[OPINIA] Zestaw do łatania opon

Szyby, wydechy, kanapy, klocki hamulcowe, opony, torby, sakwy, tankbagi, kufry, stelaże, akcesoria elektroniczne (podgrzewane manetki, gpsy, wyświetlacze biegów, woltomierze, termometry), itp.
Regulamin działu W tym dziale utrzymujemy porządek. Trzymamy się tematu w wypowiedziach! Wszystkie posty nie na temat będą usuwane.

[OPINIA] Zestaw do łatania opon

Postprzez marcin » Cz wrz 20, 2012 7:33 pm

Przez trzy lata woziłem pod siedzeniem preparat w sprayu do łatania przebitej opony- firma Motul to stworzyła :) I kiedy był potrzebny to zawiódł na całej linii- nie dość że nie zawulkanizował opony to jeszcze uciekł przez dziurkę w bieżniku tworząc spory pęcherz białej piany :clap: Dobrze że wulkanizator był w pobliżu- za 10 zł zakołkował mi oponę sznurem butylowym bez ściągania koła. Przejechałem na tym kapciu 5 tys km i nic się nie działo. Jednak nauczony doświadczeniem i dla własnego spokoju kupiłem coś takiego:
Zdjęcie4538.jpg

Narzędzia do łatania opon mieszczą się w tej białej tubce. Są to frez, szydło, dwa sznury butylowe, nożyk, klej. Do tego dokupiłem pompkę nożną z manometrem (mieści się pod siedzeniem). Narzędzia z alledrogo (26zl z przesylka), pompka z lidla (17zl). Jak tego uzywac mozna znalezc na youtube. Pompka ma mala wydajnosc ale kolo do 3 atmosfer napompuje. Reszty na szczescie jeszcze nie testowalem :)
Mała uwaga- wulkanizator stwierdził że po takiej naprawie powinno się jak najszybciej rozebrać koło i założyć od środka profesjonalny kołek. Ja na tym sznurku przejeżdziłem ponad 5 tys km z prędkościami różnymi i nic się z oponą nie działo. Jednak sądzę że to tylko tymczasowe rozwiązanie :) Pzdr.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
marcin
Użytkownik
 
Posty: 164
Dołączył(a): Śr sie 10, 2011 10:04 pm
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Imię: Marcin
Motocykl: CBF 1000A

Re: zestaw do łatania opon

Postprzez Avalon » Pt wrz 21, 2012 10:12 am

Pompka z manometrem mieści się pod siedzeniem w CBF1000A :eek:
Co Ty masz za model :question:
U mnie pod siedzniem to co najwyżej cienkie rekawiczki ...
Malcolm Young RIP 1953-2017
Avatar użytkownika
Avalon
Fanatyk
 
Posty: 3097
Dołączył(a): N paź 16, 2011 4:17 pm
Lokalizacja: Dawniej Wa-wa, teraz wieś na Mazowszu
Wiek: 59
Imię: Grzegorz
Motocykl: CBF1000A '8
W siodle: 100-200 kkm

Re: zestaw do łatania opon

Postprzez Smok » Pt wrz 21, 2012 1:24 pm

Avalon napisał(a):Pompka z manometrem mieści się pod siedzeniem w CBF1000A :eek:
Co Ty masz za model :question:
U mnie pod siedzniem to co najwyżej cienkie rekawiczki ...


U mnie dwie butelki piwa i snickers ;) Ostrzegam - puszki się nie mieszczą...


Co do zestawu sam sobie na przyszły sezon sprawię i pompkę w sprayu :)
Pozdrawiam. Jacek.

Obrazek
Avatar użytkownika
Smok
Znawca
 
Posty: 214
Dołączył(a): Śr sie 01, 2012 10:20 am
Lokalizacja: SY - Bytom
Wiek: 44
Imię: Jacek
Motocykl: CBF 1000 `08
W siodle: <100 kkm

Re: zestaw do łatania opon

Postprzez Avalon » Pt wrz 21, 2012 2:37 pm

Smok napisał(a):
Avalon napisał(a):Pompka z manometrem mieści się pod siedzeniem w CBF1000A :eek:
Co Ty masz za model :question:
U mnie pod siedzniem to co najwyżej cienkie rekawiczki ...


U mnie dwie butelki piwa i snickers ;) Ostrzegam - puszki się nie mieszczą...
Co do zestawu sam sobie na przyszły sezon sprawię i pompkę w sprayu :)

Ale narzędzia masz w schowku czy je wywaliłeś ?

Swoją drogą to konstruktorzy CBF'y dali dupy. :eek: Żeby w motocyklu o turystycznych aspiracjach nie wygospodarować porządnego schowka :question: A wiem że można. W poprzednim motocyklu pod siedzeniem mogłem spokojnie zmieścić drobne zkupy (1,5l mineralnej, kilka bułek, kostka masła, wędlina, 3 puszki piwa lub 2 butelki, kanapki ...) lub buty na zmianę, bluzę, grube rękawiczki itp.

Przydało by się w owiewce takie miejsce gdzie można schować aerozol do naprawy kół, zestaw łatek, narzędzia czy inne drobiazgi.
Malcolm Young RIP 1953-2017
Avatar użytkownika
Avalon
Fanatyk
 
Posty: 3097
Dołączył(a): N paź 16, 2011 4:17 pm
Lokalizacja: Dawniej Wa-wa, teraz wieś na Mazowszu
Wiek: 59
Imię: Grzegorz
Motocykl: CBF1000A '8
W siodle: 100-200 kkm

Re: zestaw do łatania opon

Postprzez marcin » So wrz 22, 2012 7:09 am

Avalon napisał(a):Pompka z manometrem mieści się pod siedzeniem w CBF1000A :eek:
Co Ty masz za model :question:
U mnie pod siedzniem to co najwyżej cienkie rekawiczki ...

Tam jest całkiem sporo miejsca. Jeśli wyrzucisz spod siedzenia instrukcję obsługi to zmiescisz tam wspomniany zestaw do łatania opon, spodnie przeciwdeszczowe, multitool, trytki, zapasową żarówkę i blokadę na tarczę. Tak jest u mnie :)
Avatar użytkownika
marcin
Użytkownik
 
Posty: 164
Dołączył(a): Śr sie 10, 2011 10:04 pm
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Imię: Marcin
Motocykl: CBF 1000A

Re: zestaw do łatania opon

Postprzez Smok » N wrz 23, 2012 5:20 pm

Avalon napisał(a):Ale narzędzia masz w schowku czy je wywaliłeś ?


Ja w swoim schowku mam oryginalne narzędzia + klucz 10-12 oraz multitoolsa, blokadę na koło i siatkę. Instrukcje wywaliłem i dwa piwa się mieszczą jeszcze spokojnie - tylko przy zakładaniu zadupka trzeba trochę docisnąć bo te plastikowe ramiona trochę zawadzają ale jakoś się poddają i się zamyka.
Pozdrawiam. Jacek.

Obrazek
Avatar użytkownika
Smok
Znawca
 
Posty: 214
Dołączył(a): Śr sie 01, 2012 10:20 am
Lokalizacja: SY - Bytom
Wiek: 44
Imię: Jacek
Motocykl: CBF 1000 `08
W siodle: <100 kkm

Re: zestaw do łatania opon

Postprzez PeterS » N wrz 23, 2012 7:09 pm

Ja wożę obydwa zestawy. Taki mały schiz z przeszłosci ;)
Spray - przyklejony taśmą pomiedzy płytą kufra a zadupkiem. Chyba jedyne miejsce gdzie nie przeszkadza i się nie grzeje.
W poprzednim moto złapałem gumę na kawałku szkła z butelki, wielkim jak słoń. Nie wyciągalem szkła, tylko wpakowałem połowę "bomby", dobilem powietrzem, po kilkudziesięciu km dobiłem jeszcze powietrza dla pewności. 1 spray wystarczył w sumie na jakies 4 dni, aż znalazłem czas by podjechać do wulkanizacji. W przedpoprzednim moto 3 spraye, ladowane jeden po drugim, nie dały rady - kolo z dętką, dziura jak od szpilki..,
Zestaw naprawczy (sznurek, szydło, klej) w kufrze - na ostatnim zlocie CBFy Złapałem gumę od chyba gwoździa. W okolicznym warsztacie gość nie za bardzo miał czas rozbierać koło, więc załatał dziure tym zestawem, przy mojej niewielkiej pomocy. Bez kleju, "rozwiercania" dziury. Trzyma już ze 3 kkm i nie chce puścić :thumbsup:
Avatar użytkownika
PeterS
Fanatyk
 
Posty: 3165
Dołączył(a): Pn wrz 06, 2010 9:22 am
Lokalizacja: Audiland, woj. małopolskie
Wiek: 47
Motocykl: HH 600+ETZ 250
W siodle: 100-200 kkm

Re: zestaw do łatania opon

Postprzez rupert » N wrz 23, 2012 7:37 pm

Ja też oba wożę :)
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8340
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Re: zestaw do łatania opon

Postprzez trampek » N wrz 23, 2012 7:49 pm

Mi właśnie wulkanizator naprawił oponę takim sznurem. Niestety...dało to niewiele. Po jakiś 500 km jak się sznur trochę starł to zaczął przepuszczać powietrze. Opona była już nieźle wyjechana, doszło do wskaźników zużycia, poza tym była kwadratowa jak nie wiem co - więc zdecydowałem się na wymianę. Ale przyznaję - w chwili beznadziejnej szydło i sznur doraźnie pomogły.
Avatar użytkownika
trampek
Maniak
 
Posty: 1879
Dołączył(a): Pn wrz 19, 2011 7:47 pm
Lokalizacja: Warszawa
Motocykl: Brak
W siodle: <100 kkm

Re: zestaw do łatania opon

Postprzez Glub » Wt wrz 25, 2012 7:03 pm

Hmm. nie kumam jak kawałek sznurka może łatać oponę. Może ktoś mi to wyjaśni łopatologicznie?
Obrazek
Avatar użytkownika
Glub
Nightmare
 
Posty: 7330
Dołączył(a): So sie 04, 2012 2:08 pm
Lokalizacja: Nowodwory
Wiek: 45
Imię: Mikołaj
Motocykl: NC700XD 2012
W siodle: 100-200 kkm

Następna strona

Powrót do Dla motocykla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości