[k] MAXI COSI CABRIO FIX + baza EASY FIX

Tu wrzucamy oferty zakupu

Odp: [k] MAXI COSI CABRIO FIX + baza EASY FIX

Postprzez Malenstfo » N kwi 21, 2013 3:27 pm

Tiarus napisał(a):No ok, ale jakie naprężenia ma fotelik? :bored:
Tam gdzie trzymają go pasy?

Sorry Tiaurus glupie pytanie... Odpowiedz sobie na pytanie dlaczego ludzie maja miazdzone klatki piersiowe, polamane zebra, polamane kregoslupy a przeciez trzymaja ich pasy ? Sily działające na fotelik tak jak i na ciało sa olbrzymie. Fotelik nigdy nie wychodzi bez szwanku z poważniejszego wypadku. Nawet jezeli wyglada na caly najczesciej ma konstrukcje mocno nadwyrezona i moze w kolejnym wypadku nie zapewnić dziecku bezpieczenstwa. Nie sposob to sprawdzic, a ze na szali jest życie dziecka to nie wolno uzywac fotrlikow powypadkowych. Chyba ze nam nie zalezy. Wolny wybor.
pzdr
Mariusz

CBF 600 N/A '10
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Malenstfo
Fanatyk
 
Posty: 2429
Dołączył(a): Pt paź 07, 2011 10:59 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 49
Imię: Mariusz
Motocykl: CBF600N/A, FZ1N, bra
W siodle: <100 kkm

Re: [k] MAXI COSI CABRIO FIX + baza EASY FIX

Postprzez Tiarus » N kwi 21, 2013 3:41 pm

Malenstfo, może pytanie głupie, ale jak nie wiem, to pytam.
I pytam Ciebie, bo sądzę że znasz prawidłową odpowiedź, za którą Ci dziękuję :thumbup:

A że po drodze trochę nam się pożartowało, to chyba nie problem, co? ;)
No, ja bym polemizowała.
Ale ja w ogóle lubię polemizować...

=^◣ ◢^=
Avatar użytkownika
Tiarus
Asimi
 
Posty: 9838
Dołączył(a): Wt maja 22, 2012 8:29 pm

Re: [k] MAXI COSI CABRIO FIX + baza EASY FIX

Postprzez Malenstfo » N kwi 21, 2013 6:34 pm

Tiarus napisał(a):Malenstfo, może pytanie głupie, ale jak nie wiem, to pytam.
I pytam Ciebie, bo sądzę że znasz prawidłową odpowiedź, za którą Ci dziękuję :thumbup:

A że po drodze trochę nam się pożartowało, to chyba nie problem, co? ;)
:thumbsup:
pzdr
Mariusz

CBF 600 N/A '10
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Malenstfo
Fanatyk
 
Posty: 2429
Dołączył(a): Pt paź 07, 2011 10:59 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 49
Imię: Mariusz
Motocykl: CBF600N/A, FZ1N, bra
W siodle: <100 kkm

Odp: [k] MAXI COSI CABRIO FIX + baza EASY FIX

Postprzez raphi » N kwi 21, 2013 8:07 pm

Był kiedyś taki wlochaty Albert, i taki lysy Newton. Pierwszy wymyśli E=mc2 a drugi f=m*v gdzie f to liczba niutonow z jaką działa np. ludzkie ciało na kokpit samochodu podczas wypadku. Czyli jadąc niewinne 50 km/h, dwunastokilogramowe dziecko wali twarzą w fotel z siłą 600 N, a to znaczy ze w tej krótkiej chwili z siłą przekraczającą 10krotnie siłę z jaką musimy zadziałać na srube by przykręcić koło w aucie.
5cio punktowe pasy odbijają się na małym ciele na długie miesiące, ale tylko gdy te 600 Nm nie złamie małemu karku.
80kg dorosłej osoby przy 90 km/h to 7200 N nie pozostawiające złudzeń na przeżycie. Sama wątroba zaczyna ważyć kilkanaście kg.
Plastikowy fotelik musi być bez szwanku! Amen.
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14114
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: [k] MAXI COSI CABRIO FIX + baza EASY FIX

Postprzez yossarian » Wt kwi 23, 2013 7:39 pm

Zapomnieliście o najważniejszej rzeczy. Fotelik jest wyłożony styropianem, który ma za zadanie w momencie wypadku popękać i pochłonąć energię zderzenia. Tak samo jak kaski. A to działa tylko raz.

Na przykład na ochraniaczach miałem napisane że po wypadku można je dalej używać, bo nie są ze styropianu.
yossarian
Użytkownik
 
Posty: 92
Dołączył(a): So cze 16, 2012 9:47 pm
Lokalizacja: Kończyce pod Krakowem
Wiek: 41
Imię: Jasiek
Motocykl: CBF600N
W siodle: <100 kkm

Re: [k] MAXI COSI CABRIO FIX + baza EASY FIX

Postprzez Malenstfo » Wt kwi 23, 2013 8:14 pm

yossarian napisał(a):Zapomnieliście o najważniejszej rzeczy. Fotelik jest wyłożony styropianem, który ma za zadanie w momencie wypadku popękać i pochłonąć energię zderzenia. Tak samo jak kaski. A to działa tylko raz.

Na przykład na ochraniaczach miałem napisane że po wypadku można je dalej używać, bo nie są ze styropianu.


Nie wszystkie foteliki mają wypełnienia ze styropianu ale to też właśnie jest min. powodem że używamy tylko bezwypadkowych. Styropian nie jest jedynym elementem dostającym "w kość" przy działaniu takich sił.
pzdr
Mariusz

CBF 600 N/A '10
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Malenstfo
Fanatyk
 
Posty: 2429
Dołączył(a): Pt paź 07, 2011 10:59 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 49
Imię: Mariusz
Motocykl: CBF600N/A, FZ1N, bra
W siodle: <100 kkm

Poprzednia strona

Powrót do Kupię

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 50 gości