Ten, tego, no... vibranator

Szyby, wydechy, kanapy, klocki hamulcowe, opony, torby, sakwy, tankbagi, kufry, stelaże, akcesoria elektroniczne (podgrzewane manetki, gpsy, wyświetlacze biegów, woltomierze, termometry), itp.
Regulamin działu W tym dziale utrzymujemy porządek. Trzymamy się tematu w wypowiedziach! Wszystkie posty nie na temat będą usuwane.

Ten, tego, no... vibranator

Postprzez yossarian » Wt sie 20, 2013 9:22 pm

Od zawsze cierpły mi conieco ręce przy jeździe na motocyklu. Zastanawiałem się o co chodzi, bo na kursie takich problemów nie miałem. Zrzucałem to na chorobę zawodową (RSI - jestem informatykiem).

Przy ostatnim przeglądzie wymieniono mi kierownicę (była krzywa). W serwisie zamontowali mi kierownicę akcesoryjną, aluminiową. Drgania zrobiły się wyraźnie większe, rankiem łapy cierpły mi całkowicie po 30 minutach. Próbowałem wymienić ciężarki na cięższe - pomogło częściowo (kierownica spokojna, ale przy 5000 obr szalone drgania).W końcu znalazłem coś takiego: http://www.vibranator.com/street_bikes_s/23.htm

To są chyba najdroższe ciężarki kierownicy jakie można znaleźć na rynku. Ale stwierdziłem że zaryzykuję, przecież nie będę jeździł bez czucia w łapach. Niedawno do mnie dotarły, i problemy z wibracjami zniknęły. Na wyższych obrotach bardziej czuję drgania podnóżków niż kierownicy!

Wniosek: działa, ale piekielnie drogie :kwasny:
yossarian
Użytkownik
 
Posty: 92
Dołączył(a): So cze 16, 2012 9:47 pm
Lokalizacja: Kończyce pod Krakowem
Wiek: 41
Imię: Jasiek
Motocykl: CBF600N
W siodle: <100 kkm

Re: Ten, tego, no... vibranator

Postprzez Turos » Śr sie 21, 2013 6:37 am

Wymienili Ci kierownicę, ale czy przełożyli wewnętrzne ciężarki? Czy tylko końcówki?
...be brave like those Soldiers who die in a battle...
Avatar użytkownika
Turos
Nightmare
 
Posty: 7612
Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 7:26 am
Lokalizacja: Otwock koło WWA
Wiek: 35
Imię: Robert
Motocykl: FZ6 Fazer
W siodle: <100 kkm

Re: Ten, tego, no... vibranator

Postprzez PeterS » Śr sie 21, 2013 7:23 am

Można też wymienić manetki na piankowe, a jesli to nie da efektów, to poexperymentować z pochyleniem kierownicy - możliwe, że ręce są trochę za bardzo "naciągnięte" i krew nie dociera tak jak powinna.
No i więcej luzu w ściskaniu manetek ;)
Avatar użytkownika
PeterS
Fanatyk
 
Posty: 3165
Dołączył(a): Pn wrz 06, 2010 9:22 am
Lokalizacja: Audiland, woj. małopolskie
Wiek: 47
Motocykl: HH 600+ETZ 250
W siodle: 100-200 kkm

Re: Ten, tego, no... vibranator

Postprzez Turos » Śr sie 21, 2013 7:37 am

no i oczywiście prawidłowo pozycja, czyli ręce mają być luźno na kierownicy. Nie opieramy się o kierownicę w żadnym wypadku, ręce mają na niej spoczywać :) pomaga w tym mocne dociskanie nogami podnóżków.
...be brave like those Soldiers who die in a battle...
Avatar użytkownika
Turos
Nightmare
 
Posty: 7612
Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 7:26 am
Lokalizacja: Otwock koło WWA
Wiek: 35
Imię: Robert
Motocykl: FZ6 Fazer
W siodle: <100 kkm

Re: Ten, tego, no... vibranator

Postprzez raphi » Śr sie 21, 2013 7:45 am

500tka wibruje, to twin jest :) Ja lubiłem te jej wibracje. R4 to jednak inna bajka zupełnie. Litr wpada w lekkie wibracje jakoś pomiędzy 5800 a 6000 obrotów. Wtedy swędzi mnie twarz w kasku :) Cały szkopuł polega na tym, że to się dzieje przy mniej więcej 140 - 150 km/h, czyli przy fajnej prędkości podróżno-autostradowej. Więc albo wolniej o 10 km/h albo szybciej trzeba jechać.
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14107
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: Ten, tego, no... vibranator

Postprzez yossarian » Śr sie 21, 2013 8:40 am

turos napisał(a):Wymienili Ci kierownicę, ale czy przełożyli wewnętrzne ciężarki? Czy tylko końcówki?


Wymienili mi kierownicę na aluminiową. Aluminiowa ma inną średnicę wewnętrzną. Oryginalne ciężarki do niej nie pasowały, więc wsadzili "uniwersalne końcówki" które własnie wystawiam na bazarze.
Ale na oryginalnej kierownicy z oryginalnymi ciężarkami też było niefajnie. Prawdopodobnie z powodu RSI w łapach dużo bardziej mi przeszkadzaja takie atrakcje.

Cóż, na razie jest ok, a następny motor będzie R4 ;-)
yossarian
Użytkownik
 
Posty: 92
Dołączył(a): So cze 16, 2012 9:47 pm
Lokalizacja: Kończyce pod Krakowem
Wiek: 41
Imię: Jasiek
Motocykl: CBF600N
W siodle: <100 kkm

Re: Ten, tego, no... vibranator

Postprzez Turos » Śr sie 21, 2013 9:17 am

kurcze powiem Ci, że dziwna sprawa, bo ja mam wsadzone jakieś końcówki uniwersalne za podobne do końcówek jakie były oryginalne i nie odczuwam aż tak mocno drgań. Może faktycznie ta aluminiowa kierownica tak słabo tłumi te drgania.
No nic, szerokości, przyczepności :)
...be brave like those Soldiers who die in a battle...
Avatar użytkownika
Turos
Nightmare
 
Posty: 7612
Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 7:26 am
Lokalizacja: Otwock koło WWA
Wiek: 35
Imię: Robert
Motocykl: FZ6 Fazer
W siodle: <100 kkm

Re: Ten, tego, no... vibranator

Postprzez yossarian » Śr sie 21, 2013 10:10 am

Turos, a może ty po prostu nie masz RSI ??
To taka choroba zawodowa informatyków, że łapy cierpną od trzymania ich na klawiaturze w lekko odgiętej pozycji. Udało mi sie od niej uciec, ale wystarczy niewielkie dodatkowe obciążenie i wraca.
yossarian
Użytkownik
 
Posty: 92
Dołączył(a): So cze 16, 2012 9:47 pm
Lokalizacja: Kończyce pod Krakowem
Wiek: 41
Imię: Jasiek
Motocykl: CBF600N
W siodle: <100 kkm

Re: Ten, tego, no... vibranator

Postprzez Avalon » Śr sie 21, 2013 10:39 am

zawsze twierdziłem ze wielkość i waga ciężarków przy kierownicy jest sprawą bardzo ważną.
Kiedyś przy podobnym temacie /chyba na forum motocyklistów/ zostałem jednak uznany przez co "mądrzejszych" za heretyka.
Malcolm Young RIP 1953-2017
Avatar użytkownika
Avalon
Fanatyk
 
Posty: 3097
Dołączył(a): N paź 16, 2011 4:17 pm
Lokalizacja: Dawniej Wa-wa, teraz wieś na Mazowszu
Wiek: 59
Imię: Grzegorz
Motocykl: CBF1000A '8
W siodle: 100-200 kkm


Powrót do Dla motocykla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości