Citroen Berlingo

Tu wrzucamy oferty zakupu

Re: Citroen Berlingo

Postprzez -patrick- » Cz wrz 01, 2016 7:44 pm

każdy by brał coś innego, ja bym szukal smaxa albo espace, albo jeszcze miliona innych pozycji ;)
a z hondy to stream bym brał.

o gustach nie dyskutujemy a założenie wszystkich tych aut jest podobne.
Avatar użytkownika
-patrick-
Nightmare
 
Posty: 4711
Dołączył(a): Pn cze 17, 2013 7:23 am
Lokalizacja: Poznań
Imię: Patryk
Motocykl: KTM 1290 SAT
W siodle: <100 kkm

Re: Citroen Berlingo

Postprzez goramo » Cz wrz 01, 2016 8:09 pm

Trudno znaleźć coś co przebije S-maxa. Zajebiste auto. :thumbsup:
SR50 -> S53 -> ETZ150 -> Intruder M800Z -> CBF1000 -> VFR800FI -> CB1000R -> CB1000R + CB1300SA -> CB1300SA + XL650V -> CB1300SA + HH600 -> CB1300SA + CB1000RA

Always look on the bright side of life :-)
Avatar użytkownika
goramo
Nightmare
 
Posty: 8488
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 7:11 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 43
Imię: Mariusz
Motocykl: Honda x 2
W siodle: 100-200 kkm

Re: Citroen Berlingo

Postprzez -patrick- » Cz wrz 01, 2016 8:12 pm

goramo napisał(a):Trudno znaleźć coś co przebije S-maxa. Zajebiste auto. :thumbsup:

jako były użytkownik nie mogę się nie zgodzić.
porównując do CRV, wybiera S-MAXa.
wszystko poza "lansem" przemawia za fordem.
Avatar użytkownika
-patrick-
Nightmare
 
Posty: 4711
Dołączył(a): Pn cze 17, 2013 7:23 am
Lokalizacja: Poznań
Imię: Patryk
Motocykl: KTM 1290 SAT
W siodle: <100 kkm

Re: Citroen Berlingo

Postprzez Thomasz » Cz wrz 01, 2016 8:51 pm

Co do Berlingo to świetny samochód użytkowy, mój ojciec miał starszą wersje parę lat temu i był bardzo zadowolony.
Aktualna wersję chwali sobie bardzo klient który często podjeżdża do firmy w której pracuje. Gość robi ogromne ilości kilometrów i jeździ benzyna (głownie miasto)
na wyposażeniu ma nawet fabryczną nawigację, ergonomia jest na wysokim poziomie, co do wykończenia.. myślę że nie ma się do czego przyczepić. Kwestia czego się szuka :wink:
Thomasz
Użytkownik
 
Posty: 33
Dołączył(a): So mar 19, 2016 2:16 pm
Lokalizacja: Katowice
Imię: Tomek
Motocykl: Honda CBF 600S
W siodle: <100 kkm

Re: Citroen Berlingo

Postprzez zbyhu » Cz wrz 01, 2016 8:52 pm

U mnie w firmie mamy służbówki Peugeoty Partnery Tepee, a to w zasadzie to samo co Berlingo. Dostałem takiego w styczniu 2014 roku z przebiegiem 41kkm i oddałem go jakieś dwa tygodnie temu z przebiegiem 172kkm. Tamten był rocznikiem 2012, teraz dostałem 2015. Niestety diesel.

Powiem tak. Autko jest wygodne. Podróżować się nim daleko jak najbardziej da. Auto jest kurewnie praktyczne - przesuwane tylne drzwi to cudo, pakowanie dzieciaka do fotelika czy zakupów pod sklepem bezproblemowe. Wyjęcie tylnych foteli i półeczki to 2 minuty roboty i mamy pakę, którą przewoziłem już meble, a kumpel z pracy motocykl.
Samochodami tymi cioramy po budowach, więc lekkiego życia nie mają i dają radę.

Mój egzemplarz, który oddałem, zaczął się sypać po przebiegu 160kkm. Padła klima i musieli wymienić chyba całą chłodnicę, czy parownik. Po naprawie coś się po dwóch tygodniach z klimą znowu stało i działała na pół gwizdka.
Pojawiły się problemy z zapalającą się kontrolką silnika. Bez innych objawów. Coś w serwisie mówili, że szwankują czujniki od turbiny. Raz się kontrolka zapalała, raz gasła, dwa razy auto weszło w tryb awaryjny (nie pozwalało kręcić silnika ponad 3tyś.obr). Nigdy nie musiałem być holowany ;). W zimie zapominałem, że to diesel, zapalał jak benzyniak, bez grzania świec do ok. -10 stopni. W sumie zadziwiająco szybko jak na diesla zaczynał grzać kabinę, więc jakieś gadanie, że do miasta ble, to bzdury.

Wiadomo, służbówka wjedzie wszędzie i się o nią dba przeciętnie. Auta nie oszczędzałem. Były przeloty Rybnik - Siedlce na pełnej ku**ie - 470km w 3h 50min. W jakieś chłodzenie turbiny się nigdy nie bawiłem. Miałem diesla 1,6 92KM. Dynamika znośna, przy jeździe do 110km spalanie spoko. Im szybciej, tym gorzej - jednak jest to duży samochód, żagiel, więc opór powietrza robi swoje. Średnio ze 120 tyś.km wyszło mi spalanie ok. 7l/100km. Przy zapierdalaniu dało się zrobić spalanie i 9,5/100km. Przy kulaniu możliwe i poniżej 5l/100km.

Teraz mam nowszego Partnera z silnikiem na AdBlue 102KM. Ma inaczej zestopniowaną skrzynię biegów, piątka kręci się dużo niżej. Przy tym samym sposobie jazdy spalanie wychodzi o ponad litr niższe - 5,8-6l/100km.

Ogólnie samochód fajny, na okres gwarancji i pierwszych 150kkm powinien być totalnie bezawaryjny. Potem różnie może być, aczkolwiek - jak pisałem - to służbówka była, więc może przy łagodniejszym traktowaniu wytrzymałaby bez kłopotów dłużej. Jak byłem uprzedzony do francuzów, tak ten skurwiel nie dał mi powodów, aby ich dalej nie lubić.
Obrazek
Avatar użytkownika
zbyhu
Nightmare
 
Posty: 7385
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 6:14 pm
Lokalizacja: Rybnik
Wiek: 40
Motocykl: CBF1000, Tiger900GT
W siodle: >300 kkm

Re: Citroen Berlingo

Postprzez raphi » Pt wrz 02, 2016 12:15 am

No to w wątku o Volvo właśnie o tym pisałem. 150 tys km i auto zaczyna się sypać - tak jak to zaplanowali inżynierowie.
Za 10 lat ten Twój stary Partner już nie będzie istniał a Volvo będzie przeżywało druga młodość.
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14107
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: Citroen Berlingo

Postprzez PeterS » Pt wrz 02, 2016 5:34 am

Wiem, że to pewnie dalekie skojarzenie - ale miałem kiedyś okazję pojeździć Renault Kangoo (1.5dci). O ile fajne było to, że do bagażnika wchodził głęboki wózek dziecięcy bez składania, to jednak wpirzały mnie odgłosy pracy tylnego zawieszenia. Jakoś to do d. było wyciszone
Avatar użytkownika
PeterS
Fanatyk
 
Posty: 3165
Dołączył(a): Pn wrz 06, 2010 9:22 am
Lokalizacja: Audiland, woj. małopolskie
Wiek: 47
Motocykl: HH 600+ETZ 250
W siodle: 100-200 kkm

Re: Citroen Berlingo

Postprzez Monte Christo » So wrz 03, 2016 10:20 pm

Zbyhu, ale rozumiem, że wszystkie te egzemplarze, które użytkowałeś to były ropniaki?
Bardzo cenne opinie napisałeś.
:smile:
Chuja się zarabia, a żyje się jak hrabia.
Avatar użytkownika
Monte Christo
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 7506
Dołączył(a): Cz lip 05, 2012 1:24 pm
Wiek: 43
Motocykl: nie ma
W siodle: <100 kkm

Re: Citroen Berlingo

Postprzez wojtekooo » N wrz 04, 2016 12:21 pm

Sam się zastanawiałem nad takim francuzem ale kupiłem opla combo 5 osobowego i jestem mega zadowolony silnik 1,6 rocznik 2003 , cena 8 tys plus wstawiłem gaz 2300 zł sekwencja , cześci tanie bo pasi mechanicznie prawie wszystko od corsy c , jestem do tego stopnia zadowolony ze sprzedałem po zakupie opla ,,hoojdaja,, i30cw 2011 rok . :thumbup:
Avatar użytkownika
wojtekooo
Użytkownik
 
Posty: 29
Dołączył(a): N mar 20, 2016 9:40 pm
Lokalizacja: ok. Olsztyn
Wiek: 52
Imię: Wojtek
Motocykl: st 1300 cb600
W siodle: <100 kkm

Re: Citroen Berlingo

Postprzez zbyhu » Pn wrz 05, 2016 1:14 pm

Tak, oba na ropę. Niestety w firmie nie widziałem benzynowej wersji. Ale z punktu widzenia użytkownika nie ma różnicy. Pewnie ma znaczenie, jak zaczną się problemy, bo w dieslu turbina.
Kumpel miał też po 150kkm problem z przepływomierzem. Wymienili i jeździł do 160kkm nim mu auto zmienili na nowe.

Ogólnie jest w firmie przekonanie, ze są to trudne do zakatowania samochody. W tych nowych lecą w warunkach budowy tylko zbiorniki na adblue. Zbiornik plastikowy gdzieś w rejonie baku na benzynę, brak osłony. Jak się grzeje po dziurawej drodze technologicznej to zdarzają się uszkodzenia tych zbiorników.

Ale bardzo dużo firm budowlanych ma te samochody jako służbowe. I Peugeoty i Citroeny. Także z jakiegoś względu się opłaca ich użytkowanie. Pewnie przez to też trzeba uważać na rynku wtórnym. Ja robiłem 50kkm rocznie. Mój Partner nie miał 4 lat i już podchodził pod 200kkm. Jakby mu skręcić szafę na 80kkm, to byś nie poznał.
Obrazek
Avatar użytkownika
zbyhu
Nightmare
 
Posty: 7385
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 6:14 pm
Lokalizacja: Rybnik
Wiek: 40
Motocykl: CBF1000, Tiger900GT
W siodle: >300 kkm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kupię

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron