Rukka Arma Protection

Kaski, kombinezony, kurtki, spodnie, buty, rękawice, ochraniacze i buzery, bluzy, bielizna termoaktywna, dodatki do odzieży, kamery, interkomy i bluetooth.
Regulamin działu W tym dziale utrzymujemy porządek. Trzymamy się tematu w wypowiedziach! Wszystkie posty nie na temat będą usuwane.

Rukka Arma Protection

Postprzez Seraphim » Śr wrz 17, 2014 11:06 pm

Witam,

Z opcji szukaj skorzystałem, jednak odświeżę temat odzieży tekstylnej - co sądzicie o serii ubrań Rukka Arma Protection.
Osobiście byłem nastawiony na zakup Rukka Premium, jednak tuż przed zakupem okazało się że Rukka wycofuje ten model i zostanie wprowadzone coś nowego w sezonie 2015.
Także przemęczę się i mam nadzieję na udany model 2015. Wyszedłem z założenia że na własnym bezpieczeństwie nie warto oszczędzać, zwłaszcza jeśli masz kogoś, kto Cię potrzebuje w jednym kawałku. Dlatego ten post - czy sądzicie że Rukka zapewni większe bezpieczeństwo od innych producentów ? A może warto kupić odzież oddzielnie, a protektory oddzielnie ?

Pozdrawiam.
I'm Back :) Nothing's gonna stop me now ...
Avatar użytkownika
Seraphim
Znawca
 
Posty: 394
Dołączył(a): Śr wrz 10, 2014 7:32 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Wiek: 37
Imię: Adrian
Motocykl: CBF1000 '06
W siodle: <100 kkm

Re: Rukka Arma Protection

Postprzez Simon » Cz wrz 18, 2014 5:29 am

Seraphim napisał(a):Witam,

Z opcji szukaj skorzystałem, jednak odświeżę temat odzieży tekstylnej - co sądzicie o serii ubrań Rukka Arma Protection.
Osobiście byłem nastawiony na zakup Rukka Premium, jednak tuż przed zakupem okazało się że Rukka wycofuje ten model i zostanie wprowadzone coś nowego w sezonie 2015.
Także przemęczę się i mam nadzieję na udany model 2015. Wyszedłem z założenia że na własnym bezpieczeństwie nie warto oszczędzać, zwłaszcza jeśli masz kogoś, kto Cię potrzebuje w jednym kawałku. Dlatego ten post - czy sądzicie że Rukka zapewni większe bezpieczeństwo od innych producentów ? A może warto kupić odzież oddzielnie, a protektory oddzielnie ?

Pozdrawiam.



Jeśli chodzi o ochronę, to Rukka nie będzie odbiegać od producentów takich jak Dainese, RST, Held, Taichi czy innych renomowanych stosujących certyfikowane rozwiązania. W ciuchach Rukka płaci się głownie za technologię materiałów jak laminowany GoreTex czy podobne sprawy. Oczywiście bardzo dużo płaci się za markę. Jeśli masz tyle kasy i fanaberię to śmiało, ale ja na przykład nie kupiłbym Rukki z powodów czysto finansowych - wolałbym na przykład kupić RST, bo jakościowo są super, a cenowo jest znacznie lepiej.

osobne ochraniacze to druga kwestia. Jeśli ochraniacze w kurtce są certyfikowane i kurtka jest dobrze dobrana rozmiarowo, to będzie ok. Ale ja na przykład kupiłem sobie osobno żółwia i wywaliłem ochraniacze z pleców kurtek - poza tym żółw ma tę zaletę że zakładasz go do dowolnej kurtki i przy zakupie kurtki już nie patrzysz czy będziesz musiał podmieniać piankę na normalny ochraniacz z atestem czy nie.
Avatar użytkownika
Simon
Nightmare
 
Posty: 4003
Dołączył(a): Wt kwi 15, 2014 5:06 am
Lokalizacja: Monachium
Wiek: 36
Imię: Szymon
Motocykl: -
W siodle: <100 kkm

Re: Rukka Arma Protection

Postprzez Seraphim » Cz wrz 18, 2014 10:28 am

Nastawiłem się na rukke ze względu właśnie na te użyte technologie, głównie ochraniacze D3O. Dla mnie najlepiej gdyby kurtka miała zintegrowane ochraniacze, zawsze to mniej do ściągania. Teraz jak przeglądałem neta natknąłem się jeszcze na takiego producenta jak RICHA, chyba dość ściśle współpracują z D3O.
I'm Back :) Nothing's gonna stop me now ...
Avatar użytkownika
Seraphim
Znawca
 
Posty: 394
Dołączył(a): Śr wrz 10, 2014 7:32 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Wiek: 37
Imię: Adrian
Motocykl: CBF1000 '06
W siodle: <100 kkm

Re: Rukka Arma Protection

Postprzez Simon » Cz wrz 18, 2014 9:45 pm

Seraphim napisał(a):Nastawiłem się na rukke ze względu właśnie na te użyte technologie, głównie ochraniacze D3O. Dla mnie najlepiej gdyby kurtka miała zintegrowane ochraniacze, zawsze to mniej do ściągania. Teraz jak przeglądałem neta natknąłem się jeszcze na takiego producenta jak RICHA, chyba dość ściśle współpracują z D3O.



D3o możesz dokupić do każdej kurtki i jesli na tym najbardziej Ci zależy, to na pewno taniej wyjdzie dokupić komplet ochraniaczy do dobrych ciuchów mniej koszącej kasę marki (te co już pisałem - RST moim zdaniem jest rewelacyjne jesli chodzi o technologię i cenę).
Avatar użytkownika
Simon
Nightmare
 
Posty: 4003
Dołączył(a): Wt kwi 15, 2014 5:06 am
Lokalizacja: Monachium
Wiek: 36
Imię: Szymon
Motocykl: -
W siodle: <100 kkm

Re: Rukka Arma Protection

Postprzez Casper » N wrz 21, 2014 7:07 am

Rukka jest kalsą samą dla siebie głównie w kategorii wygody / oddychalmości. Jesli chodzi o bezpieczeństwo - jestem przekonany, że można mieć tak samo wysokie za połowę ceny. Ale wygoda także wpływa na bezpieczeństwo... Więc wybór należy do Ciebie ;)
Obrazek
Casper
Użytkownik
 
Posty: 140
Dołączył(a): Cz wrz 27, 2012 9:53 pm
Lokalizacja: Warszawa - Kabaty
Wiek: 45
Imię: Sebastian
Motocykl: NC700X
W siodle: <100 kkm

Re: Rukka Arma Protection

Postprzez Simon » N wrz 21, 2014 10:28 pm

Casper napisał(a):Rukka jest kalsą samą dla siebie głównie w kategorii wygody / oddychalmości. Jesli chodzi o bezpieczeństwo - jestem przekonany, że można mieć tak samo wysokie za połowę ceny. Ale wygoda także wpływa na bezpieczeństwo... Więc wybór należy do Ciebie ;)



Ale szczerze wątpię, żeby kutka Rukka była faktycznie 3-4 razy wygodniejsza od normalnej kurtki w miarę niezłej marki (bo niestety ale taka jest różnica cenowa).
Avatar użytkownika
Simon
Nightmare
 
Posty: 4003
Dołączył(a): Wt kwi 15, 2014 5:06 am
Lokalizacja: Monachium
Wiek: 36
Imię: Szymon
Motocykl: -
W siodle: <100 kkm

Re: Rukka Arma Protection

Postprzez Casper » Pn wrz 22, 2014 6:13 am

Miałem na myśli raczej komfort termiczny a nie wygodę w sensie samego noszenia tych ciuchów.
Obrazek
Casper
Użytkownik
 
Posty: 140
Dołączył(a): Cz wrz 27, 2012 9:53 pm
Lokalizacja: Warszawa - Kabaty
Wiek: 45
Imię: Sebastian
Motocykl: NC700X
W siodle: <100 kkm

Re: Rukka Arma Protection

Postprzez goramo » Pn wrz 22, 2014 7:21 am

Komfort termiczny będzie taki sam jak w innych ciuchach z tą samą membraną. I nie ma pitolenia, że inaczej. :wink:

Inni producencie też robią modele ciuchów na membranie Gore, więc skoro w jednej i w drugiej kurtce jest taka sama membrana i w zasadzie takie same poszycie zewnętrzne (cordura), to o jakiej różnicy komfortu mowa? :wacko:

Z moich obserwacji wynika (a oglądałem dość szczegółowo kilka modeli kurtek Rukki), że Rukka w podstawowych modelach ma bardzo małe panele wentylacyjne, lub w ogóle jest ich brak - często są tylko suwaczki.
Natomiast inni producenci wszywają w niektóre swoje kurtki panele wentylacyjne o znacznej powierzchni. Wystarczy logicznie pomyśleć, w której kurtce będzie więcej wiatru. :wink:

Cudów nie ma. Znaczek Rukka na rękawie w żaden cudowny sposób nie sprawi, że w kurtce będzie przyjemniej niż w innej, z innym logiem producenta (mówimy cały czas o kurtkach o takiej samej konstrukcji, posiadających takie same membrany).
Chyba, że Rukka zatrudnia czarodziei, którzy w cudowny sposób sprawiają, że przez ich cordurę przepływa o wiele więcej powietrza niż przez cordurę o takiej samej gramaturze u innych producentów. :msn-wink:
SR50 -> S53 -> ETZ150 -> Intruder M800Z -> CBF1000 -> VFR800FI -> CB1000R -> CB1000R + CB1300SA -> CB1300SA + XL650V -> CB1300SA + HH600 -> CB1300SA + CB1000RA

Always look on the bright side of life :-)
Avatar użytkownika
goramo
Nightmare
 
Posty: 8488
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 7:11 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 43
Imię: Mariusz
Motocykl: Honda x 2
W siodle: 100-200 kkm

Re: Rukka Arma Protection

Postprzez Simon » Pn wrz 22, 2014 7:45 pm

goramo napisał(a):Komfort termiczny będzie taki sam jak w innych ciuchach z tą samą membraną. I nie ma pitolenia, że inaczej. :wink:

Inni producencie też robią modele ciuchów na membranie Gore, więc skoro w jednej i w drugiej kurtce jest taka sama membrana i w zasadzie takie same poszycie zewnętrzne (cordura), to o jakiej różnicy komfortu mowa? :wacko:

Z moich obserwacji wynika (a oglądałem dość szczegółowo kilka modeli kurtek Rukki), że Rukka w podstawowych modelach ma bardzo małe panele wentylacyjne, lub w ogóle jest ich brak - często są tylko suwaczki.
Natomiast inni producenci wszywają w niektóre swoje kurtki panele wentylacyjne o znacznej powierzchni. Wystarczy logicznie pomyśleć, w której kurtce będzie więcej wiatru. :wink:

Cudów nie ma. Znaczek Rukka na rękawie w żaden cudowny sposób nie sprawi, że w kurtce będzie przyjemniej niż w innej, z innym logiem producenta (mówimy cały czas o kurtkach o takiej samej konstrukcji, posiadających takie same membrany).
Chyba, że Rukka zatrudnia czarodziei, którzy w cudowny sposób sprawiają, że przez ich cordurę przepływa o wiele więcej powietrza niż przez cordurę o takiej samej gramaturze u innych producentów. :msn-wink:



Zgadzam się.
Mi obecnie najbardziej pod kątem parametrów podobaja się ciuchy RST. Ideałem byłoby mieć Pro Series Ventilator 4 i Pro Series Adventure 2 zrobiłyby dla mnie robotę w 100% (a dwa komplety w sumie kosztuja tyle co jedna topowa kurtka Rukka).

No i tak jak z membranami inne materiały też są stosowane prze innych producentów w znacząco innych cenach (na przykład Outlast, superfabric itd). Nie ma bata, żeby Rukka biła cenę tylko jakością ciuchów, bo tych materiałów nie moze mieć lepszych bo wszyscy mają tego samego dostawcę ;)
Avatar użytkownika
Simon
Nightmare
 
Posty: 4003
Dołączył(a): Wt kwi 15, 2014 5:06 am
Lokalizacja: Monachium
Wiek: 36
Imię: Szymon
Motocykl: -
W siodle: <100 kkm

Re: Rukka Arma Protection

Postprzez Nicpoń » Wt wrz 23, 2014 9:12 am

Niby wszyscy macie rację ale jednak nie do końca może firmy, które przytoczę nie do końca odpowiadają klasie o której tu mówimy ale przykład wydaje się dobry. Otóż mój znajomy (nie wiem jak i po co) przypalił sobie żelaskiem membranę w spodniach Modeki a jak się okazało f-ma Ret-Bike oferuje membranę o tej samej nazwie i parametrach za +/- 100 PLN. Tak więc kolega się skusił na uszycie samej membrany a efekt był taki że niby to samo ale Modeka nie przemakała a Ret-Bike przemókł już w momencie wsiadania na mokre siodło nie mówiąc już o dalszej podróży podczas to, której nasłuchałem się tego i owego poprzez interkom :thumbup:
skuter 50cm >> Suzuki DL 1000 V-Strom >>> Honda NC 700X >>>(będzie) Honda CrossTourer 1200X

Obrazek
Avatar użytkownika
Nicpoń
Użytkownik
 
Posty: 116
Dołączył(a): Pt lis 29, 2013 8:18 am
Lokalizacja: Łomianki
Wiek: 44
Motocykl: NC 700X
W siodle: <100 kkm

Następna strona

Powrót do Dla motocyklisty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

cron