Auto dla maleńkiej rodziny :-) Rebus.

Tu wrzucamy oferty zakupu

Auto dla maleńkiej rodziny :-) Rebus.

Postprzez raphi » Wt mar 08, 2011 9:09 am

Hej! Jak wiecie mam syna w drodze. :smoke:

Plan przyjścia na świat oscyluje w okolicy czerwca. W związku z tym od dłuższego już czasu poszukuję jakiegoś auta do którego zmieści się wózek i będzie miało tylne drzwi. :msn-wink: Mam kilka oczekiwań od przyszłego samochodu:
1. Silnik Diesla - chodzi o spalanie w mieście. Osławiony już 1,9 TDI potrafi w zależności od wersji spalić w Krakowie o 5,5 do 7,5 litra - jak dla mnie szacun :notworthy:
2. Coś ze stajni Seata, Skody, VW, Audi, Ford, Volvo (BMW - 318D, 320D?). Taki wybór głównie z powodu dobrych silników w tych autkach (może poza fordem - który musiałby mieć niewielki przebieg) i niezłej jakości wykonania. :wacko:
3. Unikałbym jedynie wersji 90 konnej (mam jednak jeszcze odrobinę benzyny w żyłach :rolleyes:) Ale w ostateczności czego się nie robi dla rodziny, 90tkę też jakoś przełknę :shifty: (chociaż w sumie to niebezpieczne przy wyprzedzaniu :scared: )
4. Wyposażenie? Przede wszystkim poduszki powietrzne 4, 6, 8? Im więcej tym lepiej. :chair:
5. Autko oczywiście bez poważnego dzwona. Jakieś drobne malowania dopuszczalne, wiadomo że się mogą zdarzyć. :bash:
6. Mile widziane dodatkowe oponki zimowe/letnie ale to drobiazg. :cool:
7. Cena do max 28 tyś (trzeba jeszcze powymieniać filterki, olejki, rozrządy itp.) :dusgust:

I tym oto sposobem odpowiedziałem sobie sam na pytanie - nierealne! :censored: Ale gdyby mimo wszystko ktoś z was usłyszał gdzieś/widział/sam miał etc. autko spełniające przynajmniej część moich oczekiwań to chętnie pochylę się nad tematem :notworthy:

Szukałem Seatów Leonów/Toledo, masówki czyli Golfów, Passatów, Audi A4 i A6, Skody Octavii, Fordów Focusów i Mondeo a także niedawno BMW 320Di Volvo V70. Wrażenia po tych poszukiwaniach mam takie, że w oczekiwanej kwocie mogę kupić Leona, A4 lub Octavie z 2004 roku. Focusa z 2005, Mondeo z 2004. BMW z 2001, Volvo z 2002 czy Passata z 2003. :blink: ALE chyba nierealne jest by znaleźć coś pewnego, sprawnego, bez dachowania i z fabrycznymi poduszkami powietrznymi, bez wycieków z silnika i szpachli gdzie się tylko da. Czy mam zbyt wysokie wymagania w tej kwocie? :wallbash: Nie chciałbym kupować czegoś pokroju Yarisa bo to małe i niebezpieczne. :helpsmilie:
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14114
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: Auto dla maleńkiej rodziny :-) Rebus.

Postprzez motolukasz » Wt mar 08, 2011 10:00 am

Trzeba się uzbroić w cierpliwość, nie nastawiać się na konkretny model i czesać regularnie ogłoszeia.
Moje ostanie poszukiwania wyglądały tak:
cel - Ford, diesel, kombi.
rozwiązanie - Nissan, benzyna, liftback :mrgreen:
Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.
Avatar użytkownika
motolukasz
Miłośnik
 
Posty: 658
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 7:52 pm
Lokalizacja: Pruszków
Wiek: 44
Imię: Łukasz
Motocykl: CBF 1000
W siodle: <100 kkm

Re: Auto dla maleńkiej rodziny :-) Rebus.

