Honda Motofun Kraków-opinie?

Opinie, doświadczenia, uwagi, sugestie dotyczące warsztatów / serwisów motocyklowych.
Regulamin działu W tym dziale utrzymujemy porządek. Trzymamy się tematu w wypowiedziach! Wszystkie posty nie na temat będą usuwane.

Re: Honda Motofun Kraków-opinie?

Postprzez trampek » Śr mar 25, 2015 3:26 pm

Raphi nie sądzę, żeby jakiś dealer chciał w to wejść. Może producenci ciuchów, akcesoriów. Dla nich jesteśmy potencjalnymi klientami. Dla dealera niekoniecznie. Nie ma się co oszukiwać - lwia część użytkowników kupiła motocykl z rynku wtórnego, nigdy nówki nie kupi, a na przeglądy i tak się jeździ po garażach. Ci natomiast, których stać i tak pójdą do salonu. Stawiam czteropak, że żaden dealer Hondy w to nie będzie chciał wejść. Z punktu widzenia dealera to więcej wydatków, problemów i zmarnowanego czasu niż zysku.
Dealerka motocyklowa w naszym kraju to zajęcie dla pasjonatów i hobbystów, niekoniecznie nastawionych na wielkie zyski.

A co do testówek - jak dealer chce mieć testówkę, to ją sobie musi kupić i zarejestrować. Wypożyczanie motocykla z centrali to dość sporadyczne przypadki.
Avatar użytkownika
trampek
Maniak
 
Posty: 1879
Dołączył(a): Pn wrz 19, 2011 7:47 pm
Lokalizacja: Warszawa
Motocykl: Brak
W siodle: <100 kkm

Re: Honda Motofun Kraków-opinie?

Postprzez raphi » Śr mar 25, 2015 3:34 pm

Ja nie siedzę w branży, ale wiesz... wśród takiej społeczności jak nasza jest całkiem sporo takich, którzy z kupką kasy chętnie pójdą do dealera i zostawią ją w zamian za motocykl sprzedany w profesjonalny sposób. Dealerom przede wszystkim powinno zależeć by być blisko klientów.

I nie zgadzam się z Tobą by ktoś, kto kupuje używane motocykle Hondy z automatu był poza kręgiem zainteresowania dealera. Klienta można sobie wyhodować. Jasne, że jak ktoś ma dychę na motocykl zamiast 5 dych (jak ja) to nie poleci kupić motocykla nowego. Będąc jednak blisko dealera, uczestnicząc w jego wydarzeniach, nawet czasem dosiadając jego maszyny na testy zawsze będzie go polecał i mówił o nim ciepło innym. A Ci inni mogą już mieć furkę sianka i mieć np. z głowy szukanie właściwego miejsca do jej wydania.

Poza tym dealer może także wejść w motocykle używane, z gwarancją i należytym marginesem bezpieczeństwa. Jasne, że roczny czy 2-letni używany motocykl w doskonałym stanie stoi w sprzeczności z właściwą działalnością dealera który chce sprzedawać nowe, ale to też jest kwestia ceny. Można grać cenami w taki sposób, by doskonała używka nie była wiele tańsza od nówki.
To pewnie nie takie proste, ale z pewnością rozwiązań jest wiele.

Ja znam osobiście przypadek (z naszego forum) człowieka z furką sianka, który bardzo bardzo chętnie wydałby ją u dealera, ale dealer mu na to nie pozwolił. Ten się jednak uparł i długo szukał. W końcu kupił to co chciał, ale blisko było by poszedł do innej marki.

Myślę, że masz rację - jest jak piszesz. Ale w tym miejscu znów ja mam rację - dealerzy mają tak jak mają bo robią tak jak piszesz.
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14107
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: Honda Motofun Kraków-opinie?

Postprzez Nazarejski » Śr mar 25, 2015 4:40 pm

raphi napisał(a): jak się tam wchodziło/dzwoniło/cokolwiek od nich chciało to można było wyczuć takie "wisimito". Nikt nie podszedł, a jak klient podchodził zapytać to sprzedawca obsługiwał, ale bez zaangażowania - trochę jakby musiał zamiast chcieć.


Tak to było. Jak już czymś się musieli zająć (np moto w serwisie), to się zajmowali i było w miarę OK. Ale inicjatywy poza tym nie przejawiali. Gapił się taki w komputer i miał Cię w kiszce, gadki specjalnie nie było.
Każdy lubi inaczej...
Avatar użytkownika
Nazarejski
Fanatyk
 
Posty: 2598
Dołączył(a): So mar 07, 2015 5:39 pm
Lokalizacja: okolice Wieliczki
Wiek: 53
Imię: Tomečeq
Motocykl: Elvira NC750X
W siodle: 200-300 kkm

Re: Honda Motofun Kraków-opinie?

Postprzez Saski » Śr mar 25, 2015 6:54 pm

Ja też za nimi nie będę tęsknił ale dziwi mnie że z drugiego największego miasta Polski na przegląd gwarancyjny będę musiał jechać 80 km.
Saski
Użytkownik
 
Posty: 150
Dołączył(a): So mar 08, 2014 9:40 am
Lokalizacja: Kraków
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: NC700S DCT
W siodle: <100 kkm

Re: Honda Motofun Kraków-opinie?

Postprzez RAV » Cz mar 26, 2015 1:29 pm

słyszałem (nie wiem ile w tym prawdy), że Motofun chcieli mieć w ofercie oprócz Hondy inne marki. Honda się nie zgodziła i zakończyła się współpraca.
Uważam, że pozbawiając się dealera w Krakowie, Honda zrezygnowała z nowej grupy klientów. Posiadaczy kat. B zainteresowanych motocyklami do 125cm. Przypuszczam, że klienci decydujący się na taki środek transportu nie będą chcieli jeździć na serwis do Tychów czy Nowego Sącza i wybiorą ofertę konkurencji.
Avatar użytkownika
RAV
Użytkownik
 
Posty: 145
Dołączył(a): N sie 05, 2012 9:42 am
Lokalizacja: Kraków
Wiek: 48
Imię: Rafał
W siodle: <100 kkm

Re: Honda Motofun Kraków-opinie?

Postprzez Bikepart » N kwi 19, 2015 9:21 pm

Witam

Pisze w odniesieniu do poprzedniego posta.
w miejscu firmy Motofun jest Bikepart,zajmujemy się serwisem motocykli,sprzedażą części ,akcesoriów motocyklowych oraz oczywiście motocykli.
Sprzedajemy także nowe pojazdy Honda oraz oryginalne części zamienne.Mimo ,że nie jesteśmy już oficjalnym dealerem Aso,
Gwarancja na kupione u nas motocykle oraz wykonane czynności serwisowe jak najbardziej obowiązuje.
zapraszamy do odwiedzin :)

pozdrawiam
Krzysiek
Bikepart
Nowicjusz
 
Posty: 3
Dołączył(a): N kwi 19, 2015 9:00 pm
Imię: KRZYSIEK
Motocykl: CBR900RR SC33

Re: Honda Motofun Kraków-opinie?

Postprzez raphi » Wt kwi 21, 2015 12:48 pm

A ja (zupełnie przypadkiem) miałem właśnie przyjemność porozmawiać z Krzyśkiem. Wygląda na to, że bikepart ma szansę zbudować dobrą opinię od podstaw :) Trzymam kciuki i życzę powodzenia. A po weekendzie wpadnę do nich na krótkie rozeznanie :)
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14107
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: Honda Motofun Kraków-opinie?

Postprzez trampek » So kwi 25, 2015 10:16 am

A dla tych, którzy jednak będą potrzebować kontaktu z ASO - z tego co wiem jeden z krakowskich dealerów samochodowych będzie niebawem także mial autoryzacje na motocykle.
Avatar użytkownika
trampek
Maniak
 
Posty: 1879
Dołączył(a): Pn wrz 19, 2011 7:47 pm
Lokalizacja: Warszawa
Motocykl: Brak
W siodle: <100 kkm

Re: Honda Motofun Kraków-opinie?

Postprzez MisiekK » Wt kwi 28, 2015 6:19 am

trampek napisał(a):A dla tych, którzy jednak będą potrzebować kontaktu z ASO - z tego co wiem jeden z krakowskich dealerów samochodowych będzie niebawem także mial autoryzacje na motocykle.

Z ciekawości: który?
Mój ojciec ma Hondę (auto) i serwisuje regularnie w jednym, gdyby to był ten to może już miałbym "chody" :naughty:
Avatar użytkownika
MisiekK
Fanatyk
 
Posty: 2400
Dołączył(a): N maja 06, 2012 1:55 pm
Lokalizacja: Kraków
Wiek: 43
Imię: Michał
Motocykl: Honda CBF600 SA
W siodle: <100 kkm

Re: Honda Motofun Kraków-opinie?

Postprzez Bikepart » Wt maja 05, 2015 7:34 pm

Witam

w odniesieniu do poprzedniego posta ,autoryzacja to jedno natomiast doświadczenie w serwisie i obsłudze danej marki to już inna bajka.:)pozdrawiam.
Bikepart
Nowicjusz
 
Posty: 3
Dołączył(a): N kwi 19, 2015 9:00 pm
Imię: KRZYSIEK
Motocykl: CBR900RR SC33

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Warsztaty / Serwisy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości