[PYTANIE] GPS do motocykla

Szyby, wydechy, kanapy, klocki hamulcowe, opony, torby, sakwy, tankbagi, kufry, stelaże, akcesoria elektroniczne (podgrzewane manetki, gpsy, wyświetlacze biegów, woltomierze, termometry), itp.
Regulamin działu W tym dziale utrzymujemy porządek. Trzymamy się tematu w wypowiedziach! Wszystkie posty nie na temat będą usuwane.

Re: GPS do motocykla

Postprzez igrazka » Śr sty 16, 2013 11:37 am

Osu! napisał(a):no mój plecaczek wlaśnie tak robi....kladzie mi mapę laminowaną na plecach w czasie jazdy i sprawdza czy dobrze jedziemy.... :smoke:

Ale z racji tak dlugiej/dalekiej wyprawy jaką planujemy to może tylko doprowadzić do kłotni...stąd też dla wygody i pogody ducha na wyprawie wybrałem nawi... :thumbsup:

Rzecz jasna wezmę opcję z tymi specjalnymi sluchawkami.....


A sprawdzałeś czy te specjalne słuchawki działają też z muzyką? Kupiłam kiedyś podobny komplet i działały tylko rozmowy, muzyka w ogóle nie szła. Ale to może była kwestia ustawień w moim szajsungu...
Obrazek

Moja Siwa Czapla: galeria zdjęć NC700X DCT

Honda Rebel 250 '86 > Honda CBF600N '04 > Honda Forza 250 '08 > Honda NC700X DCT '12 > Honda Forza 250 '08 (ta sama!!)
Avatar użytkownika
igrazka
Miłośnik
 
Posty: 656
Dołączył(a): Pt sty 11, 2013 8:50 pm
Lokalizacja: Warszawa - Natolin
Wiek: 52
Motocykl: chwilowo brak
W siodle: <100 kkm

Re: GPS do motocykla

Postprzez Osu! » Cz sty 17, 2013 6:40 pm

nie, nie sprawdzalem... :(
Też mam szajsunga z androidem...zadzwonie do sprzedawcy i się wywiem wszystkiego ;)
Avatar użytkownika
Osu!
Znawca
 
Posty: 462
Dołączył(a): Cz cze 02, 2011 6:53 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Wiek: 43
Motocykl: XT1200Z

Re: GPS do motocykla

Postprzez compare » Pt sty 18, 2013 9:22 pm

Po lekturze forum i wywiadzie tu i tam, drogą kupna nabyłem LARKA 35AT. Sama navi wykonana bardzo solidnie, trudno powiedzieć jak będzie się sprawiać na motorku, jak będzie znosić ewentualny deszcz, kurz, ale wygląda OK. Prawdę mówiąc nie przewiduję eksploatacji w jakimś ekstremalnym deszczu, raczej chodzi mi o to, żeby wytrzymała zjazd pod wiatę przystanku i schowanie do kufra w razie czego :msn-wink:
Masa wyposażenia dodatkowego, a szczególnie przypadł mi do gustu uchwyt na kierownicę. Wykonany z metalu, masywny, sprawia wrażenie bardzo solidnego, raczej nie powinno być jakiegoś telepania navi, jak w uniwersalnych uchwytach z etui o których pisałem wcześniej.
Pamięć wewnętrzna spokojnie pozwoliła na dogranie AutoMapy europy do oryginalnej mapy Larka, wszystko śmiga super, testowałem 3 dni w aucie.
Szukam jakiejś słuchawki do sparowania z navi przez bluetooth. Wyszukałem coś takiego:
http://allegro.pl/mw600-sluchawki-stere ... 59691.html
Może ktoś używa takie słuchawki? Współpracować powinny z tym typem navi bo piszą, że " MW600 wspiera interfejs Bluetooth 2.1 z profilem A2DP", poza tym fajne te słuchawki dokanałowe pod kask, a ten pierdzielnik mały można schować pod ubraniem.
Co sądzicie? Może ktoś używa z telefonem?
Avatar użytkownika
compare
Użytkownik
 
Posty: 155
Dołączył(a): So paź 13, 2012 6:37 pm
Lokalizacja: MŁAWA
Wiek: 54
Imię: Marian
Motocykl: SUZUKI GSX 1250
W siodle: <100 kkm

Re: GPS do motocykla

Postprzez Młynarz » N sty 20, 2013 8:56 am

heja
sorki a obsuwe ale jakos sie nie mogłem zebrac..

sparowalem wczoraj larka 35at z midland btnext ..iiii dupa :(
połaczył sie w zasadzie bez problemu - trzeba zachowac tylko odpowiednia kolejnosc parowania ale dzwiek w słuchawce interkomu masakra
tnie tak niemozliwie komunikaty ze nie sposób zrozumiec o co marzenie z automapy chodzi. Dramat normalnie..
Mam wrzucony najnowszy FW w midlandzie , niestety nie znalazłem zadnego do larka ..moze jak cos wypuszcza to poprawi komunikacje po BT.Na razie jest lipa a jak...


połaczenie telefonu z BtNext działa zajebiscie - nic nie tnie wszystko płynnie
jesli ktos ma taki zestaw BTNext +lark 35at i nie ma problemów - dajcie znac -moze mój lark jakis dziabniety


pozdrówki
młynarz

Młynarz napisał(a):ja ma midlanda bt next z BT ale jeszcze nie parowałem - wsadziłem navi do samochodu na testy
moze jutro przytargam na góre i sie pobawie
Życie jest za krótkie na jeżdzenie dieslem
Avatar użytkownika
Młynarz
Użytkownik
 
Posty: 40
Dołączył(a): Cz sty 26, 2012 7:31 am
Lokalizacja: Warszawa
Motocykl: Honda CBF 1000
W siodle: <100 kkm

Re: [PYTANIE] GPS do motocykla

Postprzez Piotrek » Pt kwi 26, 2013 1:55 pm

Na Malowniczej w Hondzie reklamuja nawigacje motocyklowa z uchwytem, dozywotnia aktualizacja map itp. Ktos cos wie na temat tego urzadzenia? Jakies opinie? Wiem, drogo, w porownaniu z LArkiem, ale np. z Garminem motocyklowym to juz nie tak bardzo

http://www.hondaplaza.pl/upload/hondapl ... r_opis.pdf
Piotrek
Fanatyk
 
Posty: 3327
Dołączył(a): Cz cze 16, 2011 7:35 pm
Wiek: 54
Motocykl: HD Fat Boy, gaznik,

Re: [PYTANIE] GPS do motocykla

Postprzez Osu! » Cz maja 16, 2013 2:26 pm

a co sądzicie o tym...?

http://motoluka.pl/interkom-motocyklowy ... p-397.html

tu ktoś się pokusił o test skromny...
http://www.grupy.v10.pl/Interkom,przewo ... 10_07.html

Jakby tak podpiąć pod gniazdo zapaliniczki...
Mogłbym sluchać komend Nawigacji i czasem pogadac z pasażerką....ktoś coś o tym słyszał...??
Cena jest atrakcyjna....nie musze miec bezprzewodówki...wybieram cenę :smoke:
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
Osu!
Znawca
 
Posty: 462
Dołączył(a): Cz cze 02, 2011 6:53 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Wiek: 43
Motocykl: XT1200Z

Re: [PYTANIE] GPS do motocykla

Postprzez Osu! » Cz maja 16, 2013 2:47 pm

http://www.moto-akcesoria.pl/sluchawki-stereo,p,53754

taki zestawik też by mi styknał...gdyby nie ta cena :scared:
wole już troche dopłacić i mieć coś a'la Intercom... :thumbsup:
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
Osu!
Znawca
 
Posty: 462
Dołączył(a): Cz cze 02, 2011 6:53 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Wiek: 43
Motocykl: XT1200Z

Re: [PYTANIE] GPS do motocykla

Postprzez igrazka » Pn maja 20, 2013 4:16 pm

Po długich namysłach i napalaniu się na TomTom Ridera, który niestety kosztuje ponad 1600 zł, otworzyłam dziś magazyn MOTOCYKL i zobaczyłam reklamę Larka Freebird 35 AT. Zajrzałam na forum, poczytałam opinie i podjechałam do najbliższego Euro AGD, by sprawdzić towar organoleptycznie. Ku niezadowoleniu sprzedawcy domagałam się uruchomienia sprzętu i to na zewnątrz, na słońcu. Stwierdziłam, że ów GPS jest dość zacny i kupiłam go.
Ze zwykłym Larkiem 35 byłam już w Rumunii i spisywał się przyzwoicie, tylko czasem ładowanie szwankowało w upale. Lark 35AT zaskoczył mnie ilością akcesoriów w cenie podstawowej - dwa uchwyty: samochodowy z daszkiem i motocyklowy z daszkiem i ładowarką podpinaną bezpośrednio do akumulatora motocykla. Dwie baterie w zestawie. Klasyczna ładowarka samochodowa, kabelek USB-MircoUSB, rysik zakończony z jednej strony płaskim śrubokrętem, dzięki czemu można szybko odkręcić GPS i schować do schowka lub kufra... Duże ikonu w menu i w miarę wygodna obsługa w rękawiczce (z rysikiem precyzja jest lepsza, ale i tak podczas jazdy nie ma co grzebać w Navi). No po prostu full wypas i to wszystko za jedynie 359 zł.
Mieli też w sklepie starszego TomToma Rider 3 za "jedyne" 900 zł, ale uznałam, że nawet jeśli ten Lark się nie sprawdzi i kupiłabym tego starszego Tomtoma, to i tak razem wyjdzie mi dużo taniej niż nowiutki TomTom za 1699zł, do którego trzeba jeszcze dokupić stację dokującą z ładowarką (za ok. 500zł).

Bluetooth rzeczywiście nie paruje się z Cardo Solo, ale podobno już Scala Rider G4 ma słuchawki stereofoniczne, więc powinno działać. Lark nie działa też z iPhonem, połączył się natomiast ze słuchawkami od Nokii, a teraz ładuję stereofoniczne słuchawki Motoroli, żeby sprawdzić czy się połączy.

Jeśli chodzi o jasność ekranu, to może jest gorzej niż w Zumo czy TomTom, ale nie jest tragicznie. Jak mówię, jeździłam w słońcu po Rumunii ze zwykłym Larkiem i skoro tamten dawał radę, to jestem przekonana, że ten poradzi sobie jeszcze lepiej. Z nawigacją w smartfonie jest o tyle kiepsko, że telefon lubi się przegrzać i zawiesić lub wyłączyć (dotyczy i Androida i iPhone'a), zwłaszcza w upalne dni.

Dużym plusem Larka jest możliwość wgrania na karcie SD niemal dowolnej nawigacji, a więc nie jesteśmy ograniczeni do fabrycznie preinstalowanej LarkMap, która wygląda zresztą całkiem przyzwoicie i ewidentnie jest wzorowana na TomTomie.

Jeszcze jedna mała uwaga. Panowie sprzedawcy nie mają pojęcia, co sprzedają. Najpierw pan mnie poinformował, że Lark nie ma BT, a później usiłował mi sprzedać komplet z jedną baterią. Na szczęście z opisu wiedziałam, że jest zarówno Bluetooth, jak i zapasowa bateria. Więc nie ze mną takie ściemnianie ;-)


Tak czy inaczej, czas na testy! :clap:

Obrazek
Obrazek

Moja Siwa Czapla: galeria zdjęć NC700X DCT

Honda Rebel 250 '86 > Honda CBF600N '04 > Honda Forza 250 '08 > Honda NC700X DCT '12 > Honda Forza 250 '08 (ta sama!!)
Avatar użytkownika
igrazka
Miłośnik
 
Posty: 656
Dołączył(a): Pt sty 11, 2013 8:50 pm
Lokalizacja: Warszawa - Natolin
Wiek: 52
Motocykl: chwilowo brak
W siodle: <100 kkm

Re: [PYTANIE] GPS do motocykla

Postprzez Glub » Pn maja 20, 2013 6:55 pm

Anka, A sprawdzałaś czy paruje się ten Lark z Midlandem BT Next?

BTW- czemu masz tak ogromne spalanie?
Obrazek
Avatar użytkownika
Glub
Nightmare
 
Posty: 7330
Dołączył(a): So sie 04, 2012 2:08 pm
Lokalizacja: Nowodwory
Wiek: 45
Imię: Mikołaj
Motocykl: NC700XD 2012
W siodle: 100-200 kkm

Re: [PYTANIE] GPS do motocykla

Postprzez 4kowal » Pn maja 20, 2013 7:15 pm

MrGlub napisał(a):Anka, A sprawdzałaś czy paruje się ten Lark z Midlandem BT Next?

BTW- czemu masz tak ogromne spalanie?

Mnie się kiedyś sparował. Z tego co pamiętam najlepiej parować na odludziu. Bo midland wyszukuje wszystkie urzadzenia BT w zasięgu i niekoniecznie próbuje się parować akurat Larkiem.
Obrazek
Avatar użytkownika
4kowal
Maniak
 
Posty: 1305
Dołączył(a): Cz sie 11, 2011 12:38 pm
Lokalizacja: Legionowo
Wiek: 41
Imię: Michał
Motocykl: CBF600SA '08
W siodle: <100 kkm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dla motocykla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości