Moto z Francji - przemyślenia

Tu wrzucamy oferty zakupu

Re: Moto z Francji - przemyślenia

Postprzez rupert » Cz mar 29, 2012 12:40 pm

W wątkach przewija się wiele uwag, ale kompendium nie ma.

Załóż nowy wątek, może dobrze będzie wypunktować, ludziska się dołączą i na koniec masterzy przekleją jako poradnik :cool:
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8341
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Re: Moto z Francji - przemyślenia

Postprzez marcelikd » Cz mar 29, 2012 2:48 pm

Już nawet wiem skąd te moto z Francji są sprowadzane :)

http://www.gam-motos.fr/motos-occasion-gam-motos.php
Avatar użytkownika
marcelikd
Użytkownik
 
Posty: 20
Dołączył(a): Wt paź 18, 2011 10:37 am
Lokalizacja: Piastów
Wiek: 43
Motocykl: puszukiwany

Re: Moto z Francji - przemyślenia

Postprzez michalklb » Cz mar 29, 2012 3:51 pm

polski rynek jest aż tak tragiczny w cbf 1000 czy szukasz tak bo chcesz być bardziej pewnien ci sprowadziłes
michalklb
Nowicjusz
 
Posty: 18
Dołączył(a): Śr sty 25, 2012 6:09 pm

Re: Moto z Francji - przemyślenia

Postprzez Goral4t » Cz mar 29, 2012 3:56 pm

hm szybki poradnik :) najłatwiej wziąć mechanika :P <bez obrazy>
a co sprawdzać jak to:

-przyglądasz sie malowaniu naklejkom<na baku pod lakierem> czy cienie się zgadzają czy jakieś poprawki są ok.
-sprawdzasz łożysko główki ramy <na centralke> łapiesz za golenie i lekko szarpiesz tak by wyczuc ew, luz
-sprawdzasz wszystkie el, które mogą byc malowane zdrapane przyglądasz się powłoce czy nie ma szpachli
-sprawdzasz szczelność lag chusteczką wycierasz je na początku do czyściutkiego następnie przed jazdą po pompuj przodem, a w trakcie jazdy <jak czujesz sie pewnie na moto> po chuśtaj niem stojąc na podnóżkach tak by dać trochę wycisk lagom by ew wyczyszczone zbieraki były ok. po powrocie wytrzyj chustką ew palcami samymi czy jest ślad oleju jak tak uszczelniacze do wymiany
-sprawdź powierzchnie chromu na lagach jeżeli są na nim rysy wzdłuż powierzchni lagi są krzywe <półka prawdopodobnie też> najlepiej sprawdzić to także po jeździe,
-osłuchać kosz sprzęgła ogólnie jest głośny ale zawsze można się pokłócić ze szumi ;)
-2 ltrzcze trzeba pomoc znajomego, przytkac oba kominy na zapalonym silniku pogazować najlepiej na świerzo grzejącym się silniku a potem na ciepłym <2 razy> słychać zawory, stukanie dzwonienie jak i również rozrząd,
-dodając gazu zrywnie na jałowym tak ze trzymając na połowie obrotów także słychać rozrząd
-sprawdź stan łańcucha, i jego na ciągu, przy oryginalnym na łańcuchu powinna być grawera JAPAN
-stan chłodnicy czy żeberka po wginane i czy czasem sama nie jest krzywa co świadczy o dzwonie z przodu
-stan dekli i uszczelek oraz śrub mocujących w moto nie powinno być podejrzanego sylikonu, ani umordowanych śrub
-sprawdzić poziom oleju na zimnym silniku
-Stan kolektora jeżeli jest bardzo zkorodowany to wiedz ze nie tylko on będzie skorodowany i przy ew rozkręcaniu jakiś dekli moze się coś urwać.
-stan lampy szczegulnie na krawedziach czy jest porysowana <jeżeli wiadomo ze moto było polozone to gdy niema śladów zadrapan może to znaczyć 2 żeczy
=moto mało bite
=moto mocno bite i lampa wymieniona
-stan klocków, kiedy były płyny wymieniane, itd.
-stan ogumienia wyząbkowanie zużycie,
-stan podnuzek i dzwigni porównaj gumy czy są mniejwięcej równo zdarte a także zdarcie sruby ogranicznika jak jeden zdarty 2 nie moze być wymieniana albo komuś lepiej szło w te strone:)


hmm jak coś mi sie przypomni to napisze:) aa i znając mnie wiele pod pkt. będzie nie zrozumiałych więc pisz czego nie kminisz:) postaram sie wyjaśnić :)
Motomaniacy są wszędzie :) X11 "Power of Dreams"
Avatar użytkownika
Goral4t
Maniak
 
Posty: 1357
Dołączył(a): N lis 21, 2010 12:32 pm
Lokalizacja: KSU
Wiek: 31
Imię: Mariusz
Motocykl: CBF 600 sa, x11
W siodle: 100-200 kkm

Re: Moto z Francji - przemyślenia

Postprzez Goral4t » Cz mar 29, 2012 4:00 pm

marcelikd napisał(a):Już nawet wiem skąd te moto z Francji są sprowadzane :)

http://www.gam-motos.fr/motos-occasion-gam-motos.php


niezłe cenki... jest cbf 600 za 9 000 bym poskładał myślę :D
Motomaniacy są wszędzie :) X11 "Power of Dreams"
Avatar użytkownika
Goral4t
Maniak
 
Posty: 1357
Dołączył(a): N lis 21, 2010 12:32 pm
Lokalizacja: KSU
Wiek: 31
Imię: Mariusz
Motocykl: CBF 600 sa, x11
W siodle: 100-200 kkm

Re: Moto z Francji - przemyślenia

Postprzez marcelikd » Cz mar 29, 2012 7:17 pm

Dzięki za rady, przydadzą się na pewno :)
przeniosę wątek jak proponował Rupert żeby innym było łatwiej się w tym połapać i dodawać inne kwestie

na pewno byś poskładał za 9000 :)
jak dostane namiary na drugą taka stronę to zamieszczę, może coś ciekawego się znajdzie :)
Avatar użytkownika
marcelikd
Użytkownik
 
Posty: 20
Dołączył(a): Wt paź 18, 2011 10:37 am
Lokalizacja: Piastów
Wiek: 43
Motocykl: puszukiwany

Odp: Moto z Francji - przemyślenia

Postprzez rupert » Cz mar 29, 2012 7:39 pm

To ja dodam.
- sprawdzamy ograniczniki kierownicy, jak przetracony to kiera ma inny zakres w lewo i w prawo. Moga byc spawy i zaprawki lakiernicze
- dobrze lusterka porownac, jak ktores wymieniane roznice mozna znalezc
- ciezarki kierownicy
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8341
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Re: Moto z Francji - przemyślenia

Postprzez Goral4t » Cz mar 29, 2012 8:17 pm

racja racja rupert zapomniałem dopisać lusterka cięzko porównać z org bez zdjecia org o wiele cięższy przez wypelnienie wewnątrz,

no i standardowo spawt na ramie :) chociaż mówimy o cbf to jednak moto do innej sprawy:) wiec jak sie rama złoży to z moto i tak juz nic:)


no myśle ze by się wyrobił-
zależy do jakiego stanu chcesz ją doprowadzić ta jest na modelu 600 bo lytra nie ma. kwestia zrobienia motonoga jest taka czy drogie el. sa całe czy rozwalone takie jak lampa chłodnica, bak, felga lagi <krzywe czy złamane itd:)
Motomaniacy są wszędzie :) X11 "Power of Dreams"
Avatar użytkownika
Goral4t
Maniak
 
Posty: 1357
Dołączył(a): N lis 21, 2010 12:32 pm
Lokalizacja: KSU
Wiek: 31
Imię: Mariusz
Motocykl: CBF 600 sa, x11
W siodle: 100-200 kkm

Re: Moto z Francji - przemyślenia

Postprzez kito » Cz mar 29, 2012 9:09 pm

marcelikd napisał(a):
a propos, czy pojawił się gdzieś tzw poradnik dla laika który szuka motocykla, na co zwracać uwagę, gdzie zaglądać, najważniejsze punkty w moto, myślę oczywiście o cbf
szukając sprzętu za granicą nie mam możliwości obejrzeć go z kimś kto się na tym dobrze zna a tak może uniknąłbym oczywistych (w miarę) wpadek


Bardziej doświadczeni koledzy mogli by stworzyć taki poradnik "w pigułce" z podziałem 1000, 600 i 500. Ogólnych poradników jest trochę w necie, ale Wy CBF-y znacie na wylot :D
kito
Nowicjusz
 
Posty: 6
Dołączył(a): Pn mar 26, 2012 5:57 pm
Lokalizacja: Siedlce
Wiek: 45
Motocykl: brak, będzie CBF600

Re: Moto z Francji - przemyślenia

Postprzez goramo » Cz mar 29, 2012 9:57 pm

kito napisał(a):
marcelikd napisał(a):
a propos, czy pojawił się gdzieś tzw poradnik dla laika który szuka motocykla, na co zwracać uwagę, gdzie zaglądać, najważniejsze punkty w moto, myślę oczywiście o cbf
szukając sprzętu za granicą nie mam możliwości obejrzeć go z kimś kto się na tym dobrze zna a tak może uniknąłbym oczywistych (w miarę) wpadek


Bardziej doświadczeni koledzy mogli by stworzyć taki poradnik "w pigułce" z podziałem 1000, 600 i 500. Ogólnych poradników jest trochę w necie, ale Wy CBF-y znacie na wylot :D



Yyyy... bez przesadyzmu... :wacko:
Nie ma w tych motocyklach aż takich znaczących różnic, żeby jakoś specjalnie podziały robić dotyczące poszczególnych modeli...
Generalnie, to kilka najważniejszych spraw tyczy się każdego jednego motocykla. Reszta to drobiazgi.
SR50 -> S53 -> ETZ150 -> Intruder M800Z -> CBF1000 -> VFR800FI -> CB1000R -> CB1000R + CB1300SA -> CB1300SA + XL650V -> CB1300SA + HH600 -> CB1300SA + CB1000RA

Always look on the bright side of life :-)
Avatar użytkownika
goramo
Nightmare
 
Posty: 8491
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 7:11 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 43
Imię: Mariusz
Motocykl: Honda x 2
W siodle: 100-200 kkm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kupię

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości