SHOEI GT-AIR

Kaski, kombinezony, kurtki, spodnie, buty, rękawice, ochraniacze i buzery, bluzy, bielizna termoaktywna, dodatki do odzieży, kamery, interkomy i bluetooth.
Regulamin działu W tym dziale utrzymujemy porządek. Trzymamy się tematu w wypowiedziach! Wszystkie posty nie na temat będą usuwane.

Re: SHOEI GT-AIR

Postprzez Monte Christo » Śr paź 05, 2016 12:09 pm

Jak wszystko, jazda w zatyczkach ma swoje wady i zalety. Ktoś by powiedział, że po to jedziesz motocyklem aby doświadczać przeróżnych odgłosów, jak i zapachów przecież.
Ja osobiście w dalszą trasę zakładam zatyczki, po jeździe bez zatyczek nie mogę do siebie dość długo dojść, bo szumi mi w uszach od wiatru. Trasa jedziesz jednak ciut szybciej niż w mieście a wiatr robi swoje. Dziwne jest uczucie wyjęcia zatyczek z uszu po np. 100 km jazdy. Plus jest taki, że jednak słuchu nie tracisz korzystając z nich.
Wybór kasku czasami to niełatwa sprawa, tym bardziej dla Ciebie Goramo, bo do wszystkiego podchodzisz jak chemik :msn-wink: uzasadniając wybór wypracowaną, szczegółową analizą i twierdzeniem. Jak się zdecydujesz na zatyczki to wiedz, że parę razy je wymienisz aby nabyć w końcu takie, jakie Ci będą pasować, bo z tym też nie jest prosty wybór ze względu na oryginalność uszu :smile:
Chuja się zarabia, a żyje się jak hrabia.
When you're dead, you don't know that you're dead. It's difficult only for the others. It's the same when you're stupid.
Monte Christo
Nightmare

Motocykl: CBF600SA
W siodle: <100 kkm

Postprzez goramo » Śr paź 05, 2016 5:44 pm

Jeśli jutro przestanie padać, to jadę po drugi garnek i biorę oba ze sobą w trasę.
SR50 -> S53 -> ETZ150 -> Intruder M800Z -> CBF1000 -> VFR800FI -> CB1000R -> CB1300SA + XL650V

Always look on the bright side of life :-)

SPRZEDAM ----> TOYOTA Corolla E12 1.4 d4d

goramo
Nightmare

Imię: Mariusz
Motocykl: CeBula 13 + Trampek

Postprzez PeterS » Cz paź 06, 2016 7:04 am

Warto przetestować właściwy rozmiar na trasie. Ja miałem możliwość przejechać się w Neotecu Dedka i bylem zachwycony ciszą. Tylko ze kask był na mnie o min 1 rozmiar za duży. Gdy kupiłem w odpowiednim rozmiarze, okazało się że nie jest aż tak kolorowo. Zawirowane powietrze uderza w kask, który wpada w lekki rezonans i, gdy jest dopasowany,to to się przenosi bardziej na kości czachy. I daje większe odczucie hałasu. Takich uderzeń wiatru i wynikających z nich wibracji nie da się imho uciszyc zatyczkami. Na nakedzie z laminarnym odpływem (i "swistem" wiatru) zatyczki działają o wiele skuteczniej, ba, przy niektórych kaskach nawet nie są potrzebne. Przetestowane wielokrotnie.
PeterS
Fanatyk

Motocykl: CBF1K `07

Postprzez Avalon » Cz paź 06, 2016 10:29 am

Nie ma dwóch identycznych przypadków w takim wypadku :)
Każdy ma inny: wzrost, pozycje za kierownicą, ustawienie szyby lub jej brak, rozmiar kasku i jego dopasowanie, jeden jeździ w okularach, inny bez. Zauważyłem na swoim przykładzie, że nawet to w jakiej jadę kurtce, wpływa na odbierany hałas/dźwięki podczas jazdy.
Jest to zatem sprawa baaardzo indywidualna.
Miałem Qwesta który był naprawdę cichy. Kupiłem HJC który mi bardzo pasuje i głośniejszy nie jest, ale bardziej podatny na w/w czynniki.
Malcolm Young RIP 1953-2017
Avalon
Fanatyk

Imię: Grzegorz
Motocykl: CBF1000A '8
W siodle: 100-200 kkm

Postprzez goramo » Cz paź 06, 2016 5:32 pm

No to po testach. Oba garnki zabrałem na przejażdżkę. W jedną stronę leciałem w jednym, droga powrotna w drugim.
Napiszę później co i jak. :smile:
SR50 -> S53 -> ETZ150 -> Intruder M800Z -> CBF1000 -> VFR800FI -> CB1000R -> CB1300SA + XL650V

Always look on the bright side of life :-)

SPRZEDAM ----> TOYOTA Corolla E12 1.4 d4d

goramo
Nightmare

Imię: Mariusz
Motocykl: CeBula 13 + Trampek

Postprzez Monte Christo » Pt paź 07, 2016 8:37 am

goramo napisał(a):No to po testach. Oba garnki zabrałem na przejażdżkę. W jedną stronę leciałem w jednym, droga powrotna w drugim.

A na dwóch stronach wątku się zmieścisz? :biggrin: :msn-wink:
Chuja się zarabia, a żyje się jak hrabia.
When you're dead, you don't know that you're dead. It's difficult only for the others. It's the same when you're stupid.
Monte Christo
Nightmare

Motocykl: CBF600SA

Postprzez Wesoły Dyzio » Pt paź 07, 2016 8:37 am

Monte Christo napisał(a):
goramo napisał(a):No to po testach. Oba garnki zabrałem na przejażdżkę. W jedną stronę leciałem w jednym, droga powrotna w drugim.

A na dwóch stronach wątku się zmieścisz? :biggrin: :msn-wink:

:lol:
Jedź wolniej, myśl szybciej Obrazek

Obrazek
Wesoły Dyzio
Nightmare

Imię: Jacek
Motocykl: CBF 600SA '10

Postprzez Avalon » Pt paź 07, 2016 1:17 pm

Panowie, spokojnie proszę, bo jak Goramo strzeli focha, to się nic nie dowiemy :tongue:
Malcolm Young RIP 1953-2017
Avalon
Fanatyk

Imię: Grzegorz
Motocykl: CBF1000A '8
W siodle: 100-200 kkm

Poprzednia strona

Powrót do Dla motocyklisty