[PYTANIE] Sena 3s-wb

Kaski, kombinezony, kurtki, spodnie, buty, rękawice, ochraniacze i buzery, bluzy, bielizna termoaktywna, dodatki do odzieży, kamery, interkomy i bluetooth.
Regulamin działu W tym dziale utrzymujemy porządek. Trzymamy się tematu w wypowiedziach! Wszystkie posty nie na temat będą usuwane.

[PYTANIE] Sena 3s-wb

Postprzez DonQuijote88 » Śr mar 08, 2017 5:43 pm

Cześć,

Sezon się zaczyna, a mnie i mojemu plecaczkowi potrzeba jakiegoś zgrabnego rozwiązania, coby pogadać w pełnym rynsztunku w trakcie przejażdżek :naughty: Po dłuższych poszukiwaniach natrafiłem na rozwiązanie, które mi się bardzo spodobało. Ale najpierw moje wymagania:
1. słyszeć i rozumieć artykułowane dźwięki przynajmniej do 100 km/h.
2. łączność z pasażerem, telefonem, ewentualnie nawigacją.
3. zasięg w promieniu wyciągnięcia ramion.
4. jak najmniej inwazyjny montaż i minimalna masa.

A zatem teraz bohaterowie zamieszania:
- Sena 3s-w - dla plecaczka (kask Airoh Sprinter)
- Sena 3s-wb - dla mnie (HJC IS-MAX II)

Z opisu producenta wynika, że spełnia moje wymagania z nawiązką https://www.sena.com/product/3s/.
Pytanie teraz, czy ktoś na naszym forum używa takiego wynalazku? :helpsmilie: Może macie jakieś swoje spostrzeżenia na temat tego sprzętu?

Mnie osobiście najbardziej podoba się jego minimalizm. :drool: Ale jak będzie z wygodą użytkowania i funkcjonalnością to nie wiem:/
Tak to z motocyklem bywa - pies utonął, łańcuch pływa:D
DonQuijote88
Użytkownik
 
Posty: 139
Dołączył(a): Pt wrz 23, 2016 9:57 am
Lokalizacja: Ciemnogród
Imię: Maciej
Motocykl: CBF 600 S
W siodle: <100 kkm

Re: [PYTANIE] Sena 3s-wb

Postprzez nocny » Cz mar 16, 2017 8:58 pm

Kiedyś sprawdzałem i nie byłem pewny długości działania baterii. Sprawdziłbym też grubość głośników czy nie będą uwierac w kasku.
Pozdrawiam
Marcin Jan

mistrz prostej spod świateł
Avatar użytkownika
nocny
Maniak
 
Posty: 1774
Dołączył(a): Śr lis 28, 2012 12:51 pm
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiek: 47
Imię: Marcin
Motocykl: CRF 1100
W siodle: <100 kkm

Re: [PYTANIE] Sena 3s-wb

Postprzez jacahunter » Pn sie 14, 2017 2:58 pm

Odgrzeję, bo temat bardzo mnie interesuje. Używam od początku sezonu Senę 3S-B z pałąkiem i jestem mega zadowolony - zwłaszcza, że na aukcji kupiłem nową (bez gwarancji) za 100 PLN. Dźwięk świetny do 120 km/h można rozmawiać. Używam tylko do telefonu i navi i Sena wytrzymuje cały dzień na wbudowanym akumulatorku. A teraz pytanie, jak sprawuje się Sena w zestawie, bo powoli zaczynam się zastanawiać nad dokupieniem drugiej? Może kolega DonQuijote88 kupił i używa? Proszę o opinie, bo nie wiem czy iść w ten model dalej czy zbierać na coś droższego np. zachwalaną wszędzie Cardę?
Avatar użytkownika
jacahunter
Nowicjusz
 
Posty: 4
Dołączył(a): Wt mar 07, 2017 6:39 pm
Lokalizacja: Toruń
Wiek: 50
Imię: Jacek
Motocykl: CB500X
W siodle: <100 kkm

Re: [PYTANIE] Sena 3s-wb

Postprzez nocny » Śr sie 16, 2017 10:48 am

Cześć
Nie jestem pewny czy twój model można sparować z innym zestawem. A jeśli tak to chyba kosztem połączenia z telefonem.

Używam modelu smh5 a więc budżetowiec z tej rodziny. Nie mam zastrzeżeń do używania z drugim egzemplarzem mojego plecaka. Jakość dźwięku jest taka sama jak w połączeniu z telefonem. Nie wiem jak spisuje się jeśli chodzi o zasięg.

pozdrawiam
Marcin Jan
Pozdrawiam
Marcin Jan

mistrz prostej spod świateł
Avatar użytkownika
nocny
Maniak
 
Posty: 1774
Dołączył(a): Śr lis 28, 2012 12:51 pm
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiek: 47
Imię: Marcin
Motocykl: CRF 1100
W siodle: <100 kkm

Re: [PYTANIE] Sena 3s-wb

Postprzez jacahunter » Śr sie 16, 2017 6:25 pm

Wiem z danych technicznych że się da, ale chodziło mi bardziej o praktyczne użytkowanie czy np. nie jest upierdliwe, bo w instrukcji wygląda ok. :helpsmilie:
Avatar użytkownika
jacahunter
Nowicjusz
 
Posty: 4
Dołączył(a): Wt mar 07, 2017 6:39 pm
Lokalizacja: Toruń
Wiek: 50
Imię: Jacek
Motocykl: CB500X
W siodle: <100 kkm


Powrót do Dla motocyklisty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości