Ixil SOVE - zakupiony

Szyby, wydechy, kanapy, klocki hamulcowe, opony, torby, sakwy, tankbagi, kufry, stelaże, akcesoria elektroniczne (podgrzewane manetki, gpsy, wyświetlacze biegów, woltomierze, termometry), itp.
Regulamin działu W tym dziale utrzymujemy porządek. Trzymamy się tematu w wypowiedziach! Wszystkie posty nie na temat będą usuwane.

Ixil SOVE - zakupiony

Postprzez nocny » Pt mar 27, 2015 10:29 pm

Ach nie mogłem się powstrzymać. Jak na razie tylko fotka po odebraniu przesyłki, pierwsze wrażenie ależ zgrabny. Montaż niestety dopiero w poniedziałek :crybaby:
Obrazek
Pozdrawiam
Marcin Jan

mistrz prostej spod świateł
Avatar użytkownika
nocny
Maniak
 
Posty: 1774
Dołączył(a): Śr lis 28, 2012 12:51 pm
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiek: 47
Imię: Marcin
Motocykl: CRF 1100
W siodle: <100 kkm

Re: Ixil SOVE - zakupiony

Postprzez Tiarus » So mar 28, 2015 3:29 pm

To pewnie wiesz, że czekamy na movie? :popcorn:
No, ja bym polemizowała.
Ale ja w ogóle lubię polemizować...

=^◣ ◢^=
Avatar użytkownika
Tiarus
Asimi
 
Posty: 9838
Dołączył(a): Wt maja 22, 2012 8:29 pm

Re: Ixil SOVE - zakupiony

Postprzez nocny » So mar 28, 2015 10:34 pm

Abak wysoko ustawił poprzeczkę :)
Pozdrawiam
Marcin Jan

mistrz prostej spod świateł
Avatar użytkownika
nocny
Maniak
 
Posty: 1774
Dołączył(a): Śr lis 28, 2012 12:51 pm
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiek: 47
Imię: Marcin
Motocykl: CRF 1100
W siodle: <100 kkm

Re: Ixil SOVE - zakupiony

Postprzez nocny » Pn mar 30, 2015 6:30 pm

Zamontowany ale hmm złożyłem reklamację :angry:
Dźwięk fajny, bez db-kilera nawet nie jest natarczywy czego trochę się bałem, ale jednak dźwięk jest ciekawszy niż fabryczny.
Popełniłem filmik ale było dość wietrznie i mikrofon z idiotkamera skutecznie dodał huczenie wiatru, więc innym razem.
A dlaczego reklamuję, otóż ta czarna końcówka jest plastikowa i pod wpływem temperatury zaczęła się topić :scared:
Dosłownie po dotknięciu palcem plastik się odkształcił i część plastiku została na skórze. Nie muszę pisać że moto nie było pałowane, od zwykła rundka wokół komina. Pomnę zapach spalonej podeszwy pod to mogło być wynikiem "nowości".
No jeszcze jedno db-kiler nie pasuje do wydechu tj. wchodzi to pewnego momentu a potem zatrzymuje się na takim wew. kołnierzu :/.
Zobaczymy co odpisze importer.
EDIT
Ale ze mnie szpak amator :bash: Ten db-kiler nie dawał mi spokoju, dziś raz jeszcze podjechałem na garaż pomacałem pomacałem i co się okazało że jeden db-kiler zamontowany jest fabrycznie na tłumiku a drugi był dostarczony luzem. No i ja oczywiście ten luzem chciał wsadzić w ten fabrycznie zamontowany:). Do głowy by mi nie przyszło że są dwa w komplecie. Jeden rurkę ma mniejszą i ma mniejsze otwory ale gęściej a drugi jest grubszy i ma większe otwory ale rzadziej. Faktem nigdy wcześniej nie zaglądałem do tłumika komorowego jakim jest ixil sove i uznałem że jest to element tłumika (Ten fabrycznie zamontowany db-kiler).
Tak czy siak pozostaje kwestia tej czarnej końcówki co pięknie złazi z niej powłoka pod wpływem temperatury. Choć pewnie teraz w oczach sprzedawcy to jestem teraz pieniacz, amator i macierewicz w jednym.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Pozdrawiam
Marcin Jan

mistrz prostej spod świateł
Avatar użytkownika
nocny
Maniak
 
Posty: 1774
Dołączył(a): Śr lis 28, 2012 12:51 pm
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiek: 47
Imię: Marcin
Motocykl: CRF 1100
W siodle: <100 kkm

Re: Ixil SOVE - zakupiony

Postprzez abak » Cz kwi 02, 2015 4:31 pm

A dlaczego reklamuję, otóż ta czarna końcówka jest plastikowa i pod wpływem temperatury zaczęła się topić :scared:
Dosłownie po dotknięciu palcem plastik się odkształcił i część plastiku została na skórze. Nie muszę pisać że moto nie było pałowane, od zwykła rundka wokół komina. Pomnę zapach spalonej podeszwy pod to mogło być wynikiem "nowości".


No to dość dziwne. W Leo nie zaobserwowałem żadnych podobnych objawów, a w sumie też ma końcówkę z plastiku/tworzywa..

Nawet więcej, byłem zaskoczony, że LeoVince na karbonowej osłonie prawie w ogóle się nie nagrzewa - po 100 kilometrowej podróży mogę złapać go ręką i nie puszczać, gdzie w przypadku oryginalnego tłumika wystarczyło lekkie dotknięcie pokrowca, aby się przykleił.
Avatar użytkownika
abak
Znawca
 
Posty: 228
Dołączył(a): Cz sty 22, 2015 1:48 pm
Lokalizacja: Wrocław
Imię: Artur
Motocykl: CBF1000F

Re: Ixil SOVE - zakupiony

Postprzez Glub » Pt kwi 03, 2015 9:16 am

Bo karbon kiepsko przewodzi ciepło i dlatego nie nagrzewa sję.
Lub swietnie oddaje cieplo i dlatego nie nagrzewa się.
:-D
Obrazek
Avatar użytkownika
Glub
Nightmare
 
Posty: 7330
Dołączył(a): So sie 04, 2012 2:08 pm
Lokalizacja: Nowodwory
Wiek: 45
Imię: Mikołaj
Motocykl: NC700XD 2012
W siodle: 100-200 kkm

Re: Ixil SOVE - zakupiony

Postprzez Turos » Pt kwi 03, 2015 11:15 am

Bo przeloty nie nagrzewają się :)
Zaufaj mi - jestę endzynier :D
...be brave like those Soldiers who die in a battle...
Avatar użytkownika
Turos
Nightmare
 
Posty: 7612
Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 7:26 am
Lokalizacja: Otwock koło WWA
Wiek: 35
Imię: Robert
Motocykl: FZ6 Fazer
W siodle: <100 kkm

Re: Ixil SOVE - zakupiony

Postprzez nocny » So kwi 04, 2015 11:55 am

Też miałem napisać że pewnie się nie nagrzewa z racji przelotu, szybciej się spaliny wydobywają, Pewnie w tym tłumiku sove (tłumik komorowy) zastosowali końcówkę z tłumika sovs (tłumik przelotowy) i stąd cały ambaras.
Tak czy owak czekam na info od importera a ten od fabryki. Wczoraj polatałem trochę testowo i bez db-kilera jest "moc" nawet nie wiem czy trochę nie za głośno bądź moje uszy muszą się przyzwyczaić. Z bd-kilerem tym grubszym jest tak w sam raz jak pisałem w pierwszym poście. Natomiast z tym cieńszym praktycznie jest tak jak fabrycznym kominie, może ciut bardziej basowo.
Filmik popełnię jak pogoda pozwoli, na dłuższe kombinacje w plenerze.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Pozdrawiam
Marcin Jan

mistrz prostej spod świateł
Avatar użytkownika
nocny
Maniak
 
Posty: 1774
Dołączył(a): Śr lis 28, 2012 12:51 pm
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiek: 47
Imię: Marcin
Motocykl: CRF 1100
W siodle: <100 kkm

Re: Ixil SOVE - zakupiony

Postprzez nocny » Pn maja 04, 2015 10:03 pm

W końcu udało mi się popełnić filmik. Wydech bez db-kilera. Do obróbki czeka jeszcze z zamontowanym db-kilerem.
W lapku mam strasznie słabe głośniki więc najpierw załamka że tak kiepsko z nagranym dźwiękiem ale na słuchawkach jest o niebo lepiej. Na miasto latam bez db-kilera, ale jak zapowiada się trasa + 100 km to zakładam ale tego z większymi dziurami. Tego z małymi to chyba założę tylko na przegląd.
https://youtu.be/0IvfhjeSuFg
Pozdrawiam
Marcin Jan

mistrz prostej spod świateł
Avatar użytkownika
nocny
Maniak
 
Posty: 1774
Dołączył(a): Śr lis 28, 2012 12:51 pm
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiek: 47
Imię: Marcin
Motocykl: CRF 1100
W siodle: <100 kkm

Re: Ixil SOVE - zakupiony

Postprzez abak » Pn maja 04, 2015 11:08 pm

Fajnie wygląda i brzmi. No to czekamy na wersje z db-killerem!
Tego z małymi dziurami lepiej wozić ze sobą i zamontować w tzw. przepisowe 15 minut na miejscu ewentualnej kontroli, jeśli trafisz na nadgorliwych stróżów prawa :)
Avatar użytkownika
abak
Znawca
 
Posty: 228
Dołączył(a): Cz sty 22, 2015 1:48 pm
Lokalizacja: Wrocław
Imię: Artur
Motocykl: CBF1000F

Następna strona

Powrót do Dla motocykla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości