Buty TCX S-Race, zimowa recenzja

Kaski, kombinezony, kurtki, spodnie, buty, rękawice, ochraniacze i buzery, bluzy, bielizna termoaktywna, dodatki do odzieży, kamery, interkomy i bluetooth.
Regulamin działu W tym dziale utrzymujemy porządek. Trzymamy się tematu w wypowiedziach! Wszystkie posty nie na temat będą usuwane.

Buty TCX S-Race, zimowa recenzja

Postprzez terry » Pt lis 14, 2014 1:24 pm

Jako że nie mam obecnie motóra :crybaby: to z nudów postanowiłem opisać swój nowy element garderoby. Do tej pory miałem (w sumie ciągle mam) Daytony Journey XCR. Teraz chciałem buty, które będą: wyższe, z lepszą ochroną, bez membrany i ogólnie bardziej sportowe (to się wiąże z planami o nowym motocyklu :naughty: ).

Buty normalnie kosztowały delikatnie powyżej 1kzł, ale ja zapłaciłem 700 z haczykiem, więc cenowo wyszło ok.
Buty są o wiele bardziej sztywne od Daytony, które teraz wydają mi się takimi papuciami. Mają praktycznie całą piętę obudowaną ochraniaczem i szynę z tyłu buta, co potęguje wrażenie sztywności. Nie chodzi się już tak swobodnie, zwłaszcza po schodach.

Dopasowanie jest raczej ścisłe, w przeciwieństwie do Daytony, która jest delikatnie luźna, zwłaszcza przy stawie skokowym. Na początku trochę było czuć na kostkach brzegi plastykowej szyny, ale 3 dni chodzenia po domu i jest super wygodnie.

Ochraniacz na dźwignie biegów sięga do podeszwy, w Daytonie jest tylko placek i trochę się skora rysowała z boku.

But nie ma regulacji w łydce, ale na mojej zapina się na obcisło, bez luzu (ale to efekt długiej zabawy w kolarstwo). Możliwe, że ludzie o "normalnych" łydkach mogą mieć luz i potrzebować regulacji.

Ogólnie jestem zadowolony z butów i podejrzewam, że Daytony mogą trochę się kurzyć w szafie. Teraz brakuje tylko wiosny i nowego motóra.


IMG_8898.jpg

IMG_8900.jpg

IMG_8899.jpg

IMG_8897.jpg

IMG_8895.jpg

IMG_8901.jpg
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
terry
Miłośnik
 
Posty: 813
Dołączył(a): N cze 23, 2013 3:33 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 45
Motocykl: GSXR 750

Powrót do Dla motocyklisty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron