Zakup motocykla w salonie Honda. Pytania.

Opinie, doświadczenia, uwagi, sugestie dotyczące sklepów, salonów z motocyklami, częściami do motocykli, akcesoriami motocyklowymi, ubraniami itp.
Regulamin działu W tym dziale utrzymujemy porządek. Trzymamy się tematu w wypowiedziach! Wszystkie posty nie na temat będą usuwane.

Re: Zakup motocykla w salonie Honda. Pytania.

Postprzez AbramsPl » Wt lut 10, 2015 1:57 pm

Tak wiem ale chciałem zaczerpnąć rady waszej żeby mi ktoś jakiegoś kitu nie gadał. Macie pewnie większe doświadczenie.
AbramsPl
Użytkownik

Postprzez Romek » Wt lut 10, 2015 2:05 pm

u mnie salon na pewno rejestruje pojazdy dla ludzi z miasta a jak jest jak ktoś mieszka 180 km od Wydziału Komunikacji który wydaje dowód to trzeba się zapytać w salonie
Romek
Miłośnik

Motocykl: CBF 1000A
W siodle: <100 kkm

Postprzez Monte Christo » Wt lut 10, 2015 2:07 pm

AbramsPl napisał(a):Witajcie. Dziękuję za liczne podpowiedzi. Chcę jeszcze raz sprostować moje wątpliwości.
Czy salon sam za mnie może zarejestrować motor? Mieszkam 180km od salonu i w kwietniu zamierzam odebrać motor i na nim wrócić do domu. Jakoś nie widzę tego żeby kilka razy jeździć taki dystans.
Co do ubezpieczenia to mam już teraz sieczke w głowie i nie wiem co najlepiej wybrać i na czym się skupić.
Jak długo powinienem go docierać? Czy to dalej obowiązuje w nowych modelach? Jak prawidłowo powinienem go dotrzeć?

Rozumiem że na przeglądy mogę jeździsz do każdego innego salonu Hondy i nie tracę gwarancji. Jak długi jest okres gwarancyjny w przypadku nowego motocykla?

Pozdrawiam.

Zarejestrować raczej musisz sam, ale nie jestem o tym do końca przekonany. Poza tym chłopaku nie przejmuj się tak. Wszystko będzie dobrze! (gadam jak do rodzącej Kobiety :wink: ).
Co do ubezpieczenia, najlepiej jak dostaniesz ubezpieczenie od dealera w gratisie! Ponegocuj z nim trochę, wówczas załatwisz wszystko za jednym razem i nie będziesz musiał spotykać się z agentem. Jeśli Ci nie da ubezp. możesz też skorzystać z oferty w salonie Honda, czasami mają tam dość korzystne oferty. Skoro kupujesz nowe moto, to musisz mieć OC i AC, chyba że jesteś ryzykant - czasami popłaca a czasami nie :wink: np na Giełdzie Papierów Wartościowych nie :wink: Zwykle w AC podstawowym jest podstawowe assistance, ale nie patrz na to, na nowe moto Honda udziela assistance gwarancyjnego (o ile się nic w tej materii nie zmieniło).
Honda daje gwarancje na dwa lata, zobacz stronkę honda.pl, tam masz wszystko napisane, również jeśli chodzi o okresy między przeglądowe. Nie musisz serwisować moto tam, gdzie kupiłeś, jedź tam gdzie taniej i od Ciebie blizej :smile: może sie okazać, ze jak pojedziesz, gdzie taniej to wyjdzie od Ciebie dalej i przez to już nie będzie taniej :smile: :wink:
O docieraniu pogadaj z kierownikiem serwisu, ale powie Ci, że dystans to 1000 km, moto ma zalany olej mineralny i po 1 tys zmienia się na full syntetyk i dzida :smile:
Różne szkoły docierania są, ale ja preferuję w tym okresie spokojną jazdę, oczywiście nie jak pipka, ale spokojną. W instrukcji zresztą bedzie napisane. Staraj się również robić jak największe dzienne przebiegi, najlepiej silnik się dociera pod obciążeniem, staraj się aby nie pracował nabiegu jałowym tylko w trasie, wyskoczysz sobie na traskę i świńskim truchtem bedziesz sobie lecial :smile:
Powodzenia!
PS też bym kiedyś chciał kupić sobie nowe moto!
Chuja się zarabia, a żyje się jak hrabia.
When you're dead, you don't know that you're dead. It's difficult only for the others. It's the same when you're stupid.
Monte Christo
Nightmare

Motocykl: CBF600SA

Postprzez Glub » Wt lut 10, 2015 2:13 pm

Do 1000km, spokojnie i delikatnie ale w całym zakresie obrotów.
Obrazek
Glub
Nightmare

Imię: Mikołaj
Motocykl: NC700XD 2012
W siodle: 100-200 kkm

Postprzez abak » Wt lut 10, 2015 2:55 pm

Rozumiem że na przeglądy mogę jeździsz do każdego innego salonu Hondy i nie tracę gwarancji.

Dobrze jest wybrać jeden salon/serwis (najlepiej tam gdzie kupiłeś, ale niekoniecznie) i tam serwisować. Możesz wtedy liczyć na dużo lepsze podejście - mnie już w moim serwisie znają, mogę zadzwonić w każdej chwili jeśli mam jakieś wątpliwości, a drobne usługi typu naciąg łańcucha czy sprawdzanie podzespołów robią często za darmo. Ostatnio jesienią wpadły mi liście głęboko do wiatraka przy chłodnicy, pojechałem, dokładnie wszystko wyczyścili i nie chcieli nawet złotówki. Dodatkowo mam spory rabat na wszystkie produkty zakupione u nich w sklepie (przykładowo na oryginalnym kufrze centralnym zaoszczędziłem ok 500zł).

Ja mam akurat blisko do ASO (ok 3km) i jak już zapłaciłem za nowe moto i płacę za przeglądy to dlaczego nie skorzystać z tego typu okazji trzymając się jednego miejsca :)
abak
Użytkownik

Imię: Artur
Motocykl: CBF1000F

Postprzez AbramsPl » Wt lut 10, 2015 3:56 pm

Monte Christo napisał(a):
AbramsPl napisał(a):Witajcie. Dziękuję za liczne podpowiedzi. Chcę jeszcze raz sprostować moje wątpliwości.
Czy salon sam za mnie może zarejestrować motor? Mieszkam 180km od salonu i w kwietniu zamierzam odebrać motor i na nim wrócić do domu. Jakoś nie widzę tego żeby kilka razy jeździć taki dystans.
Co do ubezpieczenia to mam już teraz sieczke w głowie i nie wiem co najlepiej wybrać i na czym się skupić.
Jak długo powinienem go docierać? Czy to dalej obowiązuje w nowych modelach? Jak prawidłowo powinienem go dotrzeć?

Rozumiem że na przeglądy mogę jeździsz do każdego innego salonu Hondy i nie tracę gwarancji. Jak długi jest okres gwarancyjny w przypadku nowego motocykla?

Pozdrawiam.

Zarejestrować raczej musisz sam, ale nie jestem o tym do końca przekonany. Poza tym chłopaku nie przejmuj się tak. Wszystko będzie dobrze! (gadam jak do rodzącej Kobiety :wink: ).
Co do ubezpieczenia, najlepiej jak dostaniesz ubezpieczenie od dealera w gratisie! Ponegocuj z nim trochę, wówczas załatwisz wszystko za jednym razem i nie będziesz musiał spotykać się z agentem. Jeśli Ci nie da ubezp. możesz też skorzystać z oferty w salonie Honda, czasami mają tam dość korzystne oferty. Skoro kupujesz nowe moto, to musisz mieć OC i AC, chyba że jesteś ryzykant - czasami popłaca a czasami nie :wink: np na Giełdzie Papierów Wartościowych nie :wink: Zwykle w AC podstawowym jest podstawowe assistance, ale nie patrz na to, na nowe moto Honda udziela assistance gwarancyjnego (o ile się nic w tej materii nie zmieniło).
Honda daje gwarancje na dwa lata, zobacz stronkę honda.pl, tam masz wszystko napisane, również jeśli chodzi o okresy między przeglądowe. Nie musisz serwisować moto tam, gdzie kupiłeś, jedź tam gdzie taniej i od Ciebie blizej :smile: może sie okazać, ze jak pojedziesz, gdzie taniej to wyjdzie od Ciebie dalej i przez to już nie będzie taniej :smile: :wink:
O docieraniu pogadaj z kierownikiem serwisu, ale powie Ci, że dystans to 1000 km, moto ma zalany olej mineralny i po 1 tys zmienia się na full syntetyk i dzida :smile:
Różne szkoły docierania są, ale ja preferuję w tym okresie spokojną jazdę, oczywiście nie jak pipka, ale spokojną. W instrukcji zresztą bedzie napisane. Staraj się również robić jak największe dzienne przebiegi, najlepiej silnik się dociera pod obciążeniem, staraj się aby nie pracował nabiegu jałowym tylko w trasie, wyskoczysz sobie na traskę i świńskim truchtem bedziesz sobie lecial :smile:
Powodzenia!
PS też bym kiedyś chciał kupić sobie nowe moto!

Dziękuję za informacje. Co do rejestracji niedługo postaram się z nimi dogadać.
Jeśli chodzi o docieranie to będzie to skrzynia DCT i ona raczej nie pozwoli wysoko kręcić zwłaszcza w trybie Drive.

Ps. Każdemu życzę żeby kiedyś mógł zakupić nowy motocykl z salonu. Jest to wykonalne. Ja dużo nie zarabiam ale postawiłem sobie taki cel w miarę osiągalny. Jest to Honda Ctx700n. Małymi kroczkami i udało się odłożyć. Najważniejsze to trzymać się swoich postanowień i trochę czasu.

Pozdrawiam.
AbramsPl
Użytkownik

Postprzez Romek » Wt lut 10, 2015 4:15 pm

Fajna sprawa kupić nową maszynę pachnącą nowością szczególnie jak ktoś długo na to odkłada kosztem wyrzeczeń. Też kiedyś kupowałem motocykl nówkę sztukę i jechałem po nią 100 km pociągiem i w pociągu przywiozłem do domu. Takie były czasy :msn-wink:
Romek
Miłośnik

Motocykl: CBF 1000A

Postprzez Glub » Wt lut 10, 2015 4:39 pm

Jak z DCT masz to jezdzij do 4krpm przez pierwsze 300km. Sugerował bym jednak korzystanie z guzików. Potem juz ostrzej odkręcaj by to jeździło w całym zakresie obrotów.
Obrazek
Glub
Nightmare

Imię: Mikołaj
Motocykl: NC700XD 2012
W siodle: 100-200 kkm

Postprzez Wesoły Dyzio » Pt lut 20, 2015 10:30 pm

A ja powiem tak. Odłóżcie te stereotypy o docieraniu do lamusa. Te silniki już są podocierane, tak samo jak samochodowe. To nie te czasy, gdy trzeba było uważać, żeby nie zajeździć silnika przez pierwsze parę tysięcy km. A nawet i wówczas ten temat też był rozdmuchany do granic niemożliwości. Ja i mój brat kupiliśmy tego samego dnia "maluchy". Ja swojego można by rzec zarzynałem i dawałem mu w kość. Mój brat jako zawodowy kierowca i instruktor nauki jazdy, delikatnie i spokojnie. Efekt taki, że ja potrafiłem jeździć nawet 130/h, a maluszek mojego braciaka ledwo setkę osiągał. Po prostu został "zamulony".I zaznaczam, że nic w moim sprzęcie się nie rozwaliło, nie urwałem żadnych wałków rozrządu, czy też innych ważnych części znajdujących się w samochodzie. Wg mnie należy tylko pamiętać, aby rozgrzać motocykl i nie dawać po garach na zimnym silniku. No i oczywiście mieć olej zarówno w silniku jak i w głowie. :thumbsup:
Jedź wolniej, myśl szybciej Obrazek

Obrazek
Wesoły Dyzio
Nightmare

Imię: Jacek
Motocykl: Honda CBF 600SA '10

Postprzez rupert » So lut 21, 2015 6:57 am

Po prostu Twoj sie lepiej spasowal, znaczy dotarl.
Docieranie jest i bedzie, tylko tak jak mowisz, nie ma sie co z tym pitolic. No i pierwsze tysiac nie zrobic na autobanie na czerwonym ;)
Obrazek
rupert
Nightmare

Imię: Robert
Motocykl: Africa Twin

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sklepy / Salony