[PYTANIE] GPS do motocykla

Szyby, wydechy, kanapy, klocki hamulcowe, opony, torby, sakwy, tankbagi, kufry, stelaże, akcesoria elektroniczne (podgrzewane manetki, gpsy, wyświetlacze biegów, woltomierze, termometry), itp.
Regulamin działu W tym dziale utrzymujemy porządek. Trzymamy się tematu w wypowiedziach! Wszystkie posty nie na temat będą usuwane.

Re: GPS do motocykla

Postprzez Osu! » N sty 13, 2013 7:11 pm

http://www.navcomm.eu/product_info.php? ... ucts_id=57

Znalazłem lekarstwo na zestaw słuchawkowy do kasku zamkniętego za rozsądne pieniądze i sądze, że nieuwierający sądząc po opiniach w necie...podepne bezpośrednio pod smartfona i mam navi full wypas :clap:
Avatar użytkownika
Osu!
Znawca
 
Posty: 462
Dołączył(a): Cz cze 02, 2011 6:53 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Wiek: 43
Motocykl: XT1200Z

Re: GPS do motocykla

Postprzez PeterS » Pn sty 14, 2013 8:05 am

Osu! napisał(a):http://www.navcomm.eu/product_info.php?cPath=27_42&products_id=57

Znalazłem lekarstwo na zestaw słuchawkowy do kasku zamkniętego za rozsądne pieniądze i sądze, że nieuwierający sądząc po opiniach w necie...podepne bezpośrednio pod smartfona i mam navi full wypas :clap:

Zestawy tej firmy i często typu z powodzeniem używają goście latający na paralotniach z napędem. A z silnikiem (ze szczątkowym tłumikiem) + śmigłem na plecach potrafi być naprawdę głośno :eek:
Avatar użytkownika
PeterS
Fanatyk
 
Posty: 3165
Dołączył(a): Pn wrz 06, 2010 9:22 am
Lokalizacja: Audiland, woj. małopolskie
Wiek: 47
Motocykl: HH 600+ETZ 250
W siodle: 100-200 kkm

Re: GPS do motocykla

Postprzez Osu! » Pn sty 14, 2013 11:46 am

Czyli się nada! :rayof:
Avatar użytkownika
Osu!
Znawca
 
Posty: 462
Dołączył(a): Cz cze 02, 2011 6:53 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Wiek: 43
Motocykl: XT1200Z

Re: GPS do motocykla

Postprzez pat_pat » Pn sty 14, 2013 12:50 pm

Słuchawki Creative ep 630 wejdą pod kask.
Taki mamy klimat
Avatar użytkownika
pat_pat
Fanatyk
 
Posty: 2838
Dołączył(a): Wt lis 22, 2011 10:03 am
Lokalizacja: Biskupiec pow. olsztyński
Wiek: 45
Imię: męskie
Motocykl: Honda CBF 600 SA
W siodle: <100 kkm

Re: GPS do motocykla

Postprzez Osu! » Pn sty 14, 2013 1:43 pm

pat_pat napisał(a):Słuchawki Creative ep 630 wejdą pod kask.


A próbowałeś z nimi dłużej pojezdzić...czuć jakiś dyskomfort....??
No i rozumiem, że wtedy musowo opcja kominiarki by przy zakładaniu kasku dało rady głowe przełożyć i żeby nie obruszyćsłuchawek...?
Avatar użytkownika
Osu!
Znawca
 
Posty: 462
Dołączył(a): Cz cze 02, 2011 6:53 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Wiek: 43
Motocykl: XT1200Z

Re: GPS do motocykla

Postprzez pat_pat » Pn sty 14, 2013 2:19 pm

Słuchawki są dokanałowe więc działają trochę jak stopery.
Oczywiście, że zależnie od budowy ucha mogą wypadać bez kominiarki. - Ja jeżdżę w kominiarce bo mam niewypinane wnętrze kasku.
Dlatego można na allegro kupić podróbki za 20 zł.
Do tych na rzepie musisz mieć kask dobrze tłumiący hałas.
Taki mamy klimat
Avatar użytkownika
pat_pat
Fanatyk
 
Posty: 2838
Dołączył(a): Wt lis 22, 2011 10:03 am
Lokalizacja: Biskupiec pow. olsztyński
Wiek: 45
Imię: męskie
Motocykl: Honda CBF 600 SA
W siodle: <100 kkm

Re: GPS do motocykla

Postprzez rupert » Pn sty 14, 2013 9:46 pm

Testowałem dokanałowe i douszne. Już nawet nie próbuję zakładać. Do godziny jakoś ujdzie, potem wrażenie jakby po uszach przejechał czołg. Na trasie do Kretowin pocisnąłem jakieś 300km i od tego czasu dałem sobie spokój. Ale ten navcomm mnie zainteresował. Jakby jeszcze znaleźć miejsce na mp3, to można zapomnieć o kabelkach :thumbsup:
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8340
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Re: GPS do motocykla

Postprzez igrazka » Pn sty 14, 2013 10:48 pm

MrGlub napisał(a):Jeśli ktoś ma telefon z Droidem to polecam offline nawigację - navigon.
w razie czego priv


Z Nawigacją w smartfonie jest jeden problem: telefon lubi się latem przegrzać i przestaje ładować. Miałam HTC Desire Z, a teraz iPhone'a. Przy temperaturach powyżej 30 stopni oba telefony wyłączały się. Dodatkowo jest bardzo trudny w obsłudze w rękawiczkach motocyklowych. Dlatego teraz rozważam zakup dedykowanego GPS-a z BT. Prawdopodobnie wybór panie na Tomtom Rider - obsługa głosowa przez BT, jest kompatybilny z zestawem Scala Rider.
Obrazek
Obrazek

Moja Siwa Czapla: galeria zdjęć NC700X DCT

Honda Rebel 250 '86 > Honda CBF600N '04 > Honda Forza 250 '08 > Honda NC700X DCT '12 > Honda Forza 250 '08 (ta sama!!)
Avatar użytkownika
igrazka
Miłośnik
 
Posty: 656
Dołączył(a): Pt sty 11, 2013 8:50 pm
Lokalizacja: Warszawa - Natolin
Wiek: 52
Motocykl: chwilowo brak
W siodle: <100 kkm

Re: GPS do motocykla

Postprzez Glub » Wt sty 15, 2013 7:02 am

igrazka napisał(a):Z Nawigacją w smartfonie jest jeden problem: telefon lubi się latem przegrzać i przestaje ładować. Miałam HTC Desire Z, a teraz iPhone'a. Przy temperaturach powyżej 30 stopni oba telefony wyłączały się. Dodatkowo jest bardzo trudny w obsłudze w rękawiczkach motocyklowych. Dlatego teraz rozważam zakup dedykowanego GPS-a z BT. Prawdopodobnie wybór panie na Tomtom Rider - obsługa głosowa przez BT, jest kompatybilny z zestawem Scala Rider.


Jeśli to scala rider Solo to on działał z moim ajfonem 3g tylko z rozmowami. Ani muzyka ani komunikaty głosowe z navi nie chodziły.
Nie mam pojęcia jak wyższe modele ajfonów. Teraz mam droida ale planuje coś na WP7.7/8
A najlepsza navigacja to była wtedy gdy Malgosia siedziała z tyłu i na podstawie mapy mówiła gdzie jechać :-D

Obrazek
Avatar użytkownika
Glub
Nightmare
 
Posty: 7330
Dołączył(a): So sie 04, 2012 2:08 pm
Lokalizacja: Nowodwory
Wiek: 45
Imię: Mikołaj
Motocykl: NC700XD 2012
W siodle: 100-200 kkm

Re: GPS do motocykla

Postprzez Osu! » Wt sty 15, 2013 2:37 pm

no mój plecaczek wlaśnie tak robi....kladzie mi mapę laminowaną na plecach w czasie jazdy i sprawdza czy dobrze jedziemy.... :smoke:

Ale z racji tak dlugiej/dalekiej wyprawy jaką planujemy to może tylko doprowadzić do kłotni...stąd też dla wygody i pogody ducha na wyprawie wybrałem nawi... :thumbsup:

Rzecz jasna wezmę opcję z tymi specjalnymi sluchawkami.....
Avatar użytkownika
Osu!
Znawca
 
Posty: 462
Dołączył(a): Cz cze 02, 2011 6:53 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Wiek: 43
Motocykl: XT1200Z

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dla motocykla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości