Moto z Francji - przemyślenia

Tu wrzucamy oferty zakupu

Re: Moto z Francji - przemyślenia

Postprzez tasior_ar » Pt mar 30, 2012 3:32 pm

Podpisuje sie pod zagadnieniem poradnika dla świeżaka. Nam "laikom by on bardzo pomógł. :cool:
Zwłaszcza takie kwestie jak osłuchiwanie zaworów i innych odgłosów silnika :thumbsup:
Avatar użytkownika
tasior_ar
Użytkownik
 
Posty: 72
Dołączył(a): Pn mar 12, 2012 10:04 pm
Lokalizacja: Lubin
Wiek: 41
Motocykl: RC46 VFR V-TEC ABS

Re: Moto z Francji - przemyślenia

Postprzez rupert » Pt mar 30, 2012 5:53 pm

tasior_ar napisał(a):Podpisuje sie pod zagadnieniem poradnika dla świeżaka. Nam "laikom by on bardzo pomógł. :cool:
Zwłaszcza takie kwestie jak osłuchiwanie zaworów i innych odgłosów silnika :thumbsup:

Bez jaj, każdemu lista się przyda, wystarczy wydrukować i odfajkować przy oględzinach. Trzeba tylko pamiętać, że lista to nie gwarancja zakupu porządnej sztuki...
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8341
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Re: Moto z Francji - przemyślenia

Postprzez Goral4t » So mar 31, 2012 1:29 am

Rupert to jest racja :) a niespodzianek i tak nie ominiemy :) jak trafimy na perfidnego handlarza ;/ Hm co do poradnika to fajny pomysł tylko przy kupnie motonoga to kwestia jakie moto kupujemy:) grunt to przegladać neta przed kupnem i patrzyć co sie psuje itd:) ja u siebie zaworki u słysząłem tylko na mrozach :D teraz jak cieplej się zrobiło nie ma śladu po dzwonieniu :)
Motomaniacy są wszędzie :) X11 "Power of Dreams"
Avatar użytkownika
Goral4t
Maniak
 
Posty: 1357
Dołączył(a): N lis 21, 2010 12:32 pm
Lokalizacja: KSU
Wiek: 31
Imię: Mariusz
Motocykl: CBF 600 sa, x11
W siodle: 100-200 kkm

Re: Moto z Francji - przemyślenia

Postprzez Avalon » So mar 31, 2012 7:58 am

Znane są również przypadki że w nowym motocyklu stojącym jeszcze w salonie, czasami widać róznicę w szczelinach pomiędzy zbiornikiem a owiewką. Zatem w używanej sztuce jak się takie coś zauważy, zaraz nasuwają się podejrzenia o wypadkowej przeszłości, co wcale nie musi byc prawdą.
Ja tak mam :dusgust:

Warto jeszcze sprawdzić w miarę możliwość stan plastików od wewnątrz.(dobrze zabrać na oględziny porządną latarkę) Mało kto zadba o to by popękany, klejony i lakierowany plastik, dobrze wyglądął z obydwu stron.
W czasie jazdy warto optycznie ocenić geometrię owiewki, zegarów, lusterek. kierownicy. Prostowany stelaż może zostawić ślad w postaci np.innej wysokości prawej i lewej części owiewki czy lusterek. lub "przekoszenia" zegarów. Różnicę mogą być nie zauważalne na postoju, ale w czasie jazdy na wprost łatwo to sprawdzić.
W motocyklu stojącym na centralce trzeba sprawdzić ew. bicie felg.
W czasie lekkiego hamowania zwrócić uwagę czy klamka hamulca nie pulsuje - świadczy to o krzywej tarczy hamulcowej.
Malcolm Young RIP 1953-2017
Avatar użytkownika
Avalon
Fanatyk
 
Posty: 3097
Dołączył(a): N paź 16, 2011 4:17 pm
Lokalizacja: Dawniej Wa-wa, teraz wieś na Mazowszu
Wiek: 59
Imię: Grzegorz
Motocykl: CBF1000A '8
W siodle: 100-200 kkm

Re: Moto z Francji - przemyślenia

Postprzez Goral4t » N kwi 01, 2012 9:20 am

Avalon napisał(a):W czasie lekkiego hamowania zwrócić uwagę czy klamka hamulca nie pulsuje - świadczy to o krzywej tarczy hamulcowej.



w pływających felgach tego nie wyczujesz:) tarcze najlepiej sprzwdzić poprostu obracając kołem na pod nóżce jak w jakimś punkcie ewidentnie zwalnia to znaczy ze jest krzywa:)

aa i po rancie powstajacym na taczy w miare zużycia jest dobrym swiadectwem przebiegu motocykla tarcza powinna wytrzymać jakieś 60-100 k km :)
Motomaniacy są wszędzie :) X11 "Power of Dreams"
Avatar użytkownika
Goral4t
Maniak
 
Posty: 1357
Dołączył(a): N lis 21, 2010 12:32 pm
Lokalizacja: KSU
Wiek: 31
Imię: Mariusz
Motocykl: CBF 600 sa, x11
W siodle: 100-200 kkm

Re: Moto z Francji - przemyślenia

Postprzez rupert » N kwi 01, 2012 9:29 am

Goral1906 napisał(a):aa i po rancie powstajacym na taczy w miare zużycia jest dobrym swiadectwem przebiegu motocykla tarcza powinna wytrzymać jakieś 60-100 k km :)

Wszystko zależy od kierownika i gdzie on jeździ :msn-wink:
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8341
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Re: Moto z Francji - przemyślenia

Postprzez tajland » N kwi 01, 2012 9:47 am

Rupert napisał(a):
Goral1906 napisał(a):aa i po rancie powstajacym na taczy w miare zużycia jest dobrym swiadectwem przebiegu motocykla tarcza powinna wytrzymać jakieś 60-100 k km :)

Wszystko zależy od kierownika i gdzie on jeździ :msn-wink:

Dokładnie. Trafisz na osobę początkującą,która dużo hamuje tyłem i zdecydowanie tarcza będzie bardziej zużyta. Wiem coś o tym :glare:
tajland
 

Re: Moto z Francji - przemyślenia

Postprzez Goral4t » N kwi 01, 2012 11:24 am

no tak ale jezeli ma rant na 1 mm to znaczy że coś jest nie halloo :) a jak rantu nie ma albo jest malutki to zawsze moze być znakiem ze moto jest ok :)

a tak wogóle to sprawdza sie wszystkie 3 tarcze :)
Motomaniacy są wszędzie :) X11 "Power of Dreams"
Avatar użytkownika
Goral4t
Maniak
 
Posty: 1357
Dołączył(a): N lis 21, 2010 12:32 pm
Lokalizacja: KSU
Wiek: 31
Imię: Mariusz
Motocykl: CBF 600 sa, x11
W siodle: 100-200 kkm

Re: Moto z Francji - przemyślenia

Postprzez pet3r » N kwi 01, 2012 11:44 am

tajland napisał(a):Trafisz na osobę początkującą,która dużo hamuje tyłem

ja akurat słyszałem, że używanie tyłu i przodu to cecha bardziej doświadczonych motocyklistów...
Obrazek
Avatar użytkownika
pet3r
Miłośnik
 
Posty: 554
Dołączył(a): Wt sty 10, 2012 5:50 pm
Lokalizacja: Kalisz
Wiek: 36
Motocykl: CBF 600 N

Re: Moto z Francji - przemyślenia

Postprzez Avalon » N kwi 01, 2012 4:49 pm

Goral1906 napisał(a):w pływających felgach tego nie wyczujesz:)

Chyba chodziło koledze o pływające tarcze :question: :tongue:
"Pulsująca" klamka jest jak najbardziej do wyczucia, pomimo pływających tarcz. Nie wierzysz to zapytaj Zbyha, co czuć w takiej jednej, czarnej TDM'ie :blush:
Sporo widziałem w życiu motocykli, ale jeszcze NIGDY takiego co by na tarczach miał rant 1mm :eek:
Malcolm Young RIP 1953-2017
Avatar użytkownika
Avalon
Fanatyk
 
Posty: 3097
Dołączył(a): N paź 16, 2011 4:17 pm
Lokalizacja: Dawniej Wa-wa, teraz wieś na Mazowszu
Wiek: 59
Imię: Grzegorz
Motocykl: CBF1000A '8
W siodle: 100-200 kkm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kupię

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości