Rękawice skórzane REVIT goretex x-trafit

Kaski, kombinezony, kurtki, spodnie, buty, rękawice, ochraniacze i buzery, bluzy, bielizna termoaktywna, dodatki do odzieży, kamery, interkomy i bluetooth.
Regulamin działu W tym dziale utrzymujemy porządek. Trzymamy się tematu w wypowiedziach! Wszystkie posty nie na temat będą usuwane.

Rękawice skórzane REVIT goretex x-trafit

Postprzez Hortak » Śr lip 19, 2017 6:30 pm

3 lata użkowania.
Kozia skóra, goretex, zabezpieczenia.
Drogie.
Teraz pytanei czy warte ceny?

Oto krótka opowieść o rękwicach motocyklowych :

Nie sądze aby jakikolwiek producent zwracał uwagę na to że więcej ludzi posługuje się prawą ręka niż lewą.
Co i tak nie ma znaczenia dla leworęcznych.
WSZYSTKIE rękawice sa (na wumier) tak samo dopasowane, a praworęczni mają objętościowo (biologia) większa rękę niż lewą?
Dlaczego? Używanie mięśni.

I tu docieramy do zasadniczego problmu tych (czy wszystkich skórzanych) rękawic : lewa zero problemu, a prawa...ponad rok dopasowywania.
I możecie sobie skórę nasączać czym chcecie, to przyspeisza, ale zasadniczno nie pomaga.
Ja po 1,5 roku DOPIERO nie miałem śladów szwów na prawej dłoni, co jest o tyle niebezpieczne ze czasami traciłem czucie.
Nie sądze aby JAKIKOLWIEK producent zwracał na to uwagę.
Miałem rózne i zawsze było tak samo, pewnie leworęczni też mają takie odczucia ;).
Może za 20 lat coś im zaświta.

PLUSY :

-NIEZAUWAŻALNE po dopasowaniu
- co oznacza że przenoszą precyzje ruchy dłoni - manetka, sprzęgłó (kozia skóra?)
- nawet przy skrajnych temperatórach (do 60 st) czujesz ciepło otoczenia ,ale dłoń ci nie pływa w pocie

MINUSY :

- to "kurewskie" dopasowanie trwające przeszło rok
- przy 7 st temp zewnętrznej zaczyna być zimno...ale to są rękawice na lato (bezwzględnie) , więc czy to jest wada...


I jeszcze uwaga : pamiętajcie że każdą odziez skórzaną trzeba konserwowac przynajmniej raz w roku.
Jeśli będziecie to robić to starczy na dziesięciolecia, jeśli nie...jak ktos ma pieniądze to się tym przejmuje?;)
Hortak
Nowicjusz
 
Posty: 4
Dołączył(a): Śr lip 19, 2017 5:02 pm
Motocykl: NC750S
W siodle: <100 kkm

Powrót do Dla motocyklisty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron