[PYTANIE] Rolka torba na tył

Szyby, wydechy, kanapy, klocki hamulcowe, opony, torby, sakwy, tankbagi, kufry, stelaże, akcesoria elektroniczne (podgrzewane manetki, gpsy, wyświetlacze biegów, woltomierze, termometry), itp.
Regulamin działu W tym dziale utrzymujemy porządek. Trzymamy się tematu w wypowiedziach! Wszystkie posty nie na temat będą usuwane.

Re: [PYTANIE] Rolka torba na tył

Postprzez Monte Christo » Wt sty 29, 2013 11:52 am

Marcus_25 napisał(a):Z ciekawości nie rysujesz taką torbą na bak samego baku?


Podejrzewam, że Raphiemu to wsio ryba, bo bak w moto ma bardzo artystycznego wgniota :msn-wink: więc co tam parę rysek.
Mnie właśnie by to przeszkadzało, ale można folię ochronną zamontować i ujdzie w tłoku.
Chuja się zarabia, a żyje się jak hrabia.
Avatar użytkownika
Monte Christo
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 7506
Dołączył(a): Cz lip 05, 2012 1:24 pm
Wiek: 43
Motocykl: nie ma
W siodle: <100 kkm

Re: [PYTANIE] Rolka torba na tył

Postprzez Tiarus » Wt sty 29, 2013 12:29 pm

Marcus_25 napisał(a):Z ciekawości nie rysujesz taką torbą na bak samego baku?

Jest o tym kilka słów na forum :naughty:
Zdaje się, że od tego posta w dół ;)
No, ja bym polemizowała.
Ale ja w ogóle lubię polemizować...

=^◣ ◢^=
Avatar użytkownika
Tiarus
Asimi
 
Posty: 9838
Dołączył(a): Wt maja 22, 2012 8:29 pm

Re: [PYTANIE] Rolka torba na tył

Postprzez goramo » Wt sty 29, 2013 12:57 pm

Monte Christo napisał(a):No właśnie, bo ku^*a ta givi to jakaś drogawa. Tylko mnie cena powstrzymuje. Muszę pomacać tego Louisa, jak on jest zbudowany. Jak nie widać różnicy to po co przepłacać (pozdrawiam producentów proszka do prania DOSIA)

Goramo, czy to oznacza, że przestałeś ją używać? Kufer wystarczył i pomieścił klamoty, czy znalazłeś jeszcze inne rozwiązanie?
:smile:


Ta najtańsza torba jest z jakiegoś PCV - wygląda mało ciekawie, ale z racji niskiej ceny postanowiłem zaryzykować i ją kupiłem. Zdała egzamin, więc mogę polecić. Trzeba tylko pamiętać żeby nie dźwigać jej za uchwyt, gdy jest mocno napakowana, bo jest ryzyko, że się uchwyt urwie. Lepiej ją wtedy złapać pod spód przy zakładaniu/zdejmowaniu z moto i przy przenoszeniu. Poza tym jak za cenę w okolicach 30 zeta, to nie mam uwag.


Co do pytania czy jej jeszcze używam - odpowiem -> używam bardzo sporadycznie. Dlatego, że najczęściej z powodzeniem mieszczę się z gratami do kufra. Czasem jak muszę zabrać więcej bambetli + namiot + materac, to na tylne siedzenie wrzucam dodatkowo tą torbę. Ale taka potrzeba zdarzyła mi się przez ostatni sezon chyba raz czy dwa.
Natomiast jak jadę z żoną, to siłą rzeczy nie ma wtedy miejsca na tą torbę, bo siedzenie zajmuje "plecaczek". Wtedy albo mocno ograniczamy pakunki żeby zmieścić się do topcase'a, albo pożyczam boczne kufry (stelaże mam, ale kuferków jeszcze nie nabyłem).
W związku z tym, że jednak 99,9% tras i wyjazdów robię samotnie (żona nie jest fanką jazdy na moto :msn-wink: ), to najczęściej wystarcza mi sam topcase + ewentualnie doraźnie ta rolka.

:smile:
SR50 -> S53 -> ETZ150 -> Intruder M800Z -> CBF1000 -> VFR800FI -> CB1000R -> CB1000R + CB1300SA -> CB1300SA + XL650V -> CB1300SA + HH600 -> CB1300SA + CB1000RA

Always look on the bright side of life :-)
Avatar użytkownika
goramo
Nightmare
 
Posty: 8488
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 7:11 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 43
Imię: Mariusz
Motocykl: Honda x 2
W siodle: 100-200 kkm

Re: [PYTANIE] Rolka torba na tył

Postprzez PeterS » Wt sty 29, 2013 2:02 pm

I ja mam takie torbiszcze Louisa. Kosztowało, podobnie, okolice 30 zł. Użyte dosłownie kilka razy - kiedy nie miałem topcase`a. Teraz, jeśli jadę solo, to z kufrem, jeśli z "plecaczkiem" to torba, która mogła by być na tylnym siodle, juz się nie zmieści.
Ogólnie- wrażenia b. pozytywne, nie przemokło, nigdzie nie puszcza na szwie czy tp. Kilka razy była uzywana na rodzinne wyjazdy puszką i też spoko daje radę, poza tym, że szmaty są w tym trochę przemieszane i nie od razu wyciąga się to co chce, w przeciwieństwoie do kufra. Co do noszenia w ręce, to szału nie ma, bo ze wzgl. na okrągły przekrój trochę haczy o nogę, ale bez przesadyzmu, nie po to ją stworzono.
Wiem, że była jeszcze wersja "soft" takiej rolki - bez uchwytu, ładowana "od góry", nast. "wlew" się roluje i spina na zatrzask,ale IMHO nie ma co, szczególnie przy tak małym wydatku, oszczedzać
Avatar użytkownika
PeterS
Fanatyk
 
Posty: 3165
Dołączył(a): Pn wrz 06, 2010 9:22 am
Lokalizacja: Audiland, woj. małopolskie
Wiek: 47
Motocykl: HH 600+ETZ 250
W siodle: 100-200 kkm

Re: [PYTANIE] Rolka torba na tył

Postprzez wojciechu15 » Wt sty 29, 2013 3:24 pm

Ja jeździłem swojego czasu z taką http://allegro.pl/oxford-torba-na-tyl-m ... 87105.html i moim zdaniem lepiej zda egzamin - bo w całości chowa się za kierownikiem i można regulować pojemność :thumbsup:
Avatar użytkownika
wojciechu15
Znawca
 
Posty: 372
Dołączył(a): Wt wrz 25, 2012 1:29 pm
Lokalizacja: Gostyń
Wiek: 31
Imię: Wojtek
Motocykl: CBF 1000 A8
W siodle: <100 kkm

Re: [PYTANIE] Rolka torba na tył

Postprzez szczęście » Wt sty 29, 2013 5:41 pm

ja mam torbę louisa tą z m-a za 89zł i sobie bardzo chwalę... na weekendowy wyjazd spokojnie się w nią pakowałam znajdując w środku miejsce na materac 1osobowy i śpiwór :) no i oczywiście ciuchy i inne babskie pierdoły ;)

ta tańsza szara louis po jednym wypadzie popękała na szwach a ta czrna jest z lepszego grubszego materiału i bardziej wytrzymała
szczęście
 

Odp: [PYTANIE] Rolka torba na tył

Postprzez raphi » Wt sty 29, 2013 6:26 pm

Monte Christo napisał(a):
Marcus_25 napisał(a):Z ciekawości nie rysujesz taką torbą na bak samego baku?


Podejrzewam, że Raphiemu to wsio ryba, bo bak w moto ma bardzo artystycznego wgniota :msn-wink: więc co tam parę rysek.
Mnie właśnie by to przeszkadzało, ale można folię ochronną zamontować i ujdzie w tłoku.

Tak, mi to wisi :lol:
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14107
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: [PYTANIE] Rolka torba na tył

Postprzez Arti » Śr sty 30, 2013 7:31 am

Marcus_25 napisał(a):Z ciekawości nie rysujesz taką torbą na bak samego baku?


U mnie rysował, ale Tempo załatwiło wspaniale sprawę.
Arti

Who dares, wins.

hmm..
Arti
Fanatyk
 
Posty: 2011
Dołączył(a): So wrz 04, 2010 1:00 pm
Lokalizacja: Częstochowa
Wiek: 54
Imię: Ten Arti
Motocykl: czerwona GejSza
W siodle: <100 kkm

Re: [PYTANIE] Rolka torba na tył

Postprzez niuton » Pt lut 08, 2013 10:29 am

Odświeżę temat.
Używałem przez kilka sezonów tekstylny zestaw Motodetail /sakwy + wałek/. Co do poręczności i wygody super. Później zrobiłem na szybko stelaż pod sakwy /na foto/ ze względu, że brzydko wisiały / bo co wisi to brzydkie :devil: /, a przy kręceniu ok 150-160 km/h urwały się paski mocujące /chyba był przeciąg heheheee/. Po zamontowaniu na stelażu made by niuton służyły i służyły.
Sam wałek OK++++ pojemny i wygodny, ma płytkę do mocowania do moto i klamry. Dla obrazu foto z "starą" SEVEN Fifty /ech to był sprzęt/
IMG_0010_1024x768.jpg
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
niuton
Użytkownik
 
Posty: 79
Dołączył(a): Śr sty 16, 2013 7:27 am
Lokalizacja: Giżycko
Wiek: 49
Imię: Darek
Motocykl: CBF1000,CB1300,XL600
W siodle: 100-200 kkm

Re: [PYTANIE] Rolka torba na tył

Postprzez kris » Pn lut 11, 2013 11:17 am

mam ten sam zestaw jest bardzo pojemny. jadąc samemu bez problemu można się spakować do samego wałka.
Honda CBF600SA
Avatar użytkownika
kris
Maniak
 
Posty: 1360
Dołączył(a): Cz lis 17, 2011 1:00 pm
Lokalizacja: Szczecin
Wiek: 37
Motocykl: CBF600SA
W siodle: <100 kkm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dla motocykla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości