[OPINIA] Nawigacja Lark 35 AT

Szyby, wydechy, kanapy, klocki hamulcowe, opony, torby, sakwy, tankbagi, kufry, stelaże, akcesoria elektroniczne (podgrzewane manetki, gpsy, wyświetlacze biegów, woltomierze, termometry), itp.
Regulamin działu W tym dziale utrzymujemy porządek. Trzymamy się tematu w wypowiedziach! Wszystkie posty nie na temat będą usuwane.

Re: [OPINIA] Nawigacja Lark 35 AT

Postprzez tasior_ar » Cz maja 16, 2013 6:55 pm

compare napisał(a):Ja sprowadziłem przez kumpla sklep te słuchawki (bardzo fajne, ładnie wykonane, z radiem FM - ogólnie bajer) wystąpił tylko jeden problem - nie współpracują z Larkiem 35 AT :wallbash:
Nie mam pomysła co by tu podpiąć i śmigam na razie bez "głosu" ale w sumie da się żyć, jak jest słońce - trzeba kombinować :smoke:



Co ty opowiadasz to bardzo kijowo bo juz mialem kupic te sluchawki. Znalazłem w necie ze Lark paruje sie z tymi słuchawkami
Nokia BH-103”. Podobno serwis je rekomenduje. Zastanawiam sie teraz czy ich nie kupic :rolleyes:
Avatar użytkownika
tasior_ar
Użytkownik
 
Posty: 72
Dołączył(a): Pn mar 12, 2012 10:04 pm
Lokalizacja: Lubin
Wiek: 41
Motocykl: RC46 VFR V-TEC ABS

Re: [OPINIA] Nawigacja Lark 35 AT

Postprzez Verde » Śr maja 29, 2013 1:18 pm

Śmigam z Larkiem od roku (choć niezbyt często, żeby nie zapomnieć, jak się czyta mapę i drogowskazy :msn-wink:). Za taką cenę rewelacja, ma wszystko, co potrzeba. Z wad: szybko wysiadła mi pierwsza bateria (raptem po kilku-klikunastu ładowaniach; druga jeszcze daje radę), a ta przy jeździe z pustym uchwytem ta cholerna śrubka mocująca wpada w irytujące wibracje. Próbowałem różnych patentów (guma do rzucia, gumki recepturki), aż w końcu szczęśliwie sama poszła się... (teraz za nią tęsknię, może ktoś wie, gdzie można taką dostać? :smile:). Chyba najlepiej na codzień odkręcać cały uchwyt i montować go tylko w trasę.
Avatar użytkownika
Verde
Użytkownik
 
Posty: 39
Dołączył(a): Wt maja 28, 2013 7:58 pm
Lokalizacja: W-wa
Motocykl: CBF600N

Re: [OPINIA] Nawigacja Lark 35 AT

Postprzez Robgold » Pt lip 05, 2013 7:52 am

Robgold napisał(a):4kowal,

Próbowałeś przesmarować styki po stronie "plecków" ? Zauważyłem, że u mnie dość tempo chodzą i być może od wibracji ciężka nawigacja czasami powoduje ich wciskanie do środka po czym same już nie mają siły wyskoczyć. Przesmarowałem te igły smarem maszynowym. Zobaczymy, czy pomoże.

Jedyną z nielicznych zalet tego LARK'a jest ładowanie po włożeniu do "plecków" i ja tej nawigacji tego nie odpuszczę, naprawie ją :cool:



Po kilkuset km testów spieszę donieść, że na bolączki z ładowaniem pomogło przesmarowanie styków w "pleckach" tak aby chodziły gładko.
Jak do tej pory Lark nie zrobił psikusa wyłączając się w połowie drogi :)
Avatar użytkownika
Robgold
Użytkownik
 
Posty: 98
Dołączył(a): N maja 06, 2012 1:24 pm
Lokalizacja: Katowice / Kraków
Imię: Grzegorz
Motocykl: CBF600SA
W siodle: <100 kkm

Re: [OPINIA] Nawigacja Lark 35 AT

Postprzez Verde » N sie 25, 2013 3:16 pm

Ostatnio, z braku larkowej mapy Europy, testowałem w trasie współpracę Larka z Automapą. Porażka. :thumbdown: Po długim ładowaniu mapy, nawigacja chyba 10 minut szukała satelity. Każdy przycisk powodował dłuuugą chwilę przerwy, a czasem zwyczajne zawieszenie systemu. O ile czasem udawało się złapać aktualną pozycję, to wyznaczenie drogi gdziekolwiek nie udało się, pomimo licznych prób. Kolega miał podobne problemy.
Nawigacja może i jest odblokowana, ale przed następną podróżą zaopatrzę się w mapę Larka.
Avatar użytkownika
Verde
Użytkownik
 
Posty: 39
Dołączył(a): Wt maja 28, 2013 7:58 pm
Lokalizacja: W-wa
Motocykl: CBF600N

Re: [OPINIA] Nawigacja Lark 35 AT

Postprzez Przemkry » Pn sie 26, 2013 9:39 am

Ja mam larka i śmiga na nim Auto Mapa. Nie ma żadnych przycięć i problemów. Przejechałem tak ze 3000 km i nic. Czasem trzeba przeczyścić styki w uchwycie. To że wolno szuka satelitów to fakt. Strasznie długo jej z tym schodzi. Jak już złapie to nie ma problemów. Przynajmniej tyle zauważyłem.
...nadzieja umiera ostatnia...



Obrazek
Avatar użytkownika
Przemkry
Maniak
 
Posty: 1085
Dołączył(a): So gru 01, 2012 7:54 pm
Lokalizacja: Ożarów Maz/Duchnice, Warszawa
Wiek: 45
Imię: Przemek
Motocykl: R 1200 GS
W siodle: <100 kkm

Re: [OPINIA] Nawigacja Lark 35 AT

Postprzez Turos » Pn sie 26, 2013 11:10 am

to chyba automapa tak ma, bo na swój GPSie NOKII też długo szuka tych satelit po pierwszym włączeniu. Potem nie ma z tym problemu.
...be brave like those Soldiers who die in a battle...
Avatar użytkownika
Turos
Nightmare
 
Posty: 7612
Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 7:26 am
Lokalizacja: Otwock koło WWA
Wiek: 35
Imię: Robert
Motocykl: FZ6 Fazer
W siodle: <100 kkm

Re: [OPINIA] Nawigacja Lark 35 AT

Postprzez goramo » Pn sie 26, 2013 2:57 pm

Moim trzem kumplom z FIPu też Automapa działa na Larku35 bez problemów.
SR50 -> S53 -> ETZ150 -> Intruder M800Z -> CBF1000 -> VFR800FI -> CB1000R -> CB1000R + CB1300SA -> CB1300SA + XL650V -> CB1300SA + HH600 -> CB1300SA + CB1000RA

Always look on the bright side of life :-)
Avatar użytkownika
goramo
Nightmare
 
Posty: 8488
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 7:11 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 43
Imię: Mariusz
Motocykl: Honda x 2
W siodle: 100-200 kkm

Re: [OPINIA] Nawigacja Lark 35 AT

Postprzez Cezar » Śr wrz 11, 2013 11:35 am

Korzystam z tej nawigacji. Potwierdzam, nie wszystkie urządzenia dadzą się parować. Osobiście korzystam z słuchawek kanałowych samsunga. Zalety- można parować z nawigacją i telefonem jednocześnie. Można korzystać z wbudowanego mikrofonu i prowadzić rozmowy. Wada, słuchawki są trochę uciążliwe w użytkowaniu, ale jest na to rada. Kupujemy najtańsze słuchawki nauszne, odłączamy stelaże, a same słuchawki montujemy w kasku. Moduł jest dostosowany do wpinania standardowych słuchawek telefonicznych i komputerowych.
Cezar
Nowicjusz
 
Posty: 3
Dołączył(a): Śr cze 05, 2013 6:18 am
Wiek: 63
Imię: Czarek
Motocykl: Honda cbf 1000 A
W siodle: <100 kkm

Re: [OPINIA] Nawigacja Lark 35 AT

Postprzez Rocik » Śr wrz 11, 2013 8:36 pm

Cezar napisał(a):Korzystam z tej nawigacji. Potwierdzam, nie wszystkie urządzenia dadzą się parować. Osobiście korzystam z słuchawek kanałowych samsunga. Zalety- można parować z nawigacją i telefonem jednocześnie. Można korzystać z wbudowanego mikrofonu i prowadzić rozmowy. Wada, słuchawki są trochę uciążliwe w użytkowaniu, ale jest na to rada. Kupujemy najtańsze słuchawki nauszne, odłączamy stelaże, a same słuchawki montujemy w kasku. Moduł jest dostosowany do wpinania standardowych słuchawek telefonicznych i komputerowych.

Możesz podać model tych słuchawek ? :wallbash:
-----------------------------------------------------
CBF 1000 A '06
LwG dla wszystkich :thumbsup:
Obrazek
Avatar użytkownika
Rocik
Użytkownik
 
Posty: 119
Dołączył(a): Wt sie 06, 2013 11:53 am
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 47
Imię: Tomek
Motocykl: CBF 1000 A '06
W siodle: <100 kkm

Re: [OPINIA] Nawigacja Lark 35 AT

Postprzez slawcbf » Cz wrz 26, 2013 8:09 pm

Co do samego bluetootha to mogę polecić Samsunga HS3000+ słuchawki Panasonica RP-HS46E-K. Nie wiem jak będzie z połączeniem z Larkiem, ale jeżeli ma AD2P to nie powinno być problemu. Same słuchawki nie są douszne tylko płaskie dzięki czemu dość łatwo założyć hełmofon i nawet po długiej jeździe nie ma żadnego dyskomfortu, a instrukcje z navi/muzyka są doskonale słyszalne nawet w moim HJC przy prędkościach autostradowych.
"I travel not to go anywhere, but to go. I travel for travel's sake. The great affair is to move."
Robert Louis Stevenson
slawcbf
Użytkownik
 
Posty: 102
Dołączył(a): So lip 20, 2013 10:22 pm
Lokalizacja: G. Manchester
Wiek: 45
Motocykl: Honda CBF1000a7
W siodle: <100 kkm

Poprzednia strona

Powrót do Dla motocykla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron