Olejarka Lubrixa - opinia

Szyby, wydechy, kanapy, klocki hamulcowe, opony, torby, sakwy, tankbagi, kufry, stelaże, akcesoria elektroniczne (podgrzewane manetki, gpsy, wyświetlacze biegów, woltomierze, termometry), itp.
Regulamin działu W tym dziale utrzymujemy porządek. Trzymamy się tematu w wypowiedziach! Wszystkie posty nie na temat będą usuwane.

Olejarka Lubrixa - opinia

Postprzez Wesoły Dyzio » N kwi 07, 2013 7:18 pm

Witam,
chciałbym podzielić się opinią o zakupionej olejarce Lubrixa.
Przy zakupie otrzymujemy w pudełku: centralkę z przewodami, zawór firmy lovato, dwa przeźroczyste wężyki fi 6 mm o grubości ścianki 2 mm, dyszę z końcówką Scottoilera, olej 250 ml, zestaw opasek z bezpiecznikiem i złączkami do przewodów oraz do wyboru okrągły lub płaski zbiorniczek o pojemności 150 ml, a wygląda to tak.

Zestaw Lubrixa.jpg


Centralka wykonana staranie z wyraźnymi i dobrze działającymi przyciskami. Firmowy zawór oraz dysza z końcówką dopełniają całości. Zawór jest trochę duży, ale za to sprawdzony. Z uzyskanych informacji wiem, że producent planuje w zestawach umieszczać mniejsze. Przewody mogłyby być troszkę dłuższe. W moim przypadku / CBF 600S /wystarczyły, ale już w CBF 600N musiałem je przedłużać. Ilość opasek jest wystarczająca. Na końcu przewodu "-" jest oczko, ale na śrubę 6mm. Moim zdaniem powinien być zakończony oczkiem na śrubę 8mm, ponieważ łatwiej jest znaleźć takową w motocyklu. Ja musiałem w obydwu przypadkach końcówkę zmieniać na większą. Wg mnie brakuje mocowań przewodów olejowych i dyszy. Stabilne ich przytrzymanie na pewno byłoby lepsze niż zwykłe opaski. Programowanie jest banalnie proste i nie stwarza najmniejszych problemów. Instrukcji obsługi i montażu nie ma w zestawie, a szkoda, ale można je sobie wydrukować ze strony producenta.
Podczas montażu proponuję zaopatrzyć się w dodatkowe przewody, aby podczas zalewania olejem i odpowietrzania, podłączyć zawór bezpośrednio do akumulatora lub gniazda zapalniczki. Trzymanie wciśniętego przycisku na centralce. może się po jakimś czasie znudzić.
Olejarka po zamontowaniu i odpowietrzeniu pracuje bez zarzutu. Jak zrobi się cieplej i ją przetestuję " w boju" to zdam relację.

Generalnie, po za małymi uwagami przedstawionymi powyżej, które producent ma wziąć pod uwagę, urządzenie mogę polecić z pełną odpowiedzialnością. Jeżeli nie będzie sprawiała podczas użytkowania problemów, na pewno będzie bardzo dobrą konkurencją dla innych olejarek.

Opis montażu mojej olejarki ze zdjęciami jest tutaj
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Jedź wolniej, myśl szybciej Obrazek


Obrazek
Wesoły Dyzio
Nightmare
 
Posty: 5502
Dołączył(a): Cz sty 17, 2013 10:45 am
Lokalizacja: Pruszków, Warszawa
Wiek: 56
Imię: Jacek
Motocykl: CBF 600SA '10
W siodle: <100 kkm

Powrót do Dla motocykla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości