Kupię: Honda NC700X/750X DCT

Tu wrzucamy oferty zakupu

Re: Kupię: Honda NC700X/750X DCT

Postprzez Kotin » Pn cze 13, 2016 1:35 pm

Z tego co słyszałem to słabo jest z mocą, w końcu oszczędność paliwa z czegoś wynika.

Ale z Glubem jechałem kiedyś na zlot i jeśli ktoś nie wariuje, to spokojnie można jechać litrem w towarzystwie NC.
Poza tym NC ma cechę wyrównującą - jeśli poszalejesz literem, to NC Cię dogoni, gdy będziesz tankował, a on nie musi.

Czyli nie ma ostrej zabawy NC-kiem, ale jest praktyczny i w trasie daje radę :)
Patrz gdzie jedziesz, bo pojedziesz gdzie patrzysz!
Avatar użytkownika
Kotin
Fanatyk
 
Posty: 2170
Dołączył(a): Pn mar 25, 2013 5:58 pm
Lokalizacja: Grodzisk Maz., Warszawa
Imię: Darek
Motocykl: Yamaha FJR
W siodle: 100-200 kkm

Re: Kupię: Honda NC700X/750X DCT

Postprzez Kaplan » Pn cze 13, 2016 2:38 pm

W zasadzie nazywanie NC skuterem mogło wyniknąć z pewnego skojarzenia: skuter ma schowek na kask, NC też go ma; skuter ma bak pod tylną częścią kanapy, NC też. Do tego jeszcze automat i mamy zaszufladkowanie. Rzecz jednak w tym, że Goldwing też ma zdaje się bak paliwa pod siedzeniem i to chyba od pierwszych modeli. Był też jakiś model BMW, który w miejscu tradycyjnego baku miał jakiś schowek, do którego jednak kask się nie zmieścił. No ale są też i skutery, które schowków na kask nie mają i automatu również, jak choćby stary, poczciwy Simson SR50. NC S i X nie pasuje pod pewnymi względami do standardowego wizerunku motocykla (z bakiem nad silnikiem, manualną skrzynią i brakiem dużych schowków), ale nie spełnia również kryteriów skutera. Nawet w przypadku Integry są pewne wątpliwości i niektórzy stosują określenie: "skuterocykl".

Pod względem historycznym warto pamiętać, że protoplastą motocykla był rower z dodanym silnikiem, natomiast przodkiem skutera - zmotoryzowana hulajnoga (ang. scooter i niem. roller to zarówno popularny skuter jak i hulajnoga właśnie). :) A nieco później najpierw nastąpiło pewne zbliżenie obu konstrukcji, a potem znów rozwidlenie dróg.

PS. Sandman, czy tą ofertę sprawdzałeś?
Kaplan
Znawca
 
Posty: 246
Dołączył(a): N gru 06, 2015 10:00 am
Lokalizacja: Woj. Pomorskie
Imię: Karol
Motocykl: NC700S DCT (2013/14)
W siodle: <100 kkm

Re: Kupię: Honda NC700X/750X DCT

Postprzez Bloodhound » Pn cze 13, 2016 3:44 pm

Eeee tam, skuter.... Żona ma 750X z DCT. Sam też trochę tym pojeździłem i generalnie daje radę, choć kręgosłupa nie wyłamuje. Idealny dla wyższych kobiet (wersja X jest relatywnie wysoka) i/lub spokojniejszych riderów. Traktowany lajtowo potrafi zejść do 2,7/100. Świetnie rusza na startach. DCT rewelacja. W tandemie z wolnoobrotowym silnikiem o niezbyt porażającej mocy robi robotę, bo uwalnia od ciągłego mieszania 6 biegami. Zalet zresztą ma więcej.
A wracając do tego, co definiuje skutery, myślałem, że pozycja kierującego. Na moto siedzisz okrakiem, na skuterze kolanka trzymamy razem. ;-)

By Tapatalk
If it has pistons or tits, it must be expensive.
Avatar użytkownika
Bloodhound
Miłośnik
 
Posty: 519
Dołączył(a): So wrz 06, 2014 9:39 am
Lokalizacja: SZY
Wiek: 54
Imię: Jacek
Motocykl: NC/KTM
W siodle: 100-200 kkm

Re: Kupię: Honda NC700X/750X DCT

Postprzez Glub » Pn cze 13, 2016 3:47 pm

Kotin napisał(a):OK :) Ja nie mam nic przeciw NC z DCT, tylko wiem, że inni nazywają to złośliwie skuterem.
Takiego osobnika chętnie wsadziłbym na prawdziwy skuter i wysłał w trasę do Kazimierza.
Kiedyś przyjechał tam znajomy z Warszawy na skuterze i miał dość tego sprzętu - małe koła dały mu odczuć jakość drogi.

Więc żeby się dobre zrozumieć jasno powiem, że dla mnie NC z DCT to motocykl, a nie skuter.
Skutery są wygodne tylko do kręcenia się po mieście, w trasie jest problem.

Skuterki z małymi kołami tak. ale skutery Honda SilverWing, Yamaha Majesty 400, Burgman 400 dają sobie rade całkiem wygodnie. Nie wspominając o Burgmanie 650 który komfortem konkurować może z Goldwingiem

Kotin napisał(a):Natomiast DCT można spotkać np. w VFR1200F - niech ktoś nazwie to skuterem ;)



Dobrze prawisz :-D a także w CrossTourerze jak i w nowej AfricaTwin

Kaplan napisał(a):W zasadzie nazywanie NC skuterem mogło wyniknąć z pewnego skojarzenia: skuter ma schowek na kask, NC też go ma; skuter ma bak pod tylną częścią kanapy, NC też.


małe skuterki tak. większe mają bak w podlodze i w ewentualnym garbie na przekroku. np Silverwing czy Burgman 650

Kaplan napisał(a):Do tego jeszcze automat i mamy zaszufladkowanie. Rzecz jednak w tym, że Goldwing też ma zdaje się bak paliwa pod siedzeniem i to chyba od pierwszych modeli. Był też jakiś model BMW, który w miejscu tradycyjnego baku miał jakiś schowek, do którego jednak kask się nie zmieścił.


F650, f850 ma airbox zamiast baku a bak oba modele mają pod siedzeniem jak NC

Kaplan napisał(a):No ale są też i skutery, które schowków na kask nie mają i automatu również, jak choćby stary, poczciwy Simson SR50. NC S i X nie pasuje pod pewnymi względami do standardowego wizerunku motocykla (z bakiem nad silnikiem, manualną skrzynią i brakiem dużych schowków), ale nie spełnia również kryteriów skutera. Nawet w przypadku Integry są pewne wątpliwości i niektórzy stosują określenie: "skuterocykl".


Integra jest dla mnie pomyłką bo jako skuter jest maksi niewygodna w porównaniu do SilverWinga a jej schowek jest nikczemny.

Bloodhound napisał(a):A wracając do tego, co definiuje skutery, myślałem, że pozycja kierującego. Na moto siedzisz okrakiem, na skuterze kolanka trzymamy razem. ;-)


w tych które wymienilem, złaczenie kolanek jest mozliwe ale nie da się tak jeżdzić. juz prędzej czy można postawić stope obok stopy... choć w simsonie to niemozliwe a także w gilerze runner..

chyba najlepszą definicją jest skojarzenie ramy, pełna rama rowerowa->motocykl, a rower typu damka czy tez składaki -> skuter.
Obrazek
Avatar użytkownika
Glub
Nightmare
 
Posty: 7330
Dołączył(a): So sie 04, 2012 2:08 pm
Lokalizacja: Nowodwory
Wiek: 45
Imię: Mikołaj
Motocykl: NC700XD 2012
W siodle: 100-200 kkm

Re: Kupię: Honda NC700X/750X DCT

Postprzez dzik » Pn cze 13, 2016 6:15 pm

Oj tam oj tam. Wiadomo że skuter i żaden Glub tego nie zmieni :tongue:
Jedź szybko tam gdzie wolno.
Avatar użytkownika
dzik
Fanatyk
 
