[PYTANIE] Sena s20

Kaski, kombinezony, kurtki, spodnie, buty, rękawice, ochraniacze i buzery, bluzy, bielizna termoaktywna, dodatki do odzieży, kamery, interkomy i bluetooth.
Regulamin działu W tym dziale utrzymujemy porządek. Trzymamy się tematu w wypowiedziach! Wszystkie posty nie na temat będą usuwane.

[PYTANIE] Sena s20

Postprzez Sardox » Śr lut 24, 2016 1:26 pm

Czy ktoś z Was miał okazję wypróbować ten model? A może korzystacie z innych, które na dzisiaj są w podobnym zakresie cenowym?
Interkom ma mi przede wszystkim służyć do bezprzewodowego obsługiwania telefonu, nawigacji (tu też chciałbym podeprzeć się Waszym doświadczeniem, bo ile sklepów tyle odmiennych poglądów, ale to w innym temacie), słuchania muzyki (z telefonu/nawigacji?) i możliwości ewentualnego połączenia z drugim motocyklistą przy wspólnej podróży (nie z plecakiem). Wiem, że są problemy z parowaniem interkomów od innych producentów, dlatego zależy mi na w miarę uniwersalnym urządzeniu, które sprawia w tym zakresie najmniej problemów (chociaż ten aspekt jest najmniej istotny, bardzo rzadko jeżdżę w grupie).
Do tej pory każdy mówi co innego, a nie chcę wydawać na to urządzenie więcej jak 1000 pln (S20 kosztuje około 1050).
Sardox
Użytkownik
 
Posty: 101
Dołączył(a): N sty 04, 2015 5:11 pm
Imię: Marek
Motocykl: Wózek Spacerówka :)
W siodle: <100 kkm

Re: [PYTANIE] Sena s20

Postprzez Majkrzaq » Śr lut 24, 2016 2:06 pm

Ja kupiłem, zresztą od jednego z forumowiczów, Interphone F5 i jestem bardzo zadowolony. Nie mam czego się przyczepić :)
komar -> motorynka -> motorynka z piecem od WSKi :) -> Simson S51 -> Simson SR50 -> Jawa 350 -> Jawa 350TS -> kawa KLE500 -> CBF1000
Avatar użytkownika
Majkrzaq
Znawca
 
Posty: 243
Dołączył(a): Cz cze 25, 2015 6:08 pm
Lokalizacja: Szczecin
Wiek: 36
Imię: Michał
Motocykl: CBF1000 :)
W siodle: <100 kkm

Re: [PYTANIE] Sena s20

Postprzez Nazarejski » Śr lut 24, 2016 2:13 pm

U mnie zakup interkomu okazal sie niewypalem. Sam model byl OK (mialem Midlanda BT Next, paruje sie z obcymi modelami), ale rownolegle okazalo sie, ze lubie jezdzic w mniejszym halasie = zatyczki do uszu. No a nie ma wiekszego sensu instalowanie interkomu, jak sie jezdzi w zatyczkach.
Jesli wolisz mniej halasu w garnku - wez to pod uwage zanim (jak ja) wydasz kase na cos, czego nie bd mogl uzywac...
Każdy lubi inaczej...
Avatar użytkownika
Nazarejski
Fanatyk
 
Posty: 2598
Dołączył(a): So mar 07, 2015 5:39 pm
Lokalizacja: okolice Wieliczki
Wiek: 53
Imię: Tomečeq
Motocykl: Elvira NC750X
W siodle: 200-300 kkm

Re: [PYTANIE] Sena s20

Postprzez Turos » Śr lut 24, 2016 2:21 pm

EASY TALKIE G8 - nowy interkom z możliwością konferencji (z innymi interkomami G8)
Sam testowałem wersję R4 z pilotem na kierownicy.
Niestety, na zlocie próbowałem połączyć się z innymi firmowymi interkomami i nie dało rady.
Minus taki, że dostępny tylko zakup z Chin, w Polsce jest jedna firma, która akurat sprzedaje R4 na allegro. Ale może mają inne modele na magazynie.
...be brave like those Soldiers who die in a battle...
Avatar użytkownika
Turos
Nightmare
 
Posty: 7612
Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 7:26 am
Lokalizacja: Otwock koło WWA
Wiek: 35
Imię: Robert
Motocykl: FZ6 Fazer
W siodle: <100 kkm

Re: [PYTANIE] Sena s20

Postprzez mozzarella » Śr lut 24, 2016 3:22 pm

Ja mam S20, ponad 1 sezon. Jazda głownie samemu więc testów z połączeniem z innymi brak. Bateria ok, trzyma wystarczająco długo by nie pamiętać o ładowarce. Muzykę odgrywa bardzo dobrze, mimo zatyczek słychać dobrze. Nawigacja razem z muzyką z telefonu zgrywa się całkiem dobrze, wyciszenie, komunikat i powrót do muzyki. To samo z rozmowami. W kasku zamkniętym rozmowa do ok. 80 daje rade, zależy wiele od kasku. Komendy głosowe działają jak chcą.
Może to kwestia mojego angielskiego ale raczej słabo dopracowanego systemu. W samochodzie nie mam takiego problemu.
Można dokupić pilota ale mi na codzień wystarczają przyciski na urządzeniu + komendy głosowe... jak zadziałają.
Poza komendami głosowymi nie mam nic do zarzucenia ale następnym razem spróbował bym konkurencji - Cardo.
Avatar użytkownika
mozzarella
Znawca
 
Posty: 332
Dołączył(a): N maja 05, 2013 10:00 pm
Lokalizacja: Warszawa
Imię: Rafał
Motocykl: Honda CBF 600 N '08
W siodle: <100 kkm

Re: [PYTANIE] Sena s20

Postprzez Sardox » Śr lut 24, 2016 3:39 pm

A możecie dorzucić info w jakich kaskach używaliście interkomów? Równolegle zastanawiam się nad zmianą garnka i Wasze opinie mogą pomóc mi podjąć tą decyzję. Przy okazji jeśli zmienialiście kask ze średniej półki na te topowe dajcie znać jak Waszym subiektywnym zdaniem zmieniło się postrzeganie hałasu. Rzadko podróżuję z prędkością powyżej 120km/h, ale gdy mi sie zdarzy, to hałas w moim hjc is17 jest nieznośny. Możliwe, że muszę coś podziałać z szybą w moto, bo na nakedzie miałem wrażenie, że jest ciszej niż na moim. Przynajmniej w tych zakresach prędkości.
Sardox
Użytkownik
 
Posty: 101
Dołączył(a): N sty 04, 2015 5:11 pm
Imię: Marek
Motocykl: Wózek Spacerówka :)
W siodle: <100 kkm

Re: [PYTANIE] Sena s20

Postprzez Nazarejski » Śr lut 24, 2016 3:59 pm

Caberg Duke.
U mnie tez w miare gadalo sie do ok. 80, a ze przewaznie jezdze trasy >200km i przewaznie zauwazalnie szybciej niz 80 => zatyczki i jak wyzej.
Z tego, co sie naczytalem i nasluchalem, to nie ma cichych garnkow. Jednym halas przeszkadza wiecej, innym mniej, ale cichy garnek to tak jak dobrze ulozona zona - niemozliwe.
Każdy lubi inaczej...
Avatar użytkownika
Nazarejski
Fanatyk
 
Posty: 2598
Dołączył(a): So mar 07, 2015 5:39 pm
Lokalizacja: okolice Wieliczki
Wiek: 53
Imię: Tomečeq
Motocykl: Elvira NC750X
W siodle: 200-300 kkm

Re: [PYTANIE] Sena s20

Postprzez mozzarella » Śr lut 24, 2016 4:37 pm

Ja używam w Hjc Rpha 10+, bez zatyczek nie śmigam. Kask fajny ale cichy nie jest, widać że to przypadłość HJC :)
A jeszcze radio w Senie to kpina, nie ma co na nie liczyć.
Avatar użytkownika
mozzarella
Znawca
 
Posty: 332
Dołączył(a): N maja 05, 2013 10:00 pm
Lokalizacja: Warszawa
Imię: Rafał
Motocykl: Honda CBF 600 N '08
W siodle: <100 kkm

Re: [PYTANIE] Sena s20

Postprzez Romek » Śr lut 24, 2016 5:04 pm

Kask to jedno a szyba to drugie. Jeżdżę z Easy Reader R4 w Nolanie N84 na CBF z wysoką dedykowaną szybą i na CB z szybką No Name, różnica jest bardzo znacząca jeżeli chodzi o słyszalność a co za tym idzie jakość np. przy słuchaniu muzy.

Turos napisał(a): Sam testowałem wersję R4 z pilotem na kierownicy.
Niestety, na zlocie próbowałem połączyć się z innymi firmowymi interkomami i nie dało rady.

Z parowaniem to i markowe mają problemy jeżeli są każdy z innej firmy dlatego kupiłem dwa takie same zestawy, drugi dla placaka. W sumie to taka komunikacja jest najbardziej pożądana bo gadać z innym motocyklistą to raczej rzadkość.
Avatar użytkownika
Romek
Miłośnik
 
Posty: 731
Dołączył(a): Pt sty 03, 2014 4:00 pm
Motocykl: CBF 1000A
W siodle: <100 kkm

Re: [PYTANIE] Sena s20

Postprzez Turos » Śr lut 24, 2016 5:18 pm

Kask LS2 F351 na CBF500 (naked) było dobrze, do 110km/h dawałem radę się dogadać, potem rozmówca musi krzyczeć do słuchawki.
Na Bandit 650 S jest dobrze do 80, gdyż szybka kieruje strumień powietrza centralnie w kask i jest większy hałas.
...be brave like those Soldiers who die in a battle...
Avatar użytkownika
Turos
Nightmare
 
Posty: 7612
Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 7:26 am
Lokalizacja: Otwock koło WWA
Wiek: 35
Imię: Robert
Motocykl: FZ6 Fazer
W siodle: <100 kkm

Następna strona

Powrót do Dla motocyklisty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości