Interceptor Funky Garage Warszawa

Opinie, doświadczenia, uwagi, sugestie dotyczące warsztatów / serwisów motocyklowych.
Regulamin działu W tym dziale utrzymujemy porządek. Trzymamy się tematu w wypowiedziach! Wszystkie posty nie na temat będą usuwane.

Interceptor Funky Garage Warszawa

Postprzez trampek » Pt kwi 12, 2013 7:55 pm

Odebrałem dziś furę po grubszych naprawach :clap: :clap: , więc mogę powiedzieć kilka słów.
Strona internetowa.
Kontakt telefoniczny 502 362 4 sześć cztery - Artur Zając.

Gość pracował kilka lat w Honda MCS, a następnie w Honda Plaza w Warszawie. Mechanik bardzo w porządku, choć podejście ma dość specyficzne. Jak ktoś chce licho i na sztukę coś naprawiać to raczej się nie weźmie za robotę i szczerze to powie. Jeśli chodzi o części to głównie oryginały albo dobre zamienniki. Robiłem regulację zaworów, czyszczenie i synchronizację gaźników (okazało się, że dwie śruby od regulacji składu mieszanki były uszkodzone i było sporo zabawy, żeby to jakoś usprawnić), a także wymianę łożyska główki ramy. Moto wydane umyte i wysprzątane. Przy okazji wyczyścił i usprawnił mi rolgaz. Okazało się, że ktoś mało rozgarnięty go kiedyś posmarował, smar stężał i ciężko to wszystko zaczęło chodzić. Przejechałem się specjalnie okrężną drogą do domu - moto rzeczywiście dużo precyzyjniej reaguje na gaz i chętnie się wkręca na obroty. Chociaż to ostatnie akurat jest pewnie zasługą i regulacji zaworów i serwisu gaźników.
Jeśli chodzi o łożysko główki ramy to mimo, że miałem kupiony już rok temu zestaw JMT, zdecydowałem się jednak na oryginał Hondy. W zestawie oryginalnym są łożyska kulkowe, w zamienniku rolkowe. Podobno te pierwsze gwarantują bardziej płynną pracę i w tym konkretnym zastosowaniu lepiej się sprawdzają. Wytrzymują też dłużej niż zamiennik, który kupiłem. Wychodzę z założenia, że jak fabryka coś zaprojektowała tak a nie inaczej, to miało to pewnie jakiś sens. Gdybym wiedział od razu, że te łożyska to inny rodzaj, wcale bym ich nie kupił. Ale mniejsza o to.
Zasadniczo mogę szczerze polecić gościa. Na warsztacie jest porządek. Może pierdoła, ale ja bardzo zawracam na to uwagę, bo sporo to mówi o mechaniku. Cena nie była jakaś powalająco niska, ale w stosunku cena/jakość ok. Wszystkie wymieniane elementy miałem do obejrzenia z komentarzem co, po co, dlaczego itd.

Z bonusów - jak oddawałem moto, napomknąłem o tym, że kolega z forum ma w CBF 1000 ze sporym przebiegiem problem z za dużym spalaniem. Artur od razu strzelił, że najpewniej sonda lambda jest do wymiany. Zbyhu pisał ostatnio, że zdiagnozował sondę i rzeczywiście coś z nią było nie tak. Nowa już podobno zamówiona, zobaczymy czy przyczyna okaże się trafnie określona. Jeśli tak, to myślę, że będzie to też potwierdzenie sporej wiedzy mechanika. :smoke: O ile pamiętam Zbyhowa locha stała nawet parę dni w ASO Hondy i też załamali ręce.

Aha... jeszcze jedna Edyta.
Artur mówi, że zna przyczynę i umie naprawić problem zerujących się po wyjęciu kluczyka ze stacyjki Trip1 i Trip2. Przyczyną, jeśli nie jest problem z zasilaniem zegarów, jest...partactwo podczas cofania szafy. Więc jeśli zerują Ci się Tripy... to wiedz, że coś się działo ;)
Ostatnio edytowano Pt kwi 12, 2013 9:08 pm przez trampek, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
trampek
Maniak
 
Posty: 1879
Dołączył(a): Pn wrz 19, 2011 7:47 pm
Lokalizacja: Warszawa
Motocykl: Brak
W siodle: <100 kkm

Re: Interceptor Funky Garage Warszawa

Postprzez Avalon » Pt kwi 12, 2013 8:10 pm

Miło...
Fajnie że mechanik potrafi zauważyć że coś jest nie tak z motocyklem, i sam z siebie coś poprawić
Nie jest zatem tylko "wymieniaczem" części na nowe.
Cenna i nie często spotykana cecha.
Malcolm Young RIP 1953-2017
Avatar użytkownika
Avalon
Fanatyk
 
Posty: 3097
Dołączył(a): N paź 16, 2011 4:17 pm
Lokalizacja: Dawniej Wa-wa, teraz wieś na Mazowszu
Wiek: 59
Imię: Grzegorz
Motocykl: CBF1000A '8
W siodle: 100-200 kkm

Odp: Interceptor Funky Garage Warszawa

Postprzez trampek » Pt kwi 12, 2013 9:37 pm

Avalon napisał(a):Nie jest zatem tylko "wymieniaczem" części na nowe.
Cenna i nie często spotykana cecha.


Dokładnie. I dlatego właśnie nie czuję się pokrzywdzony cenowo. Choć pewnie gdybym poszukał, znalazłbym taniej. Ale ważne są dla mnie pewne wartości dodane, niewidoczne na pierwszy rzut oka.
Na jesieni pytałem o cene tej samej roboty we wspominanym tu pare razy ZS Motocykle Japonskie gdzies tam kolo Zakrętu. Było porównywalnie.
Avatar użytkownika
trampek
Maniak
 
Posty: 1879
Dołączył(a): Pn wrz 19, 2011 7:47 pm
Lokalizacja: Warszawa
Motocykl: Brak
W siodle: <100 kkm

Re: Interceptor Funky Garage Warszawa

Postprzez konjo8ds » So kwi 20, 2013 12:17 pm

byłem wczoraj w tym warsztacie. co prawda tylko żeby założyć gmole, ale mogę potwierdzić słowa trampka. widać, że Artur zna się na robocie i lipy nie odwala. będę miał kilka rzeczy eksploatacyjnych do zrobienia to sądzę, że się do niego wybiorę.
Obrazek
Avatar użytkownika
konjo8ds
Nightmare
 
Posty: 5334
Dołączył(a): So sty 21, 2012 4:48 pm
Lokalizacja: wawa
Wiek: 42
Motocykl: st1050

Re: Interceptor Funky Garage Warszawa

Postprzez Turos » So kwi 20, 2013 2:37 pm

Z ciekawości ile za założenie gmoli? :)
...be brave like those Soldiers who die in a battle...
Avatar użytkownika
Turos
Nightmare
 
Posty: 7612
Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 7:26 am
Lokalizacja: Otwock koło WWA
Wiek: 35
Imię: Robert
Motocykl: FZ6 Fazer
W siodle: <100 kkm

Odp: Interceptor Funky Garage Warszawa

Postprzez konjo8ds » So kwi 20, 2013 5:47 pm

70-100pln

ja zaplacilem 100 bo sie Artur musial nameczyc z wykreceniem srub trzymajacych silnik.

z jednej strony kawalek gwintu przykleilo sie do sruby :o z drugiej tez ale znacznie mniej ;-)
tak czy siak sie chlop narobil troche...
Obrazek
Avatar użytkownika
konjo8ds
Nightmare
 
Posty: 5334
Dołączył(a): So sty 21, 2012 4:48 pm
Lokalizacja: wawa
Wiek: 42
Motocykl: st1050

Odp: Interceptor Funky Garage Warszawa

Postprzez trampek » So kwi 20, 2013 8:57 pm

A widziales monster garage w garazu obok ? Koles robi lowridery ze starych amerykanskich fur i przerabia motocykle. W zasadzie buduje je od podstaw ;)
Avatar użytkownika
trampek
Maniak
 
Posty: 1879
Dołączył(a): Pn wrz 19, 2011 7:47 pm
Lokalizacja: Warszawa
Motocykl: Brak
W siodle: <100 kkm

Odp: Interceptor Funky Garage Warszawa

Postprzez konjo8ds » So kwi 20, 2013 9:08 pm

widzialem widzialem. sporo maszynek sie tam budowalo :grin:
Obrazek
Avatar użytkownika
konjo8ds
Nightmare
 
Posty: 5334
Dołączył(a): So sty 21, 2012 4:48 pm
Lokalizacja: wawa
Wiek: 42
Motocykl: st1050


Powrót do Warsztaty / Serwisy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości