Moto z Francji - przemyślenia

Tu wrzucamy oferty zakupu

Moto z Francji - przemyślenia

Postprzez marcelikd » Śr mar 28, 2012 11:11 am

Witam,
mimo iż mało aktywny jestem na forum to staram sie sledzić większość wątków, szczególnie te bazarowe z racji że sam poszukuję ciągle moto i tak mnie wzięło na pewne przemyślenia, może oczywiste dla niektórych ale co tam...

Chodzi mi o sprowadzane motocykle z Francji, gdzie rynek CBF jest dość spory (może nie tak jak w Niemczech ale zawsze).
Od jakiegoś czasu śledzę ten rynek i po przejrzeniu ofert z Allegro/Otomoto jestem w delikatnym szoku :scared:
Czemu? A no dlatego że np. ofert CBF 1000 we Francji poniżej 5000 EUR jest tyle co kot napłatał a jeśli są, to z reguły egzemplarze z 2006 roku z kilkudziesięcioma tysiącami km przebiegu. Reszta oscyluje od 5 tyś EUR w górę (a i to 5 tys z reguły wystepuje z kilkoma stówkami obok). Dla przykładu fajnie wyposażona CBF 1000 z 2006 roku i przebiegiem prawie 30 tys km poszła za 5500 EUR w 1,5 dnia. Myślę że właściciel nie musiał się specjalnie targować :cool:
Mam nadzieję, że zamieszczenie takiego krótkiego info może niektórym trochę pomóc przy planowaniu kolejnej wyprawy na oglądanie sprowadzonego z Francji motoru, w idealnym stanie, przebiegiem 15 tys km z roku 2008 za 18 tys zł :mad:
pozdrowienia dla wszystkich, szczególnie tych poszukujących... :thumbsup:
Avatar użytkownika
marcelikd
Użytkownik
 
Posty: 20
Dołączył(a): Wt paź 18, 2011 10:37 am
Lokalizacja: Piastów
Wiek: 43
Motocykl: puszukiwany

Re: Moto z Francji - przemyślenia

Postprzez Goral4t » Śr mar 28, 2012 12:13 pm

mało kto przywozi motocykle z zagranicy bez przeszlości, tam motocykli nie naprawiają albo rzadko. 2 sprawa co to jest cofnąc licznik, albo go przełożyć?
Większość ludzi co sprowadza robi to w drodze do domu albo jeszcze za granicą, dlatego z zagranicy wolał bym przywieść sobie moto po szlifie i sam je zrobić niż kupić piękne nie uszkodzone,

w dodatku przykład Włoch tam raz w miesiącu jest wielka giełda motocyklowa idzie mnóstwo życzy kupić za grosze:)

mam kolege co robi z moto bardzo długo, i mówi że albo mocno rozbite albo już któryś raz remontowane żadko mu zdaża się kupić od kogoś motocykl który by był pierwszy raz rozbity, a był sprowadzony,

Więc na polskim rynku trzeba mieć fart i liczyć na szczęście w doborze motocykla:) przywiezionego, grunt by serce zawias i rama była zdrowa :) ew dobrze naprawiona:)
Motomaniacy są wszędzie :) X11 "Power of Dreams"
Avatar użytkownika
Goral4t
Maniak
 
Posty: 1357
Dołączył(a): N lis 21, 2010 12:32 pm
Lokalizacja: KSU
Wiek: 31
Imię: Mariusz
Motocykl: CBF 600 sa, x11
W siodle: 100-200 kkm

Re: Moto z Francji - przemyślenia

Postprzez matczuk » Śr mar 28, 2012 3:46 pm

Goral1906 napisał(a): grunt by serce zawias i rama była zdrowa :)


amen
Obrazek
Avatar użytkownika
matczuk
Użytkownik
 
Posty: 110
Dołączył(a): Pt kwi 08, 2011 1:57 pm
Lokalizacja: warszawa
Wiek: 40
Motocykl: sprzedany
W siodle: <100 kkm

Re: Moto z Francji - przemyślenia

Postprzez krzysiek77 » Cz mar 29, 2012 6:08 am

jak ktoś jest zainteresowany to w Gdańsku u ;HONDA POMIRSKI; jest CBF-KA 1000 z 2007 czarna.
krzysiek77
Nowicjusz
 
Posty: 19
Dołączył(a): Śr lis 17, 2010 10:14 am
Lokalizacja: Jankowo Gdańskie
Motocykl: honda cbf 1000A 2008

Re: Moto z Francji - przemyślenia

Postprzez Avalon » Cz mar 29, 2012 7:08 am

Moje poprzednie moto było ściągane z Francji. Miał 2 lata i 2 miesiące od I rejestracji i 9 tysięcy na liczniku. Kawa miała lekko otarty róg owiewki, urwane lusterko, ułamaną dzwignię ssania i wgniotkę na zbiorniku od odważnika, który nawet nie był zarysowany. Nie było śladów szlifu, i wyglądało to na zwykłą parkingówkę, więc kupiłem i nie żałuję. "Zetersiódemka" służyła dzielnie przez osiem lat i nawet się nie zająkneła :) ( no może raz ) Później jak zacząłem normalną eksploatację okazało się że motocykl wcześniej musiał leżec na drugiej stronie o czy świadczył dekiel od Zephyra, leciutko szlifnięte dwa żebra od silnika zamaskowane czarnym matem i ślad na karterze również ładnie polakierowany. Sądząc po tych śladach, na 100% moto musiało dostać również nowy tłumik, może kawałek owiewki. może kalmkę itp.
Jak widać, po pierszej przygodzie motocykl został naprawiony dość solidnie we Francji, a po drugiej glebie trafił do sprzedaży.
Pomimo tych przygód nie miałem kłopotu z krzywą ramą czy lagami. Śmigał az miło.
Nie należy przekreslać sprzęta sprowadzanego po przejściach, jednak lepiej brać sztukę nie szykowaną na handel.
Malcolm Young RIP 1953-2017
Avatar użytkownika
Avalon
Fanatyk
 
Posty: 3097
Dołączył(a): N paź 16, 2011 4:17 pm
Lokalizacja: Dawniej Wa-wa, teraz wieś na Mazowszu
Wiek: 59
Imię: Grzegorz
Motocykl: CBF1000A '8
W siodle: 100-200 kkm

Re: Moto z Francji - przemyślenia

Postprzez Goral4t » Cz mar 29, 2012 9:09 am

święte słowa:) hm z mojego małego doświadczenia jak moto lezało a nie znamy przeszłości zbadać lagi i półkę, zawsze :)
Motomaniacy są wszędzie :) X11 "Power of Dreams"
Avatar użytkownika
Goral4t
Maniak
 
Posty: 1357
Dołączył(a): N lis 21, 2010 12:32 pm
Lokalizacja: KSU
Wiek: 31
Imię: Mariusz
Motocykl: CBF 600 sa, x11
W siodle: 100-200 kkm

Re: Moto z Francji - przemyślenia

Postprzez rupert » Cz mar 29, 2012 11:37 am

Goral1906 napisał(a):święte słowa:) hm z mojego małego doświadczenia jak moto lezało a nie znamy przeszłości zbadać lagi i półkę, zawsze :)

:thumbsup:

Zaczynam myśleć, czy nie warto ściagać uszkodzonego i naprawiać we własnym zakresie. Widać co się kupuje, cena może być atrakcyjna, po zrobieniu wiem czym jeżdżę, a tak kupiłem, nie wiem co było, napewno leżała na lewym, ktoś z Kraka był w jej posiadaniu wówczas, a co jej dolegało, jaki stopień zniszczeń, to pozostanie zagadką. Jak wyglądała kiedy przyjechała w 2008 z Włoch.
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8341
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Re: Moto z Francji - przemyślenia

Postprzez marcelikd » Cz mar 29, 2012 12:11 pm

Ja absolutnie nie neguję sprowadzania, sam szukam na tamtym rynku i wierzę że są sztuki warte obejrzenia.
Bardziej chodziło mi tylko o to że jeśli ktoś jedzie oglądać moto niby w 100% bez żadnych przygód to niech nie oczekuje że takie moto będzie po sprowadzeniu tańsze niż na pierwotnym rynku, dokładnie tak samo sprawa wygląda z autami.
Avatar użytkownika
marcelikd
Użytkownik
 
Posty: 20
Dołączył(a): Wt paź 18, 2011 10:37 am
Lokalizacja: Piastów
Wiek: 43
Motocykl: puszukiwany

Re: Moto z Francji - przemyślenia

Postprzez rupert » Cz mar 29, 2012 12:16 pm

marcelikd napisał(a):Ja absolutnie nie neguję sprowadzania, sam szukam na tamtym rynku i wierzę że są sztuki warte obejrzenia.
Bardziej chodziło mi tylko o to że jeśli ktoś jedzie oglądać moto niby w 100% bez żadnych przygód to niech nie oczekuje że takie moto będzie po sprowadzeniu tańsze niż na pierwotnym rynku, dokładnie tak samo sprawa wygląda z autami.

Chyba wszyscy Cię dobrze zrozumieli. Trzeba się przyzwyczaić, że po kilku postach tematy zaczynają się rozlewać :msn-wink: A potem przechodzą w pełny OFFTOP :naughty:
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8341
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Re: Moto z Francji - przemyślenia

Postprzez marcelikd » Cz mar 29, 2012 12:25 pm

Rupert napisał(a):
marcelikd napisał(a):Ja absolutnie nie neguję sprowadzania, sam szukam na tamtym rynku i wierzę że są sztuki warte obejrzenia.
Bardziej chodziło mi tylko o to że jeśli ktoś jedzie oglądać moto niby w 100% bez żadnych przygód to niech nie oczekuje że takie moto będzie po sprowadzeniu tańsze niż na pierwotnym rynku, dokładnie tak samo sprawa wygląda z autami.

Chyba wszyscy Cię dobrze zrozumieli. Trzeba się przyzwyczaić, że po kilku postach tematy zaczynają się rozlewać :msn-wink: A potem przechodzą w pełny OFFTOP :naughty:


Ok, musze się jeszcze sporo nauczyć,
ja szukam, cały czas szukam upragnionej CBF 1000 i juz mi sie przelewają te wszystkie oferty :biggrin:
ale znajdę, w końcu znajdę, cierpliwość potrzebna jak nic...

a propos, czy pojawił się gdzieś tzw poradnik dla laika który szuka motocykla, na co zwracać uwagę, gdzie zaglądać, najważniejsze punkty w moto, myślę oczywiście o cbf
szukając sprzętu za granicą nie mam możliwości obejrzeć go z kimś kto się na tym dobrze zna a tak może uniknąłbym oczywistych (w miarę) wpadek
Avatar użytkownika
marcelikd
Użytkownik
 
Posty: 20
Dołączył(a): Wt paź 18, 2011 10:37 am
Lokalizacja: Piastów
Wiek: 43
Motocykl: puszukiwany

Następna strona

Powrót do Kupię

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

cron