[OPINIA] Płyn do prania odzieży REV'IT! TEXTILE WASH

Kaski, kombinezony, kurtki, spodnie, buty, rękawice, ochraniacze i buzery, bluzy, bielizna termoaktywna, dodatki do odzieży, kamery, interkomy i bluetooth.
Regulamin działu W tym dziale utrzymujemy porządek. Trzymamy się tematu w wypowiedziach! Wszystkie posty nie na temat będą usuwane.

[OPINIA] Płyn do prania odzieży REV'IT! TEXTILE WASH

Postprzez 4kowal » Pt mar 10, 2017 2:53 pm

Drogi, ale bardzo dobry środek do prania. Kilkuletnie ciuchy tekstylne Modeka, które były wyblakłe po praniu wyglądają prawie jak nówki.
Wróciła miękkość, elastyczność i czarny kolor. Jestem zachwycony tym środkiem. Niestety nie zrobiłem zdjęcia przed, abyście mogli porównać.
Płaciłem koło 60PLN za 250ml. Na jedno pranie w pralce zużywa się 40ml lub 20ml na 10l. prania ręcznego.
Nie mam porównania do innych środków "motocyklowych" do prania. Kiedyś prałem kurtkę sportową w preparacie kupionym w sklepie turystycznym i nie było efektu WOW.
Obrazek
Avatar użytkownika
4kowal
Maniak
 
Posty: 1305
Dołączył(a): Cz sie 11, 2011 12:38 pm
Lokalizacja: Legionowo
Wiek: 41
Imię: Michał
Motocykl: CBF600SA '08
W siodle: <100 kkm

Re: [OPINIA] Płyn do prania odzieży REV'IT! TEXTILE WASH

Postprzez Radarman » Pt mar 10, 2017 5:25 pm

Ja używam poniższego zestawu Nikwax:

1. Jak ubranie jest bardzo brudne (co obniża też skuteczność membrany) to piorę najpierw w Tech Wash:
http://www.nikwax.com/pl-pl/products/pr ... &activity=

2. Potem do impregnacji używam TX.Direct. Są w wersji do spryskiwania, jak i do prania. Ja preferuję tą do prania a potem suszę odzież w suszarce (delikatny program) co wzmacnia właściwości hydrofobowe.
http://www.nikwax.com/pl-pl/products/pr ... ductid=461

Jesli ubranie jest w miarę czyste, zasadniczo wystarczy TX.Direct

Generalnie NIE WOLNO do Goretex, Sympatex i pokrewnych używać zwykłego proszku do prania (zwykłego detergentu).
Obrazek
Avatar użytkownika
Radarman
Znawca
 
Posty: 337
Dołączył(a): Wt paź 28, 2014 9:32 pm
Lokalizacja: Hampshire / UK
Wiek: 52
Imię: Hubert
Motocykl: CRF1000L DCT
W siodle: <100 kkm

Re: [OPINIA] Płyn do prania odzieży REV'IT! TEXTILE WASH

Postprzez mski » Cz mar 16, 2017 11:57 am

Ja generalnie tez piorę w Nikwax, niestety do biały mocno zabrudzonych się nie sprawdza niestety, ale to nauczka dla mnie, żeby nie kupować nic jasnego do moto :msn-wink: Z breeze nie schodzi brud, ale nieźle to odświeża ciuchy.

Muszę zanieść do pralni, za komplet życzą sobie 100 zł z impregnacją, ale myślę że sie skuszę.
Avatar użytkownika
mski
Użytkownik
 
Posty: 141
Dołączył(a): N wrz 29, 2013 1:33 pm
Lokalizacja: Tychy
Wiek: 42
Imię: Mariusz
Motocykl: Tiger 1200 XRT
W siodle: <100 kkm

Re: [OPINIA] Płyn do prania odzieży REV'IT! TEXTILE WASH

Postprzez Glub » Cz mar 16, 2017 12:09 pm

Gdzie piora texy?
Obrazek
Avatar użytkownika
Glub
Nightmare
 
Posty: 7330
Dołączył(a): So sie 04, 2012 2:08 pm
Lokalizacja: Nowodwory
Wiek: 45
Imię: Mikołaj
Motocykl: NC700XD 2012
W siodle: 100-200 kkm

Re: [OPINIA] Płyn do prania odzieży REV'IT! TEXTILE WASH

Postprzez Avalon » Pt mar 17, 2017 10:10 am

Używałem wiele razy NIkWaxa, aż pewnego razu jakiś bardziej zorientowany, sympatyczny gość w sklepie z odzieżą powiedział że ciuchy lepiej jest wyprać w zwykłym szarym mydle, a tylko impregnację zrobić tym preparatem.
Od tamtego czasu "Biały Jeleń" jest w użyciu
Zwykłe mydło ścieram na tarce, rozpuszczam w ciepłej wodzie i w tym pierzemy wszystkie nasze ubrania z membraną.
Nic złego się nie dzieje.
I jest tanio :)
Malcolm Young RIP 1953-2017
Avatar użytkownika
Avalon
Fanatyk
 
Posty: 3097
Dołączył(a): N paź 16, 2011 4:17 pm
Lokalizacja: Dawniej Wa-wa, teraz wieś na Mazowszu
Wiek: 59
Imię: Grzegorz
Motocykl: CBF1000A '8
W siodle: 100-200 kkm

Re: [OPINIA] Płyn do prania odzieży REV'IT! TEXTILE WASH

Postprzez Tiarus » Pt mar 17, 2017 10:27 am

Zastanawia mnie tylko jedna rzecz.
Szare mydło i płatki mydlane mają tę wadę, że pojawiają się przy nich na wodzie takie farfocle, które mają tendencję do osiadania. Jedyny wyjątek, to biały jeleń w płynie, ale trudno powiedzieć czy to rzeczywiście jest już t y l k o szare mydło.
Jakoś każde kostkowe mydło ma te farfocle jak się rozpuści w wodzie i zetknie z zanieczyszczeniami...

Nie zapycha toto odzieży technicznej? :blink:
No, ja bym polemizowała.
Ale ja w ogóle lubię polemizować...

=^◣ ◢^=
Avatar użytkownika
Tiarus
Asimi
 
Posty: 9838
Dołączył(a): Wt maja 22, 2012 8:29 pm

Re: [OPINIA] Płyn do prania odzieży REV'IT! TEXTILE WASH

Postprzez RAV » Pt mar 17, 2017 11:00 am

Też stosuję Białego Jelenia, tylko najpierw starte wiórki zalewam wrzątkiem w metalowej miseczce. Po rozpuszczeniu wiórków przelewam do miski z ciepła wodą i piorę ubrania oraz bieliznę termoaktywną. Farfocli nie zauważyłem. Może dlatego, że mikstura jest intensywnie spieniona. Jak dotychczas z ciuchami wszystko jest ok.
Avatar użytkownika
RAV
Użytkownik
 
Posty: 145
Dołączył(a): N sie 05, 2012 9:42 am
Lokalizacja: Kraków
Wiek: 48
Imię: Rafał
W siodle: <100 kkm

Re: [OPINIA] Płyn do prania odzieży REV'IT! TEXTILE WASH

Postprzez Avalon » Pt mar 17, 2017 2:19 pm

Tiarus napisał(a):Zastanawia mnie tylko jedna rzecz.
Szare mydło i płatki mydlane mają tę wadę, że pojawiają się przy nich na wodzie takie farfocle, które mają tendencję do osiadania. Jedyny wyjątek, to biały jeleń w płynie, ale trudno powiedzieć czy to rzeczywiście jest już t y l k o szare mydło.
Jakoś każde kostkowe mydło ma te farfocle jak się rozpuści w wodzie i zetknie z zanieczyszczeniami...

Nie zapycha toto odzieży technicznej? :blink:


Może masz twardą wodę, i dlatego kożuch się wytrąca ?

Jestem w tej dobrej sytuacji, że wodę mam z własnej studni głębinowej, i zamontowałem sobie dwa filtry do wody. Mechaniczny i zmiękczający, więc wodę mam w całym domu prima sort :)
Malcolm Young RIP 1953-2017
Avatar użytkownika
Avalon
Fanatyk
 
Posty: 3097
Dołączył(a): N paź 16, 2011 4:17 pm
Lokalizacja: Dawniej Wa-wa, teraz wieś na Mazowszu
Wiek: 59
Imię: Grzegorz
Motocykl: CBF1000A '8
W siodle: 100-200 kkm

Re: [OPINIA] Płyn do prania odzieży REV'IT! TEXTILE WASH

Postprzez mski » Pt mar 17, 2017 4:37 pm

Glub napisał(a):Gdzie piora texy?

Rozmawiałem z Pania z pralni do której oddawałem kurtkę narciarksą to czyszczenia ze smaru. Pralnie mam w Auchan Wicher Tychy dopytała tylko czy to z membraną i info żeby dostarczyć bez protektorów. Zaproponowała dodtkową inpregnacje i kwote za wszystko.
Avatar użytkownika
mski
Użytkownik
 
Posty: 141
Dołączył(a): N wrz 29, 2013 1:33 pm
Lokalizacja: Tychy
Wiek: 42
Imię: Mariusz
Motocykl: Tiger 1200 XRT
W siodle: <100 kkm


Powrót do Dla motocyklisty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości