[Opinia] HJC RPHA MAX EVO Kask szczękowy

Kaski, kombinezony, kurtki, spodnie, buty, rękawice, ochraniacze i buzery, bluzy, bielizna termoaktywna, dodatki do odzieży, kamery, interkomy i bluetooth.
Regulamin działu W tym dziale utrzymujemy porządek. Trzymamy się tematu w wypowiedziach! Wszystkie posty nie na temat będą usuwane.

[Opinia] HJC RPHA MAX EVO Kask szczękowy

Postprzez Avalon » Pn cze 16, 2014 10:51 am

No i stało się...
Poprzedni szczękowiec Bell Revolver sprzedany, a sam Shoei Qwest mi nie wystarczał :) Oglądałem, przymierzałem, czytałem...
Musiał być szczękowy z blendą, w kolorze żółtym lub białym. Neotec i C3 Pro to kosmos cenowy, chociaż co do jakości tych garnków, to wiadomo: najwyższa pólka.
Po długich namysłach podjąłem decyzję. HJC RPHA MAX Evo, rozmiar M, kolor - oczojebna żółć.
Test i pierwsze wrażenia z jazdy przeprowadzonej dzisiaj rano w drodze do pracy. Temp. 10-12'C, czas podróży ok 50 minut. Motocykl - CBF1000. Szyba oryginał w najwyższym położeniu. Siodło w pozycji max. podniesionej. Kierownik 182cm 78kg. :naughty: Porównywałem do Shoei Qwest, bo taki kask mam i w nim jeżdżiłem... do dzisiaj :msn-wink:

Po wyjęciu z pudełka:
Zajebisty ! Starannie wykonany, bardzo dobrej jakości materiały, nic nie skrzypi, nie trzeszczy, a w kpl pinlock, pokrowiec, zapasowe zaczepy do mechanizmu szyby/szczęki i wkładki pinlock. Kask robi wrażenie lekkiego, bo jak na sczękowca 1500g jest b.dobrym wynikiem. Jakieś papiery instrukcje i wyniki testów Motorrad. RPHA MAX Evo uplasował się na drugiej pozycji za Shoei Neotec, a przed C3Pro. Przy dużo atrakcyjniejszej cenie.
Skorupa: Równiutka, pięknie wylakierowana, bez śladów montażu poszczególnych elementów kasku. Wywietrzniki. system wysuwania blendy, zatrzask szyby,, zapięcie szczęki... wszystko działa lekko, bez zacięć, trzasków czy innych "atrakcji". Zapięcie kasku - listwa metalowa. Mechanizm zwalniania wyposażony w małą tasiemkę ułatwiająca odpięcie. Paski osłonięte przyjemnym materiałem.Nawiewy z przodu na szczęce i u góry, a wylot z tyłu.
Zapięcie szyby w pozycji zamkniętej/rozszczelnionej - metalowy przycisk; super patent. Pinlock pokrywa niemal cała szybę, podobnie jak blenda. Widoczność bardzo dobra. Miałem obawy przed dziwnym sposobem napędu blendy suwakiem i przyciskiem na górze skorupy, jednak po kilku próbach w czasie jazy, pomysł ten zyskał moją przychylność. Operowanie tym w rękawiczkach, nie sprawia najmniejszego problemu.
Sprawa jak leży kask na głowie, i jak sie w nim czujemy, jest indywidualna, ale RPHA MAX podpasował mi idealnie. Np. Neotec rozmiar M wymagał wymiany wkładek policzkowych na większe, bo był luźny. Przy zakładaniu uszy mi się nie wywijają, a włożenie okularów nie sprawia żadnego kłopotu. Jedynie skorupa robi sie nieco "szersza" i zamknięcie szczęki wymaga użycia większej siły niż w czasie zabawy samym kaskiem w sklepie. kask jest "milusi" w środku, wykonany z Coolmaxu z jonami srebra, i oczywiście wypinany do prania.
Jakością materiałów i starannością wykonania, RPHA MAX Evo na pewno nie ustępuje Shoei Qwest.

Wrażenia z jazdy:
kask szczękowy cichszy od integrala? :eek: Na dodatek od Qwesta ? A jednak ! Trudno mi dzisiaj było w to uwierzyć, ale taka prawda. Do 80-100/h jest super cicho. Później powoli robi się głośniej, ale szum słychać w zasadzie tylko w górnej części kasku. Natomiast żadnego gwizdania, szumu, podwiewania czy hałasu z okolic zawiasów szczęki, nie zaobserwowałem. Nie sprawdziłem tylko czy zamknięcie górnej wentylacji coś zmienia. Na hałas nie ma natomiast wpływu położenie blendy. Zauważyłem natomiast że Sama blenda lekko "postukiwała" (jak by cienki plastik- może to zasłonka suwaka blendy) )w czasie wolnej jazdy na odcinku drogi o bardzo dziurawej nawierzchni. Po jej podniesieniu i w czasie normalnej jazdy nic podobnego nie słyszałem.
Zatrzask szyby to genialne rozwiązanie. Mały, metalowy "pstryczek" który trzyma mocno, łatwo w niego trafić, a po rozszczelnieniu szybka sama się nie zamyka nawet w czasie szybkiej jazdy. Uchylenie szyby nie powoduje turbulencji wewnątrz, a na pewno jest przyjemniej niż w Shoei Qwest z uchylona szybką. Wentylacja bardzo skuteczna i dzisiaj rano po prostu czułem zimno w łysinę :) Zamknięcie/otwarcie przedniego nawiewu, nie wpływa znacząco na wydajność wentylacji na górze kasku. Przedni nawiew w Shoei Qwest jest wydajniejszy i po jego otwarciu, po prostu czuć przeciąg.Ale i hałas robi się większy. W RPHA MAX nawiew czuć, ale działa mniej spektakularnie no i bez większych efektów dźwiękowych :msn-wink:
Pinlock pokrywa max duży obszar wizjera, i nie parował mi ani trochę. Blenda również daje radę, chociaż Bell Revolver miał ciemniejszą i chyba bardziej mi taka pasowała.
Dzisiaj jechałem max 170 i kask trzymał się super. Nie szarpie za głowę, nie podsysa, i nie czułem jak bym jechał autem z otwartymi oknami.

Podsumowanie:
Zobaczymy jak będzie z trwałością kasku, ale w tej chwili uważam że wybór i zakup tego modelu był w moim przypadku strzałem w dziesiątkę. Kosztował mnie 50% mniej niż Neotec, a po jakości kasku w ogóle tego nie widać i gwarancję ma również na 5 lat. Obawiałem się Koreańskiej marki, i chyba jednak nie słusznie. RPHA MAX Evo w/g mojej oceny to kask z górnej pólki, a pomimo iż to jest kask szczękowy, nie jest głośniejszy od integralnego Shoei Qwest. Nie wiem jak w innej konfiguracji (motocykl/szyba/kierownik) wypadło byto to porównanie, ale ja jestem zaskoczony jakością i komfortem jazdy w HJC.
Malcolm Young RIP 1953-2017
Avatar użytkownika
Avalon
Fanatyk
 
Posty: 3097
Dołączył(a): N paź 16, 2011 4:17 pm
Lokalizacja: Dawniej Wa-wa, teraz wieś na Mazowszu
Wiek: 59
Imię: Grzegorz
Motocykl: CBF1000A '8
W siodle: 100-200 kkm

Re: [Opinia} HJC RPHA MAX EVO Kask szczękowy

Postprzez Wesoły Dyzio » Pn cze 16, 2014 11:03 am

Avalon napisał(a):...Kosztował mnie 50% mniej niż Neotec...

No tu chyba troszkę przesadziłeś :naughty: HJC kosztuje ok. 1900 zł. a Neotec ok. 2300. Ja co prawda kupiłem poniżej 2000 zł/szt., ale dwa kaski.
Też się przymierzałem do RPHA EVO MAX i nawet, wg mnie,a właściwie na mojej głowie był cichszy niż Shoei, lecz gorzej się na niej układał. Za Shoei-em przeważył fakt 5 letniej pełnej gwarancji i serwis w W-wie, który jest na każdej większej imprezie motocyklowej. Nie mniej jednak dokonałeś bardzo dobrego zakupu. :thumbup:
Jedź wolniej, myśl szybciej Obrazek


Obrazek
Wesoły Dyzio
Nightmare
 
Posty: 5502
Dołączył(a): Cz sty 17, 2013 10:45 am
Lokalizacja: Pruszków, Warszawa
Wiek: 56
Imię: Jacek
Motocykl: CBF 600SA '10
W siodle: <100 kkm

Re: [Opinia] HJC RPHA MAX EVO Kask szczękowy

Postprzez konjo8ds » Pn cze 16, 2014 11:06 am

to co napisał Avalon jest zgodne z moimi odczuciami w trakcie "suchego" używania wcześniejszej wersji tego kasku.

czekam jeszcze na wrażenia po pierwszym poważniejszym deszczu :msn-wink:
Obrazek
Avatar użytkownika
konjo8ds
Nightmare
 
Posty: 5341
Dołączył(a): So sty 21, 2012 4:48 pm
Lokalizacja: wawa
Wiek: 42
Motocykl: st1050

Re: [Opinia} HJC RPHA MAX EVO Kask szczękowy

Postprzez Simon » Pn cze 16, 2014 11:10 am

Wesoły Dyzio napisał(a):
Avalon napisał(a):...Kosztował mnie 50% mniej niż Neotec...

No tu chyba troszkę przesadziłeś :naughty: HJC kosztuje ok. 1900 zł. a Neotec ok. 2300. Ja co prawda kupiłem poniżej 2000 zł/szt., ale dwa kaski.
Też się przymierzałem do RPHA EVO MAX i nawet, wg mnie,a właściwie na mojej głowie był cichszy niż Shoei, lecz gorzej się na niej układał. Za Shoei-em przeważył fakt 5 letniej pełnej gwarancji i serwis w W-wie, który jest na każdej większej imprezie motocyklowej. Nie mniej jednak dokonałeś bardzo dobrego zakupu. :thumbup:


viewtopic.php?f=1&t=954&p=120879#p120879
Avalon napisał(a):Tym bardziej że zapłaciłem niecałe 1100zł :thumbsup:

:bash:
Avatar użytkownika
Simon
Nightmare
 
Posty: 4003
Dołączył(a): Wt kwi 15, 2014 5:06 am
Lokalizacja: Monachium
Wiek: 36
Imię: Szymon
Motocykl: -
W siodle: <100 kkm

Re: [Opinia] HJC RPHA MAX EVO Kask szczękowy

Postprzez goramo » Pn cze 16, 2014 11:17 am

konjo8ds napisał(a):czekam jeszcze na wrażenia po pierwszym poważniejszym deszczu :msn-wink:


Ja także. :smile:

Jeśli ten model nie będzie miał żadnych przykrych wpadek ze szczelnością, to wygląda na naprawdę bardzo dobrą propozycję za przyzwoite pieniądze. :thumbsup:
SR50 -> S53 -> ETZ150 -> Intruder M800Z -> CBF1000 -> VFR800FI -> CB1000R -> CB1000R + CB1300SA -> CB1300SA + XL650V -> CB1300SA + HH600 -> CB1300SA + CB1000RA

Always look on the bright side of life :-)
Avatar użytkownika
goramo
Nightmare
 
Posty: 8491
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 7:11 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 43
Imię: Mariusz
Motocykl: Honda x 2
W siodle: 100-200 kkm

Re: [Opinia] HJC RPHA MAX EVO Kask szczękowy

Postprzez Wesoły Dyzio » Pn cze 16, 2014 11:18 am

No cóż, tutaj ceny nie podał, a tamtego wątku nie czytałem. :bag: Nie wiem skąd taka dobra cena, bo to nie jest kask sprzed dziesięciu lat tylko sprzed bodajże roku, czy dwóch lat. No i przy tej cenie zakupu, to faktycznie nawet ponad 50% :biggrin: Gdybym ja mógł za taką cenę kupić, to bym się nawet sekundy nie zastanawiał. :crybaby:
Jedź wolniej, myśl szybciej Obrazek


Obrazek
Wesoły Dyzio
Nightmare
 
Posty: 5502
Dołączył(a): Cz sty 17, 2013 10:45 am
Lokalizacja: Pruszków, Warszawa
Wiek: 56
Imię: Jacek
Motocykl: CBF 600SA '10
W siodle: <100 kkm

Re: [Opinia] HJC RPHA MAX EVO Kask szczękowy

Postprzez Simon » Pn cze 16, 2014 11:22 am

Mnie osobiscie coraz zaczynają interesować kaski HJC. Ostatnio widziałem kilka informacji na temat RPHA ST i tamten też wydaje się być bardzo, bardzo ciekawą propozycją. A ten kask w tej cenie.. no cóż.. Brałbym!

Ja póki co mam trochę inną półkę cenową (Scorpion EXO-500 Air) ale niedługo będzie kupowany kask dla plecaka, więc może zainteresujemy się ofertą HJC właśnie (tylko może trochę mniej wypaśnymi modelami).
Niech się dobrze używa i koniecznie wrzuć relacje z daleszego użytkowania ;) :thumbsup:
Avatar użytkownika
Simon
Nightmare
 
Posty: 4003
Dołączył(a): Wt kwi 15, 2014 5:06 am
Lokalizacja: Monachium
Wiek: 36
Imię: Szymon
Motocykl: -
W siodle: <100 kkm

Re: [Opinia] HJC RPHA MAX EVO Kask szczękowy

Postprzez konjo8ds » Pn cze 16, 2014 11:31 am

Simon napisał(a): niedługo będzie kupowany kask dla plecaka, więc może zainteresujemy się ofertą HJC właśnie (tylko może trochę mniej wypaśnymi modelami).


dla plecaczka to warto się pochylić nad IS-17. jest blenda i pinlock w zestawie. Ja w zeszłym roku zapłaciłem trochę ponad 700pln (za jedynie słuszny kolor: czarny mat rulez :excl: )

a RPHA ST sam rozważam - może w przyszłym roku. bo w IS-17 miota mi głową jak szatan. szczególnie jak się rozglądam na boki przy 250 :naughty: :msn-wink:
Obrazek
Avatar użytkownika
konjo8ds
Nightmare
 
Posty: 5341
Dołączył(a): So sty 21, 2012 4:48 pm
Lokalizacja: wawa
Wiek: 42
Motocykl: st1050

Re: [Opinia] HJC RPHA MAX EVO Kask szczękowy

Postprzez Wesoły Dyzio » Pn cze 16, 2014 11:43 am

konjo8ds napisał(a):
Simon napisał(a): ... szczególnie jak się rozglądam na boki przy 250 :naughty: :msn-wink:

:lol:
Jedź wolniej, myśl szybciej Obrazek


Obrazek
Wesoły Dyzio
Nightmare
 
Posty: 5502
Dołączył(a): Cz sty 17, 2013 10:45 am
Lokalizacja: Pruszków, Warszawa
Wiek: 56
Imię: Jacek
Motocykl: CBF 600SA '10
W siodle: <100 kkm

Re: [Opinia] HJC RPHA MAX EVO Kask szczękowy

Postprzez konjo8ds » Pn cze 16, 2014 12:21 pm

Wesoły Dyzio napisał(a):
konjo8ds napisał(a):
Simon napisał(a): ... szczególnie jak się rozglądam na boki przy 250 :naughty: :msn-wink:

:lol:

no co?? sprawdzam czy nikt mnie nie wyprzedza... :smoke:
Obrazek
Avatar użytkownika
konjo8ds
Nightmare
 
Posty: 5341
Dołączył(a): So sty 21, 2012 4:48 pm
Lokalizacja: wawa
Wiek: 42
Motocykl: st1050

Następna strona

Powrót do Dla motocyklisty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość