[PYTANIE] Sena s20

Kaski, kombinezony, kurtki, spodnie, buty, rękawice, ochraniacze i buzery, bluzy, bielizna termoaktywna, dodatki do odzieży, kamery, interkomy i bluetooth.
Regulamin działu W tym dziale utrzymujemy porządek. Trzymamy się tematu w wypowiedziach! Wszystkie posty nie na temat będą usuwane.

Re: [PYTANIE] Sena s20

Postprzez Romek » Śr lut 24, 2016 5:28 pm

Turos napisał(a): potem rozmówca musi krzyczeć do słuchawki.

Chyba do mikrofonu :msn-wink:
Avatar użytkownika
Romek
Miłośnik
 
Posty: 731
Dołączył(a): Pt sty 03, 2014 4:00 pm
Motocykl: CBF 1000A
W siodle: <100 kkm

Re: [PYTANIE] Sena s20

Postprzez Turos » Śr lut 24, 2016 5:35 pm

Ogólnie (potocznie) telefon to słuchawka. Jeśli krzyczysz do telefonu to krzyczysz do mikrofonu. Taki skrót myślowy :P
...be brave like those Soldiers who die in a battle...
Avatar użytkownika
Turos
Nightmare
 
Posty: 7612
Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 7:26 am
Lokalizacja: Otwock koło WWA
Wiek: 35
Imię: Robert
Motocykl: FZ6 Fazer
W siodle: <100 kkm

Re: [PYTANIE] Sena s20

Postprzez Wesoły Dyzio » Cz lut 25, 2016 7:41 am

Sardox,

kupiłeś Shoei'a GT AIR i zastanawiasz się nad jakimś gównem ? Mam Cardo, który jest dedykowany do Shoei'a NEOTEC, MULTITEC, XR-1100, J-Cruise, QWEST, RJ-Platinum i HORNET-DS, ale myślę, że da się go zamontować do GT.
Jedź wolniej, myśl szybciej Obrazek


Obrazek
Wesoły Dyzio
Nightmare
 
Posty: 5502
Dołączył(a): Cz sty 17, 2013 10:45 am
Lokalizacja: Pruszków, Warszawa
Wiek: 56
Imię: Jacek
Motocykl: CBF 600SA '10
W siodle: <100 kkm

Re: [PYTANIE] Sena s20

Postprzez Sardox » Cz lut 25, 2016 11:24 am

No właśnie jeszcze nie kupiłem, ale mocno się nad tym zastanawiam. Człowiek chciałby sobie wszystko posprawdzać, ale raczej jest to mało możliwe. Jak nie kupisz to nie sprawdzisz.
Sardox
Użytkownik
 
Posty: 101
Dołączył(a): N sty 04, 2015 5:11 pm
Imię: Marek
Motocykl: Wózek Spacerówka :)
W siodle: <100 kkm

Re: [PYTANIE] Sena s20

Postprzez Wesoły Dyzio » Cz lut 25, 2016 2:48 pm

Sardox napisał(a):No właśnie jeszcze nie kupiłem, ale mocno się nad tym zastanawiam. Człowiek chciałby sobie wszystko posprawdzać, ale raczej jest to mało możliwe. Jak nie kupisz to nie sprawdzisz.

A, to inna bajka. Zrozumiałem, że już kupiłeś.
Jedź wolniej, myśl szybciej Obrazek


Obrazek
Wesoły Dyzio
Nightmare
 
Posty: 5502
Dołączył(a): Cz sty 17, 2013 10:45 am
Lokalizacja: Pruszków, Warszawa
Wiek: 56
Imię: Jacek
Motocykl: CBF 600SA '10
W siodle: <100 kkm

Re: [PYTANIE] Sena s20

Postprzez nocny » So lut 27, 2016 12:22 pm

Śmigałem w nolanie 104 z zatyczkami do uszu (inaczej się nie dało) oraz równocześnie korzystałem z sena ale smh5 i nie miałem problemu z głośnością. Tj nie było problemu z odsłuchem muzyki i rozmowami. Zatyczki żółte na sznurku z OBI.
http://imged.pl/1638/zatyczki-do-uszu-stopery-na-sznurku-3m-ultrafit-976638.jpg
Różne zatyczki różnie odcinają hałas, może to był problem u Nazarejskiego.

Teraz jeżdżę w shoei gt air, obywa się bez zatyczek, więc różnica jest znaczna.
Pozdrawiam
Marcin Jan

mistrz prostej spod świateł
Avatar użytkownika
nocny
Maniak
 
Posty: 1774
Dołączył(a): Śr lis 28, 2012 12:51 pm
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiek: 47
Imię: Marcin
Motocykl: CRF 1100
W siodle: <100 kkm

Re: [PYTANIE] Sena s20

Postprzez Radarman » So lut 27, 2016 8:06 pm

Używam Sena SMH10R od ok roku i o zestawie mogę się wypowiedzieć tylko w samych superlatywach. Zestaw chyba najmniejszy ze wszystkich na rynku, spokojnie wkładam kask do pokrowca wraz z interkomem. Bateria chowa mi się w specjalnym miejscu na baterię wewnątrz mojego kasku Lazer Monaco.
Co do zatyczek, to te zwykłe stopery są do doopy jeśli korzystacie z interkomów. Stąd wasze problemy...
Trzeba zainwestować w specjalne motocyklowe zatyczki z filtrem. Ja używam dwóch typów firmy Proguard jak niżej
https://www.proguarduk.co.uk/earplugs-g ... al-earplug
https://www.proguarduk.co.uk/products/a ... bikerplugz

Zasada jest taka, że tłumią one głównie to co nam najbardziej przeszkadza w jeździe czyli wysokie częstotliwości (świszczenie) pozwalając jednocześnie prawie normalnie słyszeć rozmowę/muzykę czy (co tez bardzo ważne) np. sygnały pojazdów specjalnych (policja itp).
Obrazek
Avatar użytkownika
Radarman
Znawca
 
Posty: 337
Dołączył(a): Wt paź 28, 2014 9:32 pm
Lokalizacja: Hampshire / UK
Wiek: 52
Imię: Hubert
Motocykl: CRF1000L DCT
W siodle: <100 kkm

Re: [PYTANIE] Sena s20

Postprzez Seraphim » N lut 28, 2016 12:40 pm

Radarman napisał(a):Trzeba zainwestować w specjalne motocyklowe zatyczki z filtrem. Ja używam dwóch typów firmy Proguard jak niżej
https://www.proguarduk.co.uk/earplugs-g ... al-earplug
https://www.proguarduk.co.uk/products/a ... bikerplugz


Noszę się z zamiarem zakupu właśnie takich zatyczek z filtrem - jaka jest różnica między pierwszymi fioletowymi a drugimi, ona teoretycznie zalecane są dla motocyklistów ?? I z tego co widzę to tylko przez ebay mogę je kupić aby wysłali do polski.
I'm Back :) Nothing's gonna stop me now ...
Avatar użytkownika
Seraphim
Znawca
 
Posty: 394
Dołączył(a): Śr wrz 10, 2014 7:32 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Wiek: 37
Imię: Adrian
Motocykl: CBF1000 '06
W siodle: <100 kkm

Re: [PYTANIE] Sena s20

Postprzez Radarman » N lut 28, 2016 2:28 pm

Seraphim napisał(a):
Noszę się z zamiarem zakupu właśnie takich zatyczek z filtrem - jaka jest różnica między pierwszymi fioletowymi a drugimi, ona teoretycznie zalecane są dla motocyklistów ?? I z tego co widzę to tylko przez ebay mogę je kupić aby wysłali do polski.


Z pierwszego linku (czyli zatyczki Noizezz) dla motocyklistów są w zielonym opakowaniu jak niżej:
Obrazek

Ich tłumienie to 18dB (choć ich wcześniejsze wersje motocyklowe miały 24dB). Noizezz posiadają w zestawie 4 pary zatyczek w rozmiarze S, M, L i XL więc na pewno da się je porządnie dopasować do kanału usznego + oczywiście 2 filtry do montażu w zatyczkach.



Te z drugiego linku (BikerPlugz) mają zatyczki ciut innego kształtu i tylko w dwóch rozmiarach, ale maja za to fajniejsze opakowanie w kształcie breloka i jakby smyczkę łączącą obie zatyczki. Ich średnie tłumienie to 19dB. Na poniższym zdjęciu jest charakterystyka tłumienia:

Obrazek

Osobiście preferuję Noizezz bo się lepiej dopasowują do kanału usznego.
Obrazek
Avatar użytkownika
Radarman
Znawca
 
Posty: 337
Dołączył(a): Wt paź 28, 2014 9:32 pm
Lokalizacja: Hampshire / UK
Wiek: 52
Imię: Hubert
Motocykl: CRF1000L DCT
W siodle: <100 kkm

Re: [PYTANIE] Sena s20

Postprzez Sardox » Pt mar 11, 2016 8:57 am

W sumie to po temacie, kupiłem GT-Air i wziąłem do niego zestaw cardo sho-1. Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne, ale to historia na inny temat.
Sardox
Użytkownik
 
Posty: 101
Dołączył(a): N sty 04, 2015 5:11 pm
Imię: Marek
Motocykl: Wózek Spacerówka :)
W siodle: <100 kkm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dla motocyklisty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

cron