Rukka Arma Protection

Kaski, kombinezony, kurtki, spodnie, buty, rękawice, ochraniacze i buzery, bluzy, bielizna termoaktywna, dodatki do odzieży, kamery, interkomy i bluetooth.
Regulamin działu W tym dziale utrzymujemy porządek. Trzymamy się tematu w wypowiedziach! Wszystkie posty nie na temat będą usuwane.

Re: Rukka Arma Protection

Postprzez goramo » Wt wrz 23, 2014 9:24 am

Może wszył odwrotną stroną.... :shifty:
SR50 -> S53 -> ETZ150 -> Intruder M800Z -> CBF1000 -> VFR800FI -> CB1000R -> CB1000R + CB1300SA -> CB1300SA + XL650V -> CB1300SA + HH600 -> CB1300SA + CB1000RA

Always look on the bright side of life :-)
Avatar użytkownika
goramo
Nightmare
 
Posty: 8488
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 7:11 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 43
Imię: Mariusz
Motocykl: Honda x 2
W siodle: 100-200 kkm

Re: Rukka Arma Protection

Postprzez Simon » Wt wrz 23, 2014 4:36 pm

Nicpoń napisał(a):Niby wszyscy macie rację ale jednak nie do końca może firmy, które przytoczę nie do końca odpowiadają klasie o której tu mówimy ale przykład wydaje się dobry. Otóż mój znajomy (nie wiem jak i po co) przypalił sobie żelaskiem membranę w spodniach Modeki a jak się okazało f-ma Ret-Bike oferuje membranę o tej samej nazwie i parametrach za +/- 100 PLN. Tak więc kolega się skusił na uszycie samej membrany a efekt był taki że niby to samo ale Modeka nie przemakała a Ret-Bike przemókł już w momencie wsiadania na mokre siodło nie mówiąc już o dalszej podróży podczas to, której nasłuchałem się tego i owego poprzez interkom :thumbup:



Pogrubione słowo, to sowo klucz. Materiał sam w sobie nie jest aż taki drogi jak wykonana z niego podpinka czy coś. Płaci się tez za jakośc szycia, która jest kluczowa w kwestii szczelnosci, bo spierdzielony szew to mokre gacie.

Posty powyżej dotyczyły firm, które wiedzą co robią i umieja uszyć membrany do swoich ciuchów. No też kosztuja swoje (kurtki w okolicach 1000-1400zl), ale nie ponad 4k za kurtałke jak Rukka. ;)
Avatar użytkownika
Simon
Nightmare
 
Posty: 4003
Dołączył(a): Wt kwi 15, 2014 5:06 am
Lokalizacja: Monachium
Wiek: 36
Imię: Szymon
Motocykl: -
W siodle: <100 kkm

Re: Rukka Arma Protection

Postprzez Seraphim » Wt wrz 23, 2014 5:47 pm

Jutro mam odebrać i się przymierzyć do kurtki o której bardzo mało jest na necie, mianowicie RICHA BALLISTIC.
Namówili mnie na nią chłopaki z moto-akcesoria jako takie przejściowe (jeszcze troszke pojeździć w tym sezonie), dopełniające rozwiązanie jako że planuję zakup kompletu tekstylnego, czy to będzie RUKKA czy RST czy też jeszcze inny producent to się okaże podczas długich zimowych wieczorów :biggrin:

Jestem zdania że warto dać trochę więcej kasy za coś porządnego, ale też nie przepłacając za samo logo.
Na co dzień pracuję jako wdrożeniowiec systemów sprzedaży i niestety bardzo często okazuje się że wybór miedzy dwoma wiodącymi markami dla klienta końcowego nie jest taki prosty - jedna firma ma bardzo dobry sprzęt i mają niestety też najdroższe urządzenie. Jednak jest też firma, która ma identyczny udział w rynku, ale przez to że zapewnia bardzo dobre warunki dla dealerów, aby sprzedawali właśnie ich gdyż wtedy więcej zarobią. Produkt już nie jest tak dobry pod kątem wykonania i awaryjności, a kosztuje tym samo co wcześniej wspomniany.

Może to takie ogólnikowe i bez przykładu, ale nie chce tu za bardzo odchodzić od tematu wątku :bag:
I'm Back :) Nothing's gonna stop me now ...
Avatar użytkownika
Seraphim
Znawca
 
Posty: 394
Dołączył(a): Śr wrz 10, 2014 7:32 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Wiek: 37
Imię: Adrian
Motocykl: CBF1000 '06
W siodle: <100 kkm

Re: Rukka Arma Protection

Postprzez Marcus » Wt wrz 23, 2014 6:51 pm

W kwesti membrany i uwag Nicponia mam podobne przemyślenia. Mam dwie kurtki Rebelhorna i Modekę. W obu membrana Reisa. Wierzcie mi to dwa różne materiały. W Rebelhornie wygląda jak cerata i zachowuje się jak cerata (sztywność, oddychalność, nieprzemakalność), w Modece wygląda bardziej jak cieniutka impregnowana miękka tkanina (oddychalność lepsza, nieprzemakalność podobna). Nie słyszałem żeby były różne rodzaje Reisy.
Avatar użytkownika
Marcus
Miłośnik
 
Posty: 637
Dołączył(a): N maja 26, 2013 4:34 am
Lokalizacja: Warszawa
Imię: Marek
Motocykl: NC700X
W siodle: <100 kkm

Re: Rukka Arma Protection

Postprzez Simon » Śr wrz 24, 2014 7:31 am

Seraphim napisał(a):Jestem zdania że warto dać trochę więcej kasy za coś porządnego, ale też nie przepłacając za samo logo.


Z moich obserwacji rynku właśnie RST idealnie wpasowuje się w takie wymagania. Sam mam plan zakupić komplet ciuchów od nich. ;)
Avatar użytkownika
Simon
Nightmare
 
Posty: 4003
Dołączył(a): Wt kwi 15, 2014 5:06 am
Lokalizacja: Monachium
Wiek: 36
Imię: Szymon
Motocykl: -
W siodle: <100 kkm

Re: Rukka Arma Protection

Postprzez Sarnaon » Pt wrz 26, 2014 10:58 am

Niedokładnie śledzę wątek , ale w kwestii przemakalności - z tekstyli wszystko w końcu przemaka . I Gore też - bo sprawdziłem . Kiedyś Rukka była dla mnie marzeniem . Już nie jest . Chyba zacznę marzyć o Klimie , bo to jedyne , o którym słyszałem ,że nie przemaka . Ale za te pieniądze ???? Lepszy jakiś BHP przeciwdeszczak za stówę .
Sarnaon
 

Re: Rukka Arma Protection

Postprzez PeterS » Pt wrz 26, 2014 11:22 am

Sarnaon napisał(a): w kwestii przemakalności - z tekstyli wszystko w końcu przemaka .

Pan Sarenka dobrze prawi. Mam kurtałę Alpinestarsa z gore i nie mogę powiedzieć, że jest w 200% nieprzemakalna
viewtopic.php?f=1&t=830&p=27710&hilit=jet+road#p28651
Avatar użytkownika
PeterS
Fanatyk
 
Posty: 3165
Dołączył(a): Pn wrz 06, 2010 9:22 am
Lokalizacja: Audiland, woj. małopolskie
Wiek: 47
Motocykl: HH 600+ETZ 250
W siodle: 100-200 kkm

Poprzednia strona

Powrót do Dla motocyklisty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości