Posty: 1774
Dołączył(a): Śr lis 28, 2012 12:51 pm
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiek: 47
Imię: Marcin
Motocykl: CRF 1100
W siodle: <100 kkm

Re: Interkom EASY TALKIE R4/G6/G7

Postprzez Turos » Pn paź 05, 2015 12:33 pm

nocny napisał(a):Nie chcę Cię martwić Ale kiepski wynik. Mam sene i ostatni raz ja ladowalem przed wyjazdem na Słowację z Dedkiem. Dwa dni trochę muzyki, rozmów i navi google. Po przyjeździe zrobiłem jeszcze jakieś 800 km zawsze z włączonym interkomem i nadal bateria nie pada. Choć pewnie teraz przed dłuższą jazda wypadło by naładować.

A ile dałeś za Sennę? :)
...be brave like those Soldiers who die in a battle...
Avatar użytkownika
Turos
Nightmare
 
Posty: 7612
Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 7:26 am
Lokalizacja: Otwock koło WWA
Wiek: 35
Imię: Robert
Motocykl: FZ6 Fazer
W siodle: <100 kkm

Re: Interkom EASY TALKIE R4/G6/G7

Postprzez nocny » Pn paź 05, 2015 1:08 pm

Widzę że smh5 bo taką mam można kupić za 450 pln.
Pozdrawiam
Marcin Jan

mistrz prostej spod świateł
Avatar użytkownika
nocny
Maniak
 
Posty: 1774
Dołączył(a): Śr lis 28, 2012 12:51 pm
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiek: 47
Imię: Marcin
Motocykl: CRF 1100
W siodle: <100 kkm

Poprzednia strona

Powrót do Dla motocyklisty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości