Switch to full style
Kaski, kombinezony, kurtki, spodnie, buty, rękawice, ochraniacze i buzery, bluzy, bielizna termoaktywna, dodatki do odzieży, kamery, interkomy i bluetooth.

Regulamin działu

W tym dziale utrzymujemy porządek. Trzymamy się tematu w wypowiedziach! Wszystkie posty nie na temat będą usuwane.
Odpowiedz

Zbroja

So gru 13, 2014 8:20 pm

Mam pomysł kupna zbroi. Chciałby używać jej na moto i na snowboard. Czy to jest dobry pomysł , czy przekombinowałem.

Re: Zbroja

So gru 13, 2014 8:47 pm

Na snowboard spoko. Na Moto tylko w teren. Na asfalcie nie działa długo jeśli w ogóle.
Jak się uprzesz to mam na sprzedaż 4sr. Kupiłem ją 2 lata temu i miałem na sobie kilkanaście razy w pierwszym sezonie. Później poszła do szafy. Ale ja lubię szybko latać. Teraz mam skórę ;)

Re: Zbroja

So gru 13, 2014 10:38 pm

Ja jeżdżę w takiej zbroi w upały. I w terenie i na szosie. Mam jednak świadomość, że na szosę jest to raczej iluzoryczna ochrona, choć lepsza taka niż żadna. Jednak >30st jestem w stanie wytrzymać na moto tylko w czymś takim.

Re: Zbroja

N gru 14, 2014 10:35 am

Jezeli chodzi o takie zbroje za 200- 250 zł to na motocykl ochrona jedynie wizualna nic poza tym. To się może nadaje pod kurtkę motocyklową albo narciarską ale nie na samo ciało i koszulkę. Jeżeli ktoś myśli że te śmieszne ochraniacze z chińskiego marnego plastiku coś dadzą to jest w wielkim błędzie. 40 % tej zbroi stanowi siatka która może być na ryby dla wędkarza jako podbierak a nie do ochrony przed tarciem i koziołkowaniem po asfalcie. Dodatkowo ta siatka przylegajaca do tułowia jest rozciągliwa jak guma w gaciach i nie ma możliwości żeby ochraniacze ciasno przylegały na swoich miejscach w razie "W"

Re: Zbroja

N gru 14, 2014 11:54 am

Ja takze mysle o zbroi lub no niewiem co na upal Panowie ? Co na upalne dni? :blink:

Re: Zbroja

N gru 14, 2014 3:33 pm

Dariusz napisał(a):Ja takze mysle o zbroi lub no niewiem co na upal Panowie ? Co na upalne dni? :blink:


moto jeansy - najlepiej z jakiegoś cienkiego jeansu lub innego cienkiego i przewiewnego materiału + kurtka mesh + jakies przewiewne buty

ja korzystam z RS Taichi Mesh - daje radę:
Obrazek

Re: Zbroja

N gru 14, 2014 5:43 pm

Zbroja na asfalt to kiepska ochrona ale jeśli ktoś ma jeździć w t-shircie to już lepsza zbroja. W mojej akurat, ochraniacze przylegają doskonale (do tego ściąga się je osobnymi paskami). Mam 2 meshowe kurtki ale w prawdziwy upał zbroja rządzi.
Do tego crossowe, bardzo przewiewne spodnie i krótkie buty. Ale pod krosowe portki koniecznie porządne, wentylowane ochraniacze (ja mam te http://www.defender.net.pl/product-pol- ... nee-V.html) i jeździec gotów.

Re: Zbroja

N gru 14, 2014 5:48 pm

Hehe mam te same!

Re: Zbroja

N gru 14, 2014 7:17 pm

Dzięki za pomoc. Motocyklowe ochraniacze na kolana używam od 2 lat z bardzo prostej przyczyny są tańsze niż dedykowane na deskę. A moto kupiłem dopiero w tym roku i powoli zbieram ciuchy na różne pory roku.
Pozdrawiam.

Re: Zbroja

Pn gru 15, 2014 10:01 am

Generalnie zbroje na moto są do użytku TYLKO pod ciuchami które trzymają je kupy.
Jak ma byc na moto i snowboard, to Fox Titan podobno jest super.

Ja mam rozwiązanie pośrednie, bo mam w kurtkach ochraniacze na barki lokcie i przedramiona, a na plecy zakładam takie coś:
Obrazek


I jesli ktoś mysli o żółwiu, to polecam jak najbardziej. Jak bylem na etapie kupowania, to przymierzyłem ich sporo i kurna żaden pod katem komfortu się nie umywa. No i ten dodatkowo ma niezłą wentylację
Odpowiedz