Postprzez raphi » Wt mar 08, 2011 10:29 am

motolukasz napisał(a):Trzeba się uzbroić w cierpliwość, nie nastawiać się na konkretny model i czesać regularnie ogłoszeia.
Moje ostanie poszukiwania wyglądały tak:
cel - Ford, diesel, kombi.
rozwiązanie - Nissan, benzyna, liftback :mrgreen:

No to 2 różne światy. Ja jak widzisz też szukam z szerokiego przedziału. A nastawiam się na Diesla bo jest tylko 1 benzynowy silnik który w Krakowskich korkach potrafi spalić rozsądne 6 - 7 litrów - to 1,1 MPI z Fiata Seicento (54 konie). Wszystko co jest większe, wygodniejsze, mocniejsze pali duużo więcej. Stąd decyzja o ropniaku i na pewno nie zdecyduję się na benzynowego (skądinąd świetnego) japońca.
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14114
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: Auto dla maleńkiej rodziny :-) Rebus.

Postprzez Goral4t » Wt mar 08, 2011 5:11 pm

polecam skodę fabia/octavie kombi odradzam fokusa w samo zapłonie.. wieś wagena <wvw> może ... lub jakiś mini wanik ;)

honda accord kombi <nr jak dla mnie ;)> ale powiem szczerze że nie wiem czy honda ma samozapłonowe czy tylko benzyna ale eco-tek też mało pali ;)

wszystko zalezy od funduszy ;) toyota??..

troche może nie konkretnie ale polecanie auta komuś jest zależne co ktoś chce ;)


-na pewno odradzam fokus combi 1.6 z tego co u nas w firmie jest to naprawdę padają turbinki i psuje się filtr cząstek stałych ... który... jest bardzo drogi....
Motomaniacy są wszędzie :) X11 "Power of Dreams"
Avatar użytkownika
Goral4t
Maniak
 
Posty: 1357
Dołączył(a): N lis 21, 2010 12:32 pm
Lokalizacja: KSU
Wiek: 31
Imię: Mariusz
Motocykl: CBF 600 sa, x11
W siodle: 100-200 kkm

Re: Auto dla maleńkiej rodziny :-) Rebus.

Postprzez Basti » Wt mar 08, 2011 6:10 pm

Wybór bardzo trudny, zbyt dużo fajnych modeli na rynku. Bezwypadkowość i nienaganny stan techniczny są najczęściej argumentami przy zakupie. Nie lada sztuką jest zakup samochodu bez wad.
Avatar użytkownika
Basti
Miłośnik
 
Posty: 554
Dołączył(a): Śr lis 17, 2010 5:25 pm
Lokalizacja: Świnoujście
Wiek: 46
Motocykl: HONDA CBF 1000 A7

Re: Auto dla maleńkiej rodziny :-) Rebus.

Postprzez mart » Śr mar 09, 2011 7:18 am

cześć,
auta szukałem 2 lata temu. Pojechałem po seata do w-wy, wróciłem drugą już w moim życiu meganką. Pali 5,5 w mieście, 4,5 na trasie. Przez 2 lata zmieniłem 2 razy olej, 3 razy żarówki, raz filtr powietrza. Auto miało 90 tysięcy, teraz ma 120. Awarii zero. Poprzednią megane zrobiłem jakieś 150 tysięcy, nigdy nie stałem na trasie z powodu jej kaprysów. Ja wiem, to tylko Renault. Co gorzej, ich/mój diesel jest mocno mułowaty. Ale ostra jazda motocyklisty dieslem jest nieporozumieniem. Osiągi kończą się przed 4 tysiącami obrotów, tam gdzie silnik motocyklowy się zaczyna. W pracy jeździłem skodami i toyotami (mam porównanie serwisowe i użytkowe do tych marek). Przed megankami miałem 3 razy VW. Czas na wniosek i radę: idź na plac i poszukaj auta nie budzącego wątpliwości, że jest zdrowe, olej markę. Albo kup oczami najładniejszy, w końcu auto to zabawka w dzisiejszych czasach.
PS, mam kombi, w kufrze czasem jeździ 2 wózki, bo ktoś dokłada kolejny a zapomina wyjąć poprzedniego ;). O wyborze tego auta spośród 30 innych na placu zdecydowała ilość miejsca pomiędzy przednimi fotelami a tylną kanapą. Nie była to moja decyzja, przyznaję. Ale ja miałem juz wtedy cbf :).
PS2. poduszek w tym aucie trudno zliczyć, chyba 8 i to zawsze było jedno z najbezpieczniejszych aut.
Avatar użytkownika
mart
Znawca
 
Posty: 457
Dołączył(a): Pn paź 25, 2010 12:49 pm
Lokalizacja: Ostrowiec Sw.
Wiek: 50
Motocykl: DL650

Re: Auto dla maleńkiej rodziny :-) Rebus.

Postprzez Basti » Śr mar 09, 2011 6:34 pm

Z całą odpowiedzialnością mogę polecić mój ostatni zakup RENAULT LAGUNA II kombi z silnikiem benzynowym 1,8.
Od dnia nabycia połowa 2009 nic przy nim nie robiłem z wyjątkiem wymiany oleju w silniku.
Renówka jest wyjątkowo wygodna, a zawieszenie dzielnie znosi dziurawe drogi zero niepokojących odgłosów.
Zalety:
- Pojęcie korozji nie istnieje ( warunek bezwypadkowy ), błotniki przód, tylna klapa, zewnętrzne poszycie maski wykonane z tworzywa sztucznego. Pozostała metalowa część karoserii jest ocynkowana. Zero rudej jak miło, przez długi długi okres,
-nieskomplikowana budowa zawieszenia, trwałe,
-duża dostępność tanich części zamiennych,
-niska cena zakupu,
-bogate wyposażenie : wszystkie szyby elektr. lusterka zewn. grzane składane elektr. luserko wsteczne samościemniające, czujniki cofania i deszczu, xenony, nawigacja fabryczna, cd fabryczne sterowane przy kierownicy, ABS, ESP i wiele innych,
-bardzo dobra jakość materiałów użytych we wnętrzu.
Proponuję wersję po liftingu od 2005 wyeliminowane choroby wieku dziecięcego.
Avatar użytkownika
Basti
Miłośnik
 
Posty: 554
Dołączył(a): Śr lis 17, 2010 5:25 pm
Lokalizacja: Świnoujście
Wiek: 46
Motocykl: HONDA CBF 1000 A7

Re: Auto dla maleńkiej rodziny :-) Rebus.

Postprzez raphi » Śr mar 09, 2011 9:28 pm

Dzisiaj kupiłem Seata Leona 1,9 TDI. Jak się z nim ogarnę to napiszę więcej :-)
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14114
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: Auto dla maleńkiej rodziny :-) Rebus.

Postprzez zbyhu » Cz mar 10, 2011 5:18 pm

Yo!

A wlasnie mialem polecic Skode Octavie 1,9 TDI. Znajomy natrzaskal taka 250 tys.km w 4 lata i nic sie z tym nie dzialo.

No to gratuluje zakupu :).

Pzdr
Obrazek
Avatar użytkownika
zbyhu
Nightmare
 
Posty: 7387
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 6:14 pm
Lokalizacja: Rybnik
Wiek: 40
Motocykl: CBF1000, Tiger900GT
W siodle: >300 kkm

Re: Auto dla maleńkiej rodziny :-) Rebus.

Postprzez Arti » Cz mar 10, 2011 8:20 pm

raphi napisał(a):Dzisiaj kupiłem Seata Leona 1,9 TDI. Jak się z nim ogarnę to napiszę więcej :-)


Wydaje mi się, że dobrze wybrałeś w końcu to VAG. Czyli nie do zajechania.
Gratulacje.
Arti

Who dares, wins.

hmm..
Arti
Fanatyk
 
Posty: 2011
Dołączył(a): So wrz 04, 2010 1:00 pm
Lokalizacja: Częstochowa
Wiek: 54
Imię: Ten Arti
Motocykl: czerwona GejSza
W siodle: <100 kkm

Następna strona

Powrót do Kupię

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 52 gości