Switch to full style
Szyby, wydechy, kanapy, klocki hamulcowe, opony, torby, sakwy, tankbagi, kufry, stelaże, akcesoria elektroniczne (podgrzewane manetki, gpsy, wyświetlacze biegów, woltomierze, termometry), itp.

Regulamin działu

W tym dziale utrzymujemy porządek. Trzymamy się tematu w wypowiedziach! Wszystkie posty nie na temat będą usuwane.
Odpowiedz

Re: GPS do motocykla

N sty 13, 2013 7:11 pm

http://www.navcomm.eu/product_info.php? ... ucts_id=57

Znalazłem lekarstwo na zestaw słuchawkowy do kasku zamkniętego za rozsądne pieniądze i sądze, że nieuwierający sądząc po opiniach w necie...podepne bezpośrednio pod smartfona i mam navi full wypas :clap:

Re: GPS do motocykla

Pn sty 14, 2013 8:05 am

Osu! napisał(a):http://www.navcomm.eu/product_info.php?cPath=27_42&products_id=57

Znalazłem lekarstwo na zestaw słuchawkowy do kasku zamkniętego za rozsądne pieniądze i sądze, że nieuwierający sądząc po opiniach w necie...podepne bezpośrednio pod smartfona i mam navi full wypas :clap:

Zestawy tej firmy i często typu z powodzeniem używają goście latający na paralotniach z napędem. A z silnikiem (ze szczątkowym tłumikiem) + śmigłem na plecach potrafi być naprawdę głośno :eek:

Re: GPS do motocykla

Pn sty 14, 2013 11:46 am

Czyli się nada! :rayof:

Re: GPS do motocykla

Pn sty 14, 2013 12:50 pm

Słuchawki Creative ep 630 wejdą pod kask.

Re: GPS do motocykla

Pn sty 14, 2013 1:43 pm

pat_pat napisał(a):Słuchawki Creative ep 630 wejdą pod kask.


A próbowałeś z nimi dłużej pojezdzić...czuć jakiś dyskomfort....??
No i rozumiem, że wtedy musowo opcja kominiarki by przy zakładaniu kasku dało rady głowe przełożyć i żeby nie obruszyćsłuchawek...?

Re: GPS do motocykla

Pn sty 14, 2013 2:19 pm

Słuchawki są dokanałowe więc działają trochę jak stopery.
Oczywiście, że zależnie od budowy ucha mogą wypadać bez kominiarki. - Ja jeżdżę w kominiarce bo mam niewypinane wnętrze kasku.
Dlatego można na allegro kupić podróbki za 20 zł.
Do tych na rzepie musisz mieć kask dobrze tłumiący hałas.

Re: GPS do motocykla

Pn sty 14, 2013 9:46 pm

Testowałem dokanałowe i douszne. Już nawet nie próbuję zakładać. Do godziny jakoś ujdzie, potem wrażenie jakby po uszach przejechał czołg. Na trasie do Kretowin pocisnąłem jakieś 300km i od tego czasu dałem sobie spokój. Ale ten navcomm mnie zainteresował. Jakby jeszcze znaleźć miejsce na mp3, to można zapomnieć o kabelkach :thumbsup:

Re: GPS do motocykla

Pn sty 14, 2013 10:48 pm

MrGlub napisał(a):Jeśli ktoś ma telefon z Droidem to polecam offline nawigację - navigon.
w razie czego priv


Z Nawigacją w smartfonie jest jeden problem: telefon lubi się latem przegrzać i przestaje ładować. Miałam HTC Desire Z, a teraz iPhone'a. Przy temperaturach powyżej 30 stopni oba telefony wyłączały się. Dodatkowo jest bardzo trudny w obsłudze w rękawiczkach motocyklowych. Dlatego teraz rozważam zakup dedykowanego GPS-a z BT. Prawdopodobnie wybór panie na Tomtom Rider - obsługa głosowa przez BT, jest kompatybilny z zestawem Scala Rider.
Obrazek

Re: GPS do motocykla

Wt sty 15, 2013 7:02 am

igrazka napisał(a):Z Nawigacją w smartfonie jest jeden problem: telefon lubi się latem przegrzać i przestaje ładować. Miałam HTC Desire Z, a teraz iPhone'a. Przy temperaturach powyżej 30 stopni oba telefony wyłączały się. Dodatkowo jest bardzo trudny w obsłudze w rękawiczkach motocyklowych. Dlatego teraz rozważam zakup dedykowanego GPS-a z BT. Prawdopodobnie wybór panie na Tomtom Rider - obsługa głosowa przez BT, jest kompatybilny z zestawem Scala Rider.


Jeśli to scala rider Solo to on działał z moim ajfonem 3g tylko z rozmowami. Ani muzyka ani komunikaty głosowe z navi nie chodziły.
Nie mam pojęcia jak wyższe modele ajfonów. Teraz mam droida ale planuje coś na WP7.7/8
A najlepsza navigacja to była wtedy gdy Malgosia siedziała z tyłu i na podstawie mapy mówiła gdzie jechać :-D

Re: GPS do motocykla

Wt sty 15, 2013 2:37 pm

no mój plecaczek wlaśnie tak robi....kladzie mi mapę laminowaną na plecach w czasie jazdy i sprawdza czy dobrze jedziemy.... :smoke:

Ale z racji tak dlugiej/dalekiej wyprawy jaką planujemy to może tylko doprowadzić do kłotni...stąd też dla wygody i pogody ducha na wyprawie wybrałem nawi... :thumbsup:

Rzecz jasna wezmę opcję z tymi specjalnymi sluchawkami.....
Odpowiedz