Słuchawki Sony wf-1000x na moto

Kaski, kombinezony, kurtki, spodnie, buty, rękawice, ochraniacze i buzery, bluzy, bielizna termoaktywna, dodatki do odzieży, kamery, interkomy i bluetooth.
Regulamin działu W tym dziale utrzymujemy porządek. Trzymamy się tematu w wypowiedziach! Wszystkie posty nie na temat będą usuwane.

Słuchawki Sony wf-1000x na moto

Postprzez PeterS » Śr kwi 18, 2018 6:51 pm

Jako, że temat hałasu na motórze (wysoka szyba Givi) jest moją małą obsesją xcrazy, przerobiłem kilka kasków, stoperów, gąbek, grzybków, 3M czy zatyczek-niby-specjalnie-na-moto itp. ustrojsktwa - koniec końców dochodząc do tego, że najlepiej ze mną współpracują słuchawki dokanałowe (z pałąkiem na ucho).
Teraz przyszła kolej na słuchawki bluetooth absolutnie bezkablowe - wf-1000x. Z założenia powinno być super - nie plątają się kable, a dodatkowo mają coś jakby aktywne tłumienie, przy czym pomiar halasu następuje nie w "pudełku" na kablu tylko tam, gdzie jest to najbardziej uzasadnione i odpowiada realnym warunkom - blisko uszu, wewnątrz kasku.
Jednak super nie jest - słuchawki zbyt wystają z uszu, co powoduje, że spadają przy próbie założenia kasku. Gdy już uda się je jakoś wcisnąć do uszu pod kaskiem, dociskają za mocno, przez co nie słyszymy nic, a muzyki ze słuchawek w szczególności - a przecież nie o to chodziło. Wyciągnięcie wygłuszek (Neotec) nie poprawia sytuacji - bo przy zakładaniu kasku słuchawki muszą i tak przejść przez grubszą "krawędź" kasku, a w środku o coś zahaczają. Więc ogólnie do jazdy na moto :thumbdown: , chyba, że ktoś ma kask co najmniej o 1 numer większy.
Avatar użytkownika
PeterS
Fanatyk
 
Posty: 3165
Dołączył(a): Pn wrz 06, 2010 9:22 am
Lokalizacja: Audiland, woj. małopolskie
Wiek: 47
Motocykl: HH 600+ETZ 250
W siodle: 100-200 kkm

Re: Słuchawki Sony wf-1000x na moto

Postprzez Au-gust » Cz kwi 19, 2018 11:55 am

Myślałem o założeniu aktywnej redukcji hałasu ( wyjęte z przemyslowych ochraniaczy ) ale głośnik był za gruby . W oryginale działają naprawdę świetnie.
Entropia zawsze wygrywa
Au-gust
Maniak
 
Posty: 1122
Dołączył(a): Pt paź 31, 2014 7:31 pm
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 59
Imię: Adam
Motocykl: honda ncx700a
W siodle: <100 kkm

Re: Słuchawki Sony wf-1000x na moto

Postprzez Glub » Cz kwi 19, 2018 4:36 pm

Wlaśnie, interkom z aktywną redukcją hałasu byłby genialnym urządzeniem. Jak na razie chyba żadna firma nie produkuje nic takiego?
Obrazek
Avatar użytkownika
Glub
Nightmare
 
Posty: 7330
Dołączył(a): So sie 04, 2012 2:08 pm
Lokalizacja: Nowodwory
Wiek: 45
Imię: Mikołaj
Motocykl: NC700XD 2012
W siodle: 100-200 kkm

Re: Słuchawki Sony wf-1000x na moto

Postprzez PeterS » Cz kwi 19, 2018 5:43 pm

Mnie też to już od dłuższego czasu chodzi po głowie. Porównywałem aktywne z pasywnymi i to ma sens.Tyle tylko, że nie ma szans by zwykle zagłuszki a la Peltor weszły pod kask - a co dopiero z mikrofonem łapiącym hałas. Są niby przewodowe słuchawki dokanałowe z ANR ale albo zbyt odstają albo łapią hałas na zewnątrz, np na wysokości klaty - a ten już jest napewno inny niż w kasku.
Jest jeszcze inna, bardzo pewna opcja - jeśli komuś nie przeszkadza, że będzie wyglądał jak Bałwanek Bouli :)
https://archiwum.allegro.pl/oferta/helm ... 41852.html
Avatar użytkownika
PeterS
Fanatyk
 
Posty: 3165
Dołączył(a): Pn wrz 06, 2010 9:22 am
Lokalizacja: Audiland, woj. małopolskie
Wiek: 47
Motocykl: HH 600+ETZ 250
W siodle: 100-200 kkm

Re: Słuchawki Sony wf-1000x na moto

Postprzez Au-gust » Pt kwi 20, 2018 7:13 am

Glub napisał(a):Wlaśnie, interkom z aktywną redukcją hałasu byłby genialnym urządzeniem. Jak na razie chyba żadna firma nie produkuje nic takiego?

Może jest problem z takim ustawieniem pasma wyciszenia by nie wycinać sygnałów innych uczestników ruchu i sygnałów alarmowych.
Przy pracy na wysokości aktywna redukcja jest zabroniona.
Entropia zawsze wygrywa
Au-gust
Maniak
 
Posty: 1122
Dołączył(a): Pt paź 31, 2014 7:31 pm
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 59
Imię: Adam
Motocykl: honda ncx700a
W siodle: <100 kkm

Re: Słuchawki Sony wf-1000x na moto

Postprzez Glub » Pt kwi 20, 2018 1:06 pm

Au-gust napisał(a):Może jest problem z takim ustawieniem pasma wyciszenia by nie wycinać sygnałów innych uczestników ruchu i sygnałów alarmowych.
Przy pracy na wysokości aktywna redukcja jest zabroniona.


Może tak bylo i dlatego zarzucili. To może w drugą stronę: interkom z przewodnictwem kostnym. Wtedy by nie bylo problemu ze zrozumiałością komunikacji choćby w stoperach.
A propos stoperów, to w odpowiednich słychać wszystko to co potrzeba słychać na drodze bez halasu
Obrazek
Avatar użytkownika
Glub
Nightmare
 
Posty: 7330
Dołączył(a): So sie 04, 2012 2:08 pm
Lokalizacja: Nowodwory
Wiek: 45
Imię: Mikołaj
Motocykl: NC700XD 2012
W siodle: 100-200 kkm

Re: Słuchawki Sony wf-1000x na moto

Postprzez Au-gust » Pt kwi 20, 2018 2:11 pm

Może interkom z aktywną redukcją będzie miał problemy z homologacją a może jest to nisza na której da się zrobić jakiś biznes.
Entropia zawsze wygrywa
Au-gust
Maniak
 
Posty: 1122
Dołączył(a): Pt paź 31, 2014 7:31 pm
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 59
Imię: Adam
Motocykl: honda ncx700a
W siodle: <100 kkm

Re: Słuchawki Sony wf-1000x na moto

Postprzez Nazarejski » Pt kwi 20, 2018 2:21 pm

Nie wiem, czy mi się coś faktycznie obiło o uszy, czy coś pozajączkowało. Po prostu nie jestem pewien...
Czytałem gdzieś kiedyś chyba, że z tą aktywną ochroną słuchu to nie jest takie fiu bździu eldorado. Emitowanie fal, które znoszą inne fale (dźwiękowe), powoduje, że słyszy (odczuwa) się mniejszy hałas, ale narządy słuchu narażone są na jeszcze większe obciążenie - którego się nie odczuwa (słyszy), ale które jednak faktycznie występuje (i niszczy słuch - upraszczając).
Może tak być, czy coś popieprzyłem?

PS ja też jestem wrażliwy na hałas; na moto pokochałem zatyczki 3M te na sznurkach. A w życiu poza moto to już czasami sam nie wiem, co zrobić..
Każdy lubi inaczej...
Avatar użytkownika
Nazarejski
Fanatyk
 
Posty: 2598
Dołączył(a): So mar 07, 2015 5:39 pm
Lokalizacja: okolice Wieliczki
Wiek: 53
Imię: Tomečeq
Motocykl: Elvira NC750X
W siodle: 200-300 kkm

Re: Słuchawki Sony wf-1000x na moto

Postprzez Au-gust » Pt kwi 20, 2018 2:34 pm

Nie słyszałem o tym, w mojej firmie kupili sporo słuchawek z aktywnym tłumieniem a oni są bardzo mocno uczuleni jeśli chodzi o zagrożenia BHP. Teoretycznie przeciw faza emitowana przez urządzenie znosi drgania powietrza w częstotliwościach słyszalnych a skutkiem ubocznym są drgania powietrza około 30 kHz .
Trzeba by zapytać wujka G .
Entropia zawsze wygrywa
Au-gust
Maniak
 
Posty: 1122
Dołączył(a): Pt paź 31, 2014 7:31 pm
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 59
Imię: Adam
Motocykl: honda ncx700a
W siodle: <100 kkm

Re: Słuchawki Sony wf-1000x na moto

Postprzez Glub » Pt kwi 20, 2018 5:22 pm

30kHz niesłyszymy więc nam nie niszczy słuchu bo to już ultradźwięki.
Obrazek
Avatar użytkownika
Glub
Nightmare
 
Posty: 7330
Dołączył(a): So sie 04, 2012 2:08 pm
Lokalizacja: Nowodwory
Wiek: 45
Imię: Mikołaj
Motocykl: NC700XD 2012
W siodle: 100-200 kkm

Następna strona

Powrót do Dla motocyklisty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron