>>> ROZSYPKA FORUM<<<

Opinie, doświadczenia, uwagi, sugestie dotyczące warsztatów / serwisów motocyklowych.
Regulamin działu W tym dziale utrzymujemy porządek. Trzymamy się tematu w wypowiedziach! Wszystkie posty nie na temat będą usuwane.

>>> ROZSYPKA FORUM<<<

Postprzez raphi » So maja 02, 2020 10:47 pm

Panowie i Panie,

przez 3/4 soboty próbowałem podnieść to nasze stare forum w wersji sprzed 10 lat do nowszej jakiejś wersji i tym samym wyeliminować wiele problemów, np. z dodawaniem zdjęć, lajkowaniem postów, kopiowaniem zdjęć ze schowka prosto do treści wiadomości i wieeele więcej.

Ale... forum jest już tak bardzo stare, że żadna maszynka do podnoszenia bazy danych nie potrafi jej podnieść prawidłowo do nowszej wersji. Wywala całą bazę w drobny mak. A wysypka wzięła się stąd, że oczywiście zrobiłem sobie kopię bazy (dumpa z mysql'a), ale jak się okazało, przy próbie jej przywrócenia brakowało połowy tabel w bazie danych. I musiałem skorzystać z ostatniej deski ratunku, tj. backupu w hostingu. Backup jest dokładnie sprzed 22h - wszystko co było dodane po tym czasie - zniknęło.

Średnio co 2 lata podejmuję próbę wymiany tego gównianego systemu na nowszy i za każdym razem kończy się to porażką.
Baza danych naszego forum to już 780 MB czystego tekstu, do tego dochodzi 3GB danych w plikach. Nic tego nie umie przemielić, aby baza pozostała stara a silnik forum zmienił się na nowy :-(

Nie mamy niestety na pokładzie programisty, który pomógłby nam to ogarnąć. A raphi się starzeje i coraz mniej ogarnia rzeczywistość ;)

Jutro ma być brzydka pogoda, może jeszcze podłubię, ale tym razem nie pozwolę już na wysypkę produkcyjnej bazy.
raphi
Nightmare

Imię: Rafał
Motocykl: Black Widow
W siodle: 100-200 kkm

Re: >>> ROZSYPKA FORUM<<<

Postprzez bogd74 » N maja 03, 2020 11:45 am

My też mamy problemy na forum mb.slask.pl i nikt nie chce się tego podjąć i forum umiera....ja dopiero na tym lewy jestem..
bogd74
Użytkownik

Imię: Bogusław
Motocykl: Honda CB750Nighthawk
W siodle: <100 kkm

Postprzez adriano » N maja 03, 2020 8:21 pm

Hej. Jak podnosiles?
Od razu do najnowszej czy jednak metoda kolejnych upgradow?
Podeslij priv prosze dane o silniku forum to w olnym czasie poczytam changelogi nowszych wersji
Ps niektore fora po podnieseniu do najnowszych wersji wygladaja koszmarnie i nie da sie ich czytac
A tak naprawde liczy sie tresc a nie wodotryski
adriano
Użytkownik

Imię: Adrian
Motocykl: CBF600SAA, Forza 125

Postprzez Nazarejski » N maja 03, 2020 8:35 pm

Co prawda to prawda.
Bez lajków żyje się lepiej.
Każdy lubi inaczej...
Nazarejski
Maniak

Imię: Tomečeq
Motocykl: CB 500X

Postprzez raphi » N maja 03, 2020 8:39 pm

adriano napisał(a):Hej. Jak podnosiles?
Od razu do najnowszej czy jednak metoda kolejnych upgradow?
Podeslij priv prosze dane o silniku forum to w olnym czasie poczytam changelogi nowszych wersji
Ps niektore fora po podnieseniu do najnowszych wersji wygladaja koszmarnie i nie da sie ich czytac
A tak naprawde liczy sie tresc a nie wodotryski

Nie chodzi o wodotryski tylko o wygodę użytkowania. Np. dodanie relacji zdjęciowej z wycieczki to koszmar.
Działa po staremu. Mamy wersję phpBB3 3.0.9. Jest instrukcja podnoszenia z tej wersji do nowej 3.3.0, ale to nie działa - zwyczajnie w czasie aktualizacji bazy skrypt się wypierdala w trakcie, STOP. Błąd ACP_ATTACHMENTS, nic co ktoś miałby wcześniej i można by znaleźć na forach. Znalazłem narzędzie do czyszczenia bazy przed aktualizacją - niby coś czyści, ale realnie nie wiadomo co się tam kurwa zmienia.
Chciałem wgrać fajny layout i podnieść trochę funkcjonalność forum - dostosować je do dzisiejszych standardów. Ale poległem po raz hmm... 10ty?
Po prostu to jest NIEZROBLIWE dla mnie. W sumie straciłem już na to z 2 tygodnie od rana do wieczora.
raphi
Nightmare

Postprzez zbyhu » Pt maja 08, 2020 2:14 pm

Coś jest spaprane.
Jak włażę na główną stronę hoonda.pl, to mi się pojawia tablica o działaniach destrukcyjnych.
Jak wchodzę z linków z maila, to bangla normalnie.
Obrazek
zbyhu
Nightmare

Motocykl: CBF 1000 '06
W siodle: 200-300 kkm

Postprzez adamlca » So maja 09, 2020 10:15 am

zbyhu napisał(a):Coś jest spaprane.
Jak włażę na główną stronę hoonda.pl, to mi się pojawia tablica o działaniach destrukcyjnych.
Jak wchodzę z linków z maila, to bangla normalnie.

Tak jest od paru dni.Efekt pewnie taki ze nowych uzytkownikow nie bedzie...
Litr jest jak Media Markt-nie dla idiotow.
adamlca
Znawca

Imię: adam
Motocykl: CBF1000 A

Postprzez raphi » So maja 09, 2020 10:43 pm

A teraz?
raphi
Nightmare