Switch to full style
Szyby, wydechy, kanapy, klocki hamulcowe, opony, torby, sakwy, tankbagi, kufry, stelaże, akcesoria elektroniczne (podgrzewane manetki, gpsy, wyświetlacze biegów, woltomierze, termometry), itp.

Regulamin działu

W tym dziale utrzymujemy porządek. Trzymamy się tematu w wypowiedziach! Wszystkie posty nie na temat będą usuwane.
Odpowiedz

Re: Test blokad motocyklowych

Cz wrz 20, 2012 6:39 pm

Bo xena ma głośnik na zewnątrz. Mam oxforda z alarmem i tam wylot wyjca jest umieszczony od wewnątrz pałąka. Zawsze to nieco trudniej ją uspokoić... Wiem że to żadne zabezpieczenie dla konkretnego zawodnika ale na partacza może wystarczy...

Re: Test blokad motocyklowych

Cz wrz 20, 2012 6:59 pm

MrGlub napisał(a):Gumą do żucia wystarczy go zalepić

Proponuję ogłoszenie w prasie, żeby wszyscy chętni się dowiedzieli :bash: :bash: :bash: :mrgreen:

Re: Test blokad motocyklowych

Cz wrz 20, 2012 7:18 pm

Jutro sprawdzę. A do tematu wróciłem po przeczytaniu na forum bmw, jak gościowi skroili dużego GSa. Wynieśli go z zamkniętego terenu pensjonatu, przez rozprutą siatkę, unieszkodliwiając wcześniej alarm (włamali się do aku i odcięli wszystko, widać swojego zasilania chyba nie miał).

Odp: Test blokad motocyklowych

Cz wrz 20, 2012 8:56 pm

Znam troche jednego motocykliste i jak to niektorzy lubia mawiac...milicjanta ;) Zajmuje sie wlasnie glownie sprawami zaginionych pojazdow. Generalnie jak mowi czy moto, czy auto sprawa jest prosta. Jak dobry zlodziej dostanie zlecenie na Twoja fure, to jak bedzie trzeba ufo przyleci i zdematerializuje zielonym promieniem. Ci z wysokiej polki dysponuja taka wiedza i technika, ze niejednokrotnie fachowcow z ASO mogliby zaginac jak im sie podoba. Przed nimi jedyna ochrona to...ubezpieczenie od kradziezy ;) A na zwyklych zlodziejaszkow, najskuteczniejsze sa nietypowe, skampowane wlasne patenty. Dezorientujace przeciwnika, ktory nie ma czasu na dzialania nieszablonowe. Kazda minuta to wieksza szansa na wpadke. W aucie z jakims takim patento-pstrykiem jest latwiej. W motocyklu nie wiem co i gdzie by umiescic, szczegolnie w gaznikowcu. Ale poczaszkowac mozna.

Re: Test blokad motocyklowych

Pt wrz 21, 2012 8:03 am

Możesz np.: czujnik rozłożonej stopki podłączyć do przełącznika typu 1/0. Oprócz złożenia stopki trzeba jeszcze przełącznik przestawić :) a ukryć go łatwo gdzieś pod siedzeniem. W zimę będę coś takiego zakładał u siebie. Widziałem to rozwiązanie w Goldbasie moje chrzestnego :)

Re: Test blokad motocyklowych

Pt wrz 21, 2012 10:00 am

Przy takich lekkich motocyklach, jak CBF, raczej zbędne. Nikt nie będzie próbował odpalać, w busie odjedzie, jak coś... odpukać...

... rada, parkować w miejscach bardziej bezpiecznych z lokalnym monitoringiem

Odp: Test blokad motocyklowych

Pt wrz 21, 2012 11:05 am

turos napisał(a):Możesz np.: czujnik rozłożonej stopki podłączyć do przełącznika typu 1/0. Oprócz złożenia stopki trzeba jeszcze przełącznik przestawić :) a ukryć go łatwo gdzieś pod siedzeniem. W zimę będę coś takiego zakładał u siebie. Widziałem to rozwiązanie w Goldbasie moje chrzestnego :)

Sprytne...nie powiem !

Re: [TEST] blokad motocyklowych

Śr sie 23, 2017 10:37 am

Szybkie pytanie: Szukam disclocka z alarmem i łamie się między Kovix KD6 a Oxford Screamer. Ktoś używał? Posiada? A może warto dopłacić do Xeny albo Abusa?

Re: [TEST] blokad motocyklowych

Śr sie 23, 2017 10:55 am

Mam Oxford Screamer do CB125F - mniejsza średnica bolca (ale może i są większe). Fajnie, że jest przycisk uaktywniający blokadę. Tego patentu brakuje mi w blokadzie XENA (którą też mam, chyba model XX10). W XENA nie podoba mi się patent, że blokada sama wykrywa, że jest na tarczy. Nie wiem czy to tylko mój egzemplarz, ale notorycznie włącza mi się w kufrze w pokrowcu, gdy z nią jeżdżę. Czy to zapięta czy nie.
Organoleptycznie XENA wygląda na lepiej zrobioną. Bateria trzyma 3 rok mimo włączania się w kufrze i nadal głośno piszczy. Oxford też głośno wyje :P

Re: [TEST] blokad motocyklowych

Śr sie 23, 2017 12:11 pm

Tak czy inaczej przed zakupem sprawdz, czy srednica bolca jest kompatybilna z tarcza. U mnie na styk... (abus 6077)
Odpowiedz