lewy, plastikowy boczek, hornet 2005

Tu wrzucamy oferty zakupu

lewy, plastikowy boczek, hornet 2005

Postprzez Soya » So lip 23, 2016 12:15 pm

Niestety pękł mi plastikowy boczek tuż przy mocowaniu pod bakiem. Klejenie nic nie daje. Jeśli ktoś ma albo zna kogoś kto ma na sprzedaż proszę o info.
Soya
 

Re: lewy, plastikowy boczek, hornet 2005

Postprzez Wesoły Dyzio » Pn lip 25, 2016 8:38 am

Soya, tego się nie klei tylko spawa. Podjedź tam, gdzie naprawiają a właściwie spawają zderzaki samochodowe i powinni temat ogarnąć.
Jedź wolniej, myśl szybciej Obrazek


Obrazek
Wesoły Dyzio
Nightmare
 
Posty: 5502
Dołączył(a): Cz sty 17, 2013 10:45 am
Lokalizacja: Pruszków, Warszawa
Wiek: 56
Imię: Jacek
Motocykl: CBF 600SA '10
W siodle: <100 kkm

Re: lewy, plastikowy boczek, hornet 2005

Postprzez rupert » Pn lip 25, 2016 9:36 am

Dyziu, kleić też można. Żywica, wata szklana i po problemie. Przy cienkich plastikach można uniknąć malowania.
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8340
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Re: lewy, plastikowy boczek, hornet 2005

Postprzez Wesoły Dyzio » Pn lip 25, 2016 1:05 pm

rupert napisał(a):Dyziu, kleić też można. Żywica, wata szklana i po problemie. Przy cienkich plastikach można uniknąć malowania.

No to ja akurat wiem, ale pisałem w takim sensie, że za duże są wibracje i takie klejenie nie wiele daje. Miałem poklejony w ten sposób prawy boczek - co prawda nie przeze mnie - i niestety rozeszło się na szwie. Tzn. powstała mikroszczelina i pękał lakier. Dlatego uważam, że klejenie tego nie jest najlepszym rozwiązaniem.
Jedź wolniej, myśl szybciej Obrazek


Obrazek
Wesoły Dyzio
Nightmare
 
Posty: 5502
Dołączył(a): Cz sty 17, 2013 10:45 am
Lokalizacja: Pruszków, Warszawa
Wiek: 56
Imię: Jacek
Motocykl: CBF 600SA '10
W siodle: <100 kkm

Re: lewy, plastikowy boczek, hornet 2005

Postprzez rupert » Wt lip 26, 2016 8:36 am

Kupiłem CBFkę ze spawanym błotnikiem i się był rozpękł na 3 części przy glebie, pousuwałem spawy i pokleiłem żywicą, nawet odbudowałem 1 ucho na śrubę ;) Przed klejeniem porządnie wymyłem, odtłuściłem i zruszyłem plastik druciakiem na wiertarce. Nie spodziewałem się fajerwerków, ale jeździłem tak 2 lata i możliwe, że dalej to jeździ ;) Jak jest miejsce na warstwę żywiczną, to nawet rzekłbym, że to jedno z lepszych rozwiązań (a pod owiewkami zazwyczaj jest sporo tlenu). Są też żywice profesjonalne, ale jeszcze nie próbowałem do plastików, w budowlance się sprawdzają, ale z powodzeniem można stosować w garażu :thumbsup:

Trzeba pamiętać, że warsztaty stosują spawanie, bo jest to szybkie i praktycznie od razu można szpachlować i malować, żywica musi swoje odczekać.
Można też samemu popróbować spawania, wystarczy lutownica kolbowa, materiał np trytytki, kawałek drutu cienkiego np do wiązania zbrojeń ;)
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8340
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Re: lewy, plastikowy boczek, hornet 2005

Postprzez Wesoły Dyzio » Wt lip 26, 2016 9:19 am

Ja sam poprawiłem błotnik tylny po fabryce,właśnie żywicą i wyszło OK. Natomiast boczek był klejone y w miejscu załamania i niestety pękał :crybaby:
Jedź wolniej, myśl szybciej Obrazek


Obrazek
Wesoły Dyzio
Nightmare
 
Posty: 5502
Dołączył(a): Cz sty 17, 2013 10:45 am
Lokalizacja: Pruszków, Warszawa
Wiek: 56
Imię: Jacek
Motocykl: CBF 600SA '10
W siodle: <100 kkm

Re: lewy, plastikowy boczek, hornet 2005

Postprzez Soya » Pt lip 29, 2016 8:07 am

Nie ma czasu teraz spawac bo lada moment wyjeżdżam. Skleilam to na żywice + włókn. dokleilam trochę gąbki żeby boczek nie pracował tak intensywnie tzn nie prezył. Jeśli ktoś posiada zbędny boczek do horneta chętnie kupie.
Soya
 

Re: lewy, plastikowy boczek, hornet 2005

Postprzez Soya » Wt sie 16, 2016 3:28 pm

Żywica wytrzymała 2100km i niestety puściła. Temat aktualny. Chętnie kupię...
Soya
 


Powrót do Kupię

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości