[PYTANIE] GPS do motocykla

Szyby, wydechy, kanapy, klocki hamulcowe, opony, torby, sakwy, tankbagi, kufry, stelaże, akcesoria elektroniczne (podgrzewane manetki, gpsy, wyświetlacze biegów, woltomierze, termometry), itp.
Regulamin działu W tym dziale utrzymujemy porządek. Trzymamy się tematu w wypowiedziach! Wszystkie posty nie na temat będą usuwane.

Re: [PYTANIE] GPS do motocykla

Postprzez Gasior » Pt maja 24, 2013 8:42 pm

A ja właśnie dostałem staruchną już nuvi 760, która na starych mapach i ze starym softem chodziła jak mucha w smole.. o dziwo po podłączeniu do komputera i szybkiej rejestracji wciągnął jedną dziurką aktualizacją i po delikatnych czarach marach :witch: również i nową mapkę...
Przyspieszył jak rażony piorunem, więc jeśli macie dostęp do starszych modeli to śmiało namawiajcie wujków/ciocie/babcie/kumpli, coby oddali stary sprzęt bo da się go reanimować.

Jakby była potrzeba to i wymiana baterii trwa domowym sposobem nie dłużej niż 15 min i kosztuje 60zł...

tak czy inaczej w środę wybieramy się na małą wycieczkę do Budapesztu (zapraszam :-) ), gdzie sprawdzimy działanie tego garminka, oraz czasowej wersji androidowskiej nawigacji offline Sygic.
W jeździe po Polsce świetnie sobie daje radę (choć faktycznie grzeje się w tankbagu na słoneczku...).

Dla ludzisków planujących kupno takiego uchwytu na kierownicę do navi - proponuję kupić odrobinę większy pokrowiec niż urządzonko, które tam wrzucicie, gdyż nie przewiduje ono (o zgrozo) miejsca na wtyczkę ładowarki,a upychając łatwo wyłamać..zawsze luzy łatwiej jest zatkać niż odwrotnie..

ach. no i właśnie apropos tego sterowania z kompa - Garminowska aplikacja świetnie umożliwia dokładne zaplanowanie trasy - co prawda jest intuicyjna niemalże jak kobieta... ale po godzinie zabawy udało mi się dojść do jakotakiego ładu.

Jakby ktoś z forumowiczów potrzebował jakiejś pomocy "software-owej" to w obszarze Warszawy chętnie pomogę.

pozdrawiam
Gasior
Użytkownik
 
Posty: 56
Dołączył(a): N lut 17, 2013 9:07 pm
Imię: Maciek
Motocykl: CBF 600S
W siodle: <100 kkm

Re: [PYTANIE] GPS do motocykla

Postprzez igrazka » Pn maja 27, 2013 8:28 pm

No więc od zakupu miałam już cztery wq*wy na Larka.

Po pierwsze: okazało się, że po zarejestrowaniu mapy na stronie Larka można wykupić jedynie aktualizację do mapy Polski. A mnie jest potrzebna Europa Środkowa i Bałkany.

Po drugie: wyświetlacz faktycznie jest do dupy. Dziś włączyłam Mapy na iPhonie, to obraz był 10 razy czytelniejszy nawet w pełnym słońcu... zaraz, o jakim słońcu my mówimy, dziś lało! :dog:

Po trzecie: w Motoriście próbowali mi podłączyć do akumulatora mocowanie z ładowaniem. Okazało się, że mocowanie albo kabel jest walnięty i nie ładuje.

Po czwarte: poszłam do Euro RTV AGD zwrócić towar (od zakupu nie minęło jeszcze 7 dni), ale kierownik sklepu oznajmił, że nawigacje nie podlegają zwrotowi, ponieważ od pierwszego uruchomienia, cytuję: "mapy zaczynają żyć własnym życiem" :eek:
Liczyłam na zwrot Larka i zakup starszego TomToma za niecałe 900 zł, a udało mi się jedynie uzyskać wymianę wadliwego uchwytu na nowy. Oczywiście nie było mowy o sprawdzeniu na miejscu, czy jest sprawny :wallbash:
Obrazek

Moja Siwa Czapla: galeria zdjęć NC700X DCT

Honda Rebel 250 '86 > Honda CBF600N '04 > Honda Forza 250 '08 > Honda NC700X DCT '12 > Honda Forza 250 '08 (ta sama!!)
Avatar użytkownika
igrazka
Miłośnik
 
Posty: 656
Dołączył(a): Pt sty 11, 2013 8:50 pm
Lokalizacja: Warszawa - Natolin
Wiek: 52
Motocykl: chwilowo brak
W siodle: <100 kkm

Re: [PYTANIE] GPS do motocykla

Postprzez Tiarus » Wt maja 28, 2013 7:54 am

igrazka napisał(a): Po czwarte: poszłam do Euro RTV AGD zwrócić towar (od zakupu nie minęło jeszcze 7 dni), ale kierownik sklepu oznajmił, że nawigacje nie podlegają zwrotowi, ponieważ od pierwszego uruchomienia, cytuję: "mapy zaczynają żyć własnym życiem" :eek:


Obstawiam, że jest to niezgodne z prawem.
Jeśli tylko możesz powołać się na klauzule niezgodności towaru z umową, to masz prawo oddać. :scared: (bo jak rozumiem, wcześniej nie było żadnych informacji ani wskazówek, że mapa Polski cacy, a mapa poza-Polską to już be..?

Jedyne, co musisz mieć, to paragon.
No, ja bym polemizowała.
Ale ja w ogóle lubię polemizować...

=^◣ ◢^=
Avatar użytkownika
Tiarus
Asimi
 
Posty: 9838
Dołączył(a): Wt maja 22, 2012 8:29 pm

Re: [PYTANIE] GPS do motocykla

Postprzez igrazka » Śr maja 29, 2013 10:58 am

Tiarus napisał(a):Obstawiam, że jest to niezgodne z prawem.
Jeśli tylko możesz powołać się na klauzule niezgodności towaru z umową, to masz prawo oddać. :scared: (bo jak rozumiem, wcześniej nie było żadnych informacji ani wskazówek, że mapa Polski cacy, a mapa poza-Polską to już be..?

Jedyne, co musisz mieć, to paragon.


A tak na serio, olałam dalszą reklamację, zwłaszcza, że udało mi się wgrać i odpalić Automapę i TomToma i jak polecił mi redzian i wszystko hula. Uchwyt jest nowy, więc niedługo znów podjadę do Doktoristy, żeby sprawdzili, czy ładuje i zainstalowali.

redzian napisał(a):
igrazka napisał(a):Udało mi się wgrać i odpalić Automapę Europa na Larka. Jupi!

Niezle! Przetestuj w wolnej chwili utworzona trase w targeo.pl - bardzo fajne sie uklada trase (prawie jak w google maps). Planujesz poczatek i koniec a pozniej przesuwac trase na takie drogi jak Ci odpowiada. Na koncu dajesz na eksportuj (chyba po prawej stronie na gorze) i wgrzywasz ten plik do odpowiedniego katalogu na karcie SD w nawigacji. Sprawdz czy tak dziala, pliss... Jesli tak to ZAJEBIASZCZO :) Bede zbieral na nawigacje :P


Udało się! Zrobiłam krok po kroku według instrukcji z sieci, czyli w katalogu AM założyłam nowy folder o nazwie "Moje trasy" i tam wgrałam trasę zaplanowaną na targeo. :thumbup: :clap: :rayof:

Obrazek
Obrazek

Moja Siwa Czapla: galeria zdjęć NC700X DCT

Honda Rebel 250 '86 > Honda CBF600N '04 > Honda Forza 250 '08 > Honda NC700X DCT '12 > Honda Forza 250 '08 (ta sama!!)
Avatar użytkownika
igrazka
Miłośnik
 
Posty: 656
Dołączył(a): Pt sty 11, 2013 8:50 pm
Lokalizacja: Warszawa - Natolin
Wiek: 52
Motocykl: chwilowo brak
W siodle: <100 kkm

Re: [PYTANIE] GPS do motocykla

Postprzez Tiarus » Śr maja 29, 2013 11:06 am

Igrazka tę część od "Kocie" najwyraźniej dopisał jakiś Mod-Dowcipniś.
Nie wiem czy przez pomyłkę (bo chciał zacytować) czy specjalnie, ale ciała dał.. :thumbdown:

------ Przez Pomyłkę --------
Już poprawiłem całość - wybaczcie - za dużo antybiotyków ostatnio.
---pozdrawiam Malenstfo---
No, ja bym polemizowała.
Ale ja w ogóle lubię polemizować...

=^◣ ◢^=
Avatar użytkownika
Tiarus
Asimi
 
Posty: 9838
Dołączył(a): Wt maja 22, 2012 8:29 pm

Re: [PYTANIE] GPS do motocykla

Postprzez igrazka » Śr maja 29, 2013 11:11 am

Tiarus napisał(a):Igrazka tę część od "Kocie" najwyraźniej dopisał jakiś Mod-Dowcipniś.
Nie wiem czy przez pomyłkę (bo chciał zacytować) czy specjalnie, ale ciała dał.. :thumbdown:


Domyśliłam się, spox :msn-wink:
Obrazek

Moja Siwa Czapla: galeria zdjęć NC700X DCT

Honda Rebel 250 '86 > Honda CBF600N '04 > Honda Forza 250 '08 > Honda NC700X DCT '12 > Honda Forza 250 '08 (ta sama!!)
Avatar użytkownika
igrazka
Miłośnik
 
Posty: 656
Dołączył(a): Pt sty 11, 2013 8:50 pm
Lokalizacja: Warszawa - Natolin
Wiek: 52
Motocykl: chwilowo brak
W siodle: <100 kkm

Re: [PYTANIE] GPS do motocykla

Postprzez redzian » Śr maja 29, 2013 11:35 am

igrazka swietna robota! :) Bardzo przydatna informacja, podziekowal :clap:
Avatar użytkownika
redzian
Miłośnik
 
Posty: 506
Dołączył(a): N kwi 22, 2012 9:23 pm
Lokalizacja: Nürnberg / Bielsko-Biała
Wiek: 37
Imię: Michał
Motocykl: CBF 600SA '06
W siodle: <100 kkm

Re: [PYTANIE] GPS do motocykla

Postprzez igrazka » Śr maja 29, 2013 2:31 pm

redzian napisał(a):igrazka swietna robota! :) Bardzo przydatna informacja, podziekowal :clap:


To ja Tobie dziękuję. Pokazałeś mi świetny sposób planowania i eksportowania tras!
Obrazek

Moja Siwa Czapla: galeria zdjęć NC700X DCT

Honda Rebel 250 '86 > Honda CBF600N '04 > Honda Forza 250 '08 > Honda NC700X DCT '12 > Honda Forza 250 '08 (ta sama!!)
Avatar użytkownika
igrazka
Miłośnik
 
Posty: 656
Dołączył(a): Pt sty 11, 2013 8:50 pm
Lokalizacja: Warszawa - Natolin
Wiek: 52
Motocykl: chwilowo brak
W siodle: <100 kkm

Re: [PYTANIE] GPS do motocykla

Postprzez Malenstfo » Śr maja 29, 2013 2:54 pm

Tiarus napisał(a):
igrazka napisał(a): Po czwarte: poszłam do Euro RTV AGD zwrócić towar (od zakupu nie minęło jeszcze 7 dni), ale kierownik sklepu oznajmił, że nawigacje nie podlegają zwrotowi, ponieważ od pierwszego uruchomienia, cytuję: "mapy zaczynają żyć własnym życiem" :eek:


Obstawiam, że jest to niezgodne z prawem.
Jeśli tylko możesz powołać się na klauzule niezgodności towaru z umową, to masz prawo oddać. :scared: (bo jak rozumiem, wcześniej nie było żadnych informacji ani wskazówek, że mapa Polski cacy, a mapa poza-Polską to już be..?

Jedyne, co musisz mieć, to paragon.


Kocie - trochę się mylisz. Niezgodność towaru z umową nie oznacza automatycznie możliwości zwrotu towaru. Sprzedawca ma pełne prawo próbować usunąć usterkę. Dopiero jeżeli sprzęt nadal ma wadę albo naprawa się jakoś znacznie przedłuża można domagać się zwrotu towaru. Z tym że zwrot jest to ostateczność. Tylko że to przedłużanie się naprawy jest dość trudnym tematem bo na samą odpowiedź czy reklamacja zostaje uznana bądź nie ustawodawca przewiduje 14 dni a ewentualna naprawa może potrwać dłużej a w szczególnych przypadkach gdy trzeba sprowadzić jakieś części itp może potrwać 2 miesiące i dłużej - i nic na to nie poradzisz. Sporo zależy od samego sprzedawcy i jego podejścia do klienta, polityki reklamacyjnej i możliwości.
pzdr
Mariusz

CBF 600 N/A '10
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Malenstfo
Fanatyk
 
Posty: 2429
Dołączył(a): Pt paź 07, 2011 10:59 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 49
Imię: Mariusz
Motocykl: CBF600N/A, FZ1N, bra
W siodle: <100 kkm

Re: [PYTANIE] GPS do motocykla

Postprzez Wesoły Dyzio » Wt cze 04, 2013 10:46 am

Malenstfo napisał(a):
Tiarus napisał(a):
igrazka napisał(a): Po czwarte: poszłam do Euro RTV AGD zwrócić towar (od zakupu nie minęło jeszcze 7 dni), ale kierownik sklepu oznajmił, że nawigacje nie podlegają zwrotowi, ponieważ od pierwszego uruchomienia, cytuję: "mapy zaczynają żyć własnym życiem" :eek:


Obstawiam, że jest to niezgodne z prawem.
Jeśli tylko możesz powołać się na klauzule niezgodności towaru z umową, to masz prawo oddać. :scared: (bo jak rozumiem, wcześniej nie było żadnych informacji ani wskazówek, że mapa Polski cacy, a mapa poza-Polską to już be..?

Jedyne, co musisz mieć, to paragon.


Kocie - trochę się mylisz. Niezgodność towaru z umową nie oznacza automatycznie możliwości zwrotu towaru. Sprzedawca ma pełne prawo próbować usunąć usterkę. Dopiero jeżeli sprzęt nadal ma wadę albo naprawa się jakoś znacznie przedłuża można domagać się zwrotu towaru. Z tym że zwrot jest to ostateczność. Tylko że to przedłużanie się naprawy jest dość trudnym tematem bo na samą odpowiedź czy reklamacja zostaje uznana bądź nie ustawodawca przewiduje 14 dni a ewentualna naprawa może potrwać dłużej a w szczególnych przypadkach gdy trzeba sprowadzić jakieś części itp może potrwać 2 miesiące i dłużej - i nic na to nie poradzisz. Sporo zależy od samego sprzedawcy i jego podejścia do klienta, polityki reklamacyjnej i możliwości.

Obawiam się Malenstfo, że nie do końca tak to jest. Mogę reklamować niezgodność towaru z umową i skorzystać z rękojmi, anie z gwarancji. Jeżeli skorzystam z gwarancji, to wówczas naprawiamy i to za każdym razem. Jeżeli z rękojmi, to możemy wymienić na nowy wolny od wad, albo żądać zwrotu gotówki. Jeżeli się mylę to mnie poprawcie.
Jedź wolniej, myśl szybciej Obrazek


Obrazek
Wesoły Dyzio
Nightmare
 
Posty: 5502
Dołączył(a): Cz sty 17, 2013 10:45 am
Lokalizacja: Pruszków, Warszawa
Wiek: 56
Imię: Jacek
Motocykl: CBF 600SA '10
W siodle: <100 kkm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dla motocykla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości