[PYTANIE] GPS do motocykla

Szyby, wydechy, kanapy, klocki hamulcowe, opony, torby, sakwy, tankbagi, kufry, stelaże, akcesoria elektroniczne (podgrzewane manetki, gpsy, wyświetlacze biegów, woltomierze, termometry), itp.
Regulamin działu W tym dziale utrzymujemy porządek. Trzymamy się tematu w wypowiedziach! Wszystkie posty nie na temat będą usuwane.

Re: [PYTANIE] GPS do motocykla

Postprzez redzian » Śr maja 22, 2013 11:30 pm

Wracajac do tematu...
Ja osobiscie korzystam ze smartfona + google maps. Najlepsze co moze byc w tym zestawie to mozliwosc zajebistego skonfigurowania mapy na komputerze (kto choc raz planowal w miare zaawansowana trase na google maps to wie), zapisania na koncie google i pozniej odczytania tej mapy ze smartfona. Jade tymi drogami, ktore sobie wczesniej ustawie a nie tak jak w nawigacjach - najszybsza, najkrotsza, pieszo, na sankach... w nawigacjach jadac dluzszy odcinek, trasa poprowadzi automatycznie, wybrana przez Navi i omija wiele ciekawych odcinkow, przez ktore wlasnie chcialbym przejechac. Wiem, ze w nawigacjach mozna sobie dodac punkty (takie pit-stopy) ale to nie to samo.
Z google maps jesli jestem juz za granica i nie mam dostepu do WiFi zeby wczytac kolejny odcinek na dany dzien jazdy to wlaczam na 30sek. pakiet danych (internet) i pobiera mapke zapisana w koncie google. Tak robilem we Wloszech i w Austrii i za takie jedno pobranie nie pociagnelo z konta wiecej jak 50euro-centow, bo oczywiscie po pobraniu od razu wylaczamy pakiet danych.

Jedynym minusem moze byc fakt przegrewania sie telefonow, tym bardziej podlaczonych do ladowania... wiem, to spore utrudnienie. Sam sie na tym przejechalem. Poniekad rozwiazalem ten problem wyciagajac kabel ladowania z gniazda ladowarki i podpinajac go pod przenosna ladowarke (taki akumulatorek) - tam chyba jest mniejsze napiecie i wolniej ladowalo.

I teraz mam pytanie... czy spotkal sie ktos z taka nawigacja, w ktorej trase (taka rozbudowana, a nie najszybsza, najkrotsza...) mozemy w pelni skonfikurowac na komputerze a pozniej przerzucic do nawigacji?
Avatar użytkownika
redzian
Miłośnik
 
Posty: 506
Dołączył(a): N kwi 22, 2012 9:23 pm
Lokalizacja: Nürnberg / Bielsko-Biała
Wiek: 37
Imię: Michał
Motocykl: CBF 600SA '06
W siodle: <100 kkm

Re: [PYTANIE] GPS do motocykla

Postprzez Brylant86 » Cz maja 23, 2013 5:18 am

Zgadzam się, (w moim przypadku) HTC Desire HD z mapami i nawigacją Google działa świetnie.
Do tego jeszcze jest apka Moje Trasy. Uruchamiam rejestrację trasy i można jechać i szukać wrażeń. Trasę później można zapisać na konto Google lub na kartę SD.
Ładowanie rozwiązałem w sposób mało inwazyjny. Zapalniczka pod siedzeniem i przeciągnąłem kabel USB na kierownicę. Mała wtyczka nie razi po oczach.

Dodatkowo, mam możliwość gadania przed tel, który jest w uchwycie bez zdejmowania kasku - w trybie głośno mówiącym. :msn-wink: Nie jadąc oczywiście.

A uchwyt mam od: http://www.rammount.com/
Pozdrawiam,
Łukasz

Sprzedam Hondę CBF1000 2007 http://hoonda.pl/viewtopic.php?f=36&t=5815
Avatar użytkownika
Brylant86
Miłośnik
 
Posty: 627
Dołączył(a): Cz cze 28, 2012 6:54 pm
Lokalizacja: Mała Wieś
Wiek: 37
Imię: Łukasz
Motocykl: CBF1000
W siodle: <100 kkm

Re: [PYTANIE] GPS do motocykla

Postprzez 4kowal » Cz maja 23, 2013 7:13 am

Wydaje mi się, że Tom Tom ma opcję edycji mapy na komputerze i przeniesienia jej na nawigację.
Ja używam iGO i najbardziej brakuje mi funkcji "prowadź w pobliżu". Mogę sobie oczywiście wybrać punkty pośrednie trasy, np miasta, ale wtedy prowadzi mnie przez centrum tych miast. Dodatkowo jak przejadę 300 metrów obok punktu przelotowego to każe mi zawracać dokładnie do tego punktu, zamiast odznaczyć punkt i kierować do następnego.
Obrazek
Avatar użytkownika
4kowal
Maniak
 
Posty: 1305
Dołączył(a): Cz sie 11, 2011 12:38 pm
Lokalizacja: Legionowo
Wiek: 41
Imię: Michał
Motocykl: CBF600SA '08
W siodle: <100 kkm

Re: [PYTANIE] GPS do motocykla

Postprzez Osu! » Cz maja 23, 2013 8:32 am

redzian napisał(a):Wracajac do tematu...
Ja osobiscie korzystam ze smartfona + google maps. Najlepsze co moze byc w tym zestawie to mozliwosc zajebistego skonfigurowania mapy na komputerze (kto choc raz planowal w miare zaawansowana trase na google maps to wie), zapisania na koncie google i pozniej odczytania tej mapy ze smartfona. Jade tymi drogami, ktore sobie wczesniej ustawie a nie tak jak w nawigacjach - najszybsza, najkrotsza, pieszo, na sankach... w nawigacjach jadac dluzszy odcinek, trasa poprowadzi automatycznie, wybrana przez Navi i omija wiele ciekawych odcinkow, przez ktore wlasnie chcialbym przejechac. Wiem, ze w nawigacjach mozna sobie dodac punkty (takie pit-stopy) ale to nie to samo.
Z google maps jesli jestem juz za granica i nie mam dostepu do WiFi zeby wczytac kolejny odcinek na dany dzien jazdy to wlaczam na 30sek. pakiet danych (internet) i pobiera mapke zapisana w koncie google. Tak robilem we Wloszech i w Austrii i za takie jedno pobranie nie pociagnelo z konta wiecej jak 50euro-centow, bo oczywiscie po pobraniu od razu wylaczamy pakiet danych.

Jedynym minusem moze byc fakt przegrewania sie telefonow, tym bardziej podlaczonych do ladowania... wiem, to spore utrudnienie. Sam sie na tym przejechalem. Poniekad rozwiazalem ten problem wyciagajac kabel ladowania z gniazda ladowarki i podpinajac go pod przenosna ladowarke (taki akumulatorek) - tam chyba jest mniejsze napiecie i wolniej ladowalo.

I teraz mam pytanie... czy spotkal sie ktos z taka nawigacja, w ktorej trase (taka rozbudowana, a nie najszybsza, najkrotsza...) mozemy w pelni skonfikurowac na komputerze a pozniej przerzucic do nawigacji?


Fajnie ze o tym napisałeś....
właśnie mam zamiar zrobić podobnie...choć wstępnie wgrałem sobie darmową nawigację offline na androida i mam zamiar nie używać google maps do nawigacji właśnie ze względu na konbieczność pozyskiwania mapek...
Ja generalnie wole jechać na spontan ew. mapę laminowaną schowaną pod szybką.... :)
Stąd nie potrzebuje aż tak baaardzo nawi...jedynie do szukania adresu/campingu/hotelu/atrakcji....ale to kwestia podejscia do tematu zwiedzania... ;)
Ale Twoje wskazówki cenne...dzięki...
Avatar użytkownika
Osu!
Znawca
 
Posty: 462
Dołączył(a): Cz cze 02, 2011 6:53 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Wiek: 43
Motocykl: XT1200Z

Re: [PYTANIE] GPS do motocykla

Postprzez redzian » Cz maja 23, 2013 8:43 am

Osu! napisał(a):właśnie mam zamiar zrobić podobnie...choć wstępnie wgrałem sobie darmową nawigację offline na androida i mam zamiar nie używać google maps do nawigacji właśnie ze względu na konbieczność pozyskiwania mapek...


Wlasnie najwazniejszego nie uwzglednilem... Jak jestesmy juz w trasie to nie pozyskujemy map tylko 'TRASE' zapisana na koncie google. Sama Mape Google musimy pobrac wczesniej na smartfona (jak jeszcze jestesmy w domu, przez WiFi) - pobieramy mapy z tych terenow, w ktore zamierzamy sie udac. Nie sa to panstwa tylko zaznacza sie na telefonie dany obszar (takim kwadratem) i w zaleznosci od tego jaki ten obszar jest duzy to mapa zawiera np- od 10MB do 70MB (taka mialem najwieksza). BTW... jadac ostatnio do Wloch z niemiec, musialem pobrac 3 takie 'odcinki' z google maps na tel.

I jak juz mamy zapisana Google Maps na telefonie, to mozemy z niej korzystac Offline, wlaczajac tylko GPS.
Jezeli chcemy miec wczesniej zaplanowana trase to pobieramy ja z konta (tak jak wyzej opisane) lub mozemy miec sama mape z przyblizeniem do 200m... tak jak przy podlaczeniu telefonu do internetu.

Aaaa... i jeszcze jedna sprawa... w tel z androidem musimy zainstalowac jeszcze aplikacje, ktora bedzie nam podtrzymywala wlaczony ekran w smartfonie. No chyba, ze mamy S.Galaxy S4, to ta opcja tam juz jest bez aplikacji :P
Avatar użytkownika
redzian
Miłośnik
 
Posty: 506
Dołączył(a): N kwi 22, 2012 9:23 pm
Lokalizacja: Nürnberg / Bielsko-Biała
Wiek: 37
Imię: Michał
Motocykl: CBF 600SA '06
W siodle: <100 kkm

Re: [PYTANIE] GPS do motocykla

Postprzez Osu! » Cz maja 23, 2013 9:21 am

o kurna, faktycznie..ale czaem mnie ten Android irytuje...apke trzeba na wszystko... :(
A to nawigacja (program) sama nie pilnuje by wyświetlacz pracował....?...chyba tak! Mam jakąś darmówke co prawda ale chyba tam są opcje...nawet tryb nocny/dzienny...
Sprawdze w domu w wolnej chwili :)
Avatar użytkownika
Osu!
Znawca
 
Posty: 462
Dołączył(a): Cz cze 02, 2011 6:53 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Wiek: 43
Motocykl: XT1200Z

Re: [PYTANIE] GPS do motocykla

Postprzez redzian » Cz maja 23, 2013 1:40 pm

Wlasnie o to chodzi, ze nie pilnuje, bo w google maps zeby jechac na nawigacji musisz miec caly czas dostep do internetu...
To dziala tak, ze masz mape wczytana, wraz z twoja trasa w 2D (nie w 3D) i widzisz punkt (strzalke) na mapie - tam gdzie obecnie jestes.
Nie pokazuje ze za 200m skrec w prawo tylko spogladasz na mape i sam widzisz gdzie w danym momencie skrecic bo widzisz niebieska, pogrubiona linie (zaplanowana wczesniej mapa). A punkt w ktorym jestes (ta strzalka) jest zawsze wysrodkowana, tylko mapa sie przesuwa, tak jak jedziesz. Po prostu jak w nawi ale w trybie 2D bez komend glosowych i graficznych.
Ostatnio edytowano Cz maja 23, 2013 1:53 pm przez redzian, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
redzian
Miłośnik
 
Posty: 506
Dołączył(a): N kwi 22, 2012 9:23 pm
Lokalizacja: Nürnberg / Bielsko-Biała
Wiek: 37
Imię: Michał
Motocykl: CBF 600SA '06
W siodle: <100 kkm

Odp: [PYTANIE] GPS do motocykla

Postprzez 4kowal » Cz maja 23, 2013 1:48 pm

W trybie mapy google faktycznie nie podtrzymuje ekranu ale w trybie nawigacji już tak.
Obrazek
Avatar użytkownika
4kowal
Maniak
 
Posty: 1305
Dołączył(a): Cz sie 11, 2011 12:38 pm
Lokalizacja: Legionowo
Wiek: 41
Imię: Michał
Motocykl: CBF600SA '08
W siodle: <100 kkm

Re: [PYTANIE] GPS do motocykla

Postprzez Osu! » Cz maja 23, 2013 3:07 pm

...a, no to słabe to google maps!..nie bede używał :thumbdown:

No to czemu sobie nie zainstalujecie darmowych offlinowych (totalny brak konieczności łaczenia się z internetem) nawigacji..?! :pokey:

np (rzecz jasna na Androida podaje):
MapFactor Navigator
NavFree

Sciągnąłem sobie już Czechy, Austrie, Szwajcarię, Niemcy, Włochy, Francje :thumbup:
A jak zachce Benelux albo coś innego to zajade do Macdonalda i sobie ściągne brakującą mapę ;)
Avatar użytkownika
Osu!
Znawca
 
Posty: 462
Dołączył(a): Cz cze 02, 2011 6:53 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Wiek: 43
Motocykl: XT1200Z

Re: [PYTANIE] GPS do motocykla

Postprzez redzian » Cz maja 23, 2013 3:42 pm

Osu! napisał(a):No to czemu sobie nie zainstalujecie darmowych offlinowych (totalny brak konieczności łaczenia się z internetem) nawigacji..?! :pokey:


Jasne, masz racje. Jest to niewatpliwie mega wygodne, tymbardziej, ze jest za free. Ale moim 'przypadek' opisalem wczesniej:

redzian napisał(a):I teraz mam pytanie... czy spotkal sie ktos z taka nawigacja, w ktorej trase (taka rozbudowana, a nie najszybsza, najkrotsza...) mozemy w pelni skonfikurowac na komputerze a pozniej przerzucic do nawigacji?


Ustawiajac mape google na komputerze podaje punkt A i punkt B, a pozniej zaczynaja sie czary... tzn. czytam w internecie przez co, gdzie lepiej (czyt. ciekawiej) przejechac, wlaczam tryb ''Mapa terenu'' zeby zobaczyc gdzie i jakie gory, czy tunelem, czy serpentynami, wlaczam ''tryb zdjec'' zeby zobaczyc na widoki i czasami (jak jest dostepny oczywiscie) to wlaczam tryb ''street view'' i przegladam rozne odcinki.
I pozniej przesuwam dane odcinki recznie dzieki czemu otrzymuje dokladnie taka trasa jaka chce przejechac (a nie - najszybsza, najkrotsza, ekonomiczna, czy po drogach gruntowych :mrgreen: )

I wlasnie dla tych funkcji potrafie przebolec brak komunikatow glosowych, graficznych, dodatkowa app'ke do potrzymania ekranu i przegrewajacy sie telefon na gniazdku zapalniczki (przelaczal wtedy na baterie przenosna).

I to cale zamieszanie tylko dlatego, ze nie spotkalem sie jeszcze z Nawigacja, ktora umozliwia chociaz w polowie tak rozbudowany konfigurator trasy. :) Wlasnie dlatego :)
Avatar użytkownika
redzian
Miłośnik
 
Posty: 506
Dołączył(a): N kwi 22, 2012 9:23 pm
Lokalizacja: Nürnberg / Bielsko-Biała
Wiek: 37
Imię: Michał
Motocykl: CBF 600SA '06
W siodle: <100 kkm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dla motocykla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości