[TEST] opon sportowo-turystycznych

Szyby, wydechy, kanapy, klocki hamulcowe, opony, torby, sakwy, tankbagi, kufry, stelaże, akcesoria elektroniczne (podgrzewane manetki, gpsy, wyświetlacze biegów, woltomierze, termometry), itp.
Regulamin działu W tym dziale utrzymujemy porządek. Trzymamy się tematu w wypowiedziach! Wszystkie posty nie na temat będą usuwane.

Re: [TEST] opon sportowo-turystycznych

Postprzez zoz0l » Wt lut 05, 2013 11:21 pm

polecam do cbfki dunlop roadsmart :)
bardzo fajnie trzymają się na mokrej nawierzchni i w deszczu, dopiero jak zahaczę o białe tracę przyczepność-przypominam sobie,że jadę w deszczu. Moim zdaniem najważniejszy parametr- odprowadzanie wody jest na wysokim poziomie :)Na początku sezonu, jak jeszcze się wjeżdżałam w cbfkę- na torze bez problemu pozamykałam tył, przód 5mm zostało. Kilku znajomych używa roadsmartów i są zadowoleni, na razie pozostane przy tych właśnie oponach.
SUZUKI DR125 -----> YAMAHA DT125
i
HONDA CBF600SA --> HONDA NC700XDCT

i pamiętaj...każdy dobry uczynek zostanie kiedyś ukarany..
Avatar użytkownika
zoz0l
Użytkownik
 
Posty: 197
Dołączył(a): N sty 15, 2012 2:07 pm
Lokalizacja: 3miasto
Wiek: 39
Imię: Ola
Motocykl: NC700XDCT i DT125
W siodle: <100 kkm

Re: [TEST] opon sportowo-turystycznych

Postprzez raphi » Śr lut 06, 2013 10:51 am

Ja też śmigałem na Dunlop Roadsmart Sportmax i niezłe gumy, ale na nich zaliczyłem kiedyś spektakularną piruetę idąc Bora Komorowskiego w Krakowie bokiem niczym krossem. I to taką z zaskoczenia w miejscu w którym na logikę nie powinno się to stać.
Pewnie były niedogrzane. Potrzebowały nieco więcej czasu na złapanie temperatury niż obecne Diablo Strady.
W ogóle DiabloStrady to strasznie fajne gumy. Mam do nich sporo zaufania. Coś jak do żółtych Unimil'ów ;)
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14107
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: [TEST] opon sportowo-turystycznych

Postprzez markom13 » Cz lut 21, 2013 12:08 pm

Panowie,kontynuujcie prosze. Właśnie jestem w trakcie szukania gumek.... do moto ,nie Unimilów :tongue:
Mam teraz Michelin Pilot Road,ale już kończą żywot ,a w czerwcu szykuje sie wyjazd w Alpy. Bije sie z myślami czy może Pirelli Angel ST czy może Diablo Strady ,a może jednak Metzeler Z8 Inter.
Avatar użytkownika
markom13
Użytkownik
 
Posty: 145
Dołączył(a): N sie 07, 2011 4:26 pm
Lokalizacja: Mazury, UK
Wiek: 45
Motocykl: CBF1000FA-C
W siodle: <100 kkm

Re: [TEST] opon sportowo-turystycznych

Postprzez Turos » Cz lut 21, 2013 12:27 pm

Na pilotach źle Ci się jeździło? Nie wiem jak cenowo w porównaniu do innych gum, które wymieniłeś, ale piloty zbierają bardzo dobre recenzje. Jeśli cena porównywalna i dobrze Ci się jeździło to po co zmieniać i eksperymentować? :)
...be brave like those Soldiers who die in a battle...
Avatar użytkownika
Turos
Nightmare
 
Posty: 7612
Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 7:26 am
Lokalizacja: Otwock koło WWA
Wiek: 35
Imię: Robert
Motocykl: FZ6 Fazer
W siodle: <100 kkm

Re: [TEST] opon sportowo-turystycznych

Postprzez markom13 » Cz lut 21, 2013 1:19 pm

Pare razy zlapalem uslizg tylnego kola. Choc moze to nie byla wina opon.
Piloty to stary model ,chcialbym wlasnie poeksperymentowac.
Avatar użytkownika
markom13
Użytkownik
 
Posty: 145
Dołączył(a): N sie 07, 2011 4:26 pm
Lokalizacja: Mazury, UK
Wiek: 45
Motocykl: CBF1000FA-C
W siodle: <100 kkm

Re: [TEST] opon sportowo-turystycznych

Postprzez Turos » Cz lut 21, 2013 1:43 pm

Co byś nie wziął będzie Pan zadowolony :thumbsup: wszystkie powyższe gumy zbierają dobre recenzje :)
...be brave like those Soldiers who die in a battle...
Avatar użytkownika
Turos
Nightmare
 
Posty: 7612
Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 7:26 am
Lokalizacja: Otwock koło WWA
Wiek: 35
Imię: Robert
Motocykl: FZ6 Fazer
W siodle: <100 kkm

Re: Test opon sportowo-turystycznych

Postprzez Avalon » Cz lut 21, 2013 4:41 pm

zbyhu napisał(a):Nie wiem,wydaje mi się, że strasznie zdzierają na wymianach opon w moto. W samochodzie 4 koła i potrafię wymienić na zimę wszystkie taniej niż w moto jedną sztukę.
Zastanawiam się,czy to nie pomysł na interes. Wymiana opon w moto po konkurencyjnych cenach.


Za wymianę i wyważenie zapłaciłem ubiegłej wiosny 40zł. za dwa kólka-
Warunek-muszą być zdemontrowane i dostarczone bez motocykla ;)
Dramatu cenowego nie ma.
raphi napisał(a):Ja też śmigałem na Dunlop Roadsmart Sportmax i niezłe gumy, ale na nich zaliczyłem kiedyś spektakularną piruetę idąc Bora Komorowskiego w Krakowie bokiem niczym krossem. I to taką z zaskoczenia w miejscu w którym na logikę nie powinno się to stać.
Pewnie były niedogrzane. Potrzebowały nieco więcej czasu na złapanie temperatury niż obecne Diablo Strady


Ja w poprzednim moto też żaliczyłem na RoadSmartach mały uślizg tylnego kólka, na suchym w lecie. Wyjechałem z pracy z podziemnego garażu gdzie było dość chłodno, i po przejechaniu ok 500 m za mocno przycisnąłem tył, no i ....zzziiiuuuuu....
Ale skończyło sie tylko na strachu. Opona złapała przyczepność natychmiast jak się zorientowałem o co "kaman" :naughty:
Nigdy więcej ani w Kawie ani W CBF'ie już sie nie powtórzyło.
Malcolm Young RIP 1953-2017
Avatar użytkownika
Avalon
Fanatyk
 
Posty: 3097
Dołączył(a): N paź 16, 2011 4:17 pm
Lokalizacja: Dawniej Wa-wa, teraz wieś na Mazowszu
Wiek: 59
Imię: Grzegorz
Motocykl: CBF1000A '8
W siodle: 100-200 kkm

Re: [TEST] opon sportowo-turystycznych

Postprzez konjo8ds » Cz lut 21, 2013 6:04 pm

markom13 napisał(a):Panowie,kontynuujcie prosze. Właśnie jestem w trakcie szukania gumek.... do moto ,nie Unimilów :tongue:
Mam teraz Michelin Pilot Road,ale już kończą żywot ,a w czerwcu szykuje sie wyjazd w Alpy. Bije sie z myślami czy może Pirelli Angel ST czy może Diablo Strady ,a może jednak Metzeler Z8 Inter.

ja zakupiłem metzelery z8 interact. przód na nowej mieszance (oznaczenie M), tył na starej (rozmiar CBFy nie jest jeszcze robiony na nowej mieszance - oznaczenie O :()
jeszcze czekają w motogumach na lepszą pogodę. jak tylko się ociepli i stopnieje to białe gówno - jadę zmienić kapcie. gdy już nakręcę parę kilometrów - dam znać co i jak :thumbsup:
Obrazek
Avatar użytkownika
konjo8ds
Nightmare
 
Posty: 5334
Dołączył(a): So sty 21, 2012 4:48 pm
Lokalizacja: wawa
Wiek: 42
Motocykl: st1050

Re: [TEST] opon sportowo-turystycznych

Postprzez wuzio20 » Cz lut 21, 2013 8:18 pm

mam pytanie !!!!! czy ktoś wie jakiego producenta opony były zakładane do CBFek r.2004 ,wypust francja ..
Avatar użytkownika
wuzio20
Użytkownik
 
Posty: 124
Dołączył(a): So cze 02, 2012 7:25 pm
Lokalizacja: olsztyn /Norwegia Oslo
Wiek: 36
Imię: Tomek
Motocykl: CBF 600 SA
W siodle: >300 kkm

Re: [TEST] opon sportowo-turystycznych

Postprzez markom13 » Cz lut 21, 2013 8:40 pm

Jak mozna wywnioskowac z obstrukcji to Michelin Road Pilot lub Bridgestone BT021 bodajze.
Avatar użytkownika
markom13
Użytkownik
 
Posty: 145
Dołączył(a): N sie 07, 2011 4:26 pm
Lokalizacja: Mazury, UK
Wiek: 45
Motocykl: CBF1000FA-C
W siodle: <100 kkm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dla motocykla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości