Citroen Berlingo

Tu wrzucamy oferty zakupu

Re: Citroen Berlingo

Postprzez raphi » Wt wrz 06, 2016 11:26 pm

geguś napisał(a):Do czego służą przyciski na przedostatnim zdjęciu (dwie strzałki w górę i dwie w dół)?

To są guziczki od elektrycznych szyb z tyłu - nie jest to zbyt szczęśliwe umiejscowienie, podobnie jak pokrętła do regulacji lusterek, ale to pikuś :)
A co do rudej - Goramo masz rację - jakby się dobrze przyjrzeć to na zdjęciach widać już podjedzone progi. Są do zrobienia pewnie w jakimś niedługim czasie. Kolejna wersja - poliftowa jest już pozbawiona tej wady.
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14113
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: Citroen Berlingo

Postprzez -patrick- » Śr wrz 07, 2016 6:15 am

a oglądaliście ostatnio tvn turbo i problem nowych 301? :D (brak reakcji pedału gazu podczas jazdy) - wyobrażacie sobie że wyprzedzacie ciężarówkę i nagle w połowie przestaje reagować gaz? no super sprawa :D
peugeot od 2013 roku w dupie ma polskich klientów i olewa naprawę. żenada.
Avatar użytkownika
-patrick-
Nightmare
 
Posty: 4714
Dołączył(a): Pn cze 17, 2013 7:23 am
Lokalizacja: Poznań
Imię: Patryk
Motocykl: KTM 1290 SAT
W siodle: <100 kkm

Re: Citroen Berlingo

Postprzez Monte Christo » Śr wrz 07, 2016 9:31 am

Avalon napisał(a):Silnik EP6 czyli VTI 120KM.... Kiedyś ten silnik miał opinie najgorszego jaki trafił pod maskę Citroena i Peugeota.
PSA dał BMW swojego turbo diesla, a wzięli od nich benzynę.

Pierwsze modele miały ogromny problem z rozrządem, zacierającymi się wałkami rozrządu (słabe smarowanie pierwszej panewki wałka) brały olej, miały problemy z kołem ciernym pompy wodnej, i ogólnie szwankował osprzęt jak zawory VTI, czujniki itp.
Z biegiem lat konstrukcja została poprawiona i dopracowana, i teraz nie sprawia już tak wielu problemów.

Niestety 120KM przy tym modelu nie jest "szaleństwem" i wystarcza zaledwie do sprawnego przemieszczania się. Wiem ze diesla nie chcesz, ale nawet podstawowy 1,6 HDI 90/115KM objedzie tego VTI w około :)

Generalnie Berlingo/Partner to naprawdę dopracowane samochody. Nie mają "typowych" usterek jeśli chodzi o mechanikę. To znaczy już nie mają, bo w starszych lubił się posypać przegub kolumny kierowniczej, pękały zewnętrzne klamki drzwi, czasami padł silnik wycieraczki, przełącznik zespolony przy kierownicy, moduł BSI, czy upalały się oprawki lamp tylnych.
Co do wygody i możliwości transportowych to nie można się do niczego przyczepić, bo samochód jest przestronny i naprawdę komfortowy, no i w wersji Multispace wygląda wg mnie dość atrakcyjnie.

Francuzi cały czas poprawiają konstrukcje, i każdy kolejny model miał coś zmienione, więc im młodszy tym lepszy i jednak mniej awaryjny.

:notworthy:
Bronię się przed dieslem jak mogę bo obawiam się problemów z filtrami cząstek stałych. Nie podejrzewam, aby Berlingo w dieslu filtra nie miało. Większość czasu poruszam się po mieście, tutaj nie da się przeciągnąć auta, aby syf zgromadzony w filtrze się dopalił. Z powyższego względu zastanawiam się nad benzyną w tej "mocniejszej" wersji (120KM). Ona nie ma FAPa ani systemu S&S.
Zastanawiam się nad nowym fabrycznie Berlingo, mam ten komfort, że mogę go wziąć np. w leasing lub wziąć kredyt aby go w części spłacić. Muszę podjąć jakąś decyzję, bo nie mieszczę się w obecnym Civicu. Ze względów pojemnościowych i przestrzennych zastanawiam się nad Berlingo. Tapee Peugeota jest na starcie droższy o 10 koła.
Pewnie gdyby nie moja bojaźń co do silników hdi to bym brał diesla. Gościu w Citroenie mówił, że 99% aut sprzedaje się w ON. Boję się konsekwencji przy nowoczesnym dieslu, w benzynie odpalam, jadę i nie staję, chyba ze na siusiu :smile:
Chuja się zarabia, a żyje się jak hrabia.
Avatar użytkownika
Monte Christo
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 7506
Dołączył(a): Cz lip 05, 2012 1:24 pm
Wiek: 43
Motocykl: nie ma
W siodle: <100 kkm

Re: Citroen Berlingo

Postprzez Nazarejski » Śr wrz 07, 2016 9:45 am

A jakie robisz przebiegi rocznie?
Każdy lubi inaczej...
Avatar użytkownika
Nazarejski
Fanatyk
 
Posty: 2601
Dołączył(a): So mar 07, 2015 5:39 pm
Lokalizacja: okolice Wieliczki
Wiek: 53
Imię: Tomečeq
Motocykl: Elvira NC750X
W siodle: 200-300 kkm

Re: Citroen Berlingo

Postprzez sufit » Śr wrz 07, 2016 9:57 am

Bez przesady z tym FAPem. Ja jeżdże już 5 lat swoim, większość po mieście ma 190 K przebiegi i nic się nie dzieje. A na forum peugota koledzy oferują pomoc z czyszczeniem filtra w razie czego. Podobna sraczka była z katalizatorami a wszyscy jakoś żyją...
Avatar użytkownika
sufit
Miłośnik
 
Posty: 579
Dołączył(a): Cz lip 02, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 45
Imię: Daniel
Motocykl: CBF600SA
W siodle: <100 kkm

Re: Citroen Berlingo

Postprzez Monte Christo » Śr wrz 07, 2016 9:58 am

Nazarejski napisał(a):A jakie robisz przebiegi rocznie?

Obecne auto uzytkuje od 2009 roku i mam najechane blisko 97 tys.
Zatem wychodzi ok 13000 km na rok. Hrhr :smile:
Chuja się zarabia, a żyje się jak hrabia.
Avatar użytkownika
Monte Christo
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 7506
Dołączył(a): Cz lip 05, 2012 1:24 pm
Wiek: 43
Motocykl: nie ma
W siodle: <100 kkm

Re: Citroen Berlingo

Postprzez Nazarejski » Śr wrz 07, 2016 10:19 am

No to moim zdaniem forget diesla - w zakupie i serwisie droższy, a w eksploatacji przy tych przebiegach nie ma szans, żeby się sensownie zwrócił.
Każdy lubi inaczej...
Avatar użytkownika
Nazarejski
Fanatyk
 
Posty: 2601
Dołączył(a): So mar 07, 2015 5:39 pm
Lokalizacja: okolice Wieliczki
Wiek: 53
Imię: Tomečeq
Motocykl: Elvira NC750X
W siodle: 200-300 kkm

Re: Citroen Berlingo

Postprzez raphi » Śr wrz 07, 2016 10:27 am

Przy takim niskim przebiegu tylko benzyna. Diesel jest nieuzasadniony ekonomicznie.
Ale jak kupisz benzynke to będziesz też musiał sobie znaleźć w nim miejsce na zawieszenie kroplówki. W długiej trasie podpinasz sobie wenflon i podajesz jakieś środki uspokajające. Po autostradzie będziesz jechał 120 km/h. Jak chcesz jechać szybciej to musisz się wybrać w naprawdę długą trasę i dać zestawowi czas na rozpędzenie. W tym czasie ta budka spali 12 litrów lub więcej.

Będą Cię wyprzedzały wszystkie inne pojazdy, ty zaś nie będziesz wyprzedzał żadnego.
Poza tym benzyna w takim aucie jest fajna :)

Chciałem sobie obejrzeć takiego nowego Berlingo i...

ani konfigurator:
Obrazek

ani lista wyposażenia i silniki, nic:
Obrazek

Strona BEZUŻYTECZNA!
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14113
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: Citroen Berlingo

Postprzez Monte Christo » Śr wrz 07, 2016 10:41 am

raphi napisał(a):Przy takim niskim przebiegu tylko benzyna. Diesel jest nieuzasadniony ekonomicznie.

Chciałem sobie obejrzeć takiego nowego Berlingo i...\

Masz tu, rzeczywiście coś tam popsuli. http://www.citroen.pl/nowy-berlingo-multispace.html
Przewertowałem Internet i rzeczywiście BMW z PSA dało ciała z tym silnikiem, potwierdzają się opinie o niskiej trwałości i awaryjności jednostki EP6 1,6vti 120KM. Ona jest produkowana od 2008 czy 2009 roku i wymieniali awaryjne podzespoły na gwarancji.
Teraz mamy 2016 rok, ja mam tylko nadzieję, że w obecnych jednostkach taki shit nie występuje :wacko:
Chuja się zarabia, a żyje się jak hrabia.
Avatar użytkownika
Monte Christo
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 7506
Dołączył(a): Cz lip 05, 2012 1:24 pm
Wiek: 43
Motocykl: nie ma
W siodle: <100 kkm

Re: Citroen Berlingo

Postprzez raphi » Śr wrz 07, 2016 10:43 am

Ty nie masz mieć nadziei. Przy kupowaniu nowego trzeba mieć pewność!
Jak były złe opinie to ja bym się z dala trzymał od tego silnika. Dobry silnik to podstawa. Np. taki D5 163 KM 340 Nm :)

Tą stronkę widziałem - nic tam nie ma.

Ile chcesz dać za auto?
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14113
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kupię

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron