Knox Aegis - taki sobie żółw

Kaski, kombinezony, kurtki, spodnie, buty, rękawice, ochraniacze i buzery, bluzy, bielizna termoaktywna, dodatki do odzieży, kamery, interkomy i bluetooth.
Regulamin działu W tym dziale utrzymujemy porządek. Trzymamy się tematu w wypowiedziach! Wszystkie posty nie na temat będą usuwane.

Knox Aegis - taki sobie żółw

Postprzez Simon » Śr lip 23, 2014 3:56 pm

Kupiłem dziś żółwia, o takiego:
Obrazek



Jak trochę w nim pojeżdżę, to napiszę reckę - temat zakładam, żeby nie zapomnieć :)
Póki co pierwsze wrażenie jest bardzo dobre - jest mega wygodny!
Ostatnio edytowano Śr lip 23, 2014 5:17 pm przez Simon, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Simon
Nightmare
 
Posty: 4003
Dołączył(a): Wt kwi 15, 2014 5:06 am
Lokalizacja: Monachium
Wiek: 36
Imię: Szymon
Motocykl: -
W siodle: <100 kkm

Re: Knox Aegis - taki sobie żółw

Postprzez Glub » Śr lip 23, 2014 4:28 pm

A cena?
Obrazek
Avatar użytkownika
Glub
Nightmare
 
Posty: 7330
Dołączył(a): So sie 04, 2012 2:08 pm
Lokalizacja: Nowodwory
Wiek: 45
Imię: Mikołaj
Motocykl: NC700XD 2012
W siodle: 100-200 kkm

Re: Knox Aegis - taki sobie żółw

Postprzez Simon » Śr lip 23, 2014 5:07 pm

MrGlub napisał(a):A cena?

Mi udało się za 460zł. Tanio nie jest, ale inne zółwie które przymierzałem dają wrażenie przywiązanej do pleców deski.
Avatar użytkownika
Simon
Nightmare
 
Posty: 4003
Dołączył(a): Wt kwi 15, 2014 5:06 am
Lokalizacja: Monachium
Wiek: 36
Imię: Szymon
Motocykl: -
W siodle: <100 kkm

Re: Knox Aegis - taki sobie żółw

Postprzez Simon » Pn lip 28, 2014 9:56 am

Dobra.. przejechałem z żółwikiem jakieś 300km więc mogę już opisać pierwsze wrażenia.

Ostatecznie wymieniłem go na model poprzedni (róznice są kosmetyczne), bo nie mieli tegorocznego 8 płytowego - kupiony przeze mnie 7 płytowy okazał się jednak ciut za krótki).

Jakość wykonania tego żółwia nie pozostawia złudzeń - mamy do czynienia z produktem wysokiej klasy (w końcu Knox). Może jakbym miał się mocno czepiać, to trochę zmieniłbym materiał pasa, bo sprawia wrażenie lekko ceratowego w pierwszym kontakcie. Bardzo podoba mi się to, że mamy do dyspozycji sporo regulacji - 6 stopniowa regulacja wysokości pasa nerkowego, szelki, podwójny system zapięcia pasa nerkowego, ruchome protektory nerek. Pozwala to naprawdę dobrze dopasować całą skorupę do człowieka.

Jak już się wyregulujemy, założymy i pozapinamy wszystkie rzeczy, to wrażenie jest jedno - ale to jest wygodne. I nie mówię tu tylko o wrażeniu porównawczym z innymi żółwiami, które w wielu przypadkach są jak deska przyśrubowana do pleców. Generalnie całość jest wygodna, przylega ładnie do pleców niezależnie od tego jak się powyginamy, pozwala zachować pełną swobodę ruchów i daje dość fajne uczucie trzymania korpusu. Duża zaletą są szelki które idą prosto w dół do pasa, anie pod pachami (wpijając się w ciało) jak w wielu innych żółwiach. Można je też skrzyżować jeśli wolimy taką opcję - osobiście jeżdże bez krzyżowania szelek.
Uważam, że komfort jest tez kwestią bezpieczeństwa, bo po prostu nie wk..wia nas to co mamy na plecach,a tym samym nie rozprasza podczas jazdy.

Jazda.
Wielką zaletą jest wentylacja. Całość jest perforowana, i ma od wewnętrznej strony strukturę, która razem z plecami tworzy kanały wentylacyjne, które działają!. W kurtce przy odpiętej wentylacji naprawdę czuje się jak powietrze opływa nam plecy pod żółwiem, co pozwala nam nie utonąć w czasie jazdy.

Póki co jestem bardzo zadowolony. Mimo, że nie jest to najtańszy żółw, to biorąc pod uwagę jego zalety, nie uważam abym przepłacił. Dużą zaletą jest tez możliwość dopięcia ochraniacza klatki piersiowej z oferty Knox-a, dzięki czemu zyskujemy pełny buzzer.

Zalety:
- Jakość wykonania
- Certyfikat CE level 2
- duża regulacja
- zapewnia swobodę ruchów i komfort
- dobra wentylacja
- możliwość dołączenia ochraniacza klatki piersiowej

Wady:
-materiał pasa (tak już żeby się czegoś czepnąć)
-cena
Avatar użytkownika
Simon
Nightmare
 
Posty: 4003
Dołączył(a): Wt kwi 15, 2014 5:06 am
Lokalizacja: Monachium
Wiek: 36
Imię: Szymon
Motocykl: -
W siodle: <100 kkm

Re: Knox Aegis - taki sobie żółw

Postprzez Simon » Pt cze 26, 2015 9:27 am

Mały suplement do wcześniej napisanej recenzji.

Podtrzymuję wszystko co napisałem. Dodam, że po prawie roku na żółwiu praktycznie nie widać śladów użytkowania. Wszystkie elastyczne paski dalej są elastyczne, wszystkie plastiki rzepy i reszta są w stanie doskonałym.

Mówiąc krótko: serdecznie polecam.

Po bardzo dobrych doświadczeniach z marką Knox, planuję kolejne zakupy z ich oferty - o tym niedługo ;)
Avatar użytkownika
Simon
Nightmare
 
Posty: 4003
Dołączył(a): Wt kwi 15, 2014 5:06 am
Lokalizacja: Monachium
Wiek: 36
Imię: Szymon
Motocykl: -
W siodle: <100 kkm

Re: Knox Aegis - taki sobie żółw

Postprzez jokansen » Pt cze 26, 2015 11:15 am

Bezpieczeństwa nigdy za dużo. Czy jak jeździsz z żółwiem to wywaliłeś protektory pleców z kurtki?
"Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny"
Avatar użytkownika
jokansen
Maniak
 
Posty: 1023
Dołączył(a): Wt lip 24, 2012 8:21 pm
Lokalizacja: Płock
Wiek: 45
Imię: Marcin
Motocykl: DL650 AL8
W siodle: <100 kkm

Re: Knox Aegis - taki sobie żółw

Postprzez Simon » Pt cze 26, 2015 11:54 am

jokansen napisał(a):Bezpieczeństwa nigdy za dużo. Czy jak jeździsz z żółwiem to wywaliłeś protektory pleców z kurtki?



W kurtce miałem tylko piankę, która i tak nic nie daje (ona jest tylko wypełniaczem kieszeni na protektor - nie ma żadnej certyfikacji). Tak, wywaliłem.
Avatar użytkownika
Simon
Nightmare
 
Posty: 4003
Dołączył(a): Wt kwi 15, 2014 5:06 am
Lokalizacja: Monachium
Wiek: 36
Imię: Szymon
Motocykl: -
W siodle: <100 kkm

Re: Knox Aegis - taki sobie żółw

Postprzez mieciozul » Pt mar 31, 2017 10:23 am

Odgrzeję kotleta :)
Jak sprawuje się ochraniacz? Używasz jeszcze czy poszedł w zapomnienie? Pytam bo w mojej kurtce nie ma kieszeni na ochraniacz i muszę kupić jakiegoś żółwia - planuje zakup AEGIS'a i zbieram opinie :)
Z góry dzięki za pomoc.
Avatar użytkownika
mieciozul
Użytkownik
 
Posty: 186
Dołączył(a): N lut 02, 2014 8:23 pm
Lokalizacja: Lublin
Wiek: 39
Imię: Adam
Motocykl: CBF600NA
W siodle: <100 kkm

Re: Knox Aegis - taki sobie żółw

Postprzez Simon » Pt mar 31, 2017 5:43 pm

mieciozul napisał(a):Odgrzeję kotleta :)
Jak sprawuje się ochraniacz? Używasz jeszcze czy poszedł w zapomnienie? Pytam bo w mojej kurtce nie ma kieszeni na ochraniacz i muszę kupić jakiegoś żółwia - planuje zakup AEGIS'a i zbieram opinie :)
Z góry dzięki za pomoc.

Używam. Ma się dobrze i dalej twierdzę, że jest super :)
Avatar użytkownika
Simon
Nightmare
 
Posty: 4003
Dołączył(a): Wt kwi 15, 2014 5:06 am
Lokalizacja: Monachium
Wiek: 36
Imię: Szymon
Motocykl: -
W siodle: <100 kkm

Re: Knox Aegis - taki sobie żółw

Postprzez mieciozul » So kwi 01, 2017 8:02 am

:thumbup:
Avatar użytkownika
mieciozul
Użytkownik
 
Posty: 186
Dołączył(a): N lut 02, 2014 8:23 pm
Lokalizacja: Lublin
Wiek: 39
Imię: Adam
Motocykl: CBF600NA
W siodle: <100 kkm


Powrót do Dla motocyklisty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości