Switch to full style
Szyby, wydechy, kanapy, klocki hamulcowe, opony, torby, sakwy, tankbagi, kufry, stelaże, akcesoria elektroniczne (podgrzewane manetki, gpsy, wyświetlacze biegów, woltomierze, termometry), itp.

Regulamin działu

W tym dziale utrzymujemy porządek. Trzymamy się tematu w wypowiedziach! Wszystkie posty nie na temat będą usuwane.
Odpowiedz

[Opinia] Michelin Pilot Road 5

Pt sie 30, 2019 7:19 am

Yo!

Od roku upalam Michelin Pilot Road 5. W tej chwili mają prawie 22kkm nakulane i ogólnie jeszcze bieżnik jest, choć jego stan jest taki sobie. Co ciekawe, pierwszy raz w życiu szybciej schodzi mi przedni laczek od tylnego.
Na oponach upalałem w zeszłym roku w Rumunii, w tym roku w Alpach. A reszta przebiegu to przede wszystkim dojazdy do roboty, w większości po autostradzie.

Oponki są bardzo stabilne. Pierwszy raz w życiu nie mam problemu z shimmy. Czy załadowany, czy na pusto, mogę śmiało puścić kierownicę i moto jedzie, kierownicą nie telepie. Gumy trzymają wg. mnie bardzo dobrze i pewnie, choć w tym roku, jakoś teraz w sierpniu przy ok. 18kkm zaczęły się uślizgi przodu w prawych winklach - raz na dojeździe do pracy przód odpłynął i musiałem się ratować, i dwa razy w alpach na serpentynach.

W deszczu jeżdżę raczej spokojnie, więc nie będę się wypowiadał. Niemniej ABS ani razu nie musiał ingerować, a tył przy ruszaniu nie ślizgał się.

Opony dosyć szybko zaczęły ząbkować. Nie zauważyłem specjalnie negatywnego wpływu na jazdę, ale wyraźnie powierzchnia opon jest nierówna, a miejscami bieżnik na tylnym kapciu się "podwija".

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony żywotnością opon. Pirelli Diablo Strada pokazywała z tyłu druty przy max. 15kkm. A tu już jest 22kkm i jeszcze ten sezon pewnie dojeżdżę, choć na jakiś dłuższy wypad wolałbym już gumy zmienić.

Ogólnie - naprawdę solidne gumy. Niemniej mam bardzo słabe doświadczenie w eksperymentowaniu z oponami i odnoszę się w zasadzie tylko do Pirelek Diablo Strada, na których jeździłem prawie przez dekadę ;).

Teraz myślę, czy brać je po raz drugi, czy przetestować coś innego :).

Pzdr

Re: [Opinia] Michelin Pilot Road 5

Pt sie 30, 2019 7:35 am

A mozesz porównać bezpośrednio pr5 z pr4?

Re: [Opinia] Michelin Pilot Road 5

Pt sie 30, 2019 7:47 am

Nie, nigdy nie jeździłem na PR4.

Re: [Opinia] Michelin Pilot Road 5

Pt sie 30, 2019 7:59 am

zbyhu napisał(a): Co ciekawe, pierwszy raz w życiu szybciej schodzi mi przedni laczek od tylnego.

r



Ja w kobyle mam tak zawsze. Przedni mocno dostaje w dupę od hamowania tej kupy żelastwa.


Natomiast w lekkich moto (jak np HH) szybciej znika mi tylny.

Re: [Opinia] Michelin Pilot Road 5

Pt sie 30, 2019 11:33 am

Widząc tytuł wystraszyłem się, że opinia będzie negatywna ;) PR5 wpadnie czekają na montaż.
Do tej pory pr4, tylna wyząbkowana, ale bieżnika jeszcze sporo, na przodzie już prawie zszedł do znaczników. Przejechałem ma nich jakieś 33kkm...

Re: [Opinia] Michelin Pilot Road 5

Pt sie 30, 2019 12:03 pm

Właśnie sobie policzyłem, że na weekendowych wyjazdach z plecaczkiem, to moja kobyłka dobija do wagi zbliżonej do Goldasa..... xrofl


Motór sam w sobie - około 270kg
Ja w rynsztunku - około 85kg
Małżonka w rynsztunku - około 60kg
Trzy kufry - około 30kg
Tankbag - pewnie około 5kg

Razem zestaw: około 450kg


xcrazy



O ile sprintów wtedy raczej się nie praktykuje, to hamowanie skutecznie daje popalić przedniej gumie :msn-wink:

Re: [Opinia] Michelin Pilot Road 5

N wrz 01, 2019 7:19 am

Glub napisał(a):A mozesz porównać bezpośrednio pr5 z pr4?



A ja czwórek kilka zjadłem i powiem, że piątki na mokrym o niebo lepiej. Potwierdzam opinię Zbycha odnośnie szybkiego ząbkowania ale baz wpływu na trakcję.

Na zdjęciach przebieg 18 kkm. Szkocja, Irlandia i Alpy na nich przejechane.

Obrazek

Obrazek

Re: [Opinia] Michelin Pilot Road 5

N wrz 01, 2019 8:25 pm

zibi napisał(a):
Glub napisał(a):A mozesz porównać bezpośrednio pr5 z pr4?



A ja czwórek kilka zjadłem i powiem, że piątki na mokrym o niebo lepiej.


I o to chodzilo :D

Re: [Opinia] Michelin Pilot Road 5

Wt wrz 03, 2019 11:10 am

Glub napisał(a):
I o to chodzilo :D


A Ty ile masz nakulane na tym odkurzaczu? :smile:

Re: [Opinia] Michelin Pilot Road 5

Śr wrz 04, 2019 6:42 am

56kkm, a gdyby nie dwa wypadniete sezony to bt bylo kolo 20kkm wiecej
Odpowiedz