[PYTANIE] Modeka Breeze + body guard/żółw

Kaski, kombinezony, kurtki, spodnie, buty, rękawice, ochraniacze i buzery, bluzy, bielizna termoaktywna, dodatki do odzieży, kamery, interkomy i bluetooth.
Regulamin działu W tym dziale utrzymujemy porządek. Trzymamy się tematu w wypowiedziach! Wszystkie posty nie na temat będą usuwane.

[PYTANIE] Modeka Breeze + body guard/żółw

Postprzez sufit » N cze 05, 2016 11:43 am

Chciałem zapytać, czy ktoś z Szanownych forumowiczów użytkował zestaw Modeka Breeze i zechciałby się podzielić opinią?
Ponieważ mój zestaw tekstylny powoduje, że zanim moto się rozgrzeje, to ja jestem przegrzany, potrzebuję w miarę uniwersalnego zestawu. Chodzi o to, żeby móc w nim pojechać i poza miasto i nie płynąć w mieście.
Pomyślałem więc o zestawie Breeze (http://modeka.pl/produkty-lista/breeze-kurtka-meska/)
Dodatkowo chciałem Was zapytać co sądzicie o body guard pod taką kurtkę? (http://www.dainese.com/eu_en/body-guard-75763.html), czy może sam żółw?, jako że te kurtka nie zapewnia praktycznie żadnej ochrony w tych miejscach.
Z góry dzięki za info. :thumbsup:
Avatar użytkownika
sufit
Miłośnik
 
Posty: 579
Dołączył(a): Cz lip 02, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 45
Imię: Daniel
Motocykl: CBF600SA
W siodle: <100 kkm

Re: [PYTANIE] Modeka Breeze + body guard/żółw

Postprzez nocny » N cze 05, 2016 1:33 pm

Mam spodnie breez, odkąd je kupiłem przestałem używać motojeansów. Materiał główny jest cieńszy niż w spodniach Ventrua-GT i mają też mniej ficzerów niż Venturze. Panele z mesh dają dobrą wentylacje, choć w mega upały mogą nie wyrabiać na postoju ale w jeździe jest ok. A jak jest chłodniej to wpinasz membranę. Brakuje mi w tych spodniach kieszeni cargo.
Ja te spodnie używam (bez membrany) jak temp jest większa niż ca 20-22C i zestawiam je albo z kurtką Roma albo jak już mocno wali żarem z nieba to wkładam MeshII.
Pozdrawiam
Marcin Jan

mistrz prostej spod świateł
Avatar użytkownika
nocny
Maniak
 
Posty: 1774
Dołączył(a): Śr lis 28, 2012 12:51 pm
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiek: 47
Imię: Marcin
Motocykl: CRF 1100
W siodle: <100 kkm

Re: [PYTANIE] Modeka Breeze + body guard/żółw

Postprzez mski » N cze 05, 2016 8:03 pm

Używamy z Agatą pełnych zestawów tj. kurtka i spodnie, na upalne dni są mega przewiewne i wygodne. Co do ochrony myślę, że dedykowany ochraniacz pleców w pełni wystarczy. Moja żona nie ubrała by na siebie czegoś, w czym na motocyklu nie czułaby się bezpiecznie.

Byliśmy w tych kompletach na Majorce w zeszłym roku (viewtopic.php?f=62&t=5642) sprawdziły się i w tamtejszym klimacie. Jak tylko robi się cieplej korzystamy tylko z tych kompletów.

Podobnie jak ty mam komplet z membraną niewypinaną i jak wejdę do tego za 5 sekund czuje się jak w saunie, w Breeze nawet przy zeszłorocznych upałach w sierpniu jak jeździłem do żony do sanatorium, chodziłem i nie czułem super dyskomfortu - na moto przyjemny chłodek. Wieczorem lepiej jednak ubrać coś pod spód bo siateczka mesh potrafi nieźle przewiać :msn-wink:
Avatar użytkownika
mski
Użytkownik
 
Posty: 141
Dołączył(a): N wrz 29, 2013 1:33 pm
Lokalizacja: Tychy
Wiek: 42
Imię: Mariusz
Motocykl: Tiger 1200 XRT
W siodle: <100 kkm

Re: [PYTANIE] Modeka Breeze + body guard/żółw

Postprzez sufit » N cze 05, 2016 8:14 pm

mski napisał(a):Wieczorem lepiej jednak ubrać coś pod spód bo siateczka mesh potrafi nieźle przewiać :msn-wink:

Dzięki za info! Wieczorami membrana nie wystarczała? Oczywiście mam na myśli letnie wieczory ;)

Edit
Filmiki się nie odpalają :dusgust:
Avatar użytkownika
sufit
Miłośnik
 
Posty: 579
Dołączył(a): Cz lip 02, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 45
Imię: Daniel
Motocykl: CBF600SA
W siodle: <100 kkm

Re: [PYTANIE] Modeka Breeze + body guard/żółw

Postprzez mr00 » Pt cze 10, 2016 4:22 pm

Mam kurtkę Breeze (bez spodni), piankę z pleców wymieniłem na SasTeca (~80PLN). Zaliczyłem w niej niegroźną glebę, bardziej uderzeniową niż szlifującą - szkody głównie moralne, bo mnie się nic nie stało, a kurtka się tylko lekko przybrudziła. Brudzi się zresztą przy zwykłej jeździe - dla mnie to nie problem, ale warto wiedzieć, że biała to jest tylko na wieszaku. ;)

W mieście przy prędkości >30km/h jest już całkiem spoko chłód, mesh jest nie tylko na korpusie, ale i na rękawach. Latałem w niej w sierpniu zeszłego roku, jak kolega wyżej, pod spodem koszulka termiczna na długi rękaw. Nie zdarzyło mi się cierpieć z przegrzania, wieje pierwszorzędnie. Przy krótkiej koszulce to w ogóle bajka, nie czujesz że masz coś na sobie, póki jedziesz. Natomiast stojąc na światłach między puszkami w 30*C będziesz się pocił nawet nago, więc tu nie ma o czym mówić.

Latałem w niej z wpiętą membraną jeszcze do jakichś +10*C. Po mieście na krótkim dystansie dawało radę, ale przy dłuższej trasie zaczynało się dawać we znaki. Jest sporo regulacji (na rękawach przed i za łokciem, w pasie), więc poniżej 15*C upychałem w niej jeszcze jakąś cieniutką bluzę (dało się, choć wyglądałem jak ludek Michelin).

Nie latałem w dużym deszczu (nie liczę jakichś małych opadów), więc nie wiem jak ze skutecznością membrany w tę stronę.

Btw. Widziałem jakąś kierowniczkę w tym zestawie jeszcze na Motomikołajkach w Warszawie. Nie wyglądała jakby się trzęsła z zimna, choć nie był to też najzimniejszy początek grudnia ever. ;)


Generalnie polecam, poleciłem swojemu plecaczkowi i gdybym znowu szukał tego typu ciucha, to pewnie znowu położyłbym łapy na Breeze. Do latania na obu końcach sezonu trzeba jednak raczej coś cieplejszego (mam Fluotec - i też polecam).
mr00
Nowicjusz
 
Posty: 4
Dołączył(a): Cz lut 25, 2016 4:18 pm
W siodle: <100 kkm

[PYTANIE] Modeka Breeze + body guard/żółw

Postprzez sufit » Pt cze 10, 2016 7:22 pm

Dzięki za odpowiedzi, właśnie dzisiaj zakupiłem kurtkę i spodnie. Nawet przetestowałem. I to chyba to, czego szukałem ;)
Avatar użytkownika
sufit
Miłośnik
 
Posty: 579
Dołączył(a): Cz lip 02, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 45
Imię: Daniel
Motocykl: CBF600SA
W siodle: <100 kkm

Re: [PYTANIE] Modeka Breeze + body guard/żółw

Postprzez mski » So cze 11, 2016 10:48 am

suhid napisał(a):Dzięki za info! Wieczorami membrana nie wystarczała? Oczywiście mam na myśli letnie wieczory ;)
Edit
Filmiki się nie odpalają :dusgust:


Z membraną nie jeździłem :) praktycznie w ogóle bo się leje pot po d..., a pod spód wystarczy jakieś thermo (oczywiście piszę o letnich wieczorach). Co do filmików już zwracam się do żony, żeby udostępniła, bo ciągle je blokuje nie wiem po co :)

Miłego użytkowania bo uważam, że to dobry wybór.
Avatar użytkownika
mski
Użytkownik
 
Posty: 141
Dołączył(a): N wrz 29, 2013 1:33 pm
Lokalizacja: Tychy
Wiek: 42
Imię: Mariusz
Motocykl: Tiger 1200 XRT
W siodle: <100 kkm


Powrót do Dla motocyklisty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości