[PYTANIE] Kask integralny bez blendy

Kaski, kombinezony, kurtki, spodnie, buty, rękawice, ochraniacze i buzery, bluzy, bielizna termoaktywna, dodatki do odzieży, kamery, interkomy i bluetooth.
Regulamin działu W tym dziale utrzymujemy porządek. Trzymamy się tematu w wypowiedziach! Wszystkie posty nie na temat będą usuwane.

Re: [PYTANIE] Kask integralny bez blendy

Postprzez bankus » Pn sie 29, 2016 8:09 am

123 napisał(a):Z plastiku, powyżej roku od daty produkcji, bałbym się używać mimo testów i zapewnień producenta o wytrzymałości użytych materiałów. Dla dziecka brałbym najlepszy możliwy, najlepiej dużo lepszy od tego jaki sam używam.


Święta prawda, ale w moim przyp. dziecko już dorosłe i jako plecak robi sporadycznie...może ze 3 razy w roku na krótkiej trasie na zasadzie "tata podwież mnie bo nie zdążę" (po godzinnym okupowaniu łazienki). W takiej syt. szkoda mi kasy na kask z czołówki rankingów.
Avatar użytkownika
bankus
Maniak
 
Posty: 1059
Dołączył(a): Śr wrz 23, 2015 10:19 am
Lokalizacja: SK
Imię: Mirek
Motocykl: sprzedany :(
W siodle: <100 kkm

Re: [PYTANIE] Kask integralny bez blendy

Postprzez Nod » Pn sie 29, 2016 2:41 pm

4 gwiazdki Sharpa, widać nie jest tak źle.

Jasne, że bezpieczeństwo jest najważniejsze ale czasem mam wrażenie, że trochę to jest wszystko napędzane graniem na uczuciach motocyklistów. Motocykliści to grupa ludzi, która z innych uczestników ruchu drogowego, dba o swoje bezpieczeństwo prawdopodobnie najbardziej - firmy z tego korzystają windując ceny i nic dziwnego, że ludzie szukają tańszych rozwiązań
Avatar użytkownika
Nod
Użytkownik
 
Posty: 132
Dołączył(a): Pt lip 22, 2016 6:56 am
Motocykl: CBF600N '08
W siodle: <100 kkm

Re: [PYTANIE] Kask integralny bez blendy

Postprzez Nod » Pn kwi 17, 2017 6:15 pm

Dłuuuugo to trwało ale w końcu jest.

Shoei RYD.

Jeszcze w nim nie jeździłem, ale mam nadzieję, że to strzał w dziesiątkę.

Skorupa AIM, więc bezpieczeństwo powinno być ok (na razie tylko certyfikat Snella, SHARP jeszcze nie testował, ale ta skorupa dostawała 5 gwiazdek)

Do powiększenia budżetu o 70% :wacko: skłonił mnie fakt, że przejechałem się w pożyczonym Shoei Neotec i poziom wykonania kasku był powalający vs to co do tej pory przymierzałem (HJC FG-ST (taaak ten miał blendę), HJC RPHA 11*, AGV Veloce). Potem przymiarka (20 minutowa :D) RYDa w sklepie - pasuje jak robiony na moją głowę.

Wystawię szerszą opinię jak już przejadę kilkaset kilometrów.

*HJC RPHA 11 kupiłbym sercem, miły balans głośności/wentylacji i przytulności, przyciemniana szyba w zestawie no i zapewnienia atrakcyjnej hostessy, że wyglądam w nim świetnie :cool: (pewnie to dlatego, że zasłania twarz :lol: ) ale rozsądkowo - 3 gwiazdki Sharpa, oblany certyfikat Snella ..... rozum mówił WTF :blink:
Avatar użytkownika
Nod
Użytkownik
 
Posty: 132
Dołączył(a): Pt lip 22, 2016 6:56 am
Motocykl: CBF600N '08
W siodle: <100 kkm

Re: [PYTANIE] Kask integralny bez blendy

Postprzez Remigiusz » Wt sie 29, 2017 12:22 pm

A jak radzicie sobie z okularami. Bo mnie gdy nałożę kask to trochę uwierają.
Remigiusz
Nowicjusz
 
Posty: 1
Dołączył(a): Wt sie 29, 2017 12:17 pm

Re: [PYTANIE] Kask integralny bez blendy

Postprzez mjr » Pn cze 11, 2018 12:09 pm

Jeżeli szukasz kasku bez blendy, z dobra wentylacją to polecam tylko i wyłączenie NXR z fotochromatyczną szybką!!
Sam w takim jeżdżę 2 sezon i ZAJE..fany.
Taka szybka powinna być dostępna do każdego kasku.
Na dodatek NXR jest cichy.

Polecam na 200%
CBF 1000A 2006r
Krzysztof Gdańsk
Avatar użytkownika
mjr
Użytkownik
 
Posty: 85
Dołączył(a): Pn cze 04, 2018 8:27 am
Imię: Krzysztof
Motocykl: CBF 1000A
W siodle: <100 kkm

Poprzednia strona

Powrót do Dla motocyklisty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości