Switch to full style
Szyby, wydechy, kanapy, klocki hamulcowe, opony, torby, sakwy, tankbagi, kufry, stelaże, akcesoria elektroniczne (podgrzewane manetki, gpsy, wyświetlacze biegów, woltomierze, termometry), itp.

Regulamin działu

W tym dziale utrzymujemy porządek. Trzymamy się tematu w wypowiedziach! Wszystkie posty nie na temat będą usuwane.
Odpowiedz

Re: [OPINIA] Akcesoryjne szyby do CBF

Pn mar 11, 2013 8:34 am

nujork napisał(a):Ja kupiłem swój motocykl z taką szybą jak w lince: http://allegro.pl/honda-cbf-600-1000-sz ... 30528.html
Zbiera większość owadów, bardzo dobrze chroni przed deszczem i wiatrem niemal przy każdej prędkości ( mam 180 cm wzrostu) i nie wpływa na prowadzenie motocykla ( przy zakupie dostałem oryginał, sprawdzałem- brak różnic).
Pozostaje kwestia estetyczna, która traci na znaczeniu gdy zasiadam za sterami :D
pzdr!


mam taką - kupiłem ją za 90 zł chyba.
na razie tylko przymierzyłem - sprawdzę co i jak jak śnieg sobie pójdzie...

Re: [OPINIA] Akcesoryjne szyby do CBF

Cz wrz 22, 2016 6:44 pm

Ma ktoś może pożyczyć taką wyższą szybę do przetestowania ? Nie chciałbym wydać kasy na coś, co mi się nie przyda. Po przeczytaniu opinii to już sam nie wiem, czy warto ją kupić.

Re: [OPINIA] Akcesoryjne szyby do CBF

Pt wrz 23, 2016 6:40 am

Ja mam wysoką givi 303st i deflektor 12cm. Przy okazji zwrotu regulatora możemy się zamienić szybami na testy :)

Re: [OPINIA] Akcesoryjne szyby do CBF

Pt wrz 23, 2016 9:57 am

Dzięki,chętnie skorzystam :notworthy:

Re: [OPINIA] Akcesoryjne szyby do CBF

N wrz 25, 2016 5:50 am

Mam wyższą mra z deflektorem i przyznam że nie bardzo czuję różnicę. Powyżej 120 i tak wszystko leci w okolice szyi i pod kask, niezależnie od tego jak ustawie deflektor.

Re: [OPINIA] Akcesoryjne szyby do CBF

N wrz 25, 2016 7:32 am

No i własnie dlatego, że jednym pomaga a innym nie, to chcę sprawdzić jak to jest. Po za tym z tego co wiem, to MRA jest niższa od Givi i Kappa.

Re: [OPINIA] Akcesoryjne szyby do CBF

N wrz 25, 2016 8:59 am

przy miom wzroście 189cm wsoka szyba Givi deflektor Puig (ten nawiercany )ładnie rozkładały powietrze. Sama szyba niestety nie dawała rady

Re: [OPINIA] Akcesoryjne szyby do CBF

So maja 12, 2018 11:25 am

Myślę obecnie o wymianie szyby w CBF600(2004).
Moja aktualna jest niestety pożółkła (14 lat), chciałbym polepszyć estetykę, a i może udałoby się przy okazji poprawić charakterystykę "aerodynamiki".
Mam 187cm wzrostu.
Na pewno nie chce szyby turystycznej, ultra wysokiej np. PUIG. Nie podoba mi się taki żagiel;-)
Faworytem jest szyba GIVI303ST, wyższa o 12cm od oryginału.

Czy macie z nią jakieś doświadczenia- pozytywne/negatywne. Czy ktoś ma porównanie do oryginału?
A może coś innego?

Sent from my XT1254 using Tapatalk

Re: [OPINIA] Akcesoryjne szyby do CBF

So maja 12, 2018 11:37 am

Ja mam kappa kd303st czyli to samo. W CBF chyba nie mam idealnego rozwiązania. Albo wyższa szyba i mniej komarów, ale za to większe turbulencje na kasku i gorąco w lato, lub szyba fabryczna i wszystko odwrotnie :)

Są takie Urban legends, że kappa to to samo co nie przeszło kontroli jakości w givi. U mnie szyba jest troszkę krzywa, więc może warto obejrzeć givi. Przed zakupem.polozyc na stole i sprawdzić czy jest równo zagięta. Być może moja była poddana długotrwałemu ściskaniu w magazynie itp

Re: [OPINIA] Akcesoryjne szyby do CBF

So maja 12, 2018 12:59 pm

redrum1906 napisał(a):Myślę obecnie o wymianie szyby w CBF600(2004).

Wg mnie najlepsza szyba ORI. Sprawdza się w większości sytuacji. Podnoszenie powietrza przy Twoim wzroście raczej skończy się waleniem strugi w szyję, kask. PUIG z deflektorem może dałby radę. Ale najlepiej pożycz od kogoś i potestuj.
Starą szybkę możesz spolerować.
Odpowiedz