Posty: 3918
Dołączył(a): Pn lip 30, 2012 5:26 pm
Lokalizacja: Wuwua
Wiek: 43
Motocykl: CBF1125
W siodle: 100-200 kkm

Re: Kupię: Honda NC700X/750X DCT

Postprzez Radarman » Pn cze 13, 2016 6:37 pm

dzik napisał(a):Oj tam oj tam. Wiadomo że skuter i żaden Glub tego nie zmieni :tongue:


Zazdrośniki cholera :msn-wink:

sandman napisał(a):Kupię NC700X/750X DCT ABS najlepiej krajową, ale innych nie skreślam. Cena do uzgodnienia, kolor dowolny, akcesoria mile widziane ale nie są konieczne. Najważniejsze by był bezwypadkowy. Może ktoś odda w dobre ręce :)


Spóźniłeś się o miesiąc z zakupem. Miałem taką do sprzedania
Obrazek
Avatar użytkownika
Radarman
Znawca
 
Posty: 337
Dołączył(a): Wt paź 28, 2014 9:32 pm
Lokalizacja: Hampshire / UK
Wiek: 52
Imię: Hubert
Motocykl: CRF1000L DCT
W siodle: <100 kkm

Re: Kupię: Honda NC700X/750X DCT

Postprzez Glub » Pn cze 13, 2016 7:31 pm

dzik napisał(a):Oj tam oj tam. Wiadomo że skuter i żaden Glub tego nie zmieni :tongue:

A ić fcholere:) twoje ziomki straszą przechodniów na nowodworach.
Wszystko poryte a żołędzi tu nie ma.
Obrazek
Avatar użytkownika
Glub
Nightmare
 
Posty: 7330
Dołączył(a): So sie 04, 2012 2:08 pm
Lokalizacja: Nowodwory
Wiek: 45
Imię: Mikołaj
Motocykl: NC700XD 2012
W siodle: 100-200 kkm

Re: Kupię: Honda NC700X/750X DCT

Postprzez dzik » Pn cze 13, 2016 8:23 pm

Na wawrze tego towaru też niemało :-P
Jedź szybko tam gdzie wolno.
Avatar użytkownika
dzik
Fanatyk
 
Posty: 3918
Dołączył(a): Pn lip 30, 2012 5:26 pm
Lokalizacja: Wuwua
Wiek: 43
Motocykl: CBF1125
W siodle: 100-200 kkm

Re: Kupię: Honda NC700X/750X DCT

Postprzez sandman » Wt cze 14, 2016 5:30 am

Radarman - sam nie wiem jak przeoczyłem Twoje ogłoszenie na olx. Ale tak miało być. Nie będzie ta to będzie inna :msn-wink: .
sandman
Nowicjusz
 
Posty: 18
Dołączył(a): Pt cze 10, 2016 11:49 am
Lokalizacja: Warszawa
Imię: Robert
W siodle: <100 kkm

Re: Kupię: Honda NC700X/750X DCT

Postprzez Kotin » Wt cze 14, 2016 5:45 am

Glub napisał(a):
dzik napisał(a):Oj tam oj tam. Wiadomo że skuter i żaden Glub tego nie zmieni :tongue:

A ić fcholere:) twoje ziomki straszą przechodniów na nowodworach.
Wszystko poryte a żołędzi tu nie ma.

dzik napisał(a):Na wawrze tego towaru też niemało :-P


Dobrze że się Dziku odezwałeś, w weekend w Grodzisku Mazowieckim był Międzynarodowy Jarmark Produktów Regionalnych i serwowali dzika, jak przyszedłem to już tylko szkielet w folię zawinięty leżał i wyglądał jakby czekał na identyfikację :thumbsup:
Patrz gdzie jedziesz, bo pojedziesz gdzie patrzysz!
Avatar użytkownika
Kotin
Fanatyk
 
Posty: 2170
Dołączył(a): Pn mar 25, 2013 5:58 pm
Lokalizacja: Grodzisk Maz., Warszawa
Imię: Darek
Motocykl: Yamaha FJR
W siodle: 100-200 kkm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kupię

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości