Zakup motocykla w salonie Honda. Pytania.

Opinie, doświadczenia, uwagi, sugestie dotyczące sklepów, salonów z motocyklami, częściami do motocykli, akcesoriami motocyklowymi, ubraniami itp.
Regulamin działu W tym dziale utrzymujemy porządek. Trzymamy się tematu w wypowiedziach! Wszystkie posty nie na temat będą usuwane.

Re: Zakup motocykla w salonie Honda. Pytania.

Postprzez -patrick- » Pn lut 09, 2015 9:57 pm

:bowdown:
Avatar użytkownika
-patrick-
Nightmare
 
Posty: 4706
Dołączył(a): Pn cze 17, 2013 7:23 am
Lokalizacja: Poznań
Imię: Patryk
Motocykl: KTM 1290 SAT
W siodle: <100 kkm

Re: Zakup motocykla w salonie Honda. Pytania.

Postprzez abak » Pn lut 09, 2015 10:05 pm

Wracając do głównego tematu (sorry za przerwanie off-topica :) ), jest jeszcze jedna bardzo ważna rzecz z ewentualnym ubezpieczeniem AC nowego motocykla. Trzeba dokładnie sprawdzić ilu i jakich zabezpieczeń wymaga dana polisa/oferta, co jest zależne od ceny motocykla oraz ubezpieczyciela. Dla przykładu Allianz w ofercie "dilerskiej" nie uznaje zwykłej blokady kierownicy z kluczyka. Z kolei alarmy (poza certyfikatami) muszą być oficjalnie rekomendowane przez dana markę (np. Hondę) dla danego modelu(-li). Ja dla przykładu wracałem do salonu, aby dokupić alarm i uzyskać pisemną deklarację, że dany model alarmu montuje się w nowych motocyklach Hondy zgodnie z zaleceniem producenta.

Wszystko to trzeba wyczytać z regulaminu ubezpiecznia (drobnym druczkiem), a nawet potwierdzić z centralą konkretnego ubezpieczyciela - najczęściej agenci zwykle nie maja o tym pojęcia, poniważ ubezpieczają głównie samochody.

Jest to o tyle istotne, że przeważnie nikt nie myśli o tym do momentu zakupu polisy (tj. po dokonaniu zakupu moto oraz rejestracji) i tutaj pojawia się problem, ponieważ pojazd trzeba ubezpieczyć w ten sam dzień. Wtedy zaczyna się kombinowanie. Jeśli ktoś przygotuje się na to wcześniej to ma większe pole manewru - łącznie z delikatnym zaniżeniem wartości motocykla na fakturze jeśli cena jest na pograniczu progów cenowych ustalonych w wymogach polisy.
Avatar użytkownika
abak
Znawca
 
Posty: 228
Dołączył(a): Cz sty 22, 2015 1:48 pm
Lokalizacja: Wrocław
Imię: Artur
Motocykl: CBF1000F

Re: Zakup motocykla w salonie Honda. Pytania.

Postprzez Glub » Wt lut 10, 2015 5:35 am

Ej jak to nie uznaje? W moich papierach było napisane wyraźnie ze dwa zabezpieczenia np blokada kierownicy i immobilizer.

Witaj Piotrze. Sikacz to scigacz Piotrze, jakbyś nie zrozumiał[FACE WITH STUCK-OUT TONGUE AND WINKING EYE]
Obrazek
Avatar użytkownika
Glub
Nightmare
 
Posty: 7330
Dołączył(a): So sie 04, 2012 2:08 pm
Lokalizacja: Nowodwory
Wiek: 45
Imię: Mikołaj
Motocykl: NC700XD 2012
W siodle: 100-200 kkm

Re: Zakup motocykla w salonie Honda. Pytania.

Postprzez abak » Wt lut 10, 2015 8:49 am

Ubezpieczałem w pakiecie dealerskim Honda Insurance - Program Motocykle, ponieważ nowy pojazd z reguły najtaniej wychodzi u dealera. Ponieważ w salonie motocyklowym nie mieli punktu ubezpieczen pojechalem do najbliższego salonu samochodowego.

W regulaminie jest zapis "W motocyklach o wartości powyżej 40 000 zł (brutto) - co najmniej dwa różne samodzielne zabezpieczenia przed kradzieżą, w tym jeden autoalarm".
Pani, która ubezpieczała nie wiedziała co w tym przypadku znaczy 'samodzielne', zadzwoniła do centrali Allianza i przekazała mi słuchawkę (nie znała się za bardzo na motocyklach). Tam dowiedziałem się, że wbudowana blokada kierowncy z kluczyka nie jest zabezpieczenieniem samodzielnym. Z tego co pamiętam to immobiliser chyba się zaliczał, ponieważ wystarczyło, że zamontowałem odpowiedni autoalarm.
Avatar użytkownika
abak
Znawca
 
Posty: 228
Dołączył(a): Cz sty 22, 2015 1:48 pm
Lokalizacja: Wrocław
Imię: Artur
Motocykl: CBF1000F

Re: Zakup motocykla w salonie Honda. Pytania.

Postprzez Romek » Wt lut 10, 2015 9:17 am

abak napisał(a):Pani, która ubezpieczała nie wiedziała co w tym przypadku znaczy 'samodzielne', zadzwoniła do centrali Allianza i przekazała mi słuchawkę

Co raz częściej widzę i sam doświadczyłem takiej praktyki i to w najróżniejszych punktach obsługi klienta, ubezpieczyciel, dystrybutor czy sieć telefonii. Czy to oznacza że za obsługe klienta odpowiada nieprzygotowany idiota który nie potrafi rozwiązać wydaje sie prostego problemu z którym przychodzi zainteresowany do wyznaczonego punktu? :bash:
Avatar użytkownika
Romek
Miłośnik
 
Posty: 731
Dołączył(a): Pt sty 03, 2014 4:00 pm
Motocykl: CBF 1000A
W siodle: <100 kkm

Re: Zakup motocykla w salonie Honda. Pytania.

Postprzez Glub » Wt lut 10, 2015 10:00 am

Cena czyni cuda... Teraz rozumiem.
Obrazek
Avatar użytkownika
Glub
Nightmare
 
Posty: 7330
Dołączył(a): So sie 04, 2012 2:08 pm
Lokalizacja: Nowodwory
Wiek: 45
Imię: Mikołaj
Motocykl: NC700XD 2012
W siodle: 100-200 kkm

Re: Zakup motocykla w salonie Honda. Pytania.

Postprzez -patrick- » Wt lut 10, 2015 10:43 am

Romek napisał(a):
abak napisał(a):Pani, która ubezpieczała nie wiedziała co w tym przypadku znaczy 'samodzielne', zadzwoniła do centrali Allianza i przekazała mi słuchawkę

Co raz częściej widzę i sam doświadczyłem takiej praktyki i to w najróżniejszych punktach obsługi klienta, ubezpieczyciel, dystrybutor czy sieć telefonii. Czy to oznacza że za obsługe klienta odpowiada nieprzygotowany idiota który nie potrafi rozwiązać wydaje sie prostego problemu z którym przychodzi zainteresowany do wyznaczonego punktu? :bash:


Tak. Najczęściej tak.
Avatar użytkownika
-patrick-
Nightmare
 
Posty: 4706
Dołączył(a): Pn cze 17, 2013 7:23 am
Lokalizacja: Poznań
Imię: Patryk
Motocykl: KTM 1290 SAT
W siodle: <100 kkm

Re: Zakup motocykla w salonie Honda. Pytania.

Postprzez AbramsPl » Wt lut 10, 2015 1:48 pm

Witajcie. Dziękuję za liczne podpowiedzi. Chcę jeszcze raz sprostować moje wątpliwości.
Czy salon sam za mnie może zarejestrować motor? Mieszkam 180km od salonu i w kwietniu zamierzam odebrać motor i na nim wrócić do domu. Jakoś nie widzę tego żeby kilka razy jeździć taki dystans.
Co do ubezpieczenia to mam już teraz sieczke w głowie i nie wiem co najlepiej wybrać i na czym się skupić.
Jak długo powinienem go docierać? Czy to dalej obowiązuje w nowych modelach? Jak prawidłowo powinienem go dotrzeć?

Rozumiem że na przeglądy mogę jeździsz do każdego innego salonu Hondy i nie tracę gwarancji. Jak długi jest okres gwarancyjny w przypadku nowego motocykla?

Pozdrawiam.
AbramsPl
Użytkownik
 
Posty: 26
Dołączył(a): N gru 28, 2014 11:09 am

Re: Zakup motocykla w salonie Honda. Pytania.

Postprzez _Big_Mac_ » Wt lut 10, 2015 1:51 pm

To wszystko ci powie salon :)
_Big_Mac_
 

Re: Zakup motocykla w salonie Honda. Pytania.

Postprzez -patrick- » Wt lut 10, 2015 1:56 pm

AbramsPl napisał(a):Witajcie. Dziękuję za liczne podpowiedzi. Chcę jeszcze raz sprostować moje wątpliwości.
Czy salon sam za mnie może zarejestrować motor? Mieszkam 180km od salonu i w kwietniu zamierzam odebrać motor i na nim wrócić do domu. Jakoś nie widzę tego żeby kilka razy jeździć taki dystans.
Co do ubezpieczenia to mam już teraz sieczke w głowie i nie wiem co najlepiej wybrać i na czym się skupić.
Jak długo powinienem go docierać? Czy to dalej obowiązuje w nowych modelach? Jak prawidłowo powinienem go dotrzeć?

Rozumiem że na przeglądy mogę jeździsz do każdego innego salonu Hondy i nie tracę gwarancji. Jak długi jest okres gwarancyjny w przypadku nowego motocykla?

Pozdrawiam.


nie wiem czy załatwisz to przez salon, ale myślę, że możesz zlecić to firmie zajmującej się rejestracją pojazdów.
Avatar użytkownika
-patrick-
Nightmare
 
Posty: 4706
Dołączył(a): Pn cze 17, 2013 7:23 am
Lokalizacja: Poznań
Imię: Patryk
Motocykl: KTM 1290 SAT
W siodle: <100 kkm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sklepy / Salony

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość