Honda Motofun Kraków-opinie?

Opinie, doświadczenia, uwagi, sugestie dotyczące warsztatów / serwisów motocyklowych.
Regulamin działu W tym dziale utrzymujemy porządek. Trzymamy się tematu w wypowiedziach! Wszystkie posty nie na temat będą usuwane.

Honda Motofun Kraków-opinie?

Postprzez Peeterpan » Śr kwi 25, 2012 12:34 pm

Witam.
Nie znalazłem takich informacji więc zapytam. Tak jak w temacie: czy ktoś korzysta z usług tego serwisu? Muszę zrobić przegląd po 1000km a w miejscu gdzie kupiłem moto, czyli Tychy, termin mam wyznaczony dopiero na 10 maja :wacko: Trochę żal nie jeździć w taką pogodę, a właśnie w Krk termin na przegląd jest tylko kilku dniowy, podobnie jak w Bielsku. Na forum grupy południe opinie są podzielone, to też postanowiłem zapytać was drodzy koledzy z okolic Krakowa...
Avatar użytkownika
Peeterpan
Użytkownik
 
Posty: 81
Dołączył(a): So kwi 07, 2012 9:54 pm
Lokalizacja: Krk/Łazy
Wiek: 36
Imię: Piotrek Sz.
Motocykl: brak ;/
W siodle: <100 kkm

Re: Honda Motofun Kraków-opinie?

Postprzez raphi » Śr kwi 25, 2012 1:49 pm

Ja to nie kapuję po co opinie jak pierwszy przegląd to tylko wymiana oleju... można to spaprać?
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14107
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Odp: Honda Motofun Kraków-opinie?

Postprzez 4kowal » Śr kwi 25, 2012 5:44 pm

Spierać ciężko ale pewnie można różnie zapłacić. Ja za wymianę oleju,filtra i przegląd 12k zapłaciłem 230 zł. W innym też autoryzowanym serwisie chcieli ponad 300 za sam olej.
Obrazek
Avatar użytkownika
4kowal
Maniak
 
Posty: 1305
Dołączył(a): Cz sie 11, 2011 12:38 pm
Lokalizacja: Legionowo
Wiek: 41
Imię: Michał
Motocykl: CBF600SA '08
W siodle: <100 kkm

Re: Honda Motofun Kraków-opinie?

Postprzez Goral4t » Śr kwi 25, 2012 6:31 pm

ogulnie jak masz gwarancje to ok. Ale z tego co wiem dobrych opinii nie maja, w sensie traktowania klienta, Poczytaj na forum południe.
Motomaniacy są wszędzie :) X11 "Power of Dreams"
Avatar użytkownika
Goral4t
Maniak
 
Posty: 1357
Dołączył(a): N lis 21, 2010 12:32 pm
Lokalizacja: KSU
Wiek: 31
Imię: Mariusz
Motocykl: CBF 600 sa, x11
W siodle: 100-200 kkm

Re: Honda Motofun Kraków-opinie?

Postprzez PeterS » Śr kwi 25, 2012 6:39 pm

Ja tam tylko kupowałem lub próbowałem kupić kilka rzeczy.
Element kranika do poprzedniego motocykla (też Hądy) - odp. po 2 dniach: "taki element nie występuje, możemy sprowadzić cały kranik za X :eek: złotych" - w Larssonie za 2 dni już był, tani jak barszcz.
Element podstawki centralnej do CBFy (juz nie pamiętam, jakas duperelna śrubka). Umówilismy się na odbiór na konkretny, wyznaczony przez nich dość odległy dzień, ja przyjeżdżam, a mam troche dalej niż rzut beretem - i nima. W ramach rekompensaty wysłali mi do domu gratisowo, ale benzyny chyba spaliłem za więcej.
Wybór kasków - niewielki, pojęcie o nich - mam wrażenie, że raczej też.
Jakaś taka ogólna bierność i marazm (co ciekawe, całkiem często spotykany w tej branży, obsadzonej podobno przez hobbystów - maniaków).
Jeśli jestem w tych okolicach to tam zaglądam pooglądać, ew. posiedziec sobie na motocyklu.
Nie wiem jak z warsztatem, nie korzystalem.
Avatar użytkownika
PeterS
Fanatyk
 
Posty: 3165
Dołączył(a): Pn wrz 06, 2010 9:22 am
Lokalizacja: Audiland, woj. małopolskie
Wiek: 47
Motocykl: HH 600+ETZ 250
W siodle: 100-200 kkm

Re: Honda Motofun Kraków-opinie?

Postprzez Goral4t » Śr kwi 25, 2012 7:04 pm

jedyne co mają tanie to wypełnienie zegarów nowe u nich 250 zł a na allegro chcieli za pęknięte 200... :) ja u nich szybe licznika kupiłem 200zł...
Motomaniacy są wszędzie :) X11 "Power of Dreams"
Avatar użytkownika
Goral4t
Maniak
 
Posty: 1357
Dołączył(a): N lis 21, 2010 12:32 pm
Lokalizacja: KSU
Wiek: 31
Imię: Mariusz
Motocykl: CBF 600 sa, x11
W siodle: 100-200 kkm

Re: Honda Motofun Kraków-opinie?

Postprzez motif » Pt sty 02, 2015 5:43 pm

Kupilem u nich nc750x z zalozeniem gniazda 12V specjalnie proszac zeby bylo zgodnie z zaleceniami hondy.
Niestety nie poskutkowalo bo poszli na latwizne i zamontowali gniazdo bez przekaznika a bezpiecznik zostawili
na kablu ukryty pod prawa oslona niby baku :scared: Wlasnie ten bezpiecznik mi wypieprzylo i zastanawiam sie
jak sie teraz dostane w to miejsce zeby go zmienic... :wallbash: Nie polecam, amatorstwo.
Kupic mozna u nich bo wynegocjowalem dobra cene ale wszystko inne to raczej omijac.
motif
Użytkownik
 
Posty: 20
Dołączył(a): Śr gru 31, 2014 7:07 pm
Imię: Robert
Motocykl: nc750x
W siodle: 100-200 kkm

Re: Honda Motofun Kraków-opinie?

Postprzez Saski » Śr mar 25, 2015 1:50 pm

Motofun już nie jest oficjalnym przedstawicielem Hondy. Najbliższy oficjalny serwis jest w Tychach... Dziwne że w prawie milionowym mieście nie opłaca się nikomu sprzedawać Hondy...
Saski
Użytkownik
 
Posty: 150
Dołączył(a): So mar 08, 2014 9:40 am
Lokalizacja: Kraków
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: NC700S DCT
W siodle: <100 kkm

Re: Honda Motofun Kraków-opinie?

Postprzez Tiarus » Śr mar 25, 2015 2:08 pm

Może za mało się psują i nie można obok sprzedaży serwisu utrzymać (bo wszyscy mają za dobrych "własnych" mechaników)
No, ja bym polemizowała.
Ale ja w ogóle lubię polemizować...

=^◣ ◢^=
Avatar użytkownika
Tiarus
Asimi
 
Posty: 9838
Dołączył(a): Wt maja 22, 2012 8:29 pm

Re: Honda Motofun Kraków-opinie?

Postprzez raphi » Śr mar 25, 2015 3:12 pm

Motofun zawsze leciał na łatwiznę - nie było czym pojeździć, nie działy się żadne ciekawe akcje, nawet nie bardzo było się do czego przysiąść. Zapewne to jest ciężki temat z autoryzacją w Polsce, gdzie producent nie ułatwia jakoś bardzo życia, udostępniając np. do jazd próbnych 1 egzemplarz motocykla na cały kraj i taki salon nie wie kiedy taki sprzęt będzie dostępny, z drugiej jednak strony jak się tam wchodziło/dzwoniło/cokolwiek od nich chciało to można było wyczuć takie "wisimito". Nikt nie podszedł, a jak klient podchodził zapytać to sprzedawca obsługiwał, ale bez zaangażowania - trochę jakby musiał zamiast chcieć.
Kiedyś mówiłem im o naszym forum, że robimy zloty, że możemy ich wpuścić na forum, niech wstawiają posty z tym co się u nich dzieje, co mają fajnego, jakie promocje, kiedy testy, jakie wydarzenia - tak by być bliżej fanów marki - ale olali temat.

Podobnie jest z dealerem BMW - wysyłają do mnie czasem jakieś marne maile (ostatnio wysłane ze zwykłego programu pocztowego, w którym w pole DO - dodali 150 odbiorców i każdy dostał tą listę). Kiedy im napisałem co i jak powinni zmienić, na co zwracać uwagę i generalnie, że mogę im w tym pomóc to też olali.

Nie wiem czym to jest podyktowane, że dealerzy podchodzą do swoich biznesów mniej więcej tak jak ja (póki co) do naszego forum. Wszystko inne jest wyżej w priorytetach a core działalności proklienckiej albo jest daleko w tyle albo nie ma go wcale.

Co do kompetencji - cóż, nie bardzo mogę stwierdzić bo jedyne co mi robili to wymieniali gwarancyjnie alternator w litrze. Działo się to w zimie i załatwiał wszystko Michał z Wilcza Garage więc w zasadzie odbyło się to poza mną, dlatego ich kompetencji nie będę oceniał - być może serwisowo byli mocni.

Ja pomysłów na nasze forum mam całą masę, np.
1. Wpięcie producentów/sprzedawców akcesoriów motocyklowych i ciuchów do naszego forum
2. Czynne uczestnictwo w naszych kameralnych zlotach
3. Jakieś wejściówki na testy nowych maszyn
4. Własne działy dla zainteresowanych, w których mogą prezentować nam wszystko co dla nich ważne (wydarzenia, promocje etc).
5. Mógłbym wpiąć analizator treści na forum - czyli trochę takiej inwigilacji, kto co przegląda, kto czego szuka, w jakich tematach czyta i pisze i na tej podstawie algorytm was szufladkuje - tak by w danym momencie zakwalifikować was np. do poszukujących butów, ubrań, opon, motocykli. Takie mocno stargetowane dane przekazywać współpracującym firmom by mogły przygotować dla was jakąś specjalną ofertę. Spokojnie - aby to zrobić musiałbym zaktualizować regulamin.
6. Gadżety, konkursy,
7. Wynajęcie toru i wspólne wypady np. z dealerem Hondy.

Przecież gdyby z połowę z tego wprowadzić w życie to WSZYSCY by wygrali - dealerzy - mając was, wy - mając dobre oferty, wiedzę, dobry kontakt u dealerów, forum - jako platforma tego całego zamieszania. Nie ma przegranych. Idealny układ.
I mam to w tyle głowy, bo w przodzie mam inne tematy i cierpię w związku z tym na CAŁKOWITY brak wolnego czasu.

Swego czasu Miedziany chciał wstawić do nas swój zaprzyjaźniony sklep jako partnera, z rabatem dla forumowiczów 10%. Przygotował bannery a ja miałem przygotować ładne miejsce na komunikację i... nie załatwiłem tego. Brakło mi czasu. Zatrzymałem się na sprawach technicznych, których samodzielnie nie byłem w stanie w krótkim czasie pokonać...

I to tak kurfa.
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14107
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Następna strona

Powrót do Warsztaty / Serwisy